trawa

Autor Wątek: Human Complementation Project  (Przeczytany 27687 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Frey Ikari

Human Complementation Project
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 06, 2006, 07:23:15 pm »
Cytuj
W każdym razie Rei ucięła rękę Gendo, odbierając mu Adama.

Słowo "ucieła" jest raczej niewłaściwe, proponuje zaabsorbowała. :idea:
Cytuj
Nie wiem, czy widział też ją w terminal dogmie, gdy stała nad Lilith, ale jest to niewykluczone.

Prawdopodobnie nie widział bo był zbyt skupiony na Kaworu.
Cytuj
RCB nie jest kanonem. Rozważałem założenie nawet tematu osobnego o RCB, żevby obalić niektóre błędy w nim zawarte.

Dla Ciebie wszystko co nie jest po twojej myśli nie jest kanonem tak jak w Watykanie, osobiscie uważam że skoro osoby ktore stworzyły NGE wydały RCB to, to co w nim jest, jest prawdopodobnie prawdą...

Offline Dreadorus Maximus

Human Complementation Project
« Odpowiedź #46 dnia: Październik 07, 2006, 08:42:31 am »
Cytuj
Prawdopodobnie nie widział bo był zbyt skupiony na Kaworu.

Mi się wydaje, że widział, bo dopiero po 24 odcinku (w Endzie) powiedział, że Ayanami go przeraża. Dummy Reis widział w 23 odcinku i tylko potem o nich rozmyślał, dlatego wydaje mi się, że przerażać zaczęła go po akcji w Terminal Dogma.


Cytuj
Dla Ciebie wszystko co nie jest po twojej myśli nie jest kanonem tak jak w Watykanie, osobiscie uważam że skoro osoby ktore stworzyły NGE wydały RCB to, to co w nim jest, jest prawdopodobnie prawdą..


"Prawdopodobnie" to ładne słówko. Zwłaszcza, że w samym RCB nie są pewni, czy to jest w 100% prawda:
Cytuj
THE RED CROSS BOOK (aka RCB) -- the final(?) canon of Evangelion

albo
Cytuj
EVA fans could know the latest update of the "official" answers to the EVA mysteries

Cudzysłów, czy znaczek zapytania. Nieźle, jak na prawdę objawioną.  :roll:

Zapraszam do tematu "Kwestia kanoniczności"
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Frey Ikari

Human Complementation Project
« Odpowiedź #47 dnia: Październik 07, 2006, 07:57:25 pm »
Cytuj
Mi się wydaje, że widział, bo dopiero po 24 odcinku (w Endzie) powiedział, że Ayanami go przeraża. Dummy Reis widział w 23 odcinku i tylko potem o nich rozmyślał, dlatego wydaje mi się, że przerażać zaczęła go po akcji w Terminal Dogma.

A kiedy w 23 odcinku miał to powiedzieć..., na to nie było już miejsca.

Offline Dreadorus Maximus

Human Complementation Project
« Odpowiedź #48 dnia: Październik 08, 2006, 07:14:31 pm »
Miał cały 24 odcinek, podczas którego tylko rozmyśla sobie o Reikach. Ale to i tak jest na tyle mało istotna kwestia, że nie ma się co spierać.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Dreadorus Maximus

Human Complementation Project
« Odpowiedź #49 dnia: Listopad 09, 2006, 09:27:47 pm »
Wyjęte z tematu o Misato.


Cytat: "haael"
Lanca nie jest aż tak niezbędnie niezbędna do wykonania HCP z użyciem Lilith, bo Tabris dobierał się do niej bez Lancy w łapie. Chyba, że akcja Tabrisa nie miała skutkować końcem świata.

Ja wierzę Khilowi, który mówi, że bez Lancy nie zrobią tego, co zrobić chcieli. Nie będę wymyslał, że Khil miał na mysli co innego, gdy mówił te słowa.

Cytuj
Wyjaśnij mi proszę, czemu SEELE tak kwiczało, kiedy Gendo rozwalał Evę 00 i 02? Dlaczego Gendo chce jak najmniej Ev a SEELE jak najwięcej?

Bo za nie płacą. Poza tym ja nie wiem kiedy SEELE zmieniło swój punkt wiedzenia i co na nich wpłynęło (może to miało coś wspólnego z Kaworu).
(Tego zdania nie bierz serio, bo tylko głośno myslę -> ) Może być tak, że Ev była spora ilość, akurat po jednej na łeb. Gdy Gendo doprowadził do rozwalenia 00 SEELE posłało Kawa, żeby zrobił kuku Gendo. Zawsze jednego mniej do podziału Ev. Gdy Kawowi się nie udało SEELE zmieniło swoją koncepcję na taką, gdzie do Evangelionów się nie wsiada. Wymysliłem to w tej chwili, więc bronić tego nie mam zamiaru.

Cytuj
jeżeli Eva 01 jest aż tak cenna, to dlaczego Gendo nie kazał wsadzić jej gdzieś do najciemniejszego lochu, żeby żołnierzom trudniej było ją przejąć?

Bo Gendo nie przejmuje się byle czym. On ma swój plan i guano go obchodzi ile bakelitu wojaki wyleją, gdzie mu Evę zabiorą i co z nią zrobią. On jest pewny, że gdy wykona swój krok wojaki i SEELE nie będa żadną przeszkodą. Jego błąd, że nie docenił Rei.

Cytuj
Ale rola Evangelionów: zerówki, jedynki, dwójki i seriesek nie jest dla mnie jasna w Twoim wyjaśnieniu planu SEELE. Dlaczego SEELE użyło Evangelionów i dlaczego nazwano je "arką"?

SEELE użyło Ev ze względu na ich własciwości, generują AT i są w stanie rozpuścić wszystkich ludzi, jeśli zajdzie taka potrzeba. Fuyutsuki też nazwał Evę arką, chociaż wcale nie wsiadał na nią tu i teraz.

Cytuj
Nie wij się jak piskorz, tylko udziel odpowiedzi: dlaczego Gendo chce wsiadać do Lilith, skoro może wsiąść do Evy 01?

Shinji wsiadł do Evy 01 i się rozpuścił. Spotkał tam swoją matkę i zidentyfikował ją jako wroga. "Obrzydliwy obraz z zewnątrz" - tak powiedział, gdy poczuł jej obecność. Z kolei komplementacja w GNR była bardziej atrakcyjna - bezustanny seks. Być może Gendo chciał zrobić to samo co było pokazane w filmie - wsiąść do GNR i pożreć Evę 01 wielką waginą na czole.

Cytuj
Czyli jednak twierdzisz, że Gendo nastawał na duszę Rei a nie tylko na jej ciało?

Nie mam pojęcia zielonego. Innym ludziom skomplementowanym w GNR jakoś obecność Rei nie przeszkadzała, wręcz przeciwnie.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline haael

  • Asesor
  • ******
  • Wiadomości: 9 996
  • Total likes: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polska polska nie ciapolska.
Human Complementation Project
« Odpowiedź #50 dnia: Listopad 09, 2006, 09:44:53 pm »
Cytuj
Ja wierzę Khilowi, który mówi, że bez Lancy nie zrobią tego, co zrobić chcieli. Nie będę wymyslał, że Khil miał na mysli co innego, gdy mówił te słowa.

No to akcja Tabrisa miała czy nie miała wywołać HCP? Sformułuj swoje zdanie, to się z nim zgodzę albo nie.

Cytuj
Bo za nie płacą. Poza tym ja nie wiem kiedy SEELE zmieniło swój punkt wiedzenia i co na nich wpłynęło (może to miało coś wspólnego z Kaworu).

Swój punkt widzenia zmieniło na długo przed rozpoczęciem filmu. Albo, ujmując to inaczej, od samego początku Gendo i SEELE mają inne koncepcje.

Cytuj
Bo Gendo nie przejmuje się byle czym. On ma swój plan i guano go obchodzi ile bakelitu wojaki wyleją, gdzie mu Evę zabiorą i co z nią zrobią. On jest pewny, że gdy wykona swój krok wojaki i SEELE nie będa żadną przeszkodą. Jego błąd, że nie docenił Rei.

Ta wypowiedź akurat ma sens.

Cytuj
SEELE użyło Ev ze względu na ich własciwości, generują AT i są w stanie rozpuścić wszystkich ludzi, jeśli zajdzie taka potrzeba. Fuyutsuki też nazwał Evę arką, chociaż wcale nie wsiadał na nią tu i teraz.

Ale nazwał ją arką ze względu na Shinjiego. Dlatego, że Shinji był w tym momencie Noem, zdolnym ocalić życie na Ziemi przed potopem. Kto miał być Noem w arce Ev seryjnych?

Cytuj
Shinji wsiadł do Evy 01 i się rozpuścił. Spotkał tam swoją matkę i zidentyfikował ją jako wroga. "Obrzydliwy obraz z zewnątrz" - tak powiedział, gdy poczuł jej obecność. Z kolei komplementacja w GNR była bardziej atrakcyjna - bezustanny seks. Być może Gendo chciał zrobić to samo co było pokazane w filmie - wsiąść do GNR i pożreć Evę 01 wielką waginą na czole.

Nie kręć. Napisałeś w temacie o Misato:
Cytuj
Gendo planuje wsiąść do Evangeliona, ale w związku z tym, że nie ma żadnej Evy chce wsiąść do Lilith.

Podtrzymujesz, czy wycofujesz się z tego zdania?

Cytuj
Nie mam pojęcia zielonego. Innym ludziom skomplementowanym w GNR jakoś obecność Rei nie przeszkadzała, wręcz przeciwnie.

Skoro nie masz pojęcia, to przyjmij moje zdanie, że chodziło tylko o jej ciało. Nie masz natomiast wytłumaczenia, do czego Gendemu była potrzebna Lilith. Na pewno nie była tylko substytutem Evy. Może miało to coś wspólnego z resztą ludzkości.
Prepara tu palo en mano, que hay vienen los hombres malos.
Prepara tu palo hermano, que hay vienen los hombres malos.

Offline Dreadorus Maximus

Human Complementation Project
« Odpowiedź #51 dnia: Listopad 09, 2006, 09:56:09 pm »
Cytuj
No to akcja Tabrisa miała czy nie miała wywołać HCP? Sformułuj swoje zdanie, to się z nim zgodzę albo nie

Nie mam wykrystalizowanego zdania na temat Tabrisa. Muszę to przemysleć.

Cytuj
od samego początku Gendo i SEELE mają inne koncepcje.

Może i mają, ale zwodzą się do samego końca. SEELE nie wie od początku, że Gendo ma Adama. SEELE nie wie od poczatku, że Gendo planuje dac Evie s2. Można dłużyć listę czego nie wie SEELE od poczatku. Tak samo mogą nie wiedzieć od początku, że już od początku Gendo chciał ich zdradzić.

Cytuj
Kto miał być Noem w arce Ev seryjnych?

"Apostołowie"?

Cytuj
Podtrzymujesz, czy wycofujesz się z tego zdania?

Wycofuję się, bo to późniejsze wymyśliłem przed paroma minutami dopiero. W chwili, gdy pisałem posta, jeśli chodzi o ścisłość.

Cytuj
Skoro nie masz pojęcia, to przyjmij moje zdanie, że chodziło tylko o jej ciało.

Nie będę żarł g*wna tylko dlatego, że zabrakło ciastek. Muszę coś wymyslić i dopiero wtedy się ustosunkuję.

Cytuj
Nie masz natomiast wytłumaczenia, do czego Gendemu była potrzebna Lilith.

Hipotezę podałem. W Lilith można się "przyjemnie" zjednoczyć. Lilith to matka ludzkości, a w końcu nie ma jak u mamy, nie?

Cytuj
Może miało to coś wspólnego z resztą ludzkości.

Może.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline haael

  • Asesor
  • ******
  • Wiadomości: 9 996
  • Total likes: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polska polska nie ciapolska.
Human Complementation Project
« Odpowiedź #52 dnia: Listopad 09, 2006, 10:21:02 pm »
Cytuj
"Apostołowie"?

Och. A czy "apostołów" utożsamiasz z SEELE? To tak samo, jak ja :).

Cytuj
Hipotezę podałem. W Lilith można się "przyjemnie" zjednoczyć. Lilith to matka ludzkości, a w końcu nie ma jak u mamy, nie?

Jak mawiają anglosasi - "It doesn't hold a shit". Jeszcze niedawno twierdziłeś, że Gendo nie chce zlania ludzkości. Nie mógł poddać się planowi SEELE, żeby się zjednoczyć? I cały czas chodziło mu tylko o Rei? Nie mógł jej konwencjonalnie wykorzystać bez pomocy Lilith? (No, chyba, że tak jest bardziej pikantnie, fetyszysta z tego Gendo.) I co w końcu z Yui? Obchodziła go coś, czy nie?
Prepara tu palo en mano, que hay vienen los hombres malos.
Prepara tu palo hermano, que hay vienen los hombres malos.

Offline Dreadorus Maximus

Human Complementation Project
« Odpowiedź #53 dnia: Listopad 09, 2006, 11:31:58 pm »
Czy powiedziałem cokolwiek o ludzkości? Mówiłem, że Gendo może chcieć się zjednoczyć z Yui w Lilith, bo to "fajniejsze" niż zjednoczenie w Evie. Rei chciał wykorzystać jako entry plug - miał do niej wsiąść, by zabrała go tam, gdzie jest Yui.

O ludzkośći nic nie wiem, jak to wygląda w planie Genda. Nadal trzymam się wersji, że coś go musza obchodzić, nie skazuje ich na potępienie, bo Fuyutsuki wcale się nie boi, gdy "żegna się" z Gendo. Nie jest też zdziwiony, gdy ludzie się rozpadają, mówi, że tak to zostało przepowiedziane. Khil również nie narzeka, że się rozpływa, mówi, że to bardzo dobrze i że tak powinno być.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Malek

Human Complementation Project
« Odpowiedź #54 dnia: Listopad 13, 2006, 11:55:56 am »
Mam pytanie co wiecie o tych symbolach co pojawiają sie na początku opennigu,te z twarzą anioła drzewem chyba genalogicznym i układem który pojawia sie w Endzie. Czy ten ostatni może pochodzić za zwojów znad morza Martwego.

Offline @

Human Complementation Project
« Odpowiedź #55 dnia: Listopad 13, 2006, 03:32:54 pm »

Offline Ryba

Human Complementation Project
« Odpowiedź #56 dnia: Listopad 13, 2006, 04:32:32 pm »

Offline Dreadorus Maximus

Human Complementation Project
« Odpowiedź #57 dnia: Listopad 13, 2006, 10:45:47 pm »
W normalnych Zwojach Znad Morza Martwego były fragmenty ewangelii, księgi Starego Testamentu, komentarze, parafrazy tekstów biblijnych, apokryfy oraz teksty dotyczące samego zrzeszenia wspólnoty z Qumran.

Systema Sephiroticum przedstawia Drezwo Życia w które wpisane są imiona emanacji prawej strony Boga Jahwe - Kether, Chokmah, Binah, Chesed, Geburah, Tiphareth, Netzach, Hod, Yesed i Malkuth. Każda z boskich sefirot ma swój odpowiednik, będący sefirą zła i nieczystości. W kabale odpowiednikiem sefiry Malkuth jest niejaka Lilith.

W samym NGE nie ma to większego znaczenia, poza tym, że jest bardziej cool ;)
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Malek

Human Complementation Project
« Odpowiedź #58 dnia: Listopad 13, 2006, 11:18:25 pm »
Thanks folks.

Offline Revan

Human Complementation Project
« Odpowiedź #59 dnia: Sierpień 03, 2007, 10:16:24 pm »
Cytat: "Dreadorus Maximus"
W każdym razie Rei ucięła rękę Gendo, odbierając mu Adama. W koncowej scenie 24 odcinka widzimy Gendo stojącego przed Evą 01, gdy zmywaja z niej krew. Z tego można wnioskować, że Gendo posiadł nie tylko ciało Adama, lecz całego Adama.
GNR jest jednością, to są połączeni Rei i Kaworu. Rei zjednoczyła Adama i Lilith.

Nie jestem pewien, ale czy połączenie sie dusza Adama z jego ciałem (embrionowi było najbliżej od oryginalnego ciała) nie spowoduje zagłady ludzkości tak jak to stwierdza Kaworu przed Lilith, kiedy jeszcze myślał, że to Adam (zresztą połączenie z Lilith spowodowałoby chyba to samo). Myśle, że jego dusza mogła znajdować się w jeziorze LCL-u, czemu dusza Adama nie połączyła się z Lilith nie wiem, może czekała aż Rei się z nią połączy, aby przeprowadzić HCP albo połączenie zniszczyło by ludzkość, a Kaworu zginał w końcu po to, aby ona przetrwała.
Cytat: "haael"
Do zniwelowania pola AT potrzeba jest Lilith, która jako jedyna potrafi generować pole anty-AT, oraz Lanca Longinusa, z tego samego powodu, dodatkowo jeszcze Adam.

Moze wyjaśnić dokładniej z jakiego powodu dodatkowo potrzebny jest jeszcze Adam :?:

 

anything