Autor Wątek: Human Complementation Project  (Przeczytany 27692 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pelios

Human Complementation Project
« Odpowiedź #75 dnia: Sierpień 23, 2007, 11:11:33 pm »
Cytuj
2 - Kaworu dobrze ich zrozumiał, a oni mu wkręcili, że tam jest Adam, niby powinien być koniec ludzkości, ale może myśleli, że w ciele Lilith jest jej dusza i że będzie HCP


Zdecydowanie ta wersja.
No tak, przecież staruszkowie nie wiedzieli o duszy Lilith umieszczonej w Rei. Mieliśmy zatem ciało Lilith, ciało Adama oraz w mniemaniu SEELE obie dusze.
Na dodatek impact rozpocznie ktoś z ludzką mądrością, owocem z drzewa wiedzy, co zapewne zapewni przetrwanie ludziom, nie aniołom. Przy okazji wzniesie ich na wyższy stopień ewolucji.
Takie zamiary miało SEELE, Gendou jednak wolał przejąć kontrolę nad HCP poprzez zjednoczenie się z Rei i zostanie kreatorem nowego świata. Rei wybrała Shinjiego i tak to się potoczyło dalej.
Jednak o czym myślał Kaworu, chciał wrócić do Adama, SEELE powiedziało mu, że na krzyżu jest właśnie Adam.
Gdy jednak Kaworu dowiedział się iż jest to Lilith, stwierdził, że jego połączenie spowoduje przetrwanie gatunku aniołom, nie ludziom.
I tutaj moja wersja. Kaworu myślał, że jest pełnometrażowym aniołem i łącząc się z Lilith spowoduje przetrwanie gatunku aniołów. SEELE jednak wychowało go z ludzką mądrością, wychowało jako człowieka, zatem łącząc się z Lilith spowodowałby to samo co stało się w Endzie, jednak bez Shinjiego jako Kreatora. Zapewne nie byłoby wcale kreatora i nastąpiłby zwykły przeskok w ewolucji.

Włócznia natomiast... nie wiem dokładnie po co była potrzebna. Jednak SEELE miało już wtedy serieski i kopie włóczni, zatem mogło zrobić to co chciało.
n order to gain anything one must sacrifice something of the same value - Rule of Aquivalent Trade(Fullmetal Alchemist)

Offline Revan

Human Complementation Project
« Odpowiedź #76 dnia: Sierpień 24, 2007, 01:52:39 pm »
Cytat: "Pelios"
I tutaj moja wersja. Kaworu myślał, że jest pełnometrażowym aniołem i łącząc się z Lilith spowoduje przetrwanie gatunku aniołów.

Chodzi Ci, że myślał, że jest Aniołem tak jak reszta i użył pola AT aby jego ciało przyjęło ludzką formę. Moim zdaniem odpada bo przy Rei mówi, że oboje przyjęli formy ludzi, a Rei ma ludzkie ciało.

Aha i jeszcze co do punktu pierwszego w poprzednim poście. Jeśli wysłali go w jakimś celu do prawdziwego Adama, ale Kaworu pomylił ciała i polazł do Lilith. I tu dochodzę do wniosku, że może oni chcieli, aby do niej poszedł, aby móc go zlikwidować, dlaczego nie wiem, ale kiedy Kaworu zaczyna kierować się do Lilith, SEELE stwierdza, ze nie może polegać na Adamie i Aniołach i Eva 01 ma wypełnić swój obowiązek, to jest zlikwidować Kaworu albo po prostu wiedzieli, że Tabris spartolił sprawę i trzeba użyć Evy 01 i seriesek jako planu B.

Offline Pelios

Human Complementation Project
« Odpowiedź #77 dnia: Sierpień 24, 2007, 09:51:15 pm »
Cytat: "Revan"
Moim zdaniem odpada bo przy Rei mówi, że oboje przyjęli formy ludzi, a Rei ma ludzkie ciało.


Włąśnie, przyjęli. Kaworu uformował swoje ciało jak ludzkie, gdyżbył wychowywany właśnie przez ludzi. Jest różnica między przyjęciem ludzkiego ciała, a urodzeniem się w ludzkim ciele. Być może myślał, że Rei jest taka jak on, że także jest aniołem, który przyjął ludzkie ciało. Rei była prawie taka jak on, gdyż nie była aniołem. Była człowiekiem z duszą Lilith.
Tabris zaś, aniołem był.

Cytat: "Revan"

Aha i jeszcze co do punktu pierwszego w poprzednim poście. Jeśli wysłali go w jakimś celu do prawdziwego Adama, ale Kaworu pomylił ciała i polazł do Lilith. I tu dochodzę do wniosku, że może oni chcieli, aby do niej poszedł, aby móc go zlikwidować, dlaczego nie wiem, ale kiedy Kaworu zaczyna kierować się do Lilith, SEELE stwierdza, ze nie może polegać na Adamie i Aniołach i Eva 01 ma wypełnić swój obowiązek, to jest zlikwidować Kaworu albo po prostu wiedzieli, że Tabris spartolił sprawę i trzeba użyć Evy 01 i seriesek jako planu B.


To, że Tabris pomylił ciała raczej odpada, gdyż SEELE chciało jego zjednoczenia z Lilith. W końcu chcieli HCP, zaś po połączeniu się Tabrisa z Adamem Impactu by nie było.

Jesteś pewien, że SEELE stwierdza, że Kaworu nawalił jak Kaworu zaczyna siękierowaćdo Lilith ? Bo chyba było to znacznie później, jużpo jego śmierci.
n order to gain anything one must sacrifice something of the same value - Rule of Aquivalent Trade(Fullmetal Alchemist)

Offline Revan

Human Complementation Project
« Odpowiedź #78 dnia: Sierpień 26, 2007, 07:39:05 pm »
Cytat: "Pelios"
Cytat: "Revan"
Moim zdaniem odpada bo przy Rei mówi, że oboje przyjęli formy ludzi, a Rei ma ludzkie ciało.


Włąśnie, przyjęli. Kaworu uformował swoje ciało jak ludzkie, gdyżbył wychowywany właśnie przez ludzi. Jest różnica między przyjęciem ludzkiego ciała, a urodzeniem się w ludzkim ciele. Być może myślał, że Rei jest taka jak on, że także jest aniołem, który przyjął ludzkie ciało. Rei była prawie taka jak on, gdyż nie była aniołem. Była człowiekiem z duszą Lilith.
Tabris zaś, aniołem był.

Wiedziałem, że nie powinien był używać tego argumentu, bo łatwo go zwrócić w drugą stronę, ale pomyślałem o planie awaryjnym (w tle słychać burze oraz demoniczny śmiech :badgrin: ) Gdyby Tabris był Aniołem, który przyjął kształt ludzkiego ciała to nie posiadałby Owocu Wiedzy, a Owoc Życia o, ile sie nie mylę to posiadał ten pierwszy a poszukiwał drugiego ponieważ jak mówi, jest przeznaczony do życia wiecznego, nie szuka Adama tylko dlatego, że dobrze być w swoim ciele, ale dlatego, że ten ma/powinien mieć S2 (w zależności czy uznamy embrion za oryginał czy kopie).

Cytuj
To, że Tabris pomylił ciała raczej odpada, gdyż SEELE chciało jego zjednoczenia z Lilith. W końcu chcieli HCP, zaś po połączeniu się Tabrisa z Adamem Impactu by nie było.

Jesteś pewien, że SEELE stwierdza, że Kaworu nawalił jak Kaworu zaczyna siękierowaćdo Lilith ? Bo chyba było to znacznie później, jużpo jego śmierci.


Jeśli rzeczywiście miał iść do niej. Jak mówiłem, może miał odzyskać Adama dla SEELE. Dziadki mówią mu gdzie on, że jest w ręku Ikariego/w nim w zależności od hardsubów o ile w pierwszym wypadku Kaworu mógł nie zrozumieć (no chyba, że zrozumiał, a oni wciskają mu kit) to w drugim nie mógł i robi z siebie głupka. Pozatym to by oznaczało, że nie potrzebują ciała Adama do przeprowadzenia HCP.
Po przemyśleniu wszystkiego stwierdzam, że on ich nie zrozumiał i spartolił sprawę i przez to postanowili go zlikwidować, kiedy bowiem zaczyna swoja akcje mamy rozmowę SEELE:
-We won't rely on Adam or the Angels.
   -We must advance into the future by our own means.
   -Eva Unit 01, fulfil your duty.

Nie mogą polegać na Aniołach i Adamie, Tabris jest jednym (ma dusze Adama, wiec nim jest) i drugim (jest aniołem choć tylko funkcyjnie). Oczywiście można by powiedzieć, że to może Eva nie wykonała zadania jakie miała (pytanie jakie) i zabiła Kaworu, ale IMO logiczne jest, że takie jest jej zadanie, Eva jest po to by powstrzymać Anioły, poza tym SEELE wie, że Gendo będzie chciał ich zatrzymać i wyślę Unit 01/02 (oba przy założeniu, że Tabris nie użyje 02, 01 nie może z powodu duszy Yui), aby zlikwidować Tabrisa, wiec:
1. Tabris spartolił i trzeba go zlikwidować zanim połączy sie z Lilith
2. Ich plan od początku zakładał z jakiś przyczyn jego zlikwidowanie
Zresztą ten nawet gdyby Shinji go nie zabił i tak by sie nie zjednoczył z Lilith bo tego nie chciał i popełnił samobójstwo (w pewnym sensie je popełnił, dając sie zabić)

Offline Pelios

Human Complementation Project
« Odpowiedź #79 dnia: Sierpień 26, 2007, 11:10:56 pm »
Cytat: "Revan"

Wiedziałem, że nie powinien był używać tego argumentu, bo łatwo go zwrócić w drugą stronę, ale pomyślałem o planie awaryjnym (w tle słychać burze oraz demoniczny śmiech :badgrin: ) Gdyby Tabris był Aniołem, który przyjął kształt ludzkiego ciała to nie posiadałby Owocu Wiedzy, a Owoc Życia o, ile sie nie mylę to posiadał ten pierwszy a poszukiwał drugiego ponieważ jak mówi, jest przeznaczony do życia wiecznego, nie szuka Adama tylko dlatego, że dobrze być w swoim ciele, ale dlatego, że ten ma/powinien mieć S2 (w zależności czy uznamy embrion za oryginał czy kopie).


Kaworu niekoniecznie poszukiwał S2, pozostałe anioły w końcu go nie poszukiwały. Dam cytat z Red Cross Book:
"Perhaps he was an Angel which was captured by SEELE at his embryo stage. Different from other Angels, he has a mind quite close to human's."
Czyli (przypuszczalnie) Tabris został pochwycony jako embrion i wychowany przez SEELE. Jak wiadomo anioły wyróżniają się tym, że są mistrzami w posługiwaniu się polem AT, dlatego są w stanie przyjąć przeróżne kształty. Kaworu w tym wypadku przyjął kształt człowieka.
W cytacie jest też napisane: Umysł bardzo podobny do ludzkiego. Jednak nie taki sam, może to świadczyć, że nie posiadał on jednak ludzkiej mądrości :D. Innymi słowy wnoszę nowy wątek. Kaworu miał S2 ! :D
Gdyby natomiast szukał jedynie zjednoczenia z Adamem, nie łączyłby się z Lilith. Zrobiłby to natomiast, gdyby Shinji go nie powstrzymał. Gdyby nie chciał tego zrobić, nie dawałby Shinowi wyboru między zabiciem go, a zabiciem ludzkości.


Cytuj

-We won't rely on Adam or the Angels.
   -We must advance into the future by our own means.
   -Eva Unit 01, fulfil your duty.

Nie mogą polegać na Aniołach i Adamie, Tabris jest jednym (ma dusze Adama, wiec nim jest) i drugim (jest aniołem choć tylko funkcyjnie). Oczywiście można by powiedzieć, że to może Eva nie wykonała zadania jakie miała (pytanie jakie) i zabiła Kaworu, ale IMO logiczne jest, że takie jest jej zadanie, Eva jest po to by powstrzymać Anioły, poza tym SEELE wie, że Gendo będzie chciał ich zatrzymać i wyślę Unit 01/02 (oba przy założeniu, że Tabris nie użyje 02, 01 nie może z powodu duszy Yui), aby zlikwidować Tabrisa, wiec:
1. Tabris spartolił i trzeba go zlikwidować zanim połączy sie z Lilith
2. Ich plan od początku zakładał z jakiś przyczyn jego zlikwidowanie


I tutaj ja rzekłbym inaczej. Słowa staruszków były wypowiedziane w chwili w której Kaworu szedł do celu, zatem wszystko szło po ich myśli. W ich głosach nie było rozdrażnienia, a zadowolenie. Owszem słowa te pasowałyby do niepowodzenia Kaworu, jednak zważywszy na moment ich wypowiedzenia oraz ton, świadczy to raczej o tym, że w tym wzięciu "sprawy we własne ręce" chodziło raczej o użycie Tabrisa o to co było planem SEELE, przejęcie kontroli nad HCP. "Czas przeskoczyć ewolucję" czyli stanie się to za chwilę, przygotujmy się. Eva 01 do dzieła, dokończ HCP zapoczątkowane przez Tabrisa.
Nieważne bowiem czy używają Kaworu czy nie, Eva 01 była niezbędna dla HCP.
W każdym bądź razie staruszkowie mogli po prostu na bieżąco komentować swoje poczynania.
Najgorzej jest z "We won't rely on Adam or the Angels." co jednak może odnosić siędo poprzednich wydarzeń. Prób na Adamie itp oraz na przeszkadzaniu Aniołom w wykonaniu Impactu.
n order to gain anything one must sacrifice something of the same value - Rule of Aquivalent Trade(Fullmetal Alchemist)

Offline obik

Human Complementation Project
« Odpowiedź #80 dnia: Sierpień 27, 2007, 08:38:21 am »
Cytat: "Pelios"

 Eva 01 była niezbędna dla HCP.

gra role pośrednika ale co z tego?? były różne rodzaje impaktu i myśle że eva 01 potrzebna była w planie E i Hcp w Endzie w innich sytłacjach Eva 01 była niepotrzebna

Offline Revan

Human Complementation Project
« Odpowiedź #81 dnia: Sierpień 27, 2007, 01:55:09 pm »
Cytat: "Pelios"
Kaworu niekoniecznie poszukiwał S2, pozostałe anioły w końcu go nie poszukiwały. Dam cytat z Red Cross Book:
"Perhaps he was an Angel which was captured by SEELE at his embryo stage. Different from other Angels, he has a mind quite close to human's."
Czyli (przypuszczalnie) Tabris został pochwycony jako embrion i wychowany przez SEELE. Jak wiadomo anioły wyróżniają się tym, że są mistrzami w posługiwaniu się polem AT, dlatego są w stanie przyjąć przeróżne kształty. Kaworu w tym wypadku przyjął kształt człowieka.
W cytacie jest też napisane: Umysł bardzo podobny do ludzkiego. Jednak nie taki sam, może to świadczyć, że nie posiadał on jednak ludzkiej mądrości :D. Innymi słowy wnoszę nowy wątek. Kaworu miał S2 ! :D

Podejmuje rękawice :D Najchętniej zostawiłbym RCB w spokoju, bo nie jest pewnym źródłem wiedzy na co wskazuje pierwsze słowo tego cytatu, ale niech będzie. Czyli wychodzi ma S2 nie ma owocu wiedzy. Czyli wychodzi na to, że do HCP nie potrzeba istoty posiadającej oba owoce, więc co w końcu jest potrzebne do HCP. Co do zdolności używania pola AT nie wyróżnia sie specialnie, jest na takim samym poziomie co Rei, która nie ma S2.

Cytuj
Gdyby natomiast szukał jedynie zjednoczenia z Adamem, nie łączyłby się z Lilith. Zrobiłby to natomiast, gdyby Shinji go nie powstrzymał. Gdyby nie chciał tego zrobić, nie dawałby Shinowi wyboru między zabiciem go, a zabiciem ludzkości.

On nie miał zamiaru łączyć sie z Lilith, chciał sie połaczyc z Adamem. W kwestii Shinjiego może i masz racje, że połączyłby sie z Lilith bo nie chciało mu się już szukać Adama, chociaż możliwe, ze to była tylko ładna gadka aby przekonać Shinjiego, aby go zabił tak jak Kaworu sobie tego zażyczył.

Cytuj
I tutaj ja rzekłbym inaczej. Słowa staruszków były wypowiedziane w chwili w której Kaworu szedł do celu, zatem wszystko szło po ich myśli. W ich głosach nie było rozdrażnienia, a zadowolenie.


W ich głosach w ogóle jest ciężko znaleść coś takiego, kiedy Ritsuko uruchamiania w Endzie firewalla na MAGI co opóźnia HCP o 2 dni lub Asuka w Evie 02 im przeszkadza, jakoś nie wydaja sie rozdrażnieni.

Co do zadowolenia, dalej cała akcja z Tabrisem mogła być zaplanowana.

Cytuj
Owszem słowa te pasowałyby do niepowodzenia Kaworu, jednak zważywszy na moment ich wypowiedzenia oraz ton, świadczy to raczej o tym, że w tym wzięciu "sprawy we własne ręce" chodziło raczej o użycie Tabrisa o to co było planem SEELE, przejęcie kontroli nad HCP. "Czas przeskoczyć ewolucję" czyli stanie się to za chwilę, przygotujmy się. Eva 01 do dzieła, dokończ HCP zapoczątkowane przez Tabrisa.
Nieważne bowiem czy używają Kaworu czy nie, Eva 01 była niezbędna dla HCP.


I Eva będą po kontrolą Genda miała wykonać ich plan? Poza tym Eva nie była jeszcze wtedy potrzebna do HCP dopiero później stwierdzają, że nie mogą użyć Lilith, ale mogą użyć jej kopii.

Offline Kaileena

Human Complementation Project
« Odpowiedź #82 dnia: Sierpień 29, 2007, 01:16:14 pm »
Naczytałam się tu wszystkich postów i tyle się dowiedziałam, że hoho. Dzięki ludzie, czuję się oświecona  :)

 

anything