trawa

Autor Wątek: Ulubiony (oficjalny) najemnik cz.2  (Przeczytany 12599 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mistrz wałków :)

Ulubiony (oficjalny) najemnik cz.2
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 25, 2006, 10:34:05 am »
Ja slayera używam jako modelu „dopychającego” do 17 w WH.
Nie jest taki drogi w utrzymaniu a czasami potrafi "coś" zrobić.

Świadomie używam słowa coś.. z faktu ze na ostatnim turnieju w którym walczył po mojej stronie zaszarżował na goblina zadał krytyka i wywrócił go.. a następnie zginął od kontrszarży kolejnego goblina uzbrojonego w pałki!

Lecz tak jak mówiłem najmując kupca, halfinga, tieliana i slayera + 13 WH (patrz halfing) uzyskujemy 17 osobową ekipę WH kosztem jedynie 40 upceep :)
Kamil. (miszczu)

Offline vader_NH

Ulubiony (oficjalny) najemnik cz.2
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 25, 2006, 11:39:06 am »
Kupiec jest najśmieszniejszy :P. Najlepiej, aby cała bitwę przekimał w jakimś bezpiecznym miejscu.

Potem nam jeszcze za przeżycie zapłąci (podobno więcej kasy sie dostaje niz zabiera on marży)

Offline Mistrz wałków :)

Ulubiony (oficjalny) najemnik cz.2
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 25, 2006, 03:21:56 pm »
Alez nie to prawdziwy morderca!!
Szczególnie kiedy ma swojego ochroniarza :D .

A tak powaznie to jest to stronnik z mieczem i w walce coś tam nam pomoże (a przynajmniej sam sie obroni). Za to jego mozliwości w handlu powodują ze zwraca sie koszt jego utrzymania (czasami z nawiązką). I daje nam mozliwosci kupienia za pół darmo np. pary pistoletów pojedynkowych.

Bardzo go lubię. Zresztą jest to jeden z moich ulubionych modeli z mojej kolekcji

Oto jego fotka z galerri gildii:
http://www.forum.gildia.pl/viewtopic.php?t=12163&postdays=0&postorder=asc&start=240
Kamil. (miszczu)

Offline Drachu

Ulubiony (oficjalny) najemnik cz.2
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 25, 2006, 09:53:01 pm »
To znaczy - z merchantem jest ten problem, że połowa jego zasad jest nieoficjalna. A nawet te oficjalne są lekuchno nieczytelne.

A własnie. Tak przeglądam ankietę... to Halfling Thief jest oficjalny?
To jest pies Yakuza. Wytresowany, by zabijać innych Yakuza"
Miike Takashi "Gozu"

Offline MiSiO

Ulubiony (oficjalny) najemnik cz.2
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 26, 2006, 08:35:43 am »
Z merchantem nie ma problemu. Gracze robią poblem z mieszaną oficjalnością, którego np. z roadwarden'em nie robią... pytanie skąd taka wybiórczość. Uważam, że najemnik jest oficjalny więc wszytskie jego zasady są oficjalne.

Zresztą mówiąc "połowa jego zasad" trochę naginamy rzeczywistość.  ;)

Offline Drachu

Ulubiony (oficjalny) najemnik cz.2
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 26, 2006, 11:48:01 am »
Nie.
Bo ja liczę np. do tego te wszystkie fikuśne towary, które gość moze załatwić. Latające dywany itd. To jest nieoficjalne, z tego co wiem.
To jest pies Yakuza. Wytresowany, by zabijać innych Yakuza"
Miike Takashi "Gozu"

Offline Mistrz wałków :)

Ulubiony (oficjalny) najemnik cz.2
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 26, 2006, 03:00:57 pm »
Ja nie wiedze problemu. Odzucmy sklep z lampkami alladyna i latajacymi dywanami, jako bajki z khermri i mamy jak najbardziej oficjalnego najamnika. :D
Tym bardziej ze zasady do tych zabawek sa mocno niedopracowane.
Kamil. (miszczu)

Offline vader_NH

Ulubiony (oficjalny) najemnik cz.2
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 26, 2006, 05:29:41 pm »
No to pora na Beast Huntera.


Przeczytałem przed chwilą jego zasady. Fajny najemnik, ale na odpowiedni turniej i nie jako jeden z dwóch pierwszych. Jako trzeci jest spoko, bo gdy trafi sie na bandę z potworami to walczy za darmoche :D. a poza tym zwykły człowieczek i w porównaniu z Gladiatorem (który do tego jest tańczy) uchodzi w cień.

Offline MiSiO

Ulubiony (oficjalny) najemnik cz.2
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 27, 2006, 09:48:33 am »
Chyba nie zauważyliście, że pochodnie i kawaleryjski młot też nie są oficjalne a ma je oficjalny roadwarden. Dlateog uważam, że są to wyjątki od nieoficjalnych przedmiotów.

Offline Motorek

Ulubiony (oficjalny) najemnik cz.2
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 27, 2006, 09:56:41 am »
Przecież tak czy siak to z czego będzie korzystał Arabian Merchant zależy od graczy w kampaniach towarzyskich i od organizatorów turnieji. To samo tyczy się zabawek Roadwardena, Beasthuntera (throwing axes).
Pozdro ;)

Offline MiSiO

Ulubiony (oficjalny) najemnik cz.2
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 27, 2006, 12:01:08 pm »
Wiadomo ... :D

Offline Drachu

Ulubiony (oficjalny) najemnik cz.2
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 27, 2006, 12:23:36 pm »
Ja ponawiam pytanie z posta wyżej.
Czy Halfling thief jest oficjalny? Bo nic na temat jego oficjalność znaleźć nie mogę, a figuruje na liście.

Na razie w rankingu prowadzi Warlock. Coś  tym jest. Ja sam wdałem się wczoraj w aukcję staroedycyjnej damselki (jeden z lepszych modeli Ved.), bo potrzebowałem drugiego Warlocka (pierwszego zrobiłem z Reaperowej Gossamer). Po prostu w grach towarzyskich z kummplamy okazało się, że jeden warlock to za mało. Mam już nawet pomysł na malowanie :)
To jest pies Yakuza. Wytresowany, by zabijać innych Yakuza"
Miike Takashi "Gozu"

Offline Dabi

Ulubiony (oficjalny) najemnik cz.2
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 27, 2006, 12:34:36 pm »
Cytuj
Po prostu w grach towarzyskich z kummplamy okazało się, że jeden warlock to za mało. Mam już nawet pomysł na malowanie Smile


A jak się to ma do zasady, że można mieć tylko jednego najemnika danego typu ?
eśli coś wydaje się trudne , to pewnie takie jest

Offline Drachu

Ulubiony (oficjalny) najemnik cz.2
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 27, 2006, 12:40:50 pm »
Cytat: "Dabi"

A jak się to ma do zasady, że można mieć tylko jednego najemnika danego typu ?


BArdzo prosto. Zbudowałem miasto (no oki, buduję, na razie gramy na kilku budynkach i improwizowanych przeszkodach) i pomalowałem trzy bandy - najemników, skavenów i wiedźmołapów. Gracze z którymi gram nie mają własnych band. Dlatego jest problem gdy więcej niż 1 gracz chce do bandy Warlocka. Dotychczas był to jakiś prox.
Pamiętaj, ze ograniczenie jest 1 warlock na bandę. Ale przy trzech bandach może być zapotrzebowanie na więcej warlocków.
To jest pies Yakuza. Wytresowany, by zabijać innych Yakuza"
Miike Takashi "Gozu"

Offline Zimoch

Ulubiony (oficjalny) najemnik cz.2
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 27, 2006, 12:48:43 pm »
Co do oficjaloności znalazłem w erracie spis wszystkich oficjalnych najemników :

Hired Swords
All the ones in the printed rulebook
Imperial Assassin from the 2002 Annual
Tilean Marksman from the 2002 Annual
Beasthunter from Empire In Flames
Highwayman from Empire In Flames
Roadwarden from Empire In Flames
The Merchant from Town Cryer 22

CZyli niektórzy z ankiety powyżej są nieoficjalni.
Pytam wiec dlaczego nie ma wszyskich hire swordów z TC?
y Zimoch