trawa

Autor Wątek: Human Complementation Project  (Przeczytany 27690 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Faith

Human Complementation Project
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 21, 2006, 01:59:30 pm »
Cytat: "Dreadorus Maximus"
O to właśnie chodzi, oglądałeś Matrixa? Tam też mówią o Neo, że może być za stary na pokazanie prawdy, bo młody umysł łatwiej chłonie rzeczy, które są wbrew logice i rozsądkowi.


Ej tam bylo na odwrot, on byl za mlody. Oni wyciagali tylko starszych bo byli mniej wrazliwi na szok emocjonalny.... czy coś :p
Ryba jak mogles nie ogladac Matrixa  :roll:
img]http://img171.imageshack.us/img171/3261/bannerstopthemadnessgn4pe2.jpg[/img]

Offline Ryba

Human Complementation Project
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 21, 2006, 03:04:24 pm »
Cytat: "Cholek"

Ryba jak mogles nie ogladac Matrixa  :roll:


Nie interesuje mnie. Poprostu nie lubie takiego typu filmow.  :lol:

Offline Dreadorus Maximus

Human Complementation Project
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 21, 2006, 03:05:08 pm »
Chyba coś kręcisz, Cholek, ale to nie temat o Matrixie.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline biafra

Human Complementation Project
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 23, 2006, 09:18:43 am »
Gdzies w czasie serii bylo powiedziane, ze pilotowac evy moga jedynie ludzie urodzeni po second impact. Moze zle tlumaczenie mialem.
Nie mam nigdzie chronologii, ale moze akurat wiek ok 14 lat to najwiekszy, optymalny dla synchronizacji z evą.

Offline Faith

Human Complementation Project
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 23, 2006, 10:08:09 am »
Oto chodzilo ze urodzeni wczesniej byli za starzy i mogli sie rozpuscic, a  second impac byl dobrym pretekstem do tego zeby pilotowały tylko dzieci
img]http://img171.imageshack.us/img171/3261/bannerstopthemadnessgn4pe2.jpg[/img]

Offline Dreadorus Maximus

Human Complementation Project
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 23, 2006, 12:01:16 pm »
To, że tylko urodzeni po 2I mogą być pilotami, to teoria wymyślona kiedyś przez kogoś, bez podstaw jakiś większych. Obecnie krąży to jako opinia obiegowa. W serii nie było tak nigdy powiedziane.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline rysia15

Rei i Kaworu
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 23, 2006, 08:13:16 pm »
Post przeniesiony

Jak myslicie, co oznacza scena w Endzie, w której Rei i Kaworu sa razem (tzn. tworza tak jakby jedno ciało). Jaka jast wogóle rola Kaworu w 3rd Impact? Czy to jest jakieś nawiązanie do tego, że obydwoje są tak jakby w połowie ludźmi, w połowie Aniołami? Skoro Kaworu objawił się w Lilith to musiał się z nią połączyć wcześniej. Czy inne Anioły po śmierci też się z nią łączyły? Jeszcze mam pewne spostrzeżenie: kiedy Sinji widzi ogromną Rei jest spanikowany (delikatnie mówiąc ), a kiedy pojawia się Kaworu wręcz ma błogi nastrój :p. Miło mi będzie, jak mi troche to wszystko rozjaśnicie w głowie
Pozdro
róg Cię kusi Coca-Colą

Offline biafra

Human Complementation Project
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 23, 2006, 08:57:19 pm »
Czyli mam zle tlumaczenie. Polskie napisy  :?
No ale juz sprawiam sobie remastered wiec tłumaczenie bedzie zapewne lepsze.

Offline Dreadorus Maximus

Human Complementation Project
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 23, 2006, 09:23:24 pm »
Postać GNR nie jest tylko i wyłącznie samą Rei + Lilith. Gdy Gendo chciał (według swojej wersji) połączyć się z Rei, włożył jej Adama do ciała. Prawdopodobnie chciał wciągnąć nim duszę lilith do swojej dłoni, by potem się z połączyć z ciałem Lilith, ale nie o tym miało być.
W każdym razie Rei ucięła rękę Gendo, odbierając mu Adama. W koncowej scenie 24 odcinka widzimy Gendo stojącego przed Evą 01, gdy zmywaja z niej krew. Z tego można wnioskować, że Gendo posiadł nie tylko ciało Adama, lecz całego Adama.
GNR jest jednością, to są połączeni Rei i Kaworu. Rei zjednoczyła Adama i Lilith.

Jeśli jeszcze nie doczytałaś tego na forum, Kaworu jest Adamem. Ma ciało człowieka i duszę Adama. Z Lilith połączył się w Endzie, w scenie Air II, nie można więc implikować, że inne anioły też łączą się z Lilką.

Adam i Lilith, jako Rei i Kaworu widać też później w Endzie, pod koniec, gdy oboje tłumaczą Shinowi o co chodzi w HCP.

A czemu się jej przestraszył? Na początku Enda mówi do Asuki, że Rei go przeraża. Wie, że jest ona klonem, widział zniszczenie Dummy Systemu. Nie wiem, czy widział też ją w terminal dogmie, gdy stała nad Lilith, ale jest to niewykluczone. Widział też Armisaela, przybierającego jej postać.
Ogólnie on boi się Rei, zwłaszcza takiej gigantycznej. Strach przed Rei zbiegł się z tęsknotą za Kaworu, Shinji cierpi, ponieważ go zabił. Pojawiająca się przed nim postać Kaworu koi jego sumienie, widzi, że Kaworu jest szczęśliwy, według Shina jako duch. To jest takie ukazanie, że wszystko jest w porządku, że w 24 odcinku nie zrobił nic złego.
Nie chodzi tu wcale o to, że Shinji go kochał. Chodziło tu o Shinjiego, że ukoił własne sumienie, że on nikogo nie skrzywdził.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline @

Human Complementation Project
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 12, 2006, 12:28:08 pm »
Cytuj
Swego czasu kłóciliśmy się dosyć ostro na temat kwestii, czy czerwona kula to organ S2.
Ja uważam, że nie można utożsamiać kuli z S2, bo Eva ma kulę a nie ma organu. W serii nazywali to "rdzeń", ja to czasem nazywam także sercem. Co do S2 to moze się znajdować włśnie w kuli, ale może się znajdować gdziekolwiek indziej.
Frey Ikari uważa, że Evy mają "szczątkowy organ S2", jakąś namiastkę, która rozwinęła się dopiero po 19 odcinku.
Haael uważa podobnie, dodatkowo twierdzi, że ludzie też mają szczątkowy S2.
Hunter wyszedł z teorią, że organu S2 nie da się umiejscowić, że może być np. w krwii, jak jakieś komórki.


Witam, jestem nowy na forum, ale w NGE juz troche siedzę...

Oto co o S2 Engine twierdzi RCB :


Cytuj
[S^2 Engine] (S^2 KIKAN)

A power generation system based on the supersolenoid theory advocated by Dr.Katsuragi (PY: Misato's father). When EVA is loaded with this engine, its active time could be extended to infinity. All Angels possess this S^2 Engine, and EVA-01 got it when it devoured the 14th Angel. Moreover, all EVA's from EVA-05 onwards also possess this engine and thus do not need Umbilical Cable any more.


Osbiscie uważam że wszystkie unity maja S-2, tyle że zostały tak skonstrółowane, żeby nie mozna bylo ich wlączyć... mogła to być swego rodzaju smycz SEELE na evangeliony, ale to tylko moja opinia :P I Sorki za offtop.

Offline Ryba

Human Complementation Project
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 12, 2006, 12:33:27 pm »
Była już o tym wielka batalia w_temacie_ktorego_juz_nie_ma.
Tutaj te już była o tym mowa. I nie wiem czy to dobry dział. Poszukaj to może znajdziesz głębszej odpowiedzi.

Offline Devik Crazystar

Human Complementation Project
« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 12, 2006, 04:39:16 pm »
Uhm, podajesz cytat z RCB, który stwierdza jednoznacznie, że S2 mają Evy od Unitu 05 w górę... a potem piszesz coś zupełnie innego?
Dread - chyba już czas założyć temat i jeszcze raz to wyjaśnić, bo będzie wracać i wracać...

Offline @

Human Complementation Project
« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 12, 2006, 05:19:37 pm »
No dobra, ale RCB nie wyjasnia zkąd się bierze energia podczas Berserku/Berserka [jak to odmienic? :P ] No jakieś źródło musi być?

Offline Ryba

Human Complementation Project
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 12, 2006, 06:33:32 pm »
Tak Dread, to znowu wraca, a potwierdzeniem jest pytanie nad moim postem. Wiec prosimy.....
Monkey10_PL myśle, że nie długo otrzymasz odpowiedź.

Offline Dreadorus Maximus

Human Complementation Project
« Odpowiedź #44 dnia: Lipiec 13, 2006, 10:07:28 am »
RCB nie jest kanonem. Rozważałem założenie nawet tematu osobnego o RCB, żevby obalić niektóre błędy w nim zawarte.

Jak wrócę z Teleportu, to się wypowiem o S2.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.