Autor Wątek: pytania do Twojego Komiksu i ODPOWIEDZI  (Przeczytany 54020 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline aegirr

pytania do Twojego Komiksu i ODPOWIEDZI
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 15, 2003, 03:47:46 pm »
A moim zdaniem pytanie o odsprzedaż wcale nie jest dziecinne. Dlaczego? Bo "Twój komiks" pierniczy sprawę i to raz za razem. Z tego co pamiętam, pierwszy zapowiedzi albumu "Koziorożec" były na wrzesien 2002 i co ? ! ?  . . . a to miesiąc póżniej se wydamy, a to może jeszcze jednak ze 3 miesiące. . . . i tak to oto do tej pory go nie ma  :? Dla mnie jako miłośniak twóczości Andreasa jest to jednak cokolwiek frustrujące. A poza tym stary, pomyśl o czymś takim: a co z serią o Koziorożcu ? Ona ma już chyba jesli się nie mylę kilkanaście albumów. jak będą wydawali Rorka w takim tempie jak do tychczas, a potem wezmą się z Koziorożca to ja serdecznie dziękuję . . .  :evil:
angsta srangsta dupangsta

Offline wilk

pytania do Twojego Komiksu i ODPOWIEDZI
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 15, 2003, 04:09:08 pm »
Cytat: "aegirr"
a co z serią o Koziorożcu ? Ona ma już chyba jesli się nie mylę kilkanaście albumów. jak będą wydawali Rorka w takim tempie jak do tychczas, a potem wezmą się z Koziorożca to ja serdecznie dziękuję . . .  :evil:

Narazie jest 8 ale Andreas zaplanowal docelowo 21 albumow  :shock:

Tez mnie dziwi brak Capricorne'a juz teraz...

Offline JANKE'S

pytania do Twojego Komiksu i ODPOWIEDZI
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 15, 2003, 08:03:39 pm »
Waltari ma rację. Gadka o odsprzedawaniu seri to już dziecinada...
Wydaje mi sie że cała niechęć cztelników do Motopolu wynika z faktu ich olewającego stosunku do kontaktu z czytelnikiem. I tak naprawdę to oni na tym tracą bo nie wiadomo co u nich sie dzieje i czy za jakiś czas nie zwina interesu pozostawiając czytelników z rozpoczętymi seriami. Ja przynajmniej z tego powodu staram sie mało od nich kupować (wyjatek, Rork, TinTin...) i ograniczam sie tylko do czytania bo mam taka mozliwość. Dopóki nie zbliżą sie do czytelników poprzez podanie przejrzystych terminów, realizowanych w czasie lub po prostu nie pojawią sie przeprosiny  za przesuniecia terminów czy uzasadnienia decyzji dopóty bedą mieli słaba sprzedaż bo czytelnicy beda nieufni.
Pytanie czy Motopol cos zamierza w tym kierunku zrobić? Czy nadal będzie prowadził swoja troche dziwna polityke wydawnicza?
Ech, do Egmontu im daleko

Offline Rzezbiarz.wg

pytania do Twojego Komiksu i ODPOWIEDZI
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 16, 2003, 10:15:56 am »
Cytuj
niechęć cztelników do Motopolu wynika z faktu ich olewającego stosunku do kontaktu z czytelnikiem. I tak naprawdę to oni na tym tracą bo nie wiadomo co u nich sie dzieje i czy za jakiś czas nie zwina interesu pozostawiając czytelników z rozpoczętymi seriami (...) Pytanie czy Motopol cos zamierza w tym kierunku zrobić? Czy nadal będzie prowadził swoja troche dziwna polityke wydawnicza?


Nie rozumiem Was. Tego Waszego narzekania. Jaki olewający stosunek?
Zmieniła sie strona www? Same konkretne informacje, ciekawostki itp.
Spójrzcie na strony Egmontu. Zdecydowanie gorsze, podobnie Mandragory. O innych nie wspomnę.
Wiadomo co się w TK dzieje.
A kazda firma może zwinąć interes (vide Priska, Amber-komiks agonii bliski, Siedmioróg dał sie na szczęście odwieść od zamiaru porzucenia Aldebarana). Mandragora także, kilka tytułów przypadkiem nie "chwyci" i taka mała firemka pójdzie na dno, albo drastycznie ograniczy liczbę serii do najlepiej się sprzedających i pozostawi Was w połowie albo ćwierci jakichś ulubionych seriali.
Twój Komiks ma na szczęście motoryzacyjne zaplecze, jest nadzieja, że Konie Mechaniczne będą nadal ciągnąć komiksy, aż wreszcie zaczną zarabiać na siebie.
Właściciel TK jest na szczęście fanem komiksu więc tak łatwo nie zrezygnuje.



Cytuj
Dopóki nie zbliżą sie do czytelników poprzez podanie przejrzystych terminów, realizowanych w czasie


Przeciez wiemy nad czym pracują i jakie komiksy ukażą się w najbliższym czsie. Czyż nie tak?
Porzucili zwyczaj serwowania planów na cały rok.

Czy inne firmy robią inaczej? Egmont anonsuje z wyprzedzeniem jedno miesięcznym, czasami są przecieki na 2, 3 miesiące wprzód. I rzeczywistość różni sie wtedy dość znacznie od zapowiedzi.
Mandragora? Ile komiksów miało/ma/będzie miało poślizg? Sztandarowy przykład to Giuseppe B. Ile razy już zapowiadany???
To samo Semic...

Nie oczekujcie cudów. Trochę realizmu.


lub po prostu nie pojawią sie przeprosiny za przesuniecia terminów czy uzasadnienia decyzji dopóty bedą mieli słaba sprzedaż bo czytelnicy beda nieufni

Jacy nieufni czytelnicy?
 My?
Ile procent czytelników komiksów odwiedza NGK i Wraka? Cala reszta nie znała zapowiedzi. Więc nie czuła się "oszukana" i zawiedziona.
Słaba sprzedaż wynika raczej z niezbyt szczęśliwego wyboru pewnych tytułów.

Cytuj
Pytanie czy Motopol cos zamierza w tym kierunku zrobić? Czy nadal będzie prowadził swoja troche dziwna polityke wydawnicza?


j.w.

Cytuj
Ja przynajmniej z tego powodu staram sie mało od nich kupować (wyjatek, Rork, TinTin...)


Tylko tak dalej, wtedy na pewno zwiną interes.
Ja wolę mieć kilka zeszytów dobrej serii, niz nic, szczególnie wtedy gdy tworzą zamkniętą całość, np. 2 albumy Largo W. - cała , kompletna fabuła. Nie będzie dalszych, trudno, ale jedna historia jest, przeczytałem, podoba mi sie i cieszę się, że mam na półce.
Wyjdzie czwarty album i juz będą dwie zamknięte opowieści.....

Offline jax

pytania do Twojego Komiksu i ODPOWIEDZI
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 16, 2003, 10:34:50 am »
Cytat: "Rzezbiarz.wg"
Czy inne firmy robią inaczej? Egmont anonsuje z wyprzedzeniem jedno miesięcznym, czasami są przecieki na 2, 3 miesiące wprzód. I rzeczywistość różni sie wtedy dość znacznie od zapowiedzi.


W dużej części zgadzam się z twoją wypowiedzią Rzeźbiarz, ale nie jest tak jak piszesz w wyżej cytowanym fragmencie - jesli Egmont ogłosi wstępne plany nawet na 3 mies. to są one bardzo zbieżne z tym co rzeczywiście się ukaże - i chwała im za to!
ttp://basketcom.republika.pl
Strona o Legii (koszykówka) i komiksie.

Offline mykupyku

pytania do Twojego Komiksu i ODPOWIEDZI
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 16, 2003, 10:45:28 am »
jedną rzecz warto zauważyć przy tworzeniu zapytania do TK - bez względu na to czy na forum ktoś raczy odpowiedzieć za TK, za TK wytłumaczyć, za TK wyjaśnić, czy nawet za TK bić się w pierś - to wcale nie znaczy, że te pytania mają być nie zadane a tym bardziej nie należy uważać że już mamy w ich kwestii jasność

bo to mają być pytania do TK

co oczywiscie nie powinno szkodzic dyskusji :)
opyright by mykupyku

Offline Rzezbiarz.wg

pytania do Twojego Komiksu i ODPOWIEDZI
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 16, 2003, 10:45:59 am »
może faktycznie napiałem to w ten sposób, że wygląda na to, że psiocze na Egmont.
Chodzi mi o to, że Egmont ujawnia plany oficjalne na miesiąć naprzód - zdarzało sie, że nawet w czasie tego miesiąca jakiś komiks uległ zmianie.
A plany nieoficjalne, to plany nieoficjalne - wyszabrowane przez NGK lub Wraka, a nie ogłoszone przez E.
Nie mamy prawa się ich czepiac nawet gdyby różniły się w 100%.

A, że sie całkiem sporo czasami różnią to widac choćby na przykładzie maja: zerknijcie do archiwum jaki był nieoficjalny przeciek, a jak wygląda oficjalna zapowiedź, która ukazała sie po kilkunastu dniach.

Offline pookie

pytania do Twojego Komiksu i ODPOWIEDZI
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 16, 2003, 11:12:26 am »
Jedna mała uwaga. Idzie ku lepszemu. Wydawcy zaczynają się liczyć z naszym zdaniem - przykładem tego niech będzie odpowiedź Egmontu, czy ostatni występ pewnego tłumacza. Twój Komiks, w osobie Michała Antosiewicza sam skontaktował się z Gildią, w sprawie utrzymywania kontaktów z czytelnikami. To dobry znak. Aha, wolałbym żebyście darowali sobie wycieczki osobiste pod adresem osób pracujących nad komiksami.
 for Pookie

Offline mykupyku

pytania do Twojego Komiksu i ODPOWIEDZI
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 16, 2003, 11:29:26 am »
Cytat: "pookie"
Jedna mała uwaga. Idzie ku lepszemu. Wydawcy zaczynają się liczyć z naszym zdaniem - przykładem tego niech będzie odpowiedź Egmontu, czy ostatni występ pewnego tłumacza. Twój Komiks, w osobie Michała Antosiewicza sam skontaktował się z Gildią, w sprawie utrzymywania kontaktów z czytelnikami. To dobry znak.


to bardzo dobry znak


Cytat: "pookie"
Aha, wolałbym żebyście darowali sobie wycieczki osobiste pod adresem osób pracujących nad komiksami.


specyfiką forum zawsze jest pewna swoboda i niesubordynacja, natomiast samo zapytanie nie musi być niemiłe i obraźliwe, a wydawca myśle że powinien to zrozumieć i zaakceptować :)
opyright by mykupyku

Offline JANKE'S

pytania do Twojego Komiksu i ODPOWIEDZI
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 17, 2003, 03:08:23 pm »
Kilku forumowiczów zjechało mnie troche za moje ostre wypowiedzi w kierunku Motopolu a ja i tak byłem delikatny! Ale ktoś tam czyta nasze forum bo reakcja była dość szybka. Odwołali wrześniowe zapowiedzi i juz teraz wyjasnili pewne drobiazgi. Więc juz na etapie przygotowawczym taki list odnosi skótek. Może bedzie lepiej?
Ciekawe jak zareaguje na podobny list Amber?

Offline Waltari

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 571
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • 27. MFKiG 1-2.10.2016
    • blog
pytania do Twojego Komiksu i ODPOWIEDZI
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 17, 2003, 05:06:37 pm »
I tak trzymaj Michal!

Offline wilk

pytania do Twojego Komiksu i ODPOWIEDZI
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 18, 2003, 12:59:37 pm »
Czy zamierzacie w przyszlosci wydawać oprocz Rorka i Capricorna inne komiksy Andreasa? (serie: Cromwell Stone, Arq, Mobilis; one-shoty: Fantalia, Cyrrus, Mil, Derives, Monster, Revelations posthumes, Raffington Event-detective, Coutoo i in. - wiekszosc z wydawnictwa Delcourt). Jezeli (nie daj Boze) nie jestescie zainteresowani innymi komiksami autorstwa Andreasa to dlaczego?

Polska ma specyficznych czytelników komiksu, spośród których spora część wychowała się na magazynie "Komiks-Fantastyka". Większość twórców poznanych przez czytelnikow za pośrednictwem tego magazynu prezentuje obecnie Egmont, jak chociażby Loisel. Państwo zechcieli przybliżyć nam dokonania Andreasa. Od przeszło 10 lat czytelnicy z utęsknieniem oczekują na jego prace i to nie tylko na "Rorka", który jest jedynie niewielkim wycinkiem twórczości tego znakomitego artysty. Chciałbym zwrócić Państwa uwagę, że oprócz tych czytelników, którzy poznali Rorka w 1989 r. coraz wiecej osób nie znających wcześniej jego dokonań przekonuje sie do jego komiksów. Świadczą o tym chociażby głosy na forach dyskusyjnych, które gromadzą zwolenników najróżniejszej maści komiksów, więc śmiało można uznać, że forum dyskusyjne (na forum Gildii powstała nawet grupa zrzeszająca milosników twórczości Andreasa) prezentuje statystyczne upodobania komiksowe. Jestem pewien, że większa ilość komiksów Andreasa, wydawanych w tym samym czasie, pociągnie za sobą wysoką sprzedaż tychże komiksów (np. seria Arq, nieosadzona w "świecie" Rorka liczy sobie już 7 tomów i wciąż powstają nowe odcinki).

P.S.
Pookie - zmodyfikowalem jak widac swoje pytania i dolaczylem powyzszy apel. Specjalnie uzylem takich podnioslych slow jak "z utesknieniem" czy "znakomity artysta". Co prawda ten apel nie mija sie z moimi pogladami ale chce jakos przemowic do szefostwa TK, otworzyc im oczy...

Offline pookie

pytania do Twojego Komiksu i ODPOWIEDZI
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 18, 2003, 01:03:05 pm »
Ależ bardzo dobrze wilku :) Będę miał mniej pracy z redagowaniem tego maila.
 for Pookie

Offline mykupyku

pytania do Twojego Komiksu i ODPOWIEDZI
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 14, 2003, 03:25:58 pm »
pookie się obija, to jego działka jest :)
opyright by mykupyku

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
pytania do Twojego Komiksu i ODPOWIEDZI
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 15, 2003, 11:27:35 am »
A ja bym mial takie pytanie do Motopolu: czy w ramach promocji swoich serii nie mysla o tym, by podobnie jak Egmont wydawac wysokiej klasy magazyn komiksowy, z fragmentami publikowanych historii i recenzjami / opisami kolejnych albumow? Nawet jesli do takiego pisma trzeba bedzie dokladac (a pewnie bedzie trzeba), to czy firma nie obawia sie ze nieznane w Polsce serie pozbawione jakiejkolwiek promocji w mediach nie odniosa sukcesu na naszym rynku?
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

 

anything