trawa

Autor Wątek: Doomfire Ring  (Przeczytany 2829 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline karlee

Doomfire Ring
« dnia: Czerwiec 26, 2006, 07:58:42 pm »
Opis przedmiotu:
"A flaming magic missile spurts from the Ring in a straight line up to 18" long, striking the first unit in its path. The unit takes 1D6 Strenght 3 hits."

Ok, jak to rozumiecie ? Zwykly magic missle o zasiegu 18 cali i ignorujemy zapisa "first unit in a straight line"? Czy tez deklarujemy kierunek, i w tej linii dostaje pierwszy oddzial D6 hitow (w takim razie mozemy zadeklarowac linie tak aby walnac w cos co ma proximity) ?
EACE, LOVE AND WFB

Offline Nehan

Doomfire Ring
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 26, 2006, 07:59:37 pm »
To nie jest magic missile - to bardziej coś jak flaming head. Myślę, że ignoruje proxymyty.

Shino

  • Gość
Doomfire Ring
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 26, 2006, 08:42:49 pm »
jest pierwszy cel oznacza niemoznosc brania za cel jednostek znadujacych sie za innymi...

Offline Remo

Doomfire Ring
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 27, 2006, 10:08:32 am »
Możesz walnąć w co tylko chcesz, bo nie deklarujesz czaru w konkretny cel. Tak więc proximity tutaj nie działa.
Oczywiście musisz się tak ustawić żeby nie zahaczyć po drodze czegoś czego nie chcesz trafić (czyli tego klocka piechoty, który daje proximity tchórzliwemu magowi  :D ).
RZEKAŻ 1% PODATKU NA LEŚNE ELFY.
Program Walki z Biedą.

Offline Kacper Kacper

Doomfire Ring
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 27, 2006, 11:59:17 am »
??
opisali, że leci prosto "linią" to znaczy, że nie ma proximity? pocisk bolca też leci prosto "linią", czyli od bolca też nie ma proximity? to jest ZWYKŁY magic missile, nie??

Offline Remo

Doomfire Ring
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 27, 2006, 12:23:34 pm »
Gdyby "magic missile" było pogrubione albo napisane z dużej litery to by było wszystko jasne, że jest proximity itd. Ale, że GW musi oczywiście kombinować i coś co nie jest magic missile nazywać w opisie magic missile'm to rodzą się problemy.

Co do przykładu z bolcem: bolec musi deklarować w co strzela a tutaj w opisie przedmiotu jest napisane, że kładziesz linię od maga (w którym chcesz kierunku, możesz nawet w las), która urywa się gdy trafi w pierwszy cel. Wszystko.
RZEKAŻ 1% PODATKU NA LEŚNE ELFY.
Program Walki z Biedą.

Offline Kacper Kacper

Doomfire Ring
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 27, 2006, 12:39:07 pm »
nic nie kładziemy, leci sobie pocisk prosto, uderza w cel, wklepuje rany i kończy swój żywot, a że to pocisk to nie ma strzelania do lasu i takich tam, wtf?

Offline Remo

Doomfire Ring
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 27, 2006, 01:39:29 pm »
Już chyba wyjaśniłem że to nie pocisk? A co do kładzenia to i owszem kładziemy, tylko że jeśli sytuacja jest klarowna to kładziemy w domyśle a jeśli na oko trudno stwierdzić kogo zachacza czar w linii prostej to możemy użyć np miarki.
Jeśli w opisie czaru nie ma napisane, że mam wybrać cel to mogę nim strzelać w las, w miasto, w małego chłopca imieniem Kevin i w co mi się tylko podoba. Tak samo jak kometę z Lore of Heavens możesz wyczarować sobie pod nogi...
RZEKAŻ 1% PODATKU NA LEŚNE ELFY.
Program Walki z Biedą.

Jankiel

  • Gość
Doomfire Ring
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 27, 2006, 02:25:14 pm »
Cytuj
Ale, że GW musi oczywiście kombinować i coś co nie jest magic missile nazywać w opisie magic missile'm to rodzą się problemy.

To gracze muszą kombinować. Kodeks imperium ma już chyba z 5 lat. Wszystko było jasne.

Offline karlee

Doomfire Ring
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 27, 2006, 06:41:07 pm »
Ja przez 6 lat gralem tak ze to jest magic missle. Dopiero teraz w army builderze zauwazylem ze tam nie jest napisane magic missle, a "straight line", co mnie zaniepokoilo na tyle zeby jeszcze raz przejzec opis czaru w ksiazce, a tam tez tak napisane. Sklanialbym sie bardziej do wersji o linii prostej, bo o tej napisali chociaz pare slow, a te magic missle moze byc rownie dobrze jako fluffowy opis dzialania czaru, bo nie jest pogrubione tak jak to zwykle bywa. No i gdyby to byl magic missle to po cholere pisac juz o jakis straight line i first targetach ?? Qrcze, no niby tyle lat ma podrecznik a nadal jakies niejasnosci :(
EACE, LOVE AND WFB

Offline Remo

Doomfire Ring
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 27, 2006, 06:47:15 pm »
No ale teraz już chyba wszystko jasne?  ;)  Niszcz magów!  :D
RZEKAŻ 1% PODATKU NA LEŚNE ELFY.
Program Walki z Biedą.

Shino

  • Gość
Doomfire Ring
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 27, 2006, 07:43:17 pm »
a flaming magic missle.. jak rozumiem nie ma obrazen od gonia? czyli nie trace regenki? w koncu ne jest to pogrubione....

dalej obrazenia tez nie sa pogrubione.. ergo nie ma ich...


to jest mm...

JJ

  • Gość
Doomfire Ring
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 27, 2006, 07:43:22 pm »
Przyznam sie - nie wiem co tu jest nieistotnym fluffem - "magic misile" czy "straight line"... ;)
Nie jestem pewien czy ignoruje proximity... :roll:
Ale za DWA MIESIĄCE proximity nie bądzie, więc luzzz....

Shino

  • Gość
Doomfire Ring
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 27, 2006, 07:44:35 pm »
jedno i drugie jest istotne.. straigth line odnosi sie do  first unit in path

a mm do restrykcji celowania i uzywania....

Offline Remo

Doomfire Ring
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 27, 2006, 10:47:36 pm »
No dobra. Jeśli doomfire ring wypuszcza magic missiles to proszę mi powiedzieć czemu nie mogę go rzucić w tej sytuacji:


OO    gg    I-----I
OO    gg    I   D I
OO    gg    I-----I

O-Orki
g-gobbos
D-kolo z Doomfire Ring stojący na górce

Nie mogę rzucić rzekomego missile'a w Orki mimo, że je widzę i mam zasięg. A czemu? Bo linia idzie od rzucającego w kierunku, który on wybierze i trafia w gobbos. Mając do dyspozycji PRAWDZIWY magic missile jak np. fireball mogę popalić Orki a tak zostają mi tylko gobbos.
Magiczne Pociski TRAFIAJĄ w cel a nie zatrzymują się na innych jednostkach. Wniosek jest prosty...
RZEKAŻ 1% PODATKU NA LEŚNE ELFY.
Program Walki z Biedą.

 

anything