Autor Wątek: Polska Wielka Stopa?  (Przeczytany 6973 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kormak

Polska Wielka Stopa?
« dnia: Czerwiec 26, 2006, 10:44:57 am »
Czyżby w Polsce widziano Wielką Stopę ?

Strasznie dużo znaków zapytania w tej historii, ale po nitce do kłębka. Co toz a dziwna nazwa miejscowości? Dziwaczna nazwa hominida, kojarząca się ze słowem "dziecko". No i to dosyć stara historia... Może panu się wszystko pomieszało, a całe wydarzenie miało miejsce np. gdzieś na Syberii podczas zsyłki?

Offline TC

  • Moderator
  • Steward
  • *
  • Wiadomości: 6 015
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wylogowany
Polska Wielka Stopa?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 26, 2006, 11:34:37 am »
hmmmm cos ta historia gróbymi mićmi szyta... może dlatego że jest dziełem jakiegos amerykańca... po zatym do nas wwzystko trafia z opoznieniem - nie tylko produkty z zachodu ale tez malpoludy...
z tego co wiem parte razy widziano bigfot gdzies na ternie rosji... może ta miejscowośc znajdowała sie gdzieś na kresach?  ;)
RIP Gildio...

Offline Sadow

Polska Wielka Stopa?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 26, 2006, 12:56:52 pm »
Ja to jestem ciekaw, skoro to stara historia, to czemu dopiero wczoraj zaczęła się pojawiać na różnych portalach o tej tematyce...

Według obecnych teorii antropologicznych to mało prawdopodobne, zresztą nawet jeśli, to dziwi mnie że te hominidy nie ewoluowały chociaż troche. W zasadzie to raczej nie hominidy tylko małpy człekokształtne. Możliwe że podróżowały razem z hominidami, stąd też ich obecność w różnych miejscach na ziemi.

Dopuszczam możliwość taką jaka była w 13 wojowniku, czy też w Osadzie, z nastawieniem na to pierwsze...


Co do samego Getzko:

Cytuj
Jeden człowiek i jego żona zaatakowani zostali przez Getzko, kiedy szli przez "ciemny las"


atakował niewinnich ludzi z tego wniosek, później czytamy że zabił "czarnego jeźdźca" (urwał mu głowe - czyli silna bestia z niego musiała być), następnie że wyłowił rybę, gdy pewna rodzina była w potrzebie i przetrzymał chłopca przez noc w jaskini kiedy na zewnątrz szalała burza...
Taki troche jakby "wioskowy bohater", a zarazem straszny potwór.
Dla mnie troche naciągany, ale nie mówie, że nieprawdziwy.
Kto mówi - sieje, kto słucha - zbiera.

Offline TC

  • Moderator
  • Steward
  • *
  • Wiadomości: 6 015
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wylogowany
Polska Wielka Stopa?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 26, 2006, 02:06:13 pm »
wracajac do hipotezy, że ta miejsowość to orunia, czyli dzielnia gdanska to pwiem wam, że mieszkam w Pruszczu gdańskim (ok. 10 km na południe od GD.) i musze stwierdzić, ze w okolicach Oruni nie na już żadnych lasów... są za to przy Św. Wojciechu....
po zatym nigdy nie szlyszałem o tego typu historiach a mieszkam tu od urodzenia....  ;)
RIP Gildio...

Offline KrieG

Polska Wielka Stopa?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 28, 2006, 12:36:58 am »
nie wiem nic o żadnych jaskiniach na orunii, za to wiem, że wielu obecnych mieszkańców tej dzilnicy chętnie urwałoby głowę przedstawicielowi władzy ;D
jak dla mnie za mało naturalncyh kryjówek by tu było, raczej stwaiałbym na bory tucholskie, ale bardziej na dawne inflanty, jeśli miałyby to być tereny polskie /historycznie, znaczy się/
Teza plus antyteza rowna sie histereza'

Offline Sadow

Polska Wielka Stopa?
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 28, 2006, 01:13:52 pm »
Cytuj
ale bardziej na dawne inflanty


tak stara historia to to chyba nie jest, rzecz sie dzieje przed I wojną.

Kormak, wiadomo kim był autor tej historii? (chodzi mi o tę osobę, której babcia/matka mówiła o Getzko).
Kto mówi - sieje, kto słucha - zbiera.

Offline Shadow81

Polska Wielka Stopa?
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 28, 2006, 02:19:17 pm »
Szkoda, że na jaw wyszła dopiero teraz. Kto teraz cokolwiek znajdzie na ten temat???
Same domysły, spekulacje, hipotezy...zero konkretów i wiarygodnych źródeł.  :?
Bo w nocy spać nie mogę i we dnie się trudzę
Myślami, co mi w serce wrastają zwątpieniem."

Offline KrieG

Polska Wielka Stopa?
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 28, 2006, 07:22:33 pm »
tak, dzialo sie przed Isza WŚ czyli tez  przed odzyskaniem niepodleglosci, a przed rozbiorami tereny inflant nalezaly do polski - stad przypuszczenia ze mogloby tu chodzic o inflanty
Teza plus antyteza rowna sie histereza'

Offline ursmar

Polska Wielka Stopa?
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 28, 2006, 08:11:15 pm »
ciekawe Kto i Ile zarobi na tej bzdurze? bo chyba nie powiecie że w to wierzycie? Yeti i Wielką Stope jeszcze zrozumie bo fakt żyją na niedostępnych terenach, ale Polska?? buahahahahaha

Offline Vlodarius

Polska Wielka Stopa?
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 28, 2006, 09:48:13 pm »
Historyjka niskich lotów  :?

Offline TC

  • Moderator
  • Steward
  • *
  • Wiadomości: 6 015
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wylogowany
Polska Wielka Stopa?
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 29, 2006, 01:20:36 pm »
a pamietacie historie o polskeij chupie cabrze? zaczeło sie od zdjecia sprzed 4 -  3 lat a skonczylo sie na historii z faktu jak to ta chupa cała wsie pustoszyła...  :badgrin:
RIP Gildio...

Offline Gashu

Polska Wielka Stopa?
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 29, 2006, 05:01:38 pm »
Cytat: "ursmar"
ciekawe Kto i Ile zarobi na tej bzdurze? bo chyba nie powiecie że w to wierzycie? Yeti i Wielką Stope jeszcze zrozumie bo fakt żyją na niedostępnych terenach, ale Polska?? buahahahahaha


W okresie młodości pradziadków autora doniesienia, obszar niezagospodarowanych terenów, lasów i innych takich był znacznie większy niż obecnie. Dlatego nie można w 100% wykluczyć, że nie mógł się tam uchować jakiś małpolud.
Chociaż z drugiej strony pojedyncza osoba nie jest w tym przypadku dostatecznie wiarygodnym źródłem informacji, "doniesienie" to ciężko więc traktować poważnie, nawet w kategoriach lokalnej legendy. Z tego powodu wydaje mi się więc, że to raczej letnia "kaczka dziennikarska" jest.
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL

Offline 8jakis

Polska Wielka Stopa?
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 30, 2006, 10:56:47 am »
Cytat: "Gashu"
W okresie młodości pradziadków autora doniesienia, obszar niezagospodarowanych terenów, lasów i innych takich był znacznie większy niż obecnie. Dlatego nie można w 100% wykluczyć, że nie mógł się tam uchować jakiś małpolud.

Bzdura. Nie w Europie. Obszary lesne na tyle małe i na tyle intensywnie gospodarowane: polowania, zbieranie runa, wycinka, ze uchowanie sie tak duzego zwierza niezauważonego byłoby niemożliwe. By sie uchowac musiałaby to byc odpowiednio duza populacja. Musiałaby zostawiać ślady istnienia.
 skąd wiadomo, że świat istnieje?

 

anything