Autor Wątek: Shutter  (Przeczytany 4310 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline steelie

Shutter
« dnia: Luty 04, 2006, 06:46:26 pm »
Co myślicie o nowym tajlandzkim horrorze "Shutter". Jak dla mnie świetny, naprawdę się na nim bałem, bardziej niż na Ring. W kilku miejscach można podskoczyć na fotelu. I po jego obejrzeniu zaczynam rozumieć, dlaczego Azjaci tak często używają w horrorach postaci dziewczynki z długimi, czarnymi włosami. Powód jest bardzo prosty - to po prostu działa (czyli, w przypadku horroru - straszy).

Offline Jakub Wędrowycz

Shutter
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 05, 2006, 10:14:43 pm »
Horror wcale nie jest nowy bo z 2004 roku, poprostu dopiero teraz wyszedł w Polsce... Bardzo dobry film, ale dla ludzi trawiących azjatyckie klimaty, chociaż w sumie dla nich Shutter to nic nowego :P Ale zdecydowanie lepszy efekt jest obejżenie go w domu na sprzęcie z dobrym dźwiękiem i samemu,  oglądanie horroru w kinie to niezbyt dobry pomysł...
wo to the one from the one to the three
I like good pussy and I like good trees
Smoke so much weed you wouldn't beleive
And I get more ass than a toilet seat

Offline -=Azazel=-

Shutter
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 05, 2006, 11:34:09 pm »
Azjaci używają postaci dziewczynki z czarnymi włosami bo innych dziewczynek nie mają...

A poważnie, dzieci straszą, bo są niewinne z założenia i nietykalne, ale co zrobić, gdy zaczynają mordować...:-)

Filmu nie oglądałem i nie będę, bo horrory są strasznie kijowe... Poprostu żenada...

Offline Jakub Wędrowycz

Shutter
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 05, 2006, 11:43:07 pm »
To po co tu piszesz ?
wo to the one from the one to the three
I like good pussy and I like good trees
Smoke so much weed you wouldn't beleive
And I get more ass than a toilet seat

Offline empro

Shutter
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 06, 2006, 09:18:40 am »
ja widziałem, dla mnie niestety gniot okropny,
pomijając fakt, że ciężko strawic jest mi film, w którym wszyscy niemal wyglądają tak samo, mówią smiesznym językiem itp

postaram sie bez spoilerów nadto, mam nadzieję, że się uda :)

kolejna produkcja z długowłosą dziewczynką (teraz troszkę starszą jednak), i kolejny raz kiedy trzeba jej duszyczkę w spokoju odgonic, kolejny raz goni kogoś (i to w bardzo podobny sposób jak wcześniej w tego typu filmach), i w dodatku kolejny raz wychodzi też z wody...

film odtwórczy po wszystkich Kręgach, Klątwach po prostu jest nudny, do tego przewidywal;ny, a więc ja nie podskoczyłem w fotelu ani razu, bo po prostu zawsze wiadomo s\co sie pokaże na ekranie....

może zakończenie jest lekko ciekawsze niż na przykład w Klątwie, albo nawet w Kręgu, ale i tak nie zmienia to faktu, że na film o długowłosych dziewczynkach raczej już się nie wybiorę :)


P.S. żeby nie było, jestem wielkim fanem horrorów i miałem nadzieję, że Widmo bedzie fajne, tak jak dajny był kiedyś Krąg, ale się zawiodłem okrutnie :) i dlatego marudzę
 :evil:

Offline steelie

Shutter
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 06, 2006, 04:22:53 pm »
Cytat: "Jakub Wędrowycz"
Ale zdecydowanie lepszy efekt jest obejżenie go w domu na sprzęcie z dobrym dźwiękiem i samemu,  oglądanie horroru w kinie to niezbyt dobry pomysł...

Tu się zgadzam, ale nie chciało mi się czekać aż wyjdzie na DVD.

Offline Jakub Wędrowycz

Shutter
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 06, 2006, 09:36:20 pm »
Od jakiś 2 lat można zdobyć pirata, chyba że tego nie pochwalasz ;)
wo to the one from the one to the three
I like good pussy and I like good trees
Smoke so much weed you wouldn't beleive
And I get more ass than a toilet seat

Offline Comar

Shutter
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 07, 2006, 07:30:17 am »
Cytat: "Jakub Wędrowycz"

Ale zdecydowanie lepszy efekt jest obejżenie go w domu na sprzęcie z dobrym dźwiękiem i samemu,  oglądanie horroru w kinie to niezbyt dobry pomysł...


A ja się nie zgodzę. Oczywiście, oglądanie filmu w jakimś zatłoczonym multipleksie nie ma najmniejszego sensu. Jednak, gdy w kinie jesteś tylko ty i może paru ludzi w drugim końcu sali to wrażenia są po prostu niezapomniane. Zwłaszcza jeśli usłyszy się za sobą jakieś szuranie, a jedyna osoba oprócz ciebie w kinie siedzi zupełnie gdzie indziej :shock:
-Not bad. Congratulations. Tell me, was it necessary that you kill all of them? I only told you to scare them.
-People scare better when they're dying.

Offline steelie

Shutter
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 07, 2006, 02:12:52 pm »
Jak ja byłem to nie było zbyt wiele osób. Dobra, szeleścili i komentowali w niektórych momentach, ale horror robi swoje - w co lepszych momentach cała sala się wyciszała. Można powiedzieć, że im większe napięcie tym ciszej. ;)

Offline Shadow81

Shutter
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 14, 2006, 11:44:27 am »
Film ma swój klimat, który jest niesamowity. Momentami faktycznie ciarki przechodziły po plecach...
Dla mnie BOMBA!!!
Bo w nocy spać nie mogę i we dnie się trudzę
Myślami, co mi w serce wrastają zwątpieniem."

Offline mauler

Shutter
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 27, 2006, 09:56:17 am »
Mnie też się podobał. Przynajmniej jest poukładany i jest związek przyczynowo skutkowy, z którego wynikają zgony poszczególnych postaci w tym filmie.
Np. wg mnie to w Ringach takie związki były mocno naciągane i kupy się toto nie trzymało. A argument, że wszystkie postaci wyglądają tak samo... <gleba> Toż to Azjaci spokojnie mogliby powiedzieć o filmach z aktorami europejskimi - ci też pewnie wyglądają tak samo (w ich oczach).
Przy całym zalewie azjatyckich horrorów, generalnie niezłych, dla mnie Shutter się wyróżnia na plus zdecydowanie.
ILLED BY DEATH

Przeproście i Spier........e

Offline Gambit

  • Koortynator Działu
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 498
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Gildia Gier Komputerowych
Shutter
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 18, 2006, 08:37:23 am »
Film bardzo dobry. Za końcowy motyw z "przywiązaniem" scenarzystę należałoby odizolować od społeczeństwa. Chyba tylko azjaci mogą mieć takie chore pomysły...

Offline Mafi

Shutter
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 29, 2006, 02:39:30 pm »
Film Według mnie Dobry, najlepszy z tych wszystkich tajlandzkich produkcji, o Dziewczynkach ktore chodza i morduja. Film mnie przestraszyl ale to za sprawa ze ogladalem go sam w domu i to kolo  połnocy :D

Pozdro
Kobieta jest jak książka, która zawsze,czy dobra czy zła, musi sie najpierw spodobać za pośrednictwem karty tytułowej. Jeśli ta nie jest interesująca, książka nie skłania do lektury"