Autor Wątek: Poszukiwacze zaginionej Arki  (Przeczytany 29322 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gollum

Poszukiwacze zaginionej Arki
« dnia: Luty 28, 2003, 12:20:18 pm »
Już jutro!
Muszę obejrzeć. Szczególnie ostrzę sobie zęby na jedną scenę: gdy Ford goni kogoś po uliczkach Kairu, rozpycha wszystkich stojących mu na drodze, aż tu nalge pojawia się gość zymac**jący wielką szablą. Indiana Jones wyjmuje colta, zabija gościa i odchodzi ze zdegustowaną miną.
Dla tej sceny trzy razy chodziłem do kina w latach osiemdziesiątych. I za każdym razem właśnie ją wyrżnęli :evil:
Wy też oglądacie?

Offline Adam Waśkiewicz

Indiana Jones
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 28, 2003, 12:26:32 pm »
Jak wieść gminna niesie, scena walki pomiędzy Indianą a kolesiem wymac**jącym szablą była w scenariuszu rozpisana na prawie dwie strony. Ford go przeczytał, i zapytał - "A nie mógłbym go po prostu zastrzelić" No i zastrzelił.  :D Ale film jest faktycznie kapitalny, i chociaż widziałem go już dziesiątki razy, znowu obejrzę z przyjemnością.

 Pozdrawiam,
 Adam

Offline surmik

Indiana Jones
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 28, 2003, 12:33:59 pm »
A dokladnie o to ,ze nie mieli czasu na ukladanie choreografi walki, troszke sie zastanawiali nad tym co zrobic w tej sytuacji az wreszcie Ford znany ze swojej raczej aktywnej postawy wzgledem scenariusza zaproponowal... :o) Zarabista jest ta scena :o))))
Pozdrowienia,
Marek

Offline Manki

Indiana Jones
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 28, 2003, 02:14:04 pm »
W ogole cala seria jest super (no, moze Swiatynia Zaglady troszke nie za bardzo). A scena z Ostatniej Krucjaty, gdy czolg razem z Indym spada w przepasc, jego przyjaciele i ojciec wpatruja sie w otchlan,  a Indy spokojnie wychodzi z boku i zaczyna przygladac sie razem ze wszystkimi? Smieje sie na samo wspomnienie do tej pory :lol:
..YES is the word to everything... to pain, to torture, to war and destruction...

Offline Gollum

Indiana Jones
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 01, 2003, 04:32:25 pm »
Cytat: "Manki"
A scena z Ostatniej Krucjaty, gdy czolg razem z Indym spada w przepasc, jego przyjaciele i ojciec wpatruja sie w otchlan,  a Indy spokojnie wychodzi z boku i zaczyna przygladac sie razem ze wszystkimi? Smieje sie na samo wspomnienie do tej pory :lol:

O tak!
I jeszcze do tego z Indiany Jonesa, gdy kilku z szablami wyskakuje, a Jones znów robi zdegustowaną minę i chce wyciągnąć colta. A tu colta nie ma...

Offline adiego

Indiana Jones
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 01, 2003, 11:30:01 pm »
Harry Ford rzadzi i tyle ;-) Indiana i Han sa jego chyba najlepszymi rolami. Gral jeszcze w jakims westernie (nie pamietam tytulu), gdzie tez pokazal swoj talent aktorski i poczucie humoru ;-)))

Na starosc niesety powaznieje ;-((( Wole go z lat 80 ;p (przystojny byl;pppppp)
\"Przemiany sa po to abys byl lepszy!"

Offline Kormak

Indiana Jones
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 02, 2003, 11:03:35 am »
Nie tyle poważnieje, co wybiera fatalne filmy... Air Force One to jeden z najgłupszych filmów jakie zdarzyło mi się oglądać. "K19 Widowmaker" litościwie pomińmy...

Ostatni naprawdę fajny film, w którym bardzo dobrze zagrał była dla mnie "Sabrina".

Offline adiego

Indiana Jones
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 02, 2003, 11:39:00 am »
Moze i masz racje, chociaz ja do "Air Force One" nie mam zastrzezen.
A jak myslicie ? Czy nasz ukochany "Fordzik" sprawdzi sie po raz 4 w roli Indiany ? Podobno maja krecic;p
\"Przemiany sa po to abys byl lepszy!"

Offline toxick

Indiana Jones
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 02, 2003, 11:43:53 am »
mają kręcić, bedzie grał Ford i Connery, ale na premierę trochę poczekamy, bo w stanach ma być dopiero w połowie 2005 roku...
Fantazja to potega - nie lekcewaz jej !!"
"Najjpiekniej lsni ostrze w nrokach nocy"

Offline adiego

Indiana Jones
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 02, 2003, 10:41:54 pm »
No ale chyba warto bedzie poczekac, bo moze wyjsc z tego calkiem fajny filmik;-) Chociaz z jednej strony mozna sie obawiac, ze wszystko spieprza;-( Powrot do danego tematu po wielu, wielu latach, to dosc powazne, moim zdaniem wyzwanie.
\"Przemiany sa po to abys byl lepszy!"

Offline toxick

Indiana Jones
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 02, 2003, 10:46:51 pm »
i nie chcę krakać, ale widze w tym tylko nową maszynke do robienia kaski, która zniszczy cały klimat trylogii....
ale może warto będzie poczekać - w kazdym razie pewnie tego nie przegapię :wink:
Fantazja to potega - nie lekcewaz jej !!"
"Najjpiekniej lsni ostrze w nrokach nocy"

Offline Gollum

Indiana Jones
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 03, 2003, 08:29:14 am »
Owszem, może być klapa, ale jeśli będzie robiła trójka Spielberg, Ford, Connery, to klapy nie będzie. Są za dobrzy.
Poza tym Spielberg nie wchodzi w ten sam interes po raz kolejny, jesli nie jest pewien sukcesu. Tak było ze Szczękami. Wycofał się, Roy Schneider też, więc następne filmy o ludojadach były rzeczywiście cokolwiek szajsowate.

Offline pookie

Indiana Jones
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 03, 2003, 11:03:34 pm »
Uwielbiam Indianę. Dla mnie kult. Co do czwartej części, czy wiadomo coś więcej o scenariuszu? Pewnie pamiętacie, że kiedyś powstał konspekt, plan scenariusza czwartej części "The Fate of Atlantis", ale z projektu zrezygnowano i wydano tylko grę komputerową, bazującą na tym pomyśle.
 for Pookie

Offline toxick

Indiana Jones
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 07, 2003, 10:14:25 pm »
nie wiadomo nic na razie o scenaruszu... chyba, że ktos wpada do spielberga na grilla  :D ??
Fantazja to potega - nie lekcewaz jej !!"
"Najjpiekniej lsni ostrze w nrokach nocy"

Offline adiego

Indiana Jones
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 07, 2003, 11:20:07 pm »
Czekaj, czekaj. Wlasnie sobie przypomnialem, ze do mnie wczoraj dzwonil. Zaprosil mnie na swoj hause. Moge wbic ze trzy osoby. Kto sie pisze? Grill wlasnie tez ma byc;p

Ps: Wylot samolotem rano 8.10 , z Okecia w niedziele;-)
\"Przemiany sa po to abys byl lepszy!"

 

anything