Autor Wątek: Love Hina  (Przeczytany 25423 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ryba

Love Hina
« Odpowiedź #90 dnia: Wrzesień 20, 2006, 05:48:20 pm »
Cytat: "Monkey10_PL"
Ale wygodniej się czyta suby angielskie niż śląską gwarę :lol:
Zalezy dla kogo. Nie kazdy lubi anglika, moze lubiec niemca, albo ojczysta slazczyzne  :lol:

Offline BOGINS

Love Hina
« Odpowiedź #91 dnia: Wrzesień 23, 2006, 10:33:03 am »
Wiem że nie ma czym sie chwalić ale wczoraj po ekhe pijaku oglądałem kolejne odcinki 21-23.  Naprawdę darłem na masakrę.
Teraz jak się nad tym zastanowię to w sumie nie mogę zrozumieć autorów serii. Przez 20 odcinków dziewczyna ostro mieszała z błotem naszego hiroła, miażdżąc, kopiąc i wpędzając go w najgorsze sytuacje za które rzecz jasna płacił BÓLEM, o co im kurde chodzi:)? Jacys sado maso czy jak. Eh może to takie poranne rozważania. jak oglądnę jeszcze dwa ostatnie odcinki i oavki wtedy jeszcze raz coś napiszę ;)
laanesh!!! The time has come! Fear me mortals.

Offline @

Love Hina
« Odpowiedź #92 dnia: Wrzesień 23, 2006, 06:25:31 pm »
Szukam userbarka z LoveHiną, ale nic nie widać po necie, jak ktoś by coś miał/znalazł niech da info, ok? :o

Offline BOGINS

Love Hina
« Odpowiedź #93 dnia: Wrzesień 24, 2006, 01:20:53 pm »
Dobra oglądnęłem całą serię plus specjalne niby odcinki i oavki.
Na stronie tanuki wystawiłem temu anime ocenę 7/10 - czyli mające swoje wady ale potrafiące dobrze rozbawić oraz czasami zaskoczyć.
Skomentuję może swoją ocenę.
Seria jak dla mnie ma tak naprawdę kilka wad, które niestety często się powielają w różnych anime. Akurat w tym zostały jak dla mnie mocno pokazane i zaczyna się je odczuwać już gdzieś po 11-14 odcinku.
Po pierwsze czas akcji. Poznajemy Keitaro kiedy po raz pierwszy składa podanie na studia i pisze egzamin - oblewa. Zaczyna się akcja serialu i gdzieś po 13-15 odcinkach znowu oblewa, by w końcu w 26 christmas special zdać. Oglądanie w ciagu paru dni całej serii jest złe bo zapomina się niektórych wątków, ale sądzę że można związku z tym powiedzieć:
iż akcja trwa  2 lata + parę miesięcy w oavce (2-3?).
Czyli nasz bohater przez 27 miesięcy był upokarzany, dręczony oraz bity i dopiero na samym końcu po dwóch latach (bez oavek) po raz pierwszy na serio Narusegawa wyznaje mu że go lubi...żenujące. Ok dalej.
Keitaro trafia do Hina Inn - gospody? Taverny? Mini hotelu? proszę mi to wytłumaczyć, gdyz chciałbym zauważyć, że prócz znajomych odwiedzających Hina INN nie ma tam żadnych przyjezdnych osób (o dziwo zawsze są to kobiety...siostra naru, Keitaro i Motoko, także mała Sara, siostra Kaola i wyjątek jej brat, który tak naprawdę pojawia się RAZ). Krótko mówiąc mamy sytuację w której przez dwa lata nasz główny bohater spotyka non stop laski, kocha się tylko w jednej, nie zwraca na inne uwagi (prócz Mutsumi ) i dostaje baty non stop z różnych stron. Jest to jak dla mnie DZIWNE. Było by o wiele ciekawiej gdyby Keitaro albo jakaś przyjezdna dziewczyna na chwilę się zadurzyli w sobie, tudzież jedna z dziewczyn mieszkająca w Hina Inn. nasza główna bohaterka musiałaby wtedy walczyć, a nie dopiero w 24 odcinku (gdzie niby się okazuje iż Keitaro wyznał Mutsumi, że razem pójdą do Tokyo U). Jest to jak dla mnie błąd, gdyż brakuje małego wątku - romansiku na boku hmm w stylu pojawia się super mega laska ala Pamela Anderson i Keitaro z nosa non stop krew leci :).
Jakby nie patrzeć jedyną dziewczyną która coś wnosi do całej serii jest Motoko. Występuje bardzo często w roli silnej kobiety takiej niby feministki, ale sądzę że coś tam czuje do Keitaro - czasem mówi że coś ją tam nauczył. O dziwo dość często Keitaro na nią wpada, a ostatni normalny odcinek 25 właśnie mówi o niej i siostrze i wyjściu za mąż za Keitaro - kłamstwo, ale Naru się zdziwiła...
W praktyce można powiedzieć, że jest tylko jedna dziewczyna o której nic nie wiemy prócz tego, że nadużywa alkoholu i nie wiadomo co ma zamiar robić- Mitsume. Z tego co mozna zauwazyć lubi się wcielać w przywódcę i doświadczoną osobę, ale w serii jest tylko tłem..............juz Shinobu więcej robi niz ona, nie mówiąc o Koala która non stop coś majstruje, wysadza, i maltretuje Keitaro...
Całą serię można by skrócić i wyciąć parę wątków. Na sam początek mamy przedstawienie wszystkich postaci - do 4 odcinków, w kolejnych 4 może przyjazdy sióstr/rodziny, następnie specjalne odcinki w których doszłoby do zwierzenia się z prawdziwych uczuć nie tylko narusegawy ale może wszystkich dziewczyn, by zakończyć wyznaniem miłości do Keitaro. Potem pierwszy odcinek z Oavką w którym Kei wyjeżdża a przychodzi jego siostra. Kolejne 2 odcinki były by taką ekhe próbą dla związku...
Btw zauważyliście że ani razu do Hina Inn nie przyjechali żadni rodzice? A jakie z tego fajne sytuacje mogłyby wyjść!!! Np. Kei wchodzi patrzy a tam dorosła baba prawie nago, strzał standardowo w pysk...leci leci leci, spotyka po drodze Naru, która widząc stojącą w wejściu do gorącego źródła swoją np. matkę i lecącego od niej Kei interpretuje, że Kei chciał ją wyrwać i go dobija. Tudzież w stylu innego zboczenia: że Kei się pośliznął wpadł na Motoko, a widzi to matka Naru....nie mówiąc już o Ojcu dziadku itd. Chodzi mi o to że przez kawał serii mamy zbliżenia niektórych postaci na ułamek sekundy (prócz z narusegawą na pare sekund), które zawsze i tak kończą się sadystycznym wyżyciem się na Keitaro.
Zgadzam się tutaj z osobą która powiedziała, że Kot siostry Keitaro i żołw - Tama są niepotrzebne w takim wydaniu, iż latają gadają i inne głupoty robią. Owszem mogłyby być i mieć szczyptę inteligencji robić zabawne minki, rzeczy, no ale gadać/latać niekoniecznie.
Ogólnie oceniam aniem na bardzo fajne, w każdym odcinku było śmiesznie, coś się działo, ale mam wrażenie, iz autorzy zapomnieli o tych paru rzeczach, które mogłyby przynieść więcej śmiechu i zespolić serię i grających w niej bohaterów.
No to tyle, trochę się rozpisałem, może tutaj troszkę Chaosu wniosłem, ale było mi fajnie to wyrzucić z siebie.

BTW: Dreadorus Maximus czy mógłbyś zinterpetować zachowanie Keitaro na wzór NGE jak mi kiedyś wyjaśniałeś i stwierdzić, iż doświadczenia z dzieciństwa, rozwód rodziców, nie dotrzymywanie przyżeczeń spowodowały iż zawsze był mało popularnym facetem i daje się tak maltertować? Jesli się zgadzasz z moją opinią proszę byś coś na ten temat napisał  :badgrin:  ;)  :)
Aha a jak fajnie by było gdyby do Keitaro przyjechała jakaś jego ex dziewczyna.......łojejku.... 8)  :o

BYE BYE
laanesh!!! The time has come! Fear me mortals.

Offline @

Love Hina
« Odpowiedź #94 dnia: Wrzesień 24, 2006, 01:31:00 pm »
Z tyą gospodą to wygląda tak , że miała mało gości i została przekształcona na hotelik dla dziwcząt.

PS: Jaka EX ? sam mówił że nikogo innego nie znał ;)

Offline BOGINS

Love Hina
« Odpowiedź #95 dnia: Wrzesień 24, 2006, 01:42:26 pm »
Cytat: "Monkey10_PL"
Z tyą gospodą to wygląda tak , że miała mało gości i została przekształcona na hotelik dla dziwcząt.

PS: Jaka EX ? sam mówił że nikogo innego nie znał ;)


No spoko że to hotelik ale dla ilu  5 bab? ja bym się czuł jak w małym haremie, poza tym wszędzie bym kamery zainstalował i transmitował przez neta za pieniądze scenki z łazienki.
O właśnie zauwazyliście że boahterzy - nie oglądająm nie dzwonią? :D. Tzn czasem z butki, ale żadne z nich nie ma TV ani komórki :P
laanesh!!! The time has come! Fear me mortals.

Offline Pokpoko

Love Hina
« Odpowiedź #96 dnia: Wrzesień 24, 2006, 03:35:24 pm »
seria powstała jakiś czas temu, może panny jescze se wtedy nie pokupowały komórek? :lol: co do tv-problem z serialem, jak kazdym, jest taki że nie stanowi wiernego zapisu "z dnia życia pi****ly w haremie" tylko pokazuje wycinki. to tak samo jak z łażeniem do kibla w wykonaniu superherosów-film nic nie zyska na pokazaniu supermana podlewajacego sosenkę przed ratowaniem świata ;)

wogóle-wydaje się że najelepszym lekiem na twoje bolączki bedzie przeczytanie mangi, gdzie większość tego o czym mówiłes jest rozbudowane, i wiadomo lepiej co kogo i dlaczego(plus w pewnym stopniu ogranicza infantylizm serii TV)

pozatym-to komedia romantyczna, wszyscy wiedza że w komediach romantycznych główny bohater zawsze mieszka w jakimś wielgachnym domostwie w tradycyjnym/europejskim stylu, a nie w malutkiej klitce jak reszta japończyków ;) .pewnie dlatego że w mieszkaniu 3x3m trudnoupchnąć  5 panien :lol:

Offline BOGINS

Love Hina
« Odpowiedź #97 dnia: Wrzesień 24, 2006, 06:08:54 pm »
No ale wiesz, wystawić ocenę musiałem  na podstawie analizy serialu. Teraz muszę coś nowego pożyczyć. Hmm co mi polecacie:P Może ten green green
laanesh!!! The time has come! Fear me mortals.

Offline Shirosama

Love Hina
« Odpowiedź #98 dnia: Wrzesień 24, 2006, 06:56:21 pm »
Akurat mam to anime ale jeszcze nie oglądałem.Więc jak obejrzę to może się wypowiem na ten temat.ALe słyszałem że jest fajne.

Offline Krova

Love Hina
« Odpowiedź #99 dnia: Wrzesień 24, 2006, 07:35:23 pm »
Cytat: "BOGINS"
Hmm co mi polecacie:P Może ten green green



 Mmmm eee yyy... właściwie to nie wiem co powiedzieć o Green Green. Obejrzałem serię TV + special + Green Green 13: Erolutions, czyli wszystko. Kilka gagów było genialnych, kilka momentów było po prostu obrzydliwych, momentami seria strasznie nużyła, momentami twórcy zaskakiwali pomysłami - odcinek odcinkowi nierówny. No i Erolutions momentami podchodziło pod hentai'a :\ Ogólnie dałbym 5/10.

 P.S. Na tanuki jesteś Zegarmistrz, ta? Jedyny recenzent którego kojarzę po nicku, respect (:

P.P.S. I napiszcie recenzję Bleacha w końcu...

P.P.P.S. Przepraszam moderatorów za offtop :D



 Okej, żeby nie było, że tylko offtopuję, napiszę co nieco o Love Hina. Obejrzałem 8 epizodów, po czym skończyłem styczność z serią. Jakoś mi nie przypadła do gustu - Keitaro odlatujący na kilometr od ciosów dziewcząt, które zresztą są przesadnie wyczulone (wystarczy że zobaczą biednego chłopaka zaglądającego do ich pokoju i już JEEEB ten odlatuje na drugi koniec świata), te dziwne rzeczy, ten styl kreski...  Zaznaczam, że nie jestem uprzedzony do anime 'school life', przeciwnie, lubię pooglądać coś, przy czym nie trzeba myśleć aaaaaale LH po prostu nie polubiłem.
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline BOGINS

Love Hina
« Odpowiedź #100 dnia: Wrzesień 25, 2006, 12:37:50 am »
Ps. nie jestem zegarmistrz :P
Jestem Bogins, mistrz wiedzy tajemnej, fan anime, strateg w warhammerze, malarz i nałogowy maniak disciples 2 oraz medievala.
Fantasy rulez, pozdro dwa miliony :P 8)  ;)
laanesh!!! The time has come! Fear me mortals.

Offline Ryba

Love Hina
« Odpowiedź #101 dnia: Wrzesień 25, 2006, 05:10:06 am »
Cytat: "Krova"

Keitaro odlatujący na kilometr od ciosów dziewcząt,

Dolicz jeszcze latajace zolwie, swirniete dziwczyny, i tych kolesi starcow, i wiele wiele innych.  :lol:  ;)

Offline @

Love Hina
« Odpowiedź #102 dnia: Wrzesień 25, 2006, 06:37:20 am »
Oj każde anime nie trzyma się praw fizyki :lol: A LoveHina może tymbardziej, żeby było śmiesznie ;)

Offline Beryl

Love Hina
« Odpowiedź #103 dnia: Wrzesień 25, 2006, 07:18:58 am »
Cytat: "Monkey10_PL"
Ale wygodniej się czyta suby angielskie niż śląską gwarę :lol:

Bez obaw, problemów nie będzie - ona nie mówi wcale gwarą, tylko polskim lekko na tę gwarę stylizowanym. Czyta się wcale wygodnie.
awsze mierz wysoko. Być może nie trafisz w cel, ale też nie odstrzelisz sobie stóp.

Offline Ryba

Love Hina
« Odpowiedź #104 dnia: Wrzesień 25, 2006, 12:44:57 pm »
Cytat: "Monkey10_PL"
Oj każde anime nie trzyma się praw fizyki :lol: A LoveHina może tymbardziej, żeby było śmiesznie ;)

Watpie, jakies jedno musi sie trzymac  ;)

 

anything