trawa

Autor Wątek: Propozycje tematów  (Przeczytany 92254 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline marcueus

Propozycje tematów
« Odpowiedź #60 dnia: Grudzień 12, 2006, 02:51:25 pm »
" 27 stycznia 1947 roku Task Force dotarł do wybrzeży Nowej Szwabii, gdzie został podzielony na trzy zespoły. Wybudowano też bazę wypadową.
Co naprawdę zdarzyło się na Antarktydzie? Dlaczego ta "wyprawa naukowa" nadal jest objęta taką tajemnicą?
    Wiadomo na pewno, że Amerykanie musieli nagle opuścić Antarktydę po kilkunastu dniach pobytu, mimo że wyprawa miała zapasy na 8 miesięcy działań. Mówiono i pisano o 4 straconych samolotach i wielu zabitych ludziach. Ich los pozostał nieznany. Oficjalnie mówiono też o wielkim sukcesie wyprawy. "
Tak jak mowilem powrocili do bazy po atakue 7 tzw."UFO" wylecialy z wody ostrzelaly wszystko laserami i powrocily pod wode! Rozpisalbym sie na duuuzo ale mam kare na kompa aktualnie tekst z tej strony o nowej szwabii. A co do postu thunder crackera to to niebyla bajka oglodalem program w telewizji o tym  ;)

Offline marcueus

Propozycje tematów
« Odpowiedź #61 dnia: Grudzień 12, 2006, 03:02:16 pm »
Cytuj
Może. Wszystko jest możliwe. Także to, że Niemcy zbudowali silnik antygrawitacyjny - chyba największy dotychczas wynalazek naszej cywilizacji. Pojazd wyposażony w ten silnik będzie mógł się (już może?) poruszać w kosmosie z prędkościami większymi niż prędkość światła, dzięki wykorzystaniu zakrzywienia czasoprzestrzeni występującej w czasie działania takiego urządzenia (grawitacja jest ściśle powiązana z czasoprzestrzenią, gdyż jest jej jednym z parametrów). Wszechświat stanie otworem (przelot z jednej galaktyki do drugiej może trwać zaledwie kilka godzin).

Amerykanie majo antygrawitacje

Offline TC

  • Moderator
  • Steward
  • *
  • Wiadomości: 6 015
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wylogowany
Odp: Propozycje tematów
« Odpowiedź #62 dnia: Styczeń 30, 2010, 10:05:55 am »
GT (podobnie chyba jak chyba cała Gildia...) od wieków przechodzi kryzys, związku z tym sądzę, że warto reaktywować ten temat. Wszelkie propozycje nowych tematów (starajcie się nie proponować tego co już było ;)) dla GT są tu mile widziane, być może razem przyczynimy się do powstania kilku naprawdę ciekawych topiców, które być może częściowo  i chwilowo ożywią GT.
Czas start!
P.S. Jako, że jestem moderatorem pozwoliłem sobie na przyklejenie tego tematu.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2010, 10:35:24 am wysłana przez TC »
RIP Gildio...

Offline Radan

Odp: Propozycje tematów
« Odpowiedź #63 dnia: Maj 02, 2010, 05:53:26 pm »
Można by próbować ożywić jakieś evergreeny w stylu tematu o Chupacabrze. Albo stworzyć kilka artykułów, w których zamiast plotkować o UFO, oświecałoby się głupi lud, dlaczego np. smoki, czy jakieś potwory z Loch Ness w myśl oficjalnej nauki nie mogą istnieć, dlaczego jankeskie samolot na antygrawitację to jak na razie bzdura i dlaczego New Age to zgraja idiotów a nastęnie robić tematy, w których dyskutowałoby się o tych artykułach. Taka wspólna akcja GNP i GT. Gdyby się do tego przyłożyć i użyć do pisania tych artykułów w miarę prostego języka, można by zmniejszyć szodliwy wpływ różnych dzikich pomysłów na społeczeństwo.

Ale ja np. miałbym na takie coś czas raczej po 28 czerwca.

Offline Grish

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 309
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • asleep and well hidden
    • Gildia Gier Komputerowych
Odp: Propozycje tematów
« Odpowiedź #64 dnia: Maj 02, 2010, 06:39:22 pm »
Może NWO?

    

Offline Radan

Odp: Propozycje tematów
« Odpowiedź #65 dnia: Maj 02, 2010, 08:01:39 pm »
A po co od razu nowy. Stary jest wystarczająco przerażający i tajemniczy.

Offline TC

  • Moderator
  • Steward
  • *
  • Wiadomości: 6 015
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wylogowany
Odp: Propozycje tematów
« Odpowiedź #66 dnia: Maj 04, 2010, 06:31:52 pm »
Radan, twój pomysł jest dobry, a nawet więcej, jest ambitny... I tu się pojawia problem, bo jest zbyt ambitny. Owszem, artykuły to fajna sprawa, ale rodzi się pytanie, kto je będzie pisał? Druga, sprawa, w przypadku niektórych artykułów przydała by się pomoc ze strony znawców choćby fizyki (dobrym przykładem jest ten hipoteczny artykuł o tym, dlaczego anty grawitacja nie istnieje). Co do współpracy z GNP, to nie wiem czy jest ona realna, tym bardziej, że słabo się w tym temacie orientuje (lamerskie pytanie: czy GNP jeszcze żyje?), Poza tym szefem GT jest Kormak,  ostateczna decyzja co do ew. współpracy z GNP powinna należeć do niego. I wreszcie ostatnia rzecz, mianowicie, czy aby na pewno celem GT jest udowadnianie, że anty grawitacja/potwór z Loch Ness/Smoki (nie potrzebne zaznaczyć skreślić)nie istnieją, zaś New Age to banda oszołomów? Jak dla mnie to działka raczej sceptyków, a  nie miłośników tajemnic, no chyba że uznamy, że GT powinna się otworzyć nowe targety...
Mimo wszystko, bardzo mi się podobają twoje pomysły, sądzę, że są warte rozważenia, i kto wie, może coś z tego będzie?
RIP Gildio...

Offline Twardowsky

Odp: Propozycje tematów
« Odpowiedź #67 dnia: Maj 11, 2010, 09:45:00 am »
Może eksperymenty wojskowe?

np niemiecki projekt dzwon, eksperyment filadelfijski,

może coś o teoriach spiskowych powiązanych ze Smoleńskiem?
Pogromca wdów i sierot

Offline TC

  • Moderator
  • Steward
  • *
  • Wiadomości: 6 015
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wylogowany
Odp: Propozycje tematów
« Odpowiedź #68 dnia: Maj 11, 2010, 11:07:25 am »
O Dzwonie/V-7/niemieckich latających spodkach było już kilka tematów. A jeśli już idzie o sam dzwon, to najprawdopodobniej był to w rzeczywistości projekt reaktora atomowego, a nie silnika anty grawitacyjnego, o czym nie każdy wie. Myślę, że warto by to sprawę wyjaśnić raz na zawsze. Nawiasem mówiąć, na forum strony inne oblicza historii wypowiedział się kiedyś autor książki syndrom V-7, który wyjaśnił, skąd wzieła się legenda o V-7, jak chcecie to mogę tą wypowiedź przytoczyć, plus dać link do artykułu który znajduje się na stronie ioh.pl, który przedstawia początek tego mitu.
Eksperyment filadelfijski był już z kolei omawiany raz, to z tego co pamiętam miało to miejsce kilka lat temu.
 
RIP Gildio...

Offline Radan

Odp: Propozycje tematów
« Odpowiedź #69 dnia: Maj 18, 2010, 10:11:51 am »
Chcemy, żebyś przytoczył :-)

Druga, sprawa, w przypadku niektórych artykułów przydała by się pomoc ze strony znawców choćby fizyki (dobrym przykładem jest ten hipoteczny artykuł o tym, dlaczego anty grawitacja nie istnieje). Co do współpracy z GNP, to nie wiem czy jest ona realna, tym bardziej, że słabo się w tym temacie orientuje (lamerskie pytanie: czy GNP jeszcze żyje?),
Myślę, że część GNP by ożyła, gdyby im zaproponować takie coś. Zresztą, krążą tu po forum jakieś niedobitki tych "udzielający się" na GNP.
Cytuj
Poza tym szefem GT jest Kormak,  ostateczna decyzja co do ew. współpracy z GNP powinna należeć do niego.
Ale Kormak już chyba jakiś czas temu trochę olał GT.
Cytuj
I wreszcie ostatnia rzecz, mianowicie, czy aby na pewno celem GT jest udowadnianie, że anty grawitacja/potwór z Loch Ness/Smoki (nie potrzebne zaznaczyć skreślić)nie istnieją, zaś New Age to banda oszołomów? Jak dla mnie to działka raczej sceptyków, a  nie miłośników tajemnic, no chyba że uznamy, że GT powinna się otworzyć nowe targety...
Chyba powinna się otworzyć. Od strony "miłowania tajemnic" już prawie wszystko zostało tu przewałkowane, wielu ludzi się wykruszyło i GT powoli dogasa. Trzeba podjąć jakieś kroki, bo w końcu Gildia będzie składała się z samego OffTopu.

Cytuj
Mimo wszystko, bardzo mi się podobają twoje pomysły, sądzę, że są warte rozważenia, i kto wie, może coś z tego będzie?
Ja z chęcią mogę zrobić coś w tym kierunku w wakacje.

Offline TC

  • Moderator
  • Steward
  • *
  • Wiadomości: 6 015
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wylogowany
Odp: Propozycje tematów
« Odpowiedź #70 dnia: Maj 18, 2010, 03:55:37 pm »
Radan: Co do V-7/dzwonu... (uwaga, post Bartosza Rdułtowskiego, autora książki pt. "Syndrom V-7" jest zdeczka wyrwany z kontekstu...)

Cytuj
Witam wszystkich na grupie. 
   
  Historia o tzw. V-7 (niemieckich dyskach) to temat wart zdecydowanie poważnych badań naukowych! 
   
  Badania te nie powinny jednak dotyczyć ich tajemnicy – bo takowej  zwyczajnie nie ma, jako że nie było takich konstrukcji. Wspomniane  badania powinny dotyczyć czegoś znacznie poważniejszego, a mianowicie  zadziwiającej egzystencji owego mitu. Mitu o czymś, co nigdy nie  istniało, a co mimo to, z roku na rok, zyskuje coraz to nowych  rzeczników starannie i systematycznie rozbudowujących całą tą opowieść. 
   
  Czemu zaś tak się dzieje? Moim zdaniem od mniej więcej dziesięciu lat  głównym sprawcą jest Internet oraz niezbyt rozgarnięte (a do tego  wybitnie upośledzone pod względem bibliografii) wszelkiej maści  artykuły, jak choćby te z dwóch linków na początku tego wątku. Drugi  powód, to powszechna i zadziwiająca (przynajmniej dla mnie) wiara  czytelników w to, że coś, co zostało napisane, jest zawsze prawdą i  tylko prawdą. I tu mała uwaga do Sylwestrusa Flawiusa - czy twoje  pytanie, po przeczytaniu wspomnianych stron, nie powinno aby brzmieć –  skąd autorzy tych stron wzięli owe „fascynujące” informacje i czemu nie  podają bibliografii? Drogi Sylwestrusie Flawiusie - nie traktuj mojej  uwagi osobiście. To w zasadzie uwaga do wielu internautów (Colo_Ogame –  do Ciebie również - i też bez urazy), którzy li tylko w necie szukają  odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Internet to znakomite źródło  informacji, ale konieczny jest filtr (z bardzo małymi oczkami)  odcedzający bzdety od faktów.
     
  Gdybyś Sylwestrusie Flawiusie zadał sobie pytanie – kim byli rzekomi  budowniczowie niemieckich dysków V-7 - a następnie spróbował na nie  odpowiedzieć, to prędzej czy później dotarłbyś do nazwisk: Giuseppe  Belluzzo, Rudolf Schriever oraz Richard Miethe. Gdy przy dużej  wytrwałości znalazłbyś ich artykuły z lat 1950-52 (posiadam kopie  wszystkich) i zapoznał się z nimi, to odkryłbyś, że żaden z nich nie  twierdził, iż coś takiego jak niemieckie dyski latało! Belluzzo donosił  jedynie na stronach prasy włoskiej, że w czasie wojny pracowano nad  szkicami samolotów w kształcie dysku. Podobnie Rudolf Schriever, tyle  że kilka dni później, niż Belluzzo, i na stronach prasy niemieckiej.  Miethe objawił się najpóźniej (7 czerwca 1952 rok) we francuskim  "France-Soir". On również nie wspominał, że owe konstrukcje latały.  Gdybyś przeczytał te artykuły dokładnie, zauważyłbyś też, że wszystkie  one - jak jeden mąż - były wynikiem zalewu prasy europejskiej przez  doniesienia o UFO. Mówiąc inaczej, każdy z owych „budowniczych”  niemieckich dysków - Giuseppe Belluzzo, Rudolf Schriever oraz Miethe -  mówili o planach czy szkicach niemieckich dysków tylko po to, aby  przekonać czytelników, iż UFO stanowią czyjąś tajną broń (najpewniej  sowiecką) powstałą na bazie ich pomysłów. I w tym miejscu jest w  zasadzie koniec zagadki. Później był już tylko mit. 
   
Powyższy wątek daje mi dużo do myślenia. Otóż pisząc Syndrom V-7,  zupełnie zignorowałem sprawę owych nieszczęsnych informacji o  Antarktyce, niemieckiej tajnej bazie i Vrilach startujących ze szczelin  w lodowcach. Jako że obecnie intensywnie pracuję nad kolejnym wydaniem  "Syndromu V-7", postaram się nadrobić ową lukę w podanych przeze mnie  informacjach na ten temat. Jak widzę nie wystarczy wykazać, że nie było  "latających mioteł" - lecz trzeba również udowodnić, że nie było  "latających mioteł, na których latały czarownice" Uśmiech

Źródło: http://www.ioh.pl/forum/viewtopic.php?t=3941


A tu macie artykuł o narodzinach mitu V-7, którego autorem jest...  Bartosz Rdułtowski

http://www.ioh.pl/pelne.php?Art=1047

Jeśli ktoś jest zainteresowany tą tematyką to niech koniecznie przeczyta "Syndrom V-7"


A wracając do  pomysłu ożywania GT poprzez stworzenie serii nowych artykułów - poczekamy zobaczymy, Kormak co prawda opuścił forum, ale dalej wrzuca newsy na główną, więc teoretycznie mógłby pomóc. Ja niestety jestem tylko moderatorem i nie odpowiadam za uploadowanie artykułów :wink: . Jeśli chodzi o GNP, to z tego co kojarzę to Haael się tam wypowiadał, a widać, że zna się chyba trochę na fizyce, a także na New Age'u, więc, jakby się zgodził na współpracę to kto wie...
Żeby nie było, póki co nie czuję się na siłach by pisać jakieś artykuły... :sad:


Edit: Kormak utracił stanowisko moderatora, na dzień dzisiejszy jestem jedynym moderatorem GT.
 
« Ostatnia zmiana: Maj 19, 2010, 11:10:46 am wysłana przez TC »
RIP Gildio...

Offline CD Jack

  • VIP
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Propozycje tematów
« Odpowiedź #71 dnia: Styczeń 12, 2012, 07:12:30 pm »
Zapraszam do udziału w prostym konkursie: http://www.magia.gildia.pl/konkursy/2012/najbardziej-zagadkowa-czaszka
Wesprzyjcie swoją wiedzą i umiejętnościami Gildię Tajemnic i zdobywajcie nagrody :)
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -