Autor Wątek: ANIME, MANGA Z POD SZTANDARU DARK FANTASY!?!  (Przeczytany 11551 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline BeRsErK

ANIME, MANGA Z POD SZTANDARU DARK FANTASY!?!
« dnia: Kwiecień 11, 2003, 11:09:38 pm »
Ciekaw mnie jakie tytuły (oprucz Berserk'a  :wink: ) z tego gatunku znacie i jak je oceniacie. :?:

Offline Kik

ANIME, MANGA Z POD SZTANDARU DARK FANTASY!?!
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 11, 2003, 11:12:44 pm »
berserka mam na razie tylko 6 epków i to jest właśnie kolejna seria którą kompletuje...może jakieś inne przykłady bo nie zabardzo kojarzę określenie "dark fantasy"...może opis świata albo coś...

Offline BeRsErK

ANIME, MANGA Z POD SZTANDARU DARK FANTASY!?!
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 12, 2003, 12:48:02 am »
Skoro masz berserka(nawet jeśli tylko 6 epizodów)to powinieneś już wiedzieć co nieco o klimatach dark fantasy :)
Ale dobra oto opis stylu- mroczne, gotyckie klimaty, brutalność(nie bezsensowna - poprostu realna), nie stwarza nadziei na happy end'y choć są możliwe(nie zawsze jednak takie jakie uwarzalibyśmy za 100% happy :wink: ), oczywiście świat fantasy ale nie taki kolorowy i beztroski
- pewnie z tąd dark fantasy.
Na pewno nie jest to lodoss czy bastard :!:

Offline Kik

ANIME, MANGA Z POD SZTANDARU DARK FANTASY!?!
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 12, 2003, 01:19:05 am »
ekhm...ja serię oglądam dopiero kiedy mam ją w całości...a jeśli chodzi o pytanie to niestety nic mi nie przychodzi na myśl...nie mam i nie znam niczego takiego...

Mav82

  • Gość
ANIME, MANGA Z POD SZTANDARU DARK FANTASY!?!
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 13, 2003, 01:46:57 pm »
a propos berserka, czy ktos wie, czy istnieja jakas kontynuacja losow bohaterow tej serii, czy 25 odcinek to naprawde koniec (jezeli tak to brrr... ciarki czlowieka przechodza...) ?

Offline Kik

ANIME, MANGA Z POD SZTANDARU DARK FANTASY!?!
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 13, 2003, 01:54:06 pm »
zapytałem bożka AnimeNfo...ludzie zacznijcie z tego korzystać...
Odp. nie, nie ma... http://www.animenfo.com/animetitle,70,pimdxv,berserk.html

Offline Crono

ANIME, MANGA Z POD SZTANDARU DARK FANTASY!?!
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 13, 2003, 03:08:40 pm »
Cytat: "Kik"
zapytałem bożka AnimeNfo...ludzie zacznijcie z tego korzystać...
Odp. nie, nie ma... http://www.animenfo.com/animetitle,70,pimdxv,berserk.html


no własnie widze, ze juz poraz kolejny podajesz ten adres;>
wiadomo lepsze jest bakaj;>
rzemoc jest oznaką słabości...<wyłączajaąc ziomali;>

grzybek

  • Gość
ANIME, MANGA Z POD SZTANDARU DARK FANTASY!?!
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 19, 2003, 10:14:02 am »
Cytat: "Mav82"
a propos berserka, czy ktos wie, czy istnieja jakas kontynuacja losow bohaterow tej serii, czy 25 odcinek to naprawde koniec (jezeli tak to brrr... ciarki czlowieka przechodza...) ?


Podobno podobno jest juz druga seria...
No a manga jest o wiele dluzsza niz te 25 odcinkow.

pozdrawiam
Grzybek

Offline Cwany

ANIME, MANGA Z POD SZTANDARU DARK FANTASY!?!
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 24, 2003, 08:07:26 am »
ja moge polecic Vampire hunters d bloodlust

Offline Nathaniel

ANIME, MANGA Z POD SZTANDARU DARK FANTASY!?!
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 04, 2003, 10:33:42 pm »
cholercia mam tez ten sam problem....

 po Berserku - wszystkie inne fantazy wysiadaja... i jestem w dolku... bo co nie obejrze : "to nie berserk"  :cry:

 kupilem sobie nawet orginalne japonskie komiksy, 3 odcinki tylko, ale jednak... wiec jestem troche w stroy lajnie obczajony... ale nie jest zle znalazlem stronke z tlumaczeniami do berserka komiksowego wiec rozszyfruje w koncu te krzaczki  :D

 POMOCY - zaproponujcie jakies fajne fantazy (najlepiej mroczne i krwawe) zanim zupelnie mi Berserk odbije!!!!

PS. jestem fanem Bebopa, Triguna (Wulfwood rulez!), BERSERKA   8) , Evangeliona, Rurouri Kenshina, Gits, Akiry, Serial experiment LAIN... i sporo innych , ale te byly moje ULUBIONE...
Nathaniel

In dedicato imperatum ultra articulo mortis
- For the Emperor Beyond the Point of Death

As defenders we stand
... as brothers we fall

Offline Kik

ANIME, MANGA Z POD SZTANDARU DARK FANTASY!?!
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 05, 2003, 08:30:09 am »
a właśnie - zapomniałem napisać...będzie druga seria berserka...
http://www.newemotion.it/anime.php3?ArtID=32

dopisane: aha! i tu jeszcze tłumaczenie pierwszego akapitu na angielski^^"

"Nippon Television has announced one new series Tv di Berserk that will be launch in 2004.
Berserk narrates the vicissitudes of a guerriero called Gatsu , a terrible and mysterious man, monco of a hand replaced with a metallic prosthesis in a position to talking nonsense as it was a bazooka and armed with one crossbow to repetition and one enormous sword.
Kentaro Miura , author of the manga, has consented to the realization of the new series: for the beginning of the jobs the availability of the same one staff of the first episodes is attending.
The second series will continue the vicissitudes of the manga where they had been interrupted."

grzybek

  • Gość
ANIME, MANGA Z POD SZTANDARU DARK FANTASY!?!
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 05, 2003, 04:30:16 pm »
Druga wiedzialem, ze byla w Japonii - podobno tylko na LD. Widac, ze chyba poszla juz w dystrybucje lub/i do innych krajow...
pozdrawiam
Grzybek

Offline Kik

ANIME, MANGA Z POD SZTANDARU DARK FANTASY!?!
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 05, 2003, 05:25:25 pm »
hmm...jak "była"? przecież rusza dopiero w 2oo4...zresztą nie mogą wypuścić póki nie skończą mangi...a do skończenia mangi jak ktoś niedawno zauważył zostało jakieś 1.5 roku...

grzybek

  • Gość
ANIME, MANGA Z POD SZTANDARU DARK FANTASY!?!
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 06, 2003, 09:54:44 am »
Nie wiem jakim cudem ale ja wiedzialem o Berserku 2 juz pol roku temu. Mozliwe, ze to byly przecieki hmmm...

pozdrawiam
Grzybek

Offline Johny Boy

ANIME, MANGA Z POD SZTANDARU DARK FANTASY!?!
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 04, 2004, 09:36:52 am »
Z gory przepraszam ze odkopuje tak stary temat... ale chce niektorych uswiadomic, a szczegolnie moderatora tego dzialu ---> grzybka

Nie ma czegos takiego jak Berserk 2 (Anime) i prawdopodobnie nie bedzie... niestety.Wiec koles po co takie bzdury pisales dawno temu i robiles ludziom nadzieje ?

Jak taka osoba moze miec moderatora ^^