trawa

Autor Wątek: O Shinjim  (Przeczytany 40020 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Frey Ikari

O Shinjim
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwiec 22, 2006, 07:10:40 pm »
Cytuj
Bo to ciapa i łoś jakiego świat nie widział

Każdy ma swoje powody.

Offline Losiu888

O Shinjim
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 22, 2006, 08:29:38 pm »
Cytat: "Ryba"
Bo to ciapa i łoś jakiego świat nie widział  :?  :?

ekhm... ;)

a nie powiedzial bo chcial to juz miec za soba, nie chcial wiecej rozglosu i trudnych pytan. zreszta imo sam to wszystko musial sobie we lbie poukladac.
ut my hands was made strong,
by the hand of the Almighty

Offline Dreadorus Maximus

O Shinjim
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwiec 23, 2006, 11:39:42 am »
Bo jest introwertykiem. Poza tym on boi się skrzywdzić kogokolwiek, bo będzie się z tym źle czuł. Walnął Toujiego dopiero wtedy, gdy tamten mu wyraźnie kazał to zrobić - Shin walnął go bo Touji mu kazał, a Shin się raczej nie sprzeciwia, tylko płynie z rądem jak zdechła ryba (nie mylić z naszym Rybą).
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Frey Ikari

O Shinjim
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwiec 23, 2006, 07:19:51 pm »
Cytuj
Poza tym on boi się skrzywdzić kogokolwiek, bo będzie się z tym źle czuł.

Czy ja wiem czy on tam się boi...? Jak dla mne to on tam chce mieć to juz za sobą gdyż uwarza że wszelka akcja i tak nie odniesie żadnego skutku bo Toji nie zrozumie jego sytuacji... No i tez nie zrozumiał, dopiero jak znalazł się w jenostce 01 i widział Shinjiego walczącego to zrozumiał...

Offline Dreadorus Maximus

O Shinjim
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwiec 23, 2006, 09:01:24 pm »
Strach przed skrzywdzeniem drugiej osoby z nastawieniem na siebie samego jest głównym motorem napędowym działań (lub ich braku) u Shina.
Widać to szczególnie w 19 odcinku.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Frey Ikari

O Shinjim
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwiec 24, 2006, 09:11:10 pm »
Cytuj
Widać to szczególnie w 19 odcinku.

Nic tam nie widziałem Dread weź napisz o jaki szczegoł ci chodzi ( nie żebym nie podejrzewał co napiszesz ale chcę byś to napisał bo z tego co pamiętam rozmawialiśmy już o tym i może masz coś nowego do dodania...).

Offline Dreadorus Maximus

O Shinjim
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwiec 25, 2006, 03:00:30 pm »
Chodzi mi o to co zawsze, czyli słowa "wszyscy zginą, a ja tego nie zniosę".

O to chodziło, czy mówiłem kiedyś o czymś innym?
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Frey Ikari

O Shinjim
« Odpowiedź #52 dnia: Czerwiec 25, 2006, 11:07:55 pm »
Cytuj
Chodzi mi o to co zawsze, czyli słowa "wszyscy zginą, a ja tego nie zniosę".

O to chodziło, czy mówiłem kiedyś o czymś innym?

Ech..., wiedziałem że to napiszesz, czyli nic nowego nie masz do dodania.
W takich sprawach zawsze się mowi że JA tego nie zniosę no bo co on niby miał innego powiedzieć...??

Offline Dreadorus Maximus

O Shinjim
« Odpowiedź #53 dnia: Czerwiec 26, 2006, 10:54:34 am »
Pamiętaj, że film ogląda się w kontekście całości.

Nie, "ja" mówi się w momencie, gdy chodzi właśnie o owe "ja". Shinjiemu chodzi w tym momencie o siebie samego, bardziej niż o ludzkosć. Jak widać w ENDzie łatwo przychodzi mu decyzja, że wszyscy mają zginąć, bo on sam przestał siebie obchodzić. Słowa "ja tego nie zniosę" ładnie kontrastują ze sceną 22 odcinka, gdy chce iść Asuce na odsziecz. Wtedy centrum wypowiedzi jest ona; "ale w przeciwnym wypadku Asuka...". Widzisz różnicę w tych wypowiedziach, co jest "głównym motorem napędowym" działania? Dlatego też jak dla mnie w 22 odcinku Shinji pokazał, ze jest bohaterem bardziej niż w 19.
A gdyby nie chodziło mu w tym momencie o "ja" to by tego nie mówił. Co miałby powiedzieć? Wystarczyłoby samo "bo wszyscy zginą". Dodanie "ja tego nie zniosę" albo jest sztuczne, albo ma nieść jakąś informację. Choćby podświadomą.

Nic nie mam do dodania, bo to wystarczy :)
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Frey Ikari

O Shinjim
« Odpowiedź #54 dnia: Czerwiec 26, 2006, 08:52:54 pm »
Cytuj
Nie, "ja" mówi się w momencie, gdy chodzi właśnie o owe "ja".

...?! No to zdanie wydaje mnie się co najmniej dziwne... Uważam że mogłeś to w lepszy sposob ująć, gdyż z tego zdania nic specjalnego nie wynika...
Cytuj
Co miałby powiedzieć? Wystarczyłoby samo "bo wszyscy zginą".

Każdy człowiek jest istotą egoistyczną i mysli zawsze w kontekście własnej osoby. Gdyby Shinji miał być inny to zaprawdę byłby "nadludziem"...

Offline Dreadorus Maximus

O Shinjim
« Odpowiedź #55 dnia: Czerwiec 27, 2006, 10:57:48 am »
Cytuj
Każdy człowiek jest istotą egoistyczną i mysli zawsze w kontekście własnej osoby.

Nieprawda.

Cytuj
Gdyby Shinji miał być inny to zaprawdę byłby "nadludziem"...

Czasami bywa inny. Czasami zdarza mu się robić coś ze względu na drugą osobę (vide 6, czy 10  odcinek)

Cytuj
No to zdanie wydaje mnie się co najmniej dziwne

Dziwne zdanie odpowiedzią na dziwne zarzuty, że w takich sprawach zawsze się mowi że JA.

Ale doszliśmy do tego, że Shinji jednak jest egiostą :)
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Frey Ikari

O Shinjim
« Odpowiedź #56 dnia: Czerwiec 28, 2006, 10:00:19 pm »
Cytuj
Cytat:
Każdy człowiek jest istotą egoistyczną i mysli zawsze w kontekście własnej osoby.

Nieprawda.

Prawda. Może i nie świadomie ale podświadomie tak, z cała penością.
Cytuj
Cytat:
Gdyby Shinji miał być inny to zaprawdę byłby "nadludziem"...

Czasami bywa inny. Czasami zdarza mu się robić coś ze względu na drugą osobę (vide 6, czy 10 odcinek)

Poproszę o wskazanie momentu.

Offline Dreadorus Maximus

O Shinjim
« Odpowiedź #57 dnia: Czerwiec 29, 2006, 09:34:22 am »
Cytat: "Frey Ikari w innym temacie"
(miłość) Jest to też gotowość do poswięcenia wszystkiego dla tej drugiej osoby.


Cytat: "a z kolei tutaj, Frey"
Każdy człowiek jest istotą egoistyczną i mysli zawsze w kontekście własnej osoby.


Widzę sprzeczność. ;)


Cytuj
Poproszę o wskazanie momentu.

Shinji otwierający entry plug Rei, aby ją wydostać. Tego akurat nie zrobił ze względu na siebie, lecz ze względu na Rei.
Shinji rzucający się do lawy, by uratować Asukę. Zrobi to ze względu na Asukę, nie ze względu na siebie. Asuka też o tym wiedziała (vide 22 odcinek, scena "you won't even hold me").
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Frey Ikari

O Shinjim
« Odpowiedź #58 dnia: Czerwiec 29, 2006, 09:28:03 pm »
Cytuj
Frey Ikari w innym temacie napisał:
(miłość) Jest to też gotowość do poswięcenia wszystkiego dla tej drugiej osoby.


a z kolei tutaj, Frey napisał:
Każdy człowiek jest istotą egoistyczną i mysli zawsze w kontekście własnej osoby.


Widzę sprzeczność.  

I masz rację. Pierwszy cytat to ideał nieosiągalny, drugi cytat to nasza rzeczywistość...
Cytuj
Shinji otwierający entry plug Rei, aby ją wydostać. Tego akurat nie zrobił ze względu na siebie, lecz ze względu na Rei.
Shinji rzucający się do lawy, by uratować Asukę. Zrobi to ze względu na Asukę, nie ze względu na siebie. Asuka też o tym wiedziała

Gdyby ktoraś z tych postaci umarła to bym stwierdził że Shinji nie czułby się z tym najlepiej... Czy to nie oznacza że zrobił to podświadomie by uniknąć tego uczucia??

Offline Dreadorus Maximus

O Shinjim
« Odpowiedź #59 dnia: Czerwiec 30, 2006, 11:10:00 am »
Cytuj
I masz rację. Pierwszy cytat to ideał nieosiągalny, drugi cytat to nasza rzeczywistość...

Jeszcze raz powtórzę, w smutnym świecie żyjesz.

Cytuj
Gdyby ktoraś z tych postaci umarła to bym stwierdził że Shinji nie czułby się z tym najlepiej... Czy to nie oznacza że zrobił to podświadomie by uniknąć tego uczucia??

Jeszcze lepiej masz to pokazane w 7 odcinku, gdy Misato mówi Shinowi, że Eva wytrzyma wybuch JA. Tam dokładnie chodziło o samą Misato, a nie o egoistyczne odczucia Shina. 19 odcinek koresponduje z Endem, ze słowami "w takim razie niech wszyscy umrą" (czy jakoś tak).

"Lubię Shinjiego, ale tylko z litości" ©by moja mama.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

 

anything