Autor Wątek: Jakie znacie zespoły rockowe godne polecenia ???  (Przeczytany 26543 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dejwut

Jakie znacie zespoły rockowe godne polecenia ???
« Odpowiedź #60 dnia: Lipiec 28, 2006, 05:16:47 pm »
nie będę opisywał korna, bo nie ma co strzępić klawiatury na coś, co każdy zna. Natomiast te kapelki, często zupełnie nieznane w naszym polskim zaścianku są często tysiąc razy lepsze niż (s)hity z MTV w stylu paparucha.

At The Drive In - post-hardcore z Teksasu - z lekka schizowe ćpunerskie klimaty i mieszanie stylów przynoszące na myśl zespoły jak Stone Temple Pilots. polecam szczególnie płytę Relationship of Command

The Union Underground - hardcore z Teksasu - teksty traktujące o narkotykach, tripach ('I will get so high, that I trip with Jesus' czy 'You're on a downward slide my friend') itp... mocne riffy i wokal. (mam bas podpisany przez basite - Johna Moyera, który nagrywał tracki basowe na ostatni album Disturbed  ;) )

Memento - zespół jednej płyty, ale za to tak przepięknej. kilka naprawdę mocnych kawałków, ze dwie hipnotyczne ballady oraz diament, czyli 13 minutowy 'Figure 8'. Fenomenalne klipy - Comming dostępny na youtube.

Voodoo Glow Skulls - Kalifornijska grupa łącząca metal, punk, ska, melodie meksykańskie(wszechobecna trąbka) w fenomenalny miks! Polecam płytę The Band Geek Mafia.

Ugly Casanova - poboczny projekt wokalisty Modest Mouse - pokręcone klimaty, nieprzewidywalne melodie, zchizowe teksty. Zespół ze stajni Sub Pop Records, wytwórni, w której zaczynała Nirvana, Soundgarden i duża część sceny ze Seattle.

Dog Fashion Disco - jeden z moich ulubionych zespołów - często porównuję go do System Of A Down metalu. Przejścia w ich muzyce są niewyobrażalne, i w jednej piosence można usłyszeć klasyczne rżnięcie i growl oraz muzykę klasyczną z fortepianem, skrzypcami, saksofonem i trąbką włącznie! Dodajcie do tego jazz, muzykę cyrkową (!!!) czy poezję śpiewaną i macie efekt. Przepiękna muzyka! Polecam szczególnie album Committed to a Bright Future.

a na koniec krotochwila:

CF-98 - krakowski zespół, grający muzykę, którą sami okreslają jako College Punk. Są bardziej młodzieżowo kalifornijscy, niż sami kalifornijczycy. Polecam, jeśli przypaliliście obiad i chcecie czymś odciągnąć od niego uwagę. Materiału starcza akurat na krótki obiadek, chyba że ktoś długo je. Z powodzeniem testowane na wielu znajomych.  ;)
 czego się śmiejecie?
Sami z siebie się śmiejecie!
 - Nikolai Gogol
-----------------------------
bakejpan.com

Offline Kimuriell

Jakie znacie zespoły rockowe godne polecenia ???
« Odpowiedź #61 dnia: Sierpień 09, 2006, 04:47:18 pm »
A ja polecam Pearl Jam!!! Dodam także listę utworów, które są wg mnie co najmniej genialne :p

Once, Alive, Why go, Black, Jeremy, Oceans, Porch, Garden, Release, Daughter, Dissident, WMA, Rearviewmirror, Eldery Woman Behind The Counter In a Small Town, Indifference, Last Exit, Nothingman, Whipping, Corduroy, Better Man, Immortality, Heil Heil, Who You Are, In my tree, Habit, Lukin, Present tense, Mankind, I'm open, Brain of J, Faithfull, No way, Given to fly, Wishlist, Do the evolution, Low light, In hiding, All those yesterdays, Breakerfall, Gods' dice, Light years, Nothing as it seems, Insignificance, Slight of hand, Can't Keep, Save you, Love boat Capitain, I am mine, You are, Greendisease, Help Help + kilka kawałków z nowej płyty i utwory grane tylko na koncertach.

Resztę piosenek PJ też jest świetna ;)
Niestety ta strona nie przyjmuje użytkowników mających więcej niż 114 lat" - ciekawe dlaczego :)

Offline ranta

Jakie znacie zespoły rockowe godne polecenia ???
« Odpowiedź #62 dnia: Sierpień 09, 2006, 04:59:41 pm »
to może wypisz też resztę. po co się ograniczać?

Offline Kimuriell

Jakie znacie zespoły rockowe godne polecenia ???
« Odpowiedź #63 dnia: Sierpień 09, 2006, 05:46:51 pm »
Cytat: "ranta"
to może wypisz też resztę. po co się ograniczać?

Niestety jestem na to zbyt leniwy ;)
Z polskich zespołów dorzucić mógłbym T.love i Myslovitz!
Niestety ta strona nie przyjmuje użytkowników mających więcej niż 114 lat" - ciekawe dlaczego :)

Offline ranta

Jakie znacie zespoły rockowe godne polecenia ???
« Odpowiedź #64 dnia: Sierpień 09, 2006, 07:18:04 pm »
Cytat: "Kimuriell"
co najmniej genialne :p

aha, jeszcze zapytam. jaki jest następny level po genialności?

Offline Kimuriell

Jakie znacie zespoły rockowe godne polecenia ???
« Odpowiedź #65 dnia: Sierpień 09, 2006, 07:59:32 pm »
Cytat: "ranta"
aha, jeszcze zapytam. jaki jest następny level po genialności?

Takie forumowe szczypanie jest słodkie :*
PJ to dla mnie najlepszy zespół na świecie, więc wszystkie epitety i sformułowania jakie wypiszę, będą z lekka przesadzone ;)
Nie sądzę aby Twoim prawdziwym celem było poznanie następnych leveli po genialności, toteż je sobie daruję :p Daj znać, jeśli mimo wszystko źle odczytałem Twoje intencje ;)
Niestety ta strona nie przyjmuje użytkowników mających więcej niż 114 lat" - ciekawe dlaczego :)

Offline ranta

Jakie znacie zespoły rockowe godne polecenia ???
« Odpowiedź #66 dnia: Sierpień 09, 2006, 08:52:24 pm »
nie wiem, o co Ci chodzi z tym szczypaniem, może obejrzałeś Brokeback Mountain o jeden raz za dużo.

jeśli zaś chodzi o Twój emocjonalny stosunek do Pearl Dżema, to warto czasem spojrzeć z dystansu.

Offline Kimuriell

Jakie znacie zespoły rockowe godne polecenia ???
« Odpowiedź #67 dnia: Sierpień 09, 2006, 09:14:24 pm »
Cytat: "ranta"
nie wiem, o co Ci chodzi z tym szczypaniem, może obejrzałeś Brokeback Mountain o jeden raz za dużo.

Ta wesoła riposta świadczy o tym, że jesteś jednak facetem. BM jeszcze nie oglądałem. Uważasz, że warto?
Cytuj
jeśli zaś chodzi o Twój emocjonalny stosunek do Pearl Dżema, to warto czasem spojrzeć z dystansu.

Jestem zagorzałem fanem PJ od 6 lat, więc nieraz miałem okazję do spoglądania na ich muzykę z dystansu... PJ jest świetny, nic na to nie poradzę ;)

(mam wyjaśnić o co mi chodzi z tym szczypaniem? xD)
Niestety ta strona nie przyjmuje użytkowników mających więcej niż 114 lat" - ciekawe dlaczego :)

Offline Kormak

Jakie znacie zespoły rockowe godne polecenia ???
« Odpowiedź #68 dnia: Sierpień 09, 2006, 10:39:04 pm »
A mam wyjaśnić o co chodzi z nie spamowaniem?

Offline Aixen

Jakie znacie zespoły rockowe godne polecenia ???
« Odpowiedź #69 dnia: Sierpień 10, 2006, 10:53:17 am »
Cytat: "dejwut"

Memento - zespół jednej płyty, ale za to tak przepięknej. kilka naprawdę mocnych kawałków, ze dwie hipnotyczne ballady oraz diament, czyli 13 minutowy 'Figure 8'. Fenomenalne klipy - Comming dostępny na youtube.

szkoda straszna że sie rozpadli.. wokalista z gitarzystą zdążyli już od tego czasu 2 projekty założyć (Man vs. Clock, a teraz Ether) ale nic nie wydali..

Offline wilk

Jakie znacie zespoły rockowe godne polecenia ???
« Odpowiedź #70 dnia: Sierpień 10, 2006, 12:04:42 pm »
Nikt nie wspomnial o Manic Street Preachers. A to bardzo zacny i z pewnoscia "typowo rockowy" zespol, aczkolwiek korzenie ma punkowe. W kazdym razie polecam. :)

Offline Kimuriell

Jakie znacie zespoły rockowe godne polecenia ???
« Odpowiedź #71 dnia: Sierpień 10, 2006, 12:54:07 pm »
Cytat: "Kormak"
A mam wyjaśnić o co chodzi z nie spamowaniem?

Przepraszam, postaram się być grzeczny!

Cytat: "wilk"
Nikt nie wspomnial o Manic Street Preachers. A to bardzo zacny i z pewnoscia "typowo rockowy" zespol, aczkolwiek korzenie ma punkowe. W kazdym razie polecam.

Tą propozycję mogę poprzeć bez jakichkolwiek wyrzutów sumienia. Szczególnie upodobałem sobie płytę "Gold Against The Soul", na której jest wiele (konkretnie 10 ;) ) dobrych, rockowych kawałków.
Niestety ta strona nie przyjmuje użytkowników mających więcej niż 114 lat" - ciekawe dlaczego :)

Offline Kormak

Jakie znacie zespoły rockowe godne polecenia ???
« Odpowiedź #72 dnia: Sierpień 10, 2006, 09:55:11 pm »
Zdecydowanie najlepsza i najostrzejsza płyta MSP to "The Holy Bible" - później, już w niepełnym składzie, znacznie złagodnieli. Chociaż nadal zdarza im się sporadycznie nagrać wielkie piosenki ("If you tolerate this...", "Design for life" czy "1985")


Z nowości polecam Wolfmother - Australijczycy grający trochę jak The Datsuns, ale z silniejszym akcentem na stoner rock. Mocne wpływy Led Zeppelin.

Offline Pepper

Jakie znacie zespoły rockowe godne polecenia ???
« Odpowiedź #73 dnia: Sierpień 11, 2006, 12:37:08 am »
Cytat: "Kormak"
Z nowości polecam Wolfmother


wolfmother nie jest zły, chociaż oprócz woman to ta ich płyta jakaś taka nijaka jest
eleganckim zespołem w klimatach retro lata 70 rock jest Witchcraft, na nowej płycie trochę za bardzo z sabbathami pojechali, ale słucha się ok, tutej można obadać:
http://www.stonerrock.com/jukebox/Witchcraft-Chylde_of_Fire.mp3
img]http://img53.imageshack.us/img53/7281/lowest13jk8.jpg[/img]

Offline Kimuriell

Jakie znacie zespoły rockowe godne polecenia ???
« Odpowiedź #74 dnia: Sierpień 11, 2006, 04:18:40 pm »
Polecam także Aerosmith z diabelnie dobrą płytą "Nine Lives".
Niestety ta strona nie przyjmuje użytkowników mających więcej niż 114 lat" - ciekawe dlaczego :)