Autor Wątek: SNOTBALL (WFRP)  (Przeczytany 4067 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline quidamcorvus

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 440
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
SNOTBALL (WFRP)
« dnia: Czerwiec 24, 2006, 01:26:30 am »
Od jakiegoś czasu na stronach BI, znajduje się profesja Snotbalisty(?), zaś w ś.p. Portalu opisane zostały drużyny snotballa grające w Middenheim. Czy na waszych sesjach graliście w snotballa, a jeśli tak to jakich zasad używaliście/używacie? 2ed wprodziła podział rundy na akcje, co daje nowe możliwości w rozgrywania snotballa.

Ile trwa mecz, jakie są zasady, jakie akcje mogą przeprowadzać zawodnicy?

http://blackindustries.com/pdf/wfrp_car_snotballer.pdf

Offline pafnucy

SNOTBALL (WFRP)
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 24, 2006, 12:22:17 pm »
Ave!

Z tego co wiem, jest także część fanów, którzy zrezygnowali z tego sportu. Ja  się do nich zaliczam ;) Jakoś owa gra psuje mi pewien wizerunek świata. Jakoś nie do końca widzę elementy Monty Pythona w WFRP, które są tak popularne u angilków.

Zamiast tego preferuje inne zabawy dla mieszkańców Starego Świata.

Pozdrawiam
uid rides? Mutato nomine de te fabula narratur - Horacy

Offline Mafi

SNOTBALL (WFRP)
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 24, 2006, 01:33:51 pm »
Hmm Czy moglibyscie wytlumaczyc o so chodzi w tym snotball, bo zdziebko nie bardzo wiem o co chodzi :/

Pozdrawiam
Kobieta jest jak książka, która zawsze,czy dobra czy zła, musi sie najpierw spodobać za pośrednictwem karty tytułowej. Jeśli ta nie jest interesująca, książka nie skłania do lektury"

Anonymous

  • Gość
SNOTBALL (WFRP)
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 24, 2006, 02:37:52 pm »
Cytat: "Mafi"
Hmm Czy moglibyscie wytlumaczyc o so chodzi w tym snotball, bo zdziebko nie bardzo wiem o co chodzi
Dwie jedenastoosobowe drużyny grają snotlingiem zamkniętym w okrągłym wiklinowym koszu. Wygrywa ta drużyna, która więcej razy wrzuci "piłkę" do bramki przeciwnika. Reguły gry przypominają jednak bardziej amerykański futbol niż klasyczną piłkę nożną.
Cytat: "Pafnucy"
Jakoś owa gra psuje mi pewien wizerunek świata. Jakoś nie do końca widzę elementy Monty Pythona w WFRP, które są tak popularne u angilków.
Ja natomiast jestem przeciwnego zdania. Gry takie jak snotball stanowią o specyfice Starego Świata i są wspaniałą kwintesencją -- jak to ujmuje podręcznik -- "ironii dnia codziennego".

Offline killian

SNOTBALL (WFRP)
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 26, 2006, 12:11:26 am »
Snotball pasuje do WFRP jak dla mnie prawie idealnie. W średnowieczu również grano w piłkę, był to sport pozbawiony właściwie zasad poza tym że piłka ma trafić między dwa wyznaczone punkty - bramki. Ponadto był tak brutalny że spora ilość miast zakazała organizowania meczów piłki ponieważ potem z ziemi zbierano zęby a większość uczestnikó miała siniaki albo złamania.
Dodanie kilku zasad, które regulują odrobinę całą rozgrywkę jest dla mnie OK a zmiana piłki na wiklinowy koszyk z żywym snotlingiem to przecież cały WFRP. Przeciętny mieszczuch też ma czasem ochote odegrać się na kimś za te inwazje chaosu i potopy zielonoskórych...
oje piwo... Twoje piwo... taka rozmowa...

Offline Ryceros

SNOTBALL (WFRP)
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 26, 2006, 01:00:48 am »
Powiem Wam szczerze, że jako postać w WFRP grywałem w SNOTBALL'a i... (werble.....) nie podobało mi się, a to z tego względu, że ciągnęło to za sobą takie konsekwencje, jak: rozsypanie się sesji itp... Dlatego obmyślilismy smieszną odmianę WFRP, a mianowicie: ToonHammer. Gra dla JAJ, dla rozluźnienia. Po ciężkiej sesji, fajnie sobie zagrać w Toon'a i śmiać się przez całą noc. Ta gra jest pozbawiona zasad i w sumie najważniejsza jest wyobraźnia...

Pozdrawiam Ryceros

Offline pafnucy

SNOTBALL (WFRP)
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 26, 2006, 01:08:07 pm »
Ave!

No właśnie, często taki snotbalowy przerywnik rozwala cały klimat sesji. Dlatego z tego sportu zrezygnowałem. A rozluźnienie na sesji można uzyskać mniej drastycznymi sposobami.

Pozdrawiam
uid rides? Mutato nomine de te fabula narratur - Horacy

Offline Beentherize

Odp: SNOTBALL (WFRP)
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 06, 2021, 01:48:22 pm »

Piłka ręczna to stosunkowo młody sport.  :arrow: Dopiero potem pojawiły się Mistrzostwa Świata i Europy. Zakłady na piłkę ręczną ewoluowały przez lata wraz z branżą bukmacherską: z każdym sportem stają się coraz bardziej popularne, a bukmacherzy adidas-fc.pl oferują coraz bogatszą linię piłki ręcznej.
W piłkę ręczną gra się w hali na boisku o wymiarach 40×20 metrów. W każdym zespole
Po 7 osób (6 pól i jeden bramkarz), celem gry jest zdobycie jak największej liczby bramek w
brama rywali. Mecz piłki ręcznej składa się z dwóch połówek po 30 minut każda po 15 minut
przerwa. Gra rozgrywana jest rękoma, zasady gry są ograniczone
zdolność jednego gracza do trzymania piłki przez ponad trzy sekundy. Zrozumienie wszystkich zasad -
jedna z głównych cech obstawiania tego sportu.

 

anything