Autor Wątek: Nagroda "Nautilusa"  (Przeczytany 13541 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wolvie

Nagroda "Nautilusa"
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 27, 2005, 10:28:03 am »
Heh. Achaja to raczej w kategorii największe rozczarowanie roku zdobędzie grand prix :)

Z opowiadań to na pewno:

1. Objawienia - Łukasz Orbitowski
2. Czas bohaterów - Marcin Mortka
3. Obywatel, który się zawiesił - Rafał Kosik

Książki:

1. I - Marcin Orzechowski
2. Wojny Runów - Marcin Mortka
3. Boży Bojownicy - Andrzej Sapkowski

Offline Shadowmage

Nagroda "Nautilusa"
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 27, 2005, 10:55:25 am »
Jeszcze nie mam nowego SF, więc nie bede sie wypowiadał co do swoich faworytów (i tak najlepszy jest Dukaj :P), ale z punktu widzenia ogólu, to pewnie faktycznie wygra Achaja - chybae ze jest na tyle fatalna, ze anwet wiernych fanów zniechęciła...
url=http://www.katedra.nast.pl]Katedra[/url] - Twoje źródło informacji o literaturze fantastycznej :)

Offline Robert J. Szmidt

Nagroda "Nautilusa"
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 28, 2005, 12:45:37 pm »
Cytat: "bogow"
Aktualizacja 1.1. ;)
No tak... Sam kiedyś uznałem opowiadanie "Innego nie będzie" za najlepsze polskie w UBIK-u w minionym roku, więc pewnie nie powinienem się tak kategorycznie wypowiadać w sprawie krótkiej formy. Badania trwają, PL+50 grzecznie czeka na półce, kilka zeszłorocznych numerów SF i MF także. Zobaczymy...
Czy w grudniowym numerze SF, nie było coś wspomniane o trzech kategoriach?


Było wspomniane, ale ilość utworów kwalifikujących się do kategorii nowela był zbyt mały, żeby robić osobną kategorię. Był przez moment pomysł na debiut roku, ale ostatecznie odpadł. Nie chcę wyrywać kasy na siłę z ludzi.

Offline bogow

Nagroda "Nautilusa"
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 28, 2005, 01:51:38 pm »
Ta kategoria mogłaby być lekarstwem na kłopoty z przyporządkowaniem utworu, przykład "Legenda" Andrzeja Ziemiańskiego. Jak na pełnowymiarową powieść utwór zbyt krótki, jak na opowiadanie - długi.
I co z tym dalej robić? Nic, dopóki nie będzie zainteresowania mikropowieścią u autorów, wydawców i czytelników, utwory takie nie będą powstawały wystarczająco licznie. Nominacje przy małej konkurencji mogą wtedy jedynie obniżyć rangę nagrody. Decyzja o pozostawieniu dwóch nagród jest słuszna, przynajmniej na razie.

Offline eses

Problem
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 31, 2005, 05:44:03 pm »
A ja mam takie pytanie: czy lista utworów kandydujących podana na serwisie"Nowej Gildii" jest tą właściwą? Bo widzę na niej teksty, które ukazały się w "Ubiku" w roku 2003 w czterech pierwszych numerach i znaleźć się tam nie powinny, za to brakuje opowiadań z jak do tej pory ostatniego numeru 7 (3/2004), który ukazał się po wakacjach minionego roku... Jeśli tak wyglada ona naprawdę, to - Panie Robercie, wysłałem na adres "Science-Fiction" namiary na brakujące teksty, tylko że zamiast numeru 7 zrobił mi się numer 8 :)
Pozdrawiam
Sławomir Spasiewicz
 "Ubik" - dział literatury polskiej

Offline mr.maras

Nagroda "Nautilusa"
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 31, 2005, 06:03:06 pm »
Poza błędami w spisie utworów, które to błędy słusznie wytknięto powyżej i na forum Wieża Błaznów, warto zwrócić uwagę na inne babole, jakie szanowanemu periodykowi nie przystoją :). I tak np. w legendzie dotyczącej oznaczenia wydawców i miejsc wydania mamy antologię" "Małoplepszy", wśród powieści "wojny runów" i "Kosmiczne żarna", pośród autorów opowiadań Degórską Izabelę...

I jeszcze pytanie. Co się stało z pozostałymi (ubiegłorocznymi) fundatorami nagród?
Spalić po przeczytaniu.

Offline Robert J. Szmidt

Nagroda "Nautilusa"
« Odpowiedź #51 dnia: Luty 06, 2005, 11:00:34 pm »
Cytat: "mr.maras"
Poza błędami w spisie utworów, które to błędy słusznie wytknięto powyżej i na forum Wieża Błaznów, warto zwrócić uwagę na inne babole, jakie szanowanemu periodykowi nie przystoją :). I tak np. w legendzie dotyczącej oznaczenia wydawców i miejsc wydania mamy antologię" "Małoplepszy", wśród powieści "wojny runów" i "Kosmiczne żarna", pośród autorów opowiadań Degórską Izabelę...

I jeszcze pytanie. Co się stało z pozostałymi (ubiegłorocznymi) fundatorami nagród?


Nawet nie mów, mamy firmę w przeprowadzce i robiłem to dosłownie w przeciągu, żeby wskoczyć w okienko do druku. Marne tłumaczenie, ale prawdziwe. Zdaje się, że przekleiłem listę sprzed korekty:-(

Natomiast co do fundatorów, to w zeszłym roku był też jeden. nigdzie nie napisałem, że to te wydawnictwa stawiają, była tylko lista tych, których braliśmy pod uwagę, albo od których mieliśmy towar dla KKF-u..

Offline mr.maras

Nagroda "Nautilusa"
« Odpowiedź #52 dnia: Luty 07, 2005, 10:19:04 am »
Cytat: "Robert J. Szmidt"
Natomiast co do fundatorów, to w zeszłym roku był też jeden. nigdzie nie napisałem, że to te wydawnictwa stawiają, była tylko lista tych, których braliśmy pod uwagę, albo od których mieliśmy towar dla KKF-u..


No to jestem w shocku. Ubiegłoroczne nagrody mnie powaliły. Tegoroczne mniej ale są również wypasione. Zastaw się a ...? Przecież to spory wydatek dla firmy. Rozumiem, że chodzi o to, iż Nautilus ma być sznowaną, prestiżową nagrodą...
Spalić po przeczytaniu.

Offline mr.maras

Nagroda "Nautilusa"
« Odpowiedź #53 dnia: Maj 05, 2005, 08:50:54 pm »
Na innym forum ReJS podał nominacje do Nautilusa:

UTWORY NOMINOWANE DO NAUTILUSA 2004
W KATEGORII POWIEŚĆ ROKU:

JACEK DUKAJ - "PERFEKCYJNA NIEDOSKONAŁOŚĆ"

MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - "SIEWCA WIATRU"

ANDRZEJ PILIPIUK - "KSIĘŻNICZKA"

ANDRZEJ SAPKOWSKI - "BOŻY BOJOWNICY"

ANDRZEJ ZIEMIAŃSKI - "ACHAJA TOM 3"

ODROBINA STATYSTYKI:
- ODDANO WAŻNYCH GŁOSÓW - 451
- WSZYSTKIE UTWORY ZDOBYŁY PUNKTY
- 13 ZDOBYŁO PONAD 50 PUNKTÓW
- 9 ZDOBYŁO PONAD 100 PUNKTÓW
- NAJSŁABSZY UTWÓR Z NOMINOWANYCH ZDOBYŁ 880 PUNKTÓW
- NAJLEPSZY UTWÓR Z NOMINOWANYCH ZDOBYŁ 1441 PUNKTÓW


UTWORY NOMINOWANE DO NAUTILUSA 2004
W KATEGORII OPOWIADANIE ROKU:

ANNA BRZEZIŃSKA - "WODY GŁĘBOKIE JAK NIEBO"

EUGENIUSZ DĘBSKI - "W KRAINIE ZAGINIONYCH BAJTLI"

RAFAŁ DĘBSKI - "DOTYK KATA"

FELIKS W. KRES - "GÓWNO"

ANDRZEJ PILIPIUK - "2865 KROKÓW: WIECZORNE DZWONY"

ODROBINA STATYSTYKI:
- ODDANO WAŻNYCH GŁOSÓW - 738
- 93 UTWORY NIE ZDOBYŁY ŻADNEGO PUNKTU
- 35 ZDOBYŁO PONAD 50 PUNKTÓW
- 14 ZDOBYŁO PONAD 100 PUNKTÓW
- NAJSŁABSZY UTWÓR Z NOMINOWANYCH ZDOBYŁ 854 PUNKTY
- NAJLEPSZY UTWÓR Z NOMINOWANYCH ZDOBYŁ 981 PUNKTÓW
Spalić po przeczytaniu.

Offline Koniokrad

Nagroda "Nautilusa"
« Odpowiedź #54 dnia: Maj 10, 2005, 08:29:33 am »
W obu kategoriach mocna stawka. IMHO wygrają (a w zasadzie wygrałli należałoby chyba powiedzieć, bo przecież wyniki już się nie zmienią) Brzezińska i Sapkowski.

Offline Shadowmage

Nagroda "Nautilusa"
« Odpowiedź #55 dnia: Maj 10, 2005, 09:40:46 am »
Niestety zapomniałem zagłosować...

Wsród opowiadań faktycznie jestem za Brzezińską, ale jesli chodzi o powieści, to wolę Dukaja. Choć pewnie nie jest tak popularny jak Sapkowski, a poprzednie głosowanie wskazało, że wygrywaja autorzy popularni.
url=http://www.katedra.nast.pl]Katedra[/url] - Twoje źródło informacji o literaturze fantastycznej :)

Offline Koniokrad

Nagroda "Nautilusa"
« Odpowiedź #56 dnia: Maj 10, 2005, 09:53:17 am »
Wiesz, ja wśród opowiadań jestem tradycyjnie swoim zwyczajem całym sercem za Dębskim (Rafałem), a w powieściach też za Dukajem. Napisałem tylko, kto moim zdaniem wygra. Masz rację, że wygrywają popularni autorzy. Na tym między innymi polega popularność :).

Offline mr.maras

Nagroda "Nautilusa"
« Odpowiedź #57 dnia: Czerwiec 23, 2005, 09:42:38 am »
A oto wyniki NAUTILUSA 2004.
Spalić po przeczytaniu.

Offline Robert J. Szmidt

Nagroda "Nautilusa"
« Odpowiedź #58 dnia: Czerwiec 23, 2005, 11:02:26 am »
Wyprzedziłeś mnie:-)
pozostaje mi tylko pogratulowac na tym forum wszystkim nominowanym i laureatom.

 

anything