Autor Wątek: O Shinjim  (Przeczytany 40038 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Faith

O Shinjim
« Odpowiedź #90 dnia: Sierpień 29, 2006, 05:26:31 pm »
Cytat: "Ryba"
Normalnie go zbanujecie z ta ortografie i brzydkie slowa


ja jestem za :P (mimo, ze sam czesto popelniam bledy)
img]http://img171.imageshack.us/img171/3261/bannerstopthemadnessgn4pe2.jpg[/img]

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
O Shinjim
« Odpowiedź #91 dnia: Sierpień 29, 2006, 05:35:12 pm »
Popieram, a to dlatego, że błędy te wyglądają jak popełnione przez nieuwagę, a nie przez jakiekolwiek schorzenie. A to już jest olewanie współrozmówców, i to notoryczne.

Offline Dreadorus Maximus

O Shinjim
« Odpowiedź #92 dnia: Sierpień 29, 2006, 05:43:44 pm »
Daję osta. Upominałem kolegę parokrotnie na PW.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Frey Ikari

O Shinjim
« Odpowiedź #93 dnia: Sierpień 29, 2006, 06:38:42 pm »
Cytuj
Daję osta. Upominałem kolegę parokrotnie na PW

A ja bym upomniał Faith za zbyt dużą sygnaturkę, ja miałem mniejszą od niego a i tak musiałem zmniejszyć...

Offline Dreadorus Maximus

O Shinjim
« Odpowiedź #94 dnia: Sierpień 30, 2006, 09:53:31 pm »
Cytat: "Frey, gdzie indziej"
Tego nie możesz stwierdzić napewno, faktem jest że nikt go tam nie wepchnął.

Jak powszechnie wiadomo odcinek "Do You Love Me?" pokrywa się fabularnie z odcinkiem "Air". Sceną alanogiczną dla "on your own", gdzie Misato wpycha Shina do windy i puszcza go do Evy jest scena z 25 odcinka, gdzie Shinji stoi we mgle i pyta "Misato-san? Gdzie jesteś, Misato-san?". Jest to jedna z początkowych scen 25 odcinka. Pod jej koniec Shinji dociera do Evy - w anime widzimy wielką Evę, która przeraża Shinjiego. Potem łapie go tak, jak Shinji złapał Kaworu. Analogicznym momentem w Endzie jest początek berserku Evy, gdy rozwala bakelit i wali łapskiem obok Shina. Nie mówię, że było to dokładnie tak, że Eva go złapała i sama włożyła sobie do plugu. Symbolicznie jest to ukazanie, że Shinji nie wsiadł do Evy z własnej woli, tylko Eva go tam sobie "wsadziła". W każdym razie była to wola Evy, a nie Shina.

Eva była w stanie rozwalić bakelit, Shinji był w stanie zasiąść za sterami. Tłumaczenia, że nie wsiadł do Evy, bo była zalana bakelitem nie przyjmę. Shinji po prostu nie chciał wsiąsć do unitu, pomimo góźb Misato, że mu nie wybaczy. Wyszedł z windy i nic nie zrobił. Jak zwykle poddał się zanim zaczął.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Frey Ikari

O Shinjim
« Odpowiedź #95 dnia: Sierpień 31, 2006, 09:25:11 pm »
Cytuj
W każdym razie była to wola Evy, a nie Shina.

A ja bym stwierdził że była to wola Yui i to dla niej wsiadł do evy, ewentualnie pomogła mu dostać się do EP do ktorego sam zasiadł, gdyż trudno by było Evie go tam umieścić.
Można by też było spekulować dlaczego nie zaparł się rękami i nogami byle tylko nie wejść do EP.

Offline Dreadorus Maximus

O Shinjim
« Odpowiedź #96 dnia: Sierpień 31, 2006, 10:20:43 pm »
Cytuj
A ja bym stwierdził że była to wola Yui i to dla niej wsiadł do evy

Masz rację. Mówiąc "Eva" miałem na myśli Yui w Evie. Sama Eva nie ma własnej woli, chodziło o wolę Yui.

Cytuj
Można by też było spekulować dlaczego nie zaparł się rękami i nogami byle tylko nie wejść do EP.

Bo on nic nie robi! Jak Misato go ciągnęła, to też nie zapierał się i nie wrzeszczał, że nie wejdzie, tylko zachowywał się jak zwłoki.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Frey Ikari

O Shinjim
« Odpowiedź #97 dnia: Wrzesień 01, 2006, 09:10:26 pm »
Cytuj
Bo on nic nie robi! Jak Misato go ciągnęła, to też nie zapierał się i nie wrzeszczał, że nie wejdzie, tylko zachowywał się jak zwłoki.

Czyli to że nic nie robi nie świadczy że nie chce wejść, ale też nie musi świadczyć że chce. Tak więc opstaje przy swoim że wsiadł wtedy do Evy dla swojej matki ale też do końca nie rozumiał po co to robi.

Offline Dreadorus Maximus

O Shinjim
« Odpowiedź #98 dnia: Wrzesień 03, 2006, 01:35:18 pm »
Ja nadal nie wiem, czy sam wsiadł, czy Eva go sobie "włożyła do plugu", w jakimś sensie zmusiła. Mordę ma zrezygnowaną, gdy już tam siedzi, poza tym on boi się unitu 01.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
O Shinjim
« Odpowiedź #99 dnia: Wrzesień 03, 2006, 07:21:57 pm »
Najlepiej tą ofiarę podsumowała Ritsuko: "Robi, co mu każą, taka jest jego droga przez życie". I pewnie w tym przypadku było tak samo. To, że wsiadł tam samodzielnie nie musi oznaczać, że z własnej woli. On w ogóle nie miał woli robienia czegokolwiek. Wsiadł, bo kazała mu Yui, prawdopodobnie.

Offline Frey Ikari

O Shinjim
« Odpowiedź #100 dnia: Wrzesień 03, 2006, 09:32:46 pm »
Cytuj
poza tym on boi się unitu 01.

Ale mamy nie..., alw więcej nie będę chyba z tym polemizował bo to taki sliski temat.
Cytuj
Wsiadł, bo kazała mu Yui, prawdopodobnie.

Dla niej zapewne to zrobił ale użyłbym słowa nakłoniła niż kazała.

Offline Dreadorus Maximus

O Shinjim
« Odpowiedź #101 dnia: Wrzesień 03, 2006, 09:40:11 pm »
Cytuj
Dla niej zapewne to zrobił ale użyłbym słowa nakłoniła niż kazała.

A ja nadal zastanawiam się nad możliwością, że Eva nie tyle kazała mu, czy nakłoniła, co sama złapała go mocarną piąchą i wsadziła do plugu.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Frey Ikari

O Shinjim
« Odpowiedź #102 dnia: Wrzesień 03, 2006, 09:49:00 pm »
Cytuj
A ja nadal zastanawiam się nad możliwością, że Eva nie tyle kazała mu, czy nakłoniła, co sama złapała go mocarną piąchą i wsadziła do plugu.

Problematyczna sprawa, trudno by jej było nie uszkodzić plugu albo pilota.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
O Shinjim
« Odpowiedź #103 dnia: Wrzesień 03, 2006, 09:51:00 pm »
Dread trochę przesadza, ale skłonny jestem przychylić się tezie, że to "nakłonienie" miało bardzo stanowczy charakter :D

Offline Dreadorus Maximus

O Shinjim
« Odpowiedź #104 dnia: Wrzesień 03, 2006, 10:39:15 pm »
Tylko głośno myślę.

W każdym razie to nie była wola Shinjiego, tylko Evy. Shinji został zmuszony do tego, by w końcu wsiąść do Evangeliona, a nie zachowywać się jak ciapa.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

 

anything