Autor Wątek: Human Complementation Project  (Przeczytany 27694 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline biafra

Human Complementation Project
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 20, 2006, 11:58:46 am »
Również dziękuję  ;)

Offline Ryba

Human Complementation Project
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 20, 2006, 12:28:04 pm »
Nieźle wymiotłeś haael. To jeden z dłuższych postów które czytałem. Gratuluję koncepcji.

Offline Nikolas

Human Complementation Project
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 20, 2006, 06:52:06 pm »
mam pytanie: Gendo chciał sam sie rozpuścić i być z yui, a seele chciało dopełnić ludzkość w ten sam sposób(tylko rozpuścić wszystkich ludzi)...więc dlaczego gendo nie działał z seele, przecież i tak byłby rozpuszczony i mógłby być z yui?
ogi nie ma nogi : (

Offline Follow Me

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 400
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hope dies as the last one
Human Complementation Project
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 20, 2006, 07:06:18 pm »
Ogladając odcinek 25 zrozumiałem dlaczego Rei pozwiliła na przeprowadzenie TI po unicestwieniu 17 anioła a nie wcześniej.Jedyne czego żałuje to tylko tego ze nie miałem okazji poolgadac 26 odcinka.Być może bym zrozumiał w pełni NGE a tak zostaje mi tylko czekać na następne NGE i oglądać dokładnie wyposażony w nowe informacje i refleksje na temat tej serii.

haael naprawde dobre objaśnienie planów TI.Gratz.

Z tego co widze Ryba dalej jedzie z non sensownymi postami,ale to nie moja rzecz.

@EDIT=Niklas:
Wszystkich EV było 13 (tylu samo ilu członków,aczkolwiek 2 EVY przepadły) więc wszyscy by nie mieli swojej EVY i wszyscy by nie osiagneli nieśmiertelności.
Lead Me,
Follow Me,
Or get the F$%^k out of my way !

Offline haael

  • Asesor
  • ******
  • Wiadomości: 9 996
  • Total likes: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polska polska nie ciapolska.
Human Complementation Project
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 20, 2006, 07:13:56 pm »
Odpowiedź na to pytanie zależy od tego, czy w planie Gendo miało być rozpuszczenie reszty ludzkości, czy nie. Jeżeli Gendo nie chciał rozpuszczać ludzkości, to znaczyłoby, że ceni sobie prywatność :). Nie chciał jednoczyć się z wszystkimi ludźmi na raz, tylko z jedną Yui. A jeżeli Gendo również chciał, tak jak Seele, rozpuścić ludzkość, to chyba poszło tutaj o władzę. Istota siedząca w Evie 01 (albo Lilith, zależnie od opcji) jest "szefem" nowej ludzkości. Tylko Eva albo Lilith jest w stanie zapewnić izolację danej jednostki od reszty ludzkości. Popatrzmy, co działo się z Shinjim. Widział resztę ludzkości, miał z nią kontakt, ale "trudny do oddzielenia" był tylko od Rei (czyli Lilith). Shinji był jakby w arce Noego, nie zlał się całkowicie z innymi. To dlatego mógł zadecydować, że ludzie mają mieć jednak możliwość powrotu. Gdyby był połączony z innymi, to nie mógłby tego zrobić. Zjednoczona ludzkość może podejmować tylko decyzję kolektywną. I takiego losu właśnie Gendo chciał sobie oszczędzić.

Mam jeszcze drugą opcję planu Gendo: chciał, tak jak Yui, zostać aniołem, wykorzystując do tego celu ciało Lilith. Chciał do niej wsiąść, jak do Evy. Oczywiście Rei puściła go kantem. Prawdopodobnie w tym właśnie celu Gendo wszczepił sobie Adama w rękę. W tej interpretacji Gendo nie "zlewa" się z Yui, tylko staje się istotą podobną do niej.

EDIT:
Follow Me, pełnowartościowa Eva była tylko jedna! Tylko 01 ma silnik S2. Więc strata dwóch jednostek (a tak naprawdę czterech) nic tu nie znaczy. A Gendo jest członkiem Seele, więc i tak jakby co, to Eva by się dla niego znalazła.

Później zrobiono wprawdzie Evy seryjne z silnikami S2, ale wtedy już Seele zmieniło zdanie co do HCP. Z resztą, wewnątrz samego Seele też są różnice zdań co do przebiegu komplementacji.

Jeszcze jeden edit: "Seele" to po niemiecku "dusza". Jak myślicie, czyja dusza? Oczywiście dusza Evy. Seele to ci, których dusze miały być umieszczone w Evach, takie szychy :). I to dlatego do pilotowania Evangelionów trzeba używać dzieci, bo dorosły od razu zostałby wchłonięty i zająłby miejsce seelowcowi.
Prepara tu palo en mano, que hay vienen los hombres malos.
Prepara tu palo hermano, que hay vienen los hombres malos.

Offline Ryba

Human Complementation Project
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 20, 2006, 07:29:10 pm »
Ja jestem ciekaw dlaczego dorosłe osoby się rozpuszczają. Bo coś chyba przeoczyłem  :cry:

Offline Faith

Human Complementation Project
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 20, 2006, 07:51:41 pm »
Mam pytanie skoro Shi sie rozpuscil w 01 to dlaczego nie byl jednoscia z Yui?
img]http://img171.imageshack.us/img171/3261/bannerstopthemadnessgn4pe2.jpg[/img]

Offline Frey Ikari

Human Complementation Project
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 20, 2006, 10:58:12 pm »
A ja jestem ciekaw dlaczego Keel został rozpuszczony, on był bardziej cyborgiem niż człowiekiem. Na miejscu Rei bym go nie brał tylko zostawł z tymi jego wszczepami.

Offline Dreadorus Maximus

Human Complementation Project
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 20, 2006, 11:41:46 pm »
Cytuj
Mam pytanie skoro Shi sie rozpuscil w 01 to dlaczego nie byl jednoscia z Yui?

Widzisz te trzy postacie, ekhm, "uprawiające" z Shinjim seks? Misato, Rei i Asukę, mówiące "czy czcesz staćsię ze mną jednością"? To jest własnie Yui, tylko Shinji w ten sposób ją odebrał. On miał być z nią jednością.

Co do teorii haaela, to nie zgodzę się przede wszystkim z rolą Gendo. Nie pasuje mi, że nie obchodzi go los ludzkości, ze względu na reakcję Fuyutsukiego. Tak, haael, wiem, że uważasz wicekomandora za złą szuję, ale mi to nie pasuje.
Fuyutsuki jest absolutnie spokojny i pewny swojego losu, gdy Gendo po raz ostatni mówi mu "zajmij się tym tym".
To nie jest reakcja adekwatna do obrazu haaela.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline haael

  • Asesor
  • ******
  • Wiadomości: 9 996
  • Total likes: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polska polska nie ciapolska.
Human Complementation Project
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 21, 2006, 10:37:13 am »
Fuyutsuki kulom się nie kłania i nie zmącił jego stoickiego spokoju nawet fakt porwania przez Seele. Samo Seele mówi, że trzeba powstrzymać Gendo dla dobra ludzkości. No ale dobrze, Dread, przedstaw Twoją hipotezę na temat HCP według Gendo, zwłaszcza losu innych ludzi w tej wersji.
Fuyutsuki przeprowadza plan razem z Gendo, chociaż trochę jakby z boku. Zaczęło się od ich rozmowy po śmierci Yui, kiedy powiedział "A więc zamierzasz to zrobić".

Gendo nie jest szują, lubię go, w niemieckim teście kompatybilności z postaciami Evangeliona wypadł mi na trzecim miejscu (pierwsze - Keel, drugie - Rei) ale uważam, że jest ZŁY. Podobnie, jak wszyscy inni w Evangelionie. Tam wszyscy są źli. Wyjątki są tylko trzy, a właściwie dwa i pół. Dobrą postacią jest bez wątpienia Yui, Misato trochę mniej, a tą "połową" jest Rei, która jest wprawdzie zła, ale nie ze swojej winy. Nie moja wina, że Gendo jest w filmie czarnym charakterem.

Cytuj
Ja jestem ciekaw dlaczego dorosłe osoby się rozpuszczają. Bo coś chyba przeoczyłem

Nie oglądałeś widać odcinka, w którym rozpuściła się Yui oraz odcinka, w którym Ritsuko mówi: "Musimy używać czternastoletnich dzieci, aby się obronić". Jaka jest Twoja teoria, że pilotami są dzieci? Bo moja jest taka, że trudniej się rozpuszczają.

Cytuj
A ja jestem ciekaw dlaczego Keel został rozpuszczony, on był bardziej cyborgiem niż człowiekiem. Na miejscu Rei bym go nie brał tylko zostawł z tymi jego wszczepami.

Rozpuszczał się każdy, komu puściło AT, czyli wszyscy żywi i martwi. Rei nie faworyzowała nikogo - wszyscy byli równi jak w komunizmie :).
Prepara tu palo en mano, que hay vienen los hombres malos.
Prepara tu palo hermano, que hay vienen los hombres malos.

Offline Dreadorus Maximus

Human Complementation Project
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 21, 2006, 10:55:01 am »
Jeszcze nie mam teorii, mówię, że nie pasuje mi tu do Twojej teorii osoba wiceszefa. Po prostu taki "zgrzyt", który trzeba wyeliminować.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Ryba

Human Complementation Project
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 21, 2006, 11:15:10 am »
Cytat: "haael"

Cytuj
Ja jestem ciekaw dlaczego dorosłe osoby się rozpuszczają. Bo coś chyba przeoczyłem

Nie oglądałeś widać odcinka, w którym rozpuściła się Yui oraz odcinka, w którym Ritsuko mówi: "Musimy używać czternastoletnich dzieci, aby się obronić". Jaka jest Twoja teoria, że pilotami są dzieci? Bo moja jest taka, że trudniej się rozpuszczają.


Oglądałem, ale tak poprostu trudniej się rozpuszczają?? Moja teoria polega na tym, że to może to przez umysł dziecka, bo dorosły ma inny.

Offline Dreadorus Maximus

Human Complementation Project
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 21, 2006, 11:48:31 am »
O to właśnie chodzi, oglądałeś Matrixa? Tam też mówią o Neo, że może być za stary na pokazanie prawdy, bo młody umysł łatwiej chłonie rzeczy, które są wbrew logice i rozsądkowi.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Ryba

Human Complementation Project
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 21, 2006, 12:09:08 pm »
Cytat: "Dreadorus Maximus"
O to właśnie chodzi, oglądałeś Matrixa?


Nie oglądałem, ale teraz rozumiem. Dzięki.

Offline haael

  • Asesor
  • ******
  • Wiadomości: 9 996
  • Total likes: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polska polska nie ciapolska.
Human Complementation Project
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 21, 2006, 01:39:00 pm »
Ja mam trochę inną teorię. Aby dorosły wszedł do Evy, musi być uświadomiony. Musi wszystko wiedzieć, znać wszystkie tajemnice itp. Nikt o zdrowych zmysłach nie wejdzie do Evy od tak, z marszu. A dorosły, który wie, że w Evie można się rozpuścić i uzyskać nieśmiertelność, może nie oprzeć się pokusie i rzeczywiście zająć miejsce jakiemuś seelowcowi.
Co innego dzieci. Im można po prostu kazać wsiąść do Evy nie mówiąc nic na jej temat. Tak zrobiono z Shinjim, Asuką i Toujim. Rei i Kaworu znali wszystkie tajemnice, ale Rei i tak wsiadała do Evy na rozkaz.
Prepara tu palo en mano, que hay vienen los hombres malos.
Prepara tu palo hermano, que hay vienen los hombres malos.

 

anything