trawa

Autor Wątek: Ostatnio przeczytane ciekawe książki  (Przeczytany 71925 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Titola

Ostatnio przeczytane ciekawe książki
« dnia: Czerwiec 19, 2006, 06:16:30 pm »
Jestem nowa i dlatego witam:). Chciałabym poprosic o spis jakiś ciekawych ksiązek na te tematy, które są tutaj poruszane.
schodem słońca maluje się odbicie mojej duszy...

Offline Gashu

Ostatnio przeczytane ciekawe książki
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 19, 2006, 06:37:09 pm »
Na początek mógłbym polecić "Zjawiska niewyjaśnione" Karla Shukera. Z tym, że książka ta zawiera raczej swoisty przegląd wszelkiego rodzaju tajemnic, spotykanych na poszczególnych kontynentach. Dogłębnych informacji na jakiś konkretny temat raczej tam nie znajdziesz.

Poza tym istnieje spora ilość literatury specjalistycznej, poświęconym konkretnym, poruszanym tutaj tematom (ufo, okultyzm, tajemnicze stworzenia i inne)
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL

Offline Titola

Ostatnio przeczytane ciekawe książki
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 19, 2006, 06:41:07 pm »
Szczególnie interesowałyby mnie: duchy, zaklęcia itp.
schodem słońca maluje się odbicie mojej duszy...

Offline Sadow

Ostatnio przeczytane ciekawe książki
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 11, 2006, 04:21:03 pm »
Ja myśle Kormak, że mógłbys podczepić ten temat, ludzie by wypisywali ciekawe pozycje, które najlepiej uprzednio przeczytali. Zachęci to może co poniektórych do literatury miast tych częstych bzdetów wypisywanych w internecie.
Kto mówi - sieje, kto słucha - zbiera.

Offline guciek

Super ciekawe ksiazki
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 25, 2006, 01:26:34 am »
Polecam ksiazki ktore ostatni sam przeczytalem ,sa to NAJWIEKSZE POMYLKI W DZIEJACH ZIEMI ,Hansa Joachima Zillmera i ksiazka dokumentalna pod tytulem HAARP BRON OSTATECZNA z seri Ksiegi tajemnic po polsku . Najpotworniejsze jest to ze tak nachalnie i niemal globalnie dezinformuje  sie studentow na wszystkich uniwersytetach i szkolach podstawowych odnosnie archeologi,Histiri Geologi itp.Natomiast  ci co maja odwage pisnac  odrobine prawdy ....traktuje sie jak zbrodniarzy lub w lagodniejszych wypadkach zwalnia z uczelni
loszenie prawdy w obecnych czasach t/z "wolnosci  slowa i wypowiedzi " jest rownoznaczne z tym co  mowieniem prawdy o metodach J Stalina w czasie  rewolucji bolszewickiej !!!

Offline piotrekh93

Ostatnio przeczytane ciekawe książki
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 27, 2006, 07:55:52 pm »
W sprawach magii łatwo się zagubić, dlatego wszelcy nowicjusze powinni podchodzić do tematu z niezwykłą ostrożnością, żeby się nie zamotać, nie skrzywić sobie psychiki czy nie nabrać fałszywego przekonania na jakieś tematy. Przestrogi katolickich duchownych nt. łatwego zagubienia się w pięknym i kolorowym świecie sił okultyzmu ma w sobie ziarno prawdy... Niżej wymienione pozycje są już w stanie w podstawowy sposób naszkicować, czym jest magia, z czym się ją je, po co i dlaczego. Najbardziej popularne lektury dzieł wszelkich samozwańczych mistyków z Crowleyem na czele polecać się powinno raczej już nieco bardziej zaprawionym w magicznych bojach czytelnikom, a na początek trochę teorii, czyli...

"EZOTERYZM, OKULTYZM, SATANIZM W POLSCE" Wyd, Libron 2005, praca zbiorowa, w tym rewelacyjny artykuł antropologiczny nt. okultyzmu autorstwa Dariusza Misiuny - szefa wydawnictwa "Okultura", chyba najlepszego w Polsce jeśli chodzi o te sprawy

Ramsey Dukes - SEKSUALNE TAJEMNICE CZARNYCH MAGÓW OBNAŻONE, to dobra pozycja wyjaśniająca całkowitą jałowość sporu między myśleniem naukowym a magicznym, dostępna w Lashtal Press.

i trochę coś z innej beczki, POTĘGA PODŚWIADOMOŚCI, doskonała książka o psychocybernetyce autorstwa katolickiego duchownego Jamesa Murphy`ego... spokojnie, o nawracaniu nic tu nie ma... z kolei  psychocybernetyka w teorii i praktyce to przydatna umiejętność dla każdego współczesnego maga! Warto znać.

Lektura polskich naukowców cybernetycznych również nie będzie od rzeczy, choć to już jest czasem meta-fizyczny hard core. Ale warto, bo dzięki temu, nauka wszelkich systemów magiczno - religijnych przychodzić będzie z dużo większą łatwością :-)

Offline Sadow

Ostatnio przeczytane ciekawe książki
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 29, 2006, 12:55:33 pm »
Artur Sandauer - "Bóg, Szatan, Mesjasz i...?"

Bardzo ciekawa pozycja dla wszystkich zainteresowanych judaizmem, historią, Starym Testamentem a w szczególności Księgą Rodzaju.
Autor przedstawia mity hebrajskie, za pomocą bezpośredniego tłumaczenia z języka hebrajskiego. Porównuje niektóre fragmenty z dostępnymi "na rynku" wersjami Biblii. W sposób naukowy próbuje wyjaśnić niektóre "baśniowe" zdarzenia zawarte w Starym Testamencie. A także przedstawia fragmenty, które od zawsze były solą w oku wszelkich biblistów.
Książka napisana przystępnym językiem, autor uprzedza jak ma zamiar posługiwać się typowo naukowym językiem, więc można sie psychicznie przygotować :P
Polecam.
Kto mówi - sieje, kto słucha - zbiera.

Offline Gashu

Ostatnio przeczytane ciekawe książki
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 31, 2006, 07:27:22 pm »
W końcu przebrnąłem przez "Oni rządzą światem" Jima Marrsa - dziennikarza  "New York Times'a" i znanego (podobno) tropiciela spisków.
Wszystkich zainteresowanych masonerią, templariuszami, iluminatami, nazistowskimi okultystami, a także ich wpływem na obraz współczesnego świata, powinna zaciekawić owa książka.
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL

Offline Sadow

Ostatnio przeczytane ciekawe książki
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 07, 2006, 09:56:39 pm »
Coś patrze, że książek nie czytacie ;)

John Myrdhin Reynolds - Czarownice i Dakinie

Ciekawa pozycja na temat tantry, wicca (w mniejszym stopniu) i ogólnie pojmowanego czarownictwa. Autor stara się wyjaśniać wszystko od podstaw więc można sięgnąć do lektury bez jakichś specjalnych przygotowań z kierunku religii, wierzeń i kultów.
Kto mówi - sieje, kto słucha - zbiera.

Offline guciek

Ksiazki bezpiecznie i postepowe!
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 07, 2006, 03:36:59 am »
W obecnych czasach ordynarnego i nachalnego podsluchiwania inwigilowania  sledzenia  i zamykania w wiezieniach narodow w krajach t/z demokratycznych ...polecalbym  ksiazki bardzo  bezpiecznie ,latwe w czytaniu i ....postepowe  w ocenie  globalistow t/j Lysek z pokladu idy ,chlopcy z placu  broni ,Winnetou,  tomek w krainie gangurow i o sierotce marysi i krasnoludkach  :badgrin:
loszenie prawdy w obecnych czasach t/z "wolnosci  slowa i wypowiedzi " jest rownoznaczne z tym co  mowieniem prawdy o metodach J Stalina w czasie  rewolucji bolszewickiej !!!

Offline Radan

Ostatnio przeczytane ciekawe książki
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 06, 2006, 03:05:59 pm »
A nie znacie jakichś ciekawych pozycji o kryptozoologii?

Offline MoN!k@

Jesli lubisz "zagadkowe" książki to te będą najlep
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 04, 2007, 02:51:05 pm »
Polecam Ci serię Kruczy Dwór "Czarodzieje Skrzydła Nocy", "Władczyni Demonów" i "Krwawy Księżyc". Nie wiem czy już czytałes/as te książki ale jeśli nie to na prawdę polecam. Bardzo wciągają. Opowiadają o przygodach 14-nasto latka, który chcą dociec kim jest napotyka na dziesiątki zagadek i miedzy innymi dowiaduje sie ze jest czarodziejem :D  ;)  Na serio świetna książka!!
omo homini lupus est

Offline bujalex

Ostatnio przeczytane ciekawe książki
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 31, 2007, 08:50:01 am »
Atlantyda Crowleya - wreszcie się udało... ;)
Przehandlowaliśmy naszą dziejową, partnerską rolę w dramacie żywego umysłu planety, torując sobie drogę w historii pobojowiskami i neurozami.  (Terence McKenna)

Offline Wojtekk.Nitro

Ostatnio przeczytane ciekawe książki
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 03, 2007, 08:29:42 pm »
A ja bym chciał polecić wam, o ile już nie czytaliście, książki o której głośno, a raczej o filmie na jej podstawie:

Dan Brown "Kod Leonarda DaVinci"

Mnie osobiście urzekła książka i jej odmienny pogląd na religię. A czy ktoś z was ją czytał. Chciałbym wiedzieć, jakie są wasze opinie. Wiem, iż nie jest to prawda... chociaż osobiście wierzę że taka wersja historii Chrystusa jest jak najbardziej prawdopodobna. A wy co myślicie?
fcuk the system"

Offline Sonial13

Ostatnio przeczytane ciekawe książki
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 03, 2007, 09:32:37 pm »
Eee, Wojtek...? Czy Ty nie chcesz nas tu sprawdzić? Mówisz poważnie, czy to jakiś test? Jeżeli tak to oblałem jako pierwszy...
"Imagination Is More Important Than Knowledge"