trawa

Autor Wątek: Rozgłośnie radiowe  (Przeczytany 14783 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rex de Tenebris

Zamkną RockRadio?
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 16, 2003, 11:30:00 am »
Cytat: "Ad'Ghe'Rheia"
Nie podoba mi sie to, prosze panstwa, ale co zrobie... ehh..


proste. Założyć własną rozgłośnię.

Anonymous

  • Gość
Zamkną RockRadio?
« Odpowiedź #46 dnia: Wrzesień 16, 2003, 05:18:32 pm »
Cytuj
Założyć własną rozgłośnię
Ehm... miałam nic nie mówić, ale jestem w trakcie (:
natomiast chodzi mi o to, że nie podoba mi się, że KRRiTV wbrew woli ludu może robić co jej się żewnie podoba i to bez jakichkolwiek rzeczowych podstaw. Dziś oni, jutro moja stacja... rozumiesz?

Offline Rex de Tenebris

Zamkną RockRadio?
« Odpowiedź #47 dnia: Wrzesień 17, 2003, 08:31:13 am »
Cytat: "Ad'Ghe'Rheia"
Cytuj
Założyć własną rozgłośnię
Ehm... miałam nic nie mówić, ale jestem w trakcie (:
natomiast chodzi mi o to, że nie podoba mi się, że KRRiTV wbrew woli ludu może robić co jej się żewnie podoba i to bez jakichkolwiek rzeczowych podstaw. Dziś oni, jutro moja stacja... rozumiesz?


Fajnie fajnie. Mam nadzieję, że się uda. jak bedzie wiadomo cos więcej, to zjem ze smakiem każde wiadomości.

Anonymous

  • Gość
Zamkną RockRadio?
« Odpowiedź #48 dnia: Wrzesień 18, 2003, 06:54:13 pm »
Cytat: "Rex de Tenebris"
Fajnie fajnie. Mam nadzieję, że się uda. jak bedzie wiadomo cos więcej, to zjem ze smakiem każde wiadomości.
Jak się uda. Jak na razie brakuje jednej postawowej rzeczy pieniędzy...

Offline Rex de Tenebris

Zamkną RockRadio?
« Odpowiedź #49 dnia: Wrzesień 20, 2003, 08:47:18 am »
Cytat: "Ad'Ghe'Rheia"
Cytat: "Rex de Tenebris"
Fajnie fajnie. Mam nadzieję, że się uda. jak bedzie wiadomo cos więcej, to zjem ze smakiem każde wiadomości.
Jak się uda. Jak na razie brakuje jednej postawowej rzeczy pieniędzy...


Ale grunt to się nie poddawać. Cos się wykombinuje. Na pewno. Damy rade.  :)

Offline Xarrde

Ulubione radio??
« Odpowiedź #50 dnia: Październik 09, 2004, 07:51:17 am »
Jakie są wasze ulubione stacje???albo słuchowiska?? :)
Moje to oczywiście Rock radio - 95.8 fm
----------Zew Cuthulu rulez!-----------------------

Offline login

Rozgłośnie radiowe
« Odpowiedź #51 dnia: Październik 09, 2004, 10:36:09 am »
Ja przeważnie słucham radia 94... Wieczorami można natrafić na bardzo ciekawe utwory. Za dużo moim zdaniem metalik, a w ogóle supramacja rocka w tej rozgłośni lat 80ych jest zadziwiająca. Nie lubie radia 95.8, tam lecą bez przerwy te same piosenki. Tylko nawiększe hity singlowe z parudziesięciu zespołów. Takie reatest hits non stop, co już mi się znudziło.
Mistrzu, dość! Wystarczy tego filozofowania!", Arystoteles.

Antyplaton

Offline Kormak

Rozgłośnie radiowe
« Odpowiedź #52 dnia: Październik 09, 2004, 12:08:09 pm »
Ja słucham TOK FM. Rano są tam nieźli MC: Janina Paradowska, Rafał Ziemkiewicz, Ewa Gawryluk czy Jacek Żakowski (u niego na featuringu zawsze Wołek i Lis).
Kiedyś we Wrocławiu w lokalnych stacjach wieczorami były fajne audycje z mniej popularną muzyką. Teraz nie ma, więc wolę gadające głowy, a muzyki posłuchać z płyt i mp3.

teodorpunk

  • Gość
Rozgłośnie radiowe
« Odpowiedź #53 dnia: Październik 13, 2004, 10:47:06 pm »
ja tam do tej pory slucham 3-ki ale ja mlody jestem i nie mam porownania z tym co bylo kiedys...  :roll: Innych stacji radiowych nie slucham, ewentualnie u jakiegos kumpla  :) .
A z internetowych polecam http://www.ulicznik.net

Offline Aver

Internetowe Radio
« Odpowiedź #54 dnia: Styczeń 08, 2005, 11:26:57 pm »
Hej ,mam taki problem:
Udostępniłem kumplowi swojego kompa do postawienia serwera SHOUTcasta (Serwer radia internetowego która można odtwarzać np. w winampie) i jest taki problem że chciałbym się czasem podłączyć i posłuchać co tam puszcza ale coś nie łączy - wie może ktoś dlaczego ,a jak coś to co zrobić abym mógł słuchać?

Pozdrawiam Aver
 good general does not lead an army to destruction just because he knows it will follow.

The Tactica Imperium

Offline Kormak

Internetowe Radio
« Odpowiedź #55 dnia: Styczeń 08, 2005, 11:55:02 pm »
przede wszystkim zmień nazwę topica. nic tak nie wkurza jak nic nie znaczące tematy jak "Help", "Pomocy", "Ratujcie", "Pomóżcie!"

Offline hopatika

Internetowe Radio
« Odpowiedź #56 dnia: Styczeń 09, 2005, 08:02:54 am »
ale masz taki problem, ze NA TYM SAMYM kompie chcesz nadawac i odbierac?  :?  to w ogole sie tak da?  :shock:

Offline Aver

Internetowe Radio
« Odpowiedź #57 dnia: Styczeń 09, 2005, 01:07:20 pm »
No tak i właśnie dlatego się pytam czy jest na to jakiś sposób poza tym obok mam drugiego kompa z innym ip. (Ale korzystający z tego samego swithch) i próbowałem na nim słuchać i też się nie dało :?

Pozdrawiam Aver
 good general does not lead an army to destruction just because he knows it will follow.

The Tactica Imperium

Offline Jimmy

Rozgłośnie radiowe
« Odpowiedź #58 dnia: Marzec 15, 2005, 09:29:54 am »
Przede wszystkim czego oczekuję od radia: jak dla mnie radio to przede wszystkim wypełniacz, tło, muzyka przygrywająca w trakcie robienia czegoś. Jeżeli chcę sobie tylko posłuchać muzyki, konkretnej, ulubionej, to oczywiście sam włączam ulubioną płytę, ale kiedy np: nie chce mi się ustawiać playlisty, albo trzeba się dostosować do gustów innych to radio jest niezastąpione. Jako że codziennie i praktycznie cały czas, kiedy nie jestem na uczelni to pracuje internet, więc od radia nie oczekuję informacji i jak dla mnie serwisy informacyjne to tylko przerwnik, mniej lub bardziej miły (a już najbardziej denerwują mnie informacje o jakichś głupotach, które bardziej przystoją "Faktowi" niż porządnemu radio). Tak samo jest z publicystyką, wywiadami - jeżeli mam ochotę to włączam o konkretnej porze telewizor, kupuję gazetę, albo buszuję po internecie.
Jednym słowem, dla mnie radio to muzyka ;)
1. Radio PIN (102,00 FM - wszystkie częstotliwości warszawskie)
Przez cały dzień znakomity chilloucik, lekki jazz, lounge, smooth, trochę elektorniki, nie zabraknie kilku bardziej przebojowych kawałków, ale w tych samych klimatach. Idealne cokolwiek by się nie robiło, czy to siedzenie i opieprzanie się, czytanie książki, rozmowa, czy też przycioszone do nauki albo zasypiania (te dwie ostatnie rzeczy mogę robic praktycznie tylko przy PINie albo smoothjazz.com). Co ważniejsze nawet te najbardziej chwytliwe kawałki są grane góra dwa razy dziennie ;) Poza tym wiadomości są konkretne, głównie ekonomia i polityka, nie ma żadnych pierdułek, czasem trafi się ciekawy wywiad.
Kawał naprawdę dobrej muzyki (chociaż czasem trafi się oczywiście zbyt przynudzający i usypiający chilloucik w stylu easy listening z obowiązkowym damskim wokalem po francusku ;) - ale na tyle rzadko że można przymknąć na to oko) polecam wszystkim!
2. Radio Bis (104,90 FM)
Coś pomiędzy ZETką/eReMeFką a GOLD FM - grają fajne piosenki, nie tak nachalnie przebojowe, nie powtarzają się tak często, jest trochę starszych kawałków... Ale jeszcze za słabo znam żeby coś więcej powiedzieć.
3. Radio Jazz(?) (108,60 FM)
W dzień miejscami fajna muza, jazz, starszy soul, funky itp. Wieczorami niestety wkrada się zbyt dużo współczesnej czarnej muzy, chyba nawet jakiś hip-hop/rap da się usłyszeć. Ale za słabo znam żeby oceniać.
4. Radio Gold FM (104,40 FM)
Jak sama nazwa wskazuje: stare dobre przeboje. Niestety ma dwie zasadnicze wady: przeboje jak to przeboje, czesto nie da się ich pozostawić w tle (np: nie pouczysz się przy tym radio), po drugie stare to stare - nie wszystkim podchodzi i często, czasem słusznie zresztą, słyszę: "Przełącz te smęty!" ;) Od czasu do czasu można posłuchać, jak się lubi. Myślę że doskonale nadawałoby się do jazdy samochodem.
5. Radiostacja (102,50 FM)
Ostatnio dla nas nadaje się tylko do przygrywania w tle na siłowni, albo nad ranem jak chcemy się obudzić - jak się trafi na jakiś przebój to fajnie, a jak nie to można się pośmiać z głupoty prowadzących. Ogólnie bardzo słabiutkie radio, w kółko grają te same piosenki, przeboje dyskotekowe, hip-hop... błee... Nie nadaje się nawet do samochodu bo zbyt szybko się nudzi, a gadanie prowadzących i ich tematy, najpierw tylko śmieszą a szybko zaczynają wk... Na plus od Eski to że o ile nocami w Esce puszczają hip-hop to tutaj czasem trafiają się niezłe drum'n'bassowe seciki ;)
6. Radio Eska (105,60 FM)
Jak wyżej, tylko że muzyka jeszcze bardziej przebojowa i powtarzalna... Ma to natomiast tą zaletę że wystarczy co jakieś dwa tygodnie wejść na ich stronkę, sprawdzić notowanie listy przebojów, uzupełnić swoją playlistę o brakujące kawałki i można zapodawać imprezę z muzą prawie taką jak na dyskotekach ;)
7. Radio ZET (107,50 FM)
Same przeboje (w sensie radiowe, popowe - nie dyskotekowe, szerszy target, nie tylko dla nastolatków). Idealne do jazdy samochodem, ale poza tym to niewiele tam nie ma, tym bardziej że codziennie ta sama muza leci :?
8. RMF FM (91,00 FM)
Tak jak wyżej, tylko muzyka mniej mi się podoba - ale to już subiektywne odczucie...

Offline sama gwarna

Rozgłośnie radiowe
« Odpowiedź #59 dnia: Marzec 15, 2005, 05:23:50 pm »
Wszyscy skupiają sie nad tym, że większość rozgłośni radiowych puszcza "twory muzyczne", ale kanały telewizyjne tez nie są lepsze, jeśli kanał nie jest tematyczny, to muzyka alternatywna leci raz w tygodniu, późną nocą. To jest ból........

Jeśli chodzi o rozgłośnie to jest to 3-ka, Radiostacja i Bis, czasem Elita i Pik...............reszta to mały kosmos........
he stars that shine and the stars that shrink
in the face of stagnation the water runs
before your eyes
dazzle
it's a glittering prize

 

anything