Autor Wątek: Opowieści Rodu Otori  (Przeczytany 4355 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Silvantes Yojimbo

Opowieści Rodu Otori
« dnia: Listopad 28, 2004, 08:42:38 pm »
No to mam takie pytanie:

,,Co sądzicie o tej książce"

Ja uważam, że jest świetna. Interesuje się Japonią i choć historia dzieje się w wymyślonym świecie to i tak z Japonią ma wiele wspólnego (wojnu klanów, ceremonia picia hrebaty itp.) Gorąco polecam tę książkę.
ttp://www.lathe-athrua.ekonto.net/forum -Miłośnicy Fantasy. Wejdźcie, a nie pożałujecie

Offline Mara

Opowieści Rodu Otori
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 29, 2004, 03:08:26 pm »
Tu znajdziesz recenzję I części
http://www.gildia.com/fantasci/ksiazki/hearn_lian/po_slowiczej_podlodze

Książka jest doskonała. Jestem świeżo po lekturze "Na posłaniu z trawy" i jestem nią absolutnie zachwycona  :lol:

Offline Thrawn

Opowieści Rodu Otori
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 30, 2004, 08:57:37 am »
Książki są znakomite i niezwykle wciągają, "Na posłaniu z trawy" przeczytałem w ciągu jednego dnia... A teraz czekać na następną część rok? Okrucieństwo. Sądze, że świetnie oddaje klimat? Japonii w czasach Sengoku Jidai, a do tego fabuła i świetne postacie. Miodzio.
zien w ktorym zwatpisz w Jego Wole, bedzie twoim ostatnim dniem...

Offline Silvantes Yojimbo

Opowieści Rodu Otori
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 04, 2004, 10:37:33 am »
Czytałem tą recenzję Maro. Bardzo dobrze napisana muszę powiedzieć.

,,Na posłaniu z trawy" tak mnie wciągnęło, że aż strach mówić co się ze mną działo. :lol:  A znana jest już dokładna data 3 części bo na okładce pisze 2005. Może 3 stycznia 2005 :D
ttp://www.lathe-athrua.ekonto.net/forum -Miłośnicy Fantasy. Wejdźcie, a nie pożałujecie

Offline Mara

Opowieści Rodu Otori
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 05, 2004, 09:10:49 pm »
Niestety, z katalogu WAB wynika, że 3 część Opowieści ukaże się dopiero w drugiej połowie 2005 roku. Fatalnie  :x

MaR

  • Gość
Opowieści Rodu Otori
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 22, 2004, 10:29:36 am »
szczerze zawiodłem się na tej książce. sa bardzo ciekawe motywy, ale pozostaje duży niedosyt. fabułę można przewidzieć w połowie książki. jest rzeczywiście dobra do wprowadzenia, dla kogoś kto mało wie o kulturze 'w stylu' Japoni, ale jesli ktos sie już trochę otrzaskał, to nic nowego nie znajdzie.

mogę polecic coś lepszego, tez "alternatywna japonia" ale jakby takie pełniejsze.

Raymond E. Feist, Janny Wurts: "Córka Imperium", "Sługa imperium", oraz "Władczyni Imperium".

Offline Eihra

Opowieści Rodu Otori
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 12, 2005, 08:56:55 pm »
mimo iż Japonię uwielbiam, nie byłam w stanie przebrnąć nawet przez pierwsze 30 stron... Moze kiedyś, jak juz spaczy mi sie światopogląd jeszcze bardziej - wróce do niej :))znaczy tej ksiązki, nie Japonii :D
..żeby był przy Tobie ktoś, kogo nie zniechęci droga,
abyś plecak swoich dni stromą ścieżką umiał nieść...


...chcę być wojownikiem...

Offline Mara

Opowieści Rodu Otori
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 16, 2005, 09:05:28 pm »
Cytat: "MaR"
 jest rzeczywiście dobra do wprowadzenia, dla kogoś kto mało wie o kulturze 'w stylu' Japoni, ale jesli ktos sie już trochę otrzaskał, to nic nowego nie znajdzie.


Nie twierdzę, że o kulturze Japonii wiem wiele (chociaż zajmuję się tym kilka ładnych lat), ale w tej książce bardzo podobały mi się wiernie oddane realia feudalnej Japonii, zwłaszcza rozgrywki polityczne.
Co prawda "Córki imperium" nie czytałam, ale z recenzji wydaje mi się, że ten cykl jest nieco innym gatunkiem niż Opowieści Rodu Otori. Wynika z nich, że "Córka imperium" to fantastyka czystej wody, natomiast Hearn w Opowieściach starała się raczej oddać historyczne realia epoki samurajów. Z tego też powodu Opowieści są dla mnie bardziej wiarygodnym źródłem informacji dotyczących Japonii, niż "Córka..."
Jednak przypominam, że "Córki..." nie czytałam, więc mogę być w błędzie, co do jej treści.

Offline Mara

Opowieści Rodu Otori
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 25, 2005, 04:09:31 am »
Dla zainteresowanych cyklem:
Wydawnictwo WAB przewiduje premierę 3 części na 17 listopada 2005 roku.

Offline Papa_Smerf

Opowieści Rodu Otori
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 01, 2005, 09:51:59 am »
Ksiazka pod wzgledem akcji sluzyla mi jako srodek nasenny... Bardzo schematyczna i przewidywalna. Wciagaly mnie za to opisy krajobrazu i realiow Japonii feudalnej, takze nie wiem co sadzic o tej ksiazce, do konca...
estem wszystkim i niczym.

 

anything