Gildia Tajemnic (www.magia.gildia.pl) > Forum Tajemnic

Ostatnio przeczytane ciekawe książki

<< < (2/9) > >>

piotrekh93:
W sprawach magii łatwo się zagubić, dlatego wszelcy nowicjusze powinni podchodzić do tematu z niezwykłą ostrożnością, żeby się nie zamotać, nie skrzywić sobie psychiki czy nie nabrać fałszywego przekonania na jakieś tematy. Przestrogi katolickich duchownych nt. łatwego zagubienia się w pięknym i kolorowym świecie sił okultyzmu ma w sobie ziarno prawdy... Niżej wymienione pozycje są już w stanie w podstawowy sposób naszkicować, czym jest magia, z czym się ją je, po co i dlaczego. Najbardziej popularne lektury dzieł wszelkich samozwańczych mistyków z Crowleyem na czele polecać się powinno raczej już nieco bardziej zaprawionym w magicznych bojach czytelnikom, a na początek trochę teorii, czyli...

"EZOTERYZM, OKULTYZM, SATANIZM W POLSCE" Wyd, Libron 2005, praca zbiorowa, w tym rewelacyjny artykuł antropologiczny nt. okultyzmu autorstwa Dariusza Misiuny - szefa wydawnictwa "Okultura", chyba najlepszego w Polsce jeśli chodzi o te sprawy

Ramsey Dukes - SEKSUALNE TAJEMNICE CZARNYCH MAGÓW OBNAŻONE, to dobra pozycja wyjaśniająca całkowitą jałowość sporu między myśleniem naukowym a magicznym, dostępna w Lashtal Press.

i trochę coś z innej beczki, POTĘGA PODŚWIADOMOŚCI, doskonała książka o psychocybernetyce autorstwa katolickiego duchownego Jamesa Murphy`ego... spokojnie, o nawracaniu nic tu nie ma... z kolei  psychocybernetyka w teorii i praktyce to przydatna umiejętność dla każdego współczesnego maga! Warto znać.

Lektura polskich naukowców cybernetycznych również nie będzie od rzeczy, choć to już jest czasem meta-fizyczny hard core. Ale warto, bo dzięki temu, nauka wszelkich systemów magiczno - religijnych przychodzić będzie z dużo większą łatwością :-)

Sadow:
Artur Sandauer - "Bóg, Szatan, Mesjasz i...?"

Bardzo ciekawa pozycja dla wszystkich zainteresowanych judaizmem, historią, Starym Testamentem a w szczególności Księgą Rodzaju.
Autor przedstawia mity hebrajskie, za pomocą bezpośredniego tłumaczenia z języka hebrajskiego. Porównuje niektóre fragmenty z dostępnymi "na rynku" wersjami Biblii. W sposób naukowy próbuje wyjaśnić niektóre "baśniowe" zdarzenia zawarte w Starym Testamencie. A także przedstawia fragmenty, które od zawsze były solą w oku wszelkich biblistów.
Książka napisana przystępnym językiem, autor uprzedza jak ma zamiar posługiwać się typowo naukowym językiem, więc można sie psychicznie przygotować :P
Polecam.

Gashu:
W końcu przebrnąłem przez "Oni rządzą światem" Jima Marrsa - dziennikarza  "New York Times'a" i znanego (podobno) tropiciela spisków.
Wszystkich zainteresowanych masonerią, templariuszami, iluminatami, nazistowskimi okultystami, a także ich wpływem na obraz współczesnego świata, powinna zaciekawić owa książka.

Sadow:
Coś patrze, że książek nie czytacie ;)

John Myrdhin Reynolds - Czarownice i Dakinie

Ciekawa pozycja na temat tantry, wicca (w mniejszym stopniu) i ogólnie pojmowanego czarownictwa. Autor stara się wyjaśniać wszystko od podstaw więc można sięgnąć do lektury bez jakichś specjalnych przygotowań z kierunku religii, wierzeń i kultów.

guciek:
W obecnych czasach ordynarnego i nachalnego podsluchiwania inwigilowania  sledzenia  i zamykania w wiezieniach narodow w krajach t/z demokratycznych ...polecalbym  ksiazki bardzo  bezpiecznie ,latwe w czytaniu i ....postepowe  w ocenie  globalistow t/j Lysek z pokladu idy ,chlopcy z placu  broni ,Winnetou,  tomek w krainie gangurow i o sierotce marysi i krasnoludkach  :badgrin:

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej