Autor Wątek: Nagroda im. Janusza A. Zajdla  (Przeczytany 8770 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Averg

Nagroda im. Janusza A. Zajdla
« dnia: Kwiecień 10, 2003, 06:20:07 pm »
Z chęcią zapoanałbym się z Waszymi typami do tegorocznej nagrody    im. Janusza A. Zajdla.
Mije typy to:
powieść - "Achaja" Ziemiańskiego
opowiadanie - "Zwierciadło" Maji Lidii Kossakowskiej (Wizje Alternatywne 4).

Offline S&M

Nagroda im. Janusza A. Zajdla
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 11, 2003, 12:51:23 pm »
Może Narrenturm albo "Tkacz Iluzji" Białołęckiej ?
o androids dream of electric sheeps ?

4602826

Offline Noel

Nagroda im. Janusza A. Zajdla
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 16, 2003, 11:54:42 am »
Stawiam na "Achaję" lub na "Porzucone królestwo". Choć ze znacznym wskazaniem na to drugie :).
Q świata jest stałe. Zatem im więcej ludzi, tym więcej głupców.

Offline Vanin

Zajdel 2002
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 24, 2003, 09:44:19 am »
Zwycięzcy:

Powieść: "Narrenturm" A. Sapkowski

Opowiadanie: "Kuzynki" A. Pilipiuk.


Komentarze?

Ja zacznę. Moim zdaniem AS nie powinien był wygrac. O wiele bardziej podobała mi się np. "Achaja", no ale wygrała chyba siła nazwiska.

Jeżeli chodzi o opowiadanie, to Pilipiuk jest mi nieznany, ale byłem przekonany, że wygra Brzezińska (zresztą powinna), ale jak widać, od nadmiaru głowa chyba jednak boli i jej oba opowiadanka (bardzo różne, ale oba smakowite) poległy. Szkoda.

Offline Watcher

Re: Zajdel 2002
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 24, 2003, 11:46:40 am »
Cytat: "Vanin"
Zwycięzcy:

Powieść: "Narrenturm" A. Sapkowski
Nie jest za dobrze z polską fantasy chyba, jeśli to rzemiosło wygrało Zajdla.
Marcet sine adversario virtus

Offline Vanin

Nagroda im. Janusza A. Zajdla
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 24, 2003, 12:10:13 pm »
"Narrenturm" nie jest złe, ale wg mnie na Zajdla nie zasłużyło. A co do polskiej fantasy.... ta ma się lepiej niż kiedykolwiek wcześniej.

Offline Watcher

Nagroda im. Janusza A. Zajdla
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 24, 2003, 12:34:47 pm »
Nie mówię że jest złe. IMHO jest powyżej przeciętnej, ale to wszystko. Za złoty czas dla fantasy.pl uważam lata początków Wiedźmina i Księgi Całości. Ale Achai jeszcze nie czytałem, więc może zmienię zdanie :)
Marcet sine adversario virtus

Offline Vanin

Nagroda im. Janusza A. Zajdla
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 24, 2003, 01:36:27 pm »
Cóż... dwóch autorów, nawet w szczycie formy, nie może się równać z tym z czym mamy do czynienia obecnie. Wysyp nowych nazwisk, wysp wydawnictw, masa doskonałych pozycji i tylko brak pieniędzy żeby wszystko nabyć :)

Zanim przeczytasz "Achaję", polecam "Obrońców Królestwa" Mai Lidii Kossakowskiej. Majstersztyk.

Offline Pokpoko

Nagroda im. Janusza A. Zajdla
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 24, 2003, 02:06:24 pm »
Obrońcy rzeczywiście sa fajni..ale jakbym miał cos wybrac najlepsza ksiązke tego roku to:Apokalipse wg. pana Jana...

Offline Ivo

Nagroda
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 24, 2003, 07:25:30 pm »
Tak sobie patrzę na Wasze wypowiedzi i dochodzę do wniosku, że dobrze wybrali laureatów. Gdyby to forum miało wybierać, to... chroń nas panie Boże, do wiosny nie było by werdyktu :D

Pozdrawiam, Ivo
ylko w milczeniu słowo
Tylko w ciemności światło
Tylko w umieraniu życie
Na pustym niebie jasny jest lot sokoła

Offline Vanin

Nagroda im. Janusza A. Zajdla
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 24, 2003, 07:33:22 pm »
Poczytaj sobie trochę o sposobie głosowania. Raczej nie ma szans na długotrwałe spory :)

Offline Averg

Nagroda im. Janusza A. Zajdla
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 26, 2003, 06:31:34 pm »
Achaja powinna zdecydowanie wygrać, co do opowiadania to z nominowanych czytałem tylko Pilipiuka. Tekst jest dobry (jak na tego autora wybitny, bo czytając niektóre z opowiadań o Wędrowiczu, to aż mnie skręcało, jak można takie Coś publikować), jednak w ubiegłym roku było kilka lepszych tekstów.

Offline Mcolin

Nagroda im. Janusza A. Zajdla
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 09, 2003, 08:17:21 am »
Achaja jest zdecydowanie lepsza od tego gniota sapkowskiego ( podobno na niego glosowali 16, 17 latki - gdzie duzo ich było) ale coz w koncu mamy demokracje :(

Offline Magdalaena

Nagroda im. Janusza A. Zajdla
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 09, 2003, 07:35:20 pm »
Cytat: "Mcolin"
Achaja jest zdecydowanie lepsza od tego gniota sapkowskiego ( podobno na niego glosowali 16, 17 latki - gdzie duzo ich było) ale coz w koncu mamy demokracje :(
Wydaje mi się, że Narrenturm bardziej powinna się starym prykom niz napalonym nastolatkom. Jest w niej zdecydowanie więcej erudytycznego postmodernizmu niż wartkiej akcji, odwrotnie niż w książkach o wiedźminie.
agdalaena

Offline Watcher

Nagroda im. Janusza A. Zajdla
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 09, 2003, 07:42:57 pm »
Cytat: "Magdalaena"
Cytat: "Mcolin"
Achaja jest zdecydowanie lepsza od tego gniota sapkowskiego ( podobno na niego glosowali 16, 17 latki - gdzie duzo ich było) ale coz w koncu mamy demokracje :(
Wydaje mi się, że Narrenturm bardziej powinna się starym prykom niz napalonym nastolatkom. Jest w niej zdecydowanie więcej erudytycznego postmodernizmu niż wartkiej akcji, odwrotnie niż w książkach o wiedźminie.
Powiem więcej, tylko na tym ta książka się trzyma. Brzytwa Ockhama rozerwałaby ją na strzępy.
Marcet sine adversario virtus

 

anything