Autor Wątek: Human Complementation Project  (Przeczytany 27685 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline @

Human Complementation Project
« Odpowiedź #60 dnia: Sierpień 03, 2007, 10:23:39 pm »
Nie rozumiem posta, polski leży. :idea:

Offline Pelios

Human Complementation Project
« Odpowiedź #61 dnia: Sierpień 04, 2007, 01:56:58 pm »
Cytat: "Revan"

Nie jestem pewien, ale czy połączenie sie dusza Adama z jego ciałem (embrionowi było najbliżej od oryginalnego ciała) nie spowoduje zagłady ludzkości tak jak to stwierdza Kaworu przed Lilith, kiedy jeszcze myślał, że to Adam


Good question. Z tego co pamiętam z dyskusji na ten temat, wychodziło na to, że by stworzyć boga, trzeba połączyć owoc z drzewa życia (S2) oraz owoc z drzewa mądrości (ludzka wiedza). W tym wypadku jest to połączenie ciała Adama (S2) z Rei (ludzka wiedza). To niejako tłumaczyłoby czemu Kaworu poszukiwał Adama (S2).
To jednak nie doprowadza do impactu, bo w końcu anioły łączyłby się z człowiekiem, a nie z Lilith.
Zatem połączenia wymaga ciało Adama i ciało Lilith. Przynajmniej taki był cel zwykłych aniołów.

Jednak przy HCP połączeniu uległy: Ciało Adama (embrion), Ciało Lilith (na krzyżu), dusza Adama (embrion, bo gdzieś jego dusza musiała się usadowić po śmierci Kaworu) oraz dusza Lilith (Rei).
Tak powstała GNR, zaś ten kto się z nią połączył (Shinji) został Kreatorem.

Ja osobiście jestem teraz trochę skołowany :D. Wychodzi na to, że Gendou potrzebował czterech składników, natomiast SEELE potrzebowało tylko dwóch ? Bo nie mieli przecież na składzie gotowej duszy Lilith i ciała Adama.
n order to gain anything one must sacrifice something of the same value - Rule of Aquivalent Trade(Fullmetal Alchemist)

Offline @

Human Complementation Project
« Odpowiedź #62 dnia: Sierpień 04, 2007, 02:04:49 pm »
Mieli ciało adama, bo posiadali embriony, które pewnie produkowano masowo ;)

Offline Pelios

Human Complementation Project
« Odpowiedź #63 dnia: Sierpień 04, 2007, 02:14:18 pm »
Po tym co napisałem w temacie o Kaworu sądzę, że Kaworu sam był już ciałem Adama (jako anioł) tylko o tym nie wiedział.
SEELE go odpowiednio wychowało.
Jednak nadal nie mamy duszy Lilith.
n order to gain anything one must sacrifice something of the same value - Rule of Aquivalent Trade(Fullmetal Alchemist)

Offline Revan

Human Complementation Project
« Odpowiedź #64 dnia: Sierpień 04, 2007, 07:48:36 pm »
Cytat: "Pelios"
Cytat: "Revan"

Nie jestem pewien, ale czy połączenie sie dusza Adama z jego ciałem (embrionowi było najbliżej od oryginalnego ciała) nie spowoduje zagłady ludzkości tak jak to stwierdza Kaworu przed Lilith, kiedy jeszcze myślał, że to Adam


Good question. Z tego co pamiętam z dyskusji na ten temat, wychodziło na to, że by stworzyć boga, trzeba połączyć owoc z drzewa życia (S2) oraz owoc z drzewa mądrości (ludzka wiedza). W tym wypadku jest to połączenie ciała Adama (S2) z Rei (ludzka wiedza). To niejako tłumaczyłoby czemu Kaworu poszukiwał Adama (S2).

Przy założeniu, że embrion to orginalny Adam, a nie najlepsza kopia jaką otrzymali inaczej nie będzie miał S2 bo to nie jest dziedziczone w genotypie (tak jak u Evy).
W każdym bądź razie Gendo nie mógł mieć że sobą duszy Adama bo zniszczył by ludzkości siebie też. Połączenie duszy Adama z ciałem Lilith zniszczyło by ludzkość, Kaworu mówi Shinowi, że jeśli go nie zabije to wszyscy zginą, a chyba nie miał zamiaru już szukać ciała Adama tylko połączyłby sie z Lilith (gdyby szukał dalej to by se poszedł i zastawił polem przed Shinjim), dlatego dusza Adama nie połączyła sie po śmierci Kaworu z Lilith, tylko siedziała w jeziorze LCL-u I czekała aż dusza Lilith z ciałem Adama połączy się z ciałem Lilith i zacznie HCP (ludzkość w HCP w pewnym sensie przetrwała, tak jak chciał Kaworu). Z tąd też obecność Kaworu w HCP moim zdaniem.

Offline obik

Human Complementation Project
« Odpowiedź #65 dnia: Sierpień 04, 2007, 09:13:23 pm »
Cytat: "Pelios"
Po tym co napisałem w temacie o Kaworu sądzę, że Kaworu sam był już ciałem Adama (jako anioł) tylko o tym nie wiedział.
SEELE go odpowiednio wychowało.
Jednak nadal nie mamy duszy Lilith.

W HCP bierze też Udział REI która ma ciało podobne do Yui [ no nie mal identyczne jak na klona] i dusze LIlith [dlatego wywołała impakt ... ]

Offline Pelios

Human Complementation Project
« Odpowiedź #66 dnia: Sierpień 21, 2007, 02:41:43 pm »
Cytuj
Przy założeniu, że embrion to orginalny Adam, a nie najlepsza kopia jaką otrzymali inaczej nie będzie miał S2 bo to nie jest dziedziczone w genotypie (tak jak u Evy).


Tak, zapomniałem, że klon S2 nie może mieć. JEDNAK, może właśnie to było niezwykłe w tym embrionie, może właśnie dlatego został wykradziony, że udało się do niego przeszczepić organ S2.
Jednak tą teorię odłóżmy na razie na bok.

Cytuj
Połączenie duszy Adama z ciałem Lilith zniszczyło by ludzkość


Anioły, poza Kaworu, nie posiadały duszy Adama o ile się nie mylę....
Moment właśnie mnie olśniło.
Dlaczego anioły przychodziły jeden po drugim, dlaczego ich zetknięcie się z Lilith miało wywołać Impact. Właśnie dlatego, że każdy z nich posiadał tą samą duszę Adama, która przechodziła do następnego anioła, po śmierci poprzedniego.
Tylko czemu w takim razie anioły nie mogły połączyć się z klonem Lilith, czyli Evą. Być może dlatego, że nie były to wierne klony, co widać.

Czyli podsumowując.
Do zniszczenia ludzkości : Dusza Adama zamieszkująca w ciele Lilith.
Do HCP: Dusza Lilith powracająca do ciała Lilith (S2 - owoc z drzewa życia) + Owoc z drzewa wiedzy (Rei) + Ciało Adama oraz jego dusza, która z braku kolejnego kontenera, błąkała się po LCL.
Trochę mnie to z duszą Adama nie satysfakcjonuje no ale mniejsza.

Jednak pytanie, co chciało osiągnąć SEELE posyłając Kaworu. Była to Dusza Adama + Oba owoce (ciało Lilith i mądrość ludzka Kaworu).
Kaworu twierdzi, że doprowadziłoby to do zniszczenia ludzkości, a przecież staruszkom nie o to chodziło.
n order to gain anything one must sacrifice something of the same value - Rule of Aquivalent Trade(Fullmetal Alchemist)

Offline Dino

Human Complementation Project
« Odpowiedź #67 dnia: Sierpień 21, 2007, 04:57:54 pm »
Cytat: "Pelios"
Anioły, poza Kaworu, nie posiadały duszy Adama o ile się nie mylę....
Moment właśnie mnie olśniło.
Dlaczego anioły przychodziły jeden po drugim, dlaczego ich zetknięcie się z Lilith miało wywołać Impact. Właśnie dlatego, że każdy z nich posiadał tą samą duszę Adama, która przechodziła do następnego anioła, po śmierci poprzedniego.


Odpada. Duszę Adama miał Kaworu i tylko Kaworu. Nie wydaje mi się możliwa sytuacja żeby dusza przechodziła z Anioła na Anioła. Pozostałe Anioły musiały mieć własne dusze bo jak wiadomo duszy się nie sklonuje.

Offline Frey Ikari

Human Complementation Project
« Odpowiedź #68 dnia: Sierpień 21, 2007, 07:13:24 pm »
Cytuj
Odpada. Duszę Adama miał Kaworu i tylko Kaworu. Nie wydaje mi się możliwa sytuacja żeby dusza przechodziła z Anioła na Anioła. Pozostałe Anioły musiały mieć własne dusze bo jak wiadomo duszy się nie sklonuje.

On ma na myśli chyba reinkarnację, coś w stylu Rei.

Offline Dino

Human Complementation Project
« Odpowiedź #69 dnia: Sierpień 21, 2007, 08:37:37 pm »
No wiem ale nawet jeśli to wciąż nie uważam żeby tak mogło być.

Offline Pelios

Human Complementation Project
« Odpowiedź #70 dnia: Sierpień 21, 2007, 10:13:06 pm »
Mogłoby tak być tak samo jak z duszą Lilith. Przechodziła z Rei do Rei, z jednego ciała do drugiego.
Jednak sam się zgaszę. Gdyby anioły były tylko jednym, reinkarnującym się bytem, po co dążyłyby do przetrwania GATUNKU.
Poza tym Kaworu był wychowywany przez SEELE od zarodk, czyli od razu miał duszę Adama.

Jeśli jednak anioły miały własne dusze, do impactu wystarczyło połączenie ciał Adama i Lilith.

Kaworu posiadał jeszcze duszę Adama, co widocznie coś zmieniało
n order to gain anything one must sacrifice something of the same value - Rule of Aquivalent Trade(Fullmetal Alchemist)

Offline obik

Human Complementation Project
« Odpowiedź #71 dnia: Sierpień 22, 2007, 03:02:48 pm »
Anioły mogły sie połączyć z lilith jako jej dzieci .

Offline Pelios

Human Complementation Project
« Odpowiedź #72 dnia: Sierpień 22, 2007, 11:16:08 pm »
Cytat: "obik"
Anioły mogły sie połączyć z lilith jako jej dzieci .


Ekhem, Anioły są dziećmi Adama, to Ludzie (Lilim) są dziećmi Lilith.
n order to gain anything one must sacrifice something of the same value - Rule of Aquivalent Trade(Fullmetal Alchemist)

Offline obik

Human Complementation Project
« Odpowiedź #73 dnia: Sierpień 23, 2007, 09:04:01 am »
Cytat: "Pelios"
Cytat: "obik"
Anioły mogły sie połączyć z lilith jako jej dzieci .


Ekhem, Anioły są dziećmi Adama, to Ludzie (Lilim) są dziećmi Lilith.

Dobra znowu mi sie pomieszało tak jak kiedys Adamem z Lilith  w Central  Dogma xD
Ale to i tak nie zmienia postaci rzeczy właśnie że są dziećmi hmm Adama mogą połączyć sie z lilith

Offline Revan

Human Complementation Project
« Odpowiedź #74 dnia: Sierpień 23, 2007, 07:14:55 pm »
Cytat: "obik"
Cytat: "Pelios"
Po tym co napisałem w temacie o Kaworu sądzę, że Kaworu sam był już ciałem Adama (jako anioł) tylko o tym nie wiedział.
SEELE go odpowiednio wychowało.
Jednak nadal nie mamy duszy Lilith.

W HCP bierze też Udział REI która ma ciało podobne do Yui [ no nie mal identyczne jak na klona] i dusze LIlith [dlatego wywołała impakt ... ]

Tylko, że SEELE nie wie, że Rei ma w sobie dusze Lilith, no chyba, że uważali, że jej dusza dalej tkwi w ciele Lilith.

Cytat: "Pelios"
Tak, zapomniałem, że klon S2 nie może mieć. JEDNAK, może właśnie to było niezwykłe w tym embrionie, może właśnie dlatego został wykradziony, że udało się do niego przeszczepić organ S2.
Jednak tą teorię odłóżmy na razie na bok.

Pytanie skąd mieli S2 (zakładam na razie, że embrion powstał na długo przed pozyskaniem S2 z czwartego anioła) i czemu w takim razie nie skopiowali organu i nie umieścili w Unicie 02, wszak embrion był w Niemczech gdzie też stworzono tą Eve.

Cytuj
Jednak pytanie, co chciało osiągnąć SEELE posyłając Kaworu. Była to Dusza Adama + Oba owoce (ciało Lilith i mądrość ludzka Kaworu).
Kaworu twierdzi, że doprowadziłoby to do zniszczenia ludzkości, a przecież staruszkom nie o to chodziło.

Jak dla mnie któraś strona się myli lub o czymś nie wie. Kaworu twierdzi, że jego połączenie z Lilith zniszczy ludzi (IMO fala uderzeniowa nie objełaby całej planety tylko skończyło sie na tym co w Endzie po czym udał sie w inny nie zniszczony rejon i zrobił kolejne BUM) zaś SEELE miałoby go tam wysłać? Moim zdaniem:
1 - wysłali go, aby odzyskał Adama, nie żeby sie z nim połączył bo to wywoła Impact, ale Kaworu ich wyrolował i zamierzał sie z nim połączyć, nie ich wina, że Kaworu nie zrozumiał o co im chodzi z Adamem w ręku Genda.
2 - Kaworu dobrze ich zrozumiał, a oni mu wkręcili, że tam jest Adam, niby powinien być koniec ludzkości, ale może myśleli, że w ciele Lilith jest jej dusza i że będzie HCP; zastanawiające jest to, że chcieli to zrobić bez Włóczni, no chyba że zamierzali dodać potem kopie Włóczni