trawa

Autor Wątek: Błędy w serii  (Przeczytany 125510 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pacool

Błędy w serii
« Odpowiedź #300 dnia: Styczeń 27, 2007, 11:11:20 am »
Właśnie się obudziłem po powrocie z eNeMeF-u(Nocny Maraton Filmowy) psychodeli :] I nie mam siły dyskutować czy dread ma racje czy nie :]

Cytat: "Niuniek"

Dread już w pierwszej swojej odpowiedzi przedstawił faky, które po przemyśleniu dają konkluzję, że on ma rację.

Ja na przykład nie uważam Dreada za wyrocznie i myślę że wy też nie powinniście ;] (:* Dread)
Nie jestem fanatykiem w dochodzeniu swoich racji jak biedny kolega Frey ale ja mam własny punkt widzenia, może trochę odmienny od Dreda.. no ale :]

Kurde, nie mogę się oprzeć :]
Cytat: "Dreadorus Maximus"

Po pierwsze, to LCL ma zmienną gęstość, można ją kontrolować.

To że w NGE bawimy się w Biblię, wcale nie oznacza że możemy też bawić się w Matkę Naturę, i dozwolone nam jest przestawiać i zmieniać właściwości fizyczne i chemiczne atomów i cząsteczek jak pstryknięciem palcami... No ludzie dajcie spokój



PS. Jakże ciekawy temat odnośnie "rozmowy w płynie" poruszyła moja siostra patrząc na ekran i lekceważącym tonem pytając "Dlaczego on mówi w płynie?! przecież tak się nie da..."
url=http://ubanimator.com][/url]
"The self has always been composed of two selfs: The self that is observed and the self that observes the self".
- 12th Angel, Leliel

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Błędy w serii
« Odpowiedź #301 dnia: Styczeń 27, 2007, 11:37:10 am »
Cytat: "Pacool"
Kurde, nie mogę się oprzeć

Ja też- musze odpisać.

Cytat: "Pacool"

To że w NGE bawimy się w Biblię, wcale nie oznacza że możemy też bawić się w Matkę Naturę, i dozwolone nam jest przestawiać i zmieniać właściwości fizyczne i chemiczne atomów i cząsteczek jak pstryknięciem palcami... No ludzie dajcie spokój

Widziałeś jakiś film z Hollywoodu? ;)
A i sam Gendo mówi żeby dać maksymalne ciśnienie LCL.

Cytat: "Pacool"
Ja na przykład nie uważam Dreada za wyrocznie i myślę że wy też nie powinniście

W sprawach NGE? POWINNIŚMY. :P

I tak poza konkursem:
Jaką wersję NGE Ty widziałeś?
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline Niuniek

Błędy w serii
« Odpowiedź #302 dnia: Styczeń 27, 2007, 03:08:48 pm »
Cytat: "Pacool"
Cytat: "Niuniek"

Dread już w pierwszej swojej odpowiedzi przedstawił faky, które po przemyśleniu dają konkluzję, że on ma rację.

Ja na przykład nie uważam Dreada za wyrocznie i myślę że wy też nie powinniście ;]

Ja tam nie mówię, że Dread jest wyrocznią. On poprostu podał FAKTY, z którymi trzeba się zgodzić. A jeśli ktoś nie chce się zgodzić z faktami, to przykro mi, ale z kimś takim rozmowa nie ma sensu.  :lol:

A tak poza tym, to co mają mówione fakty do bycia wyrocznią? Ja też mogę powiedzieć fakt, np. "Jestem Niuniek". I raczej ktoś się z tym zgodzi. A czy to oznacza, że uważa mnie za wyrocznię, czy coś? Raczej nie. Więc mam prośbę, żeby nie wyciągać nielogicznych wnoisków.  ;)

Offline Pacool

Błędy w serii
« Odpowiedź #303 dnia: Styczeń 27, 2007, 04:52:48 pm »
Cytat: "Ijon Tichy"

A i sam Gendo mówi żeby dać maksymalne ciśnienie LCL.


Ciśnienie nie ma nic do rzeczy w tym przypadku, jeżeli mówimy o gęstości

LCL nie może mieć mniejszej gęstości niż H2O, ponieważ sama woda z której najprawdopodobniej się składa będzie miała gęstość = H2O, a gdzie jeszcze tlen który jest w LCL rozpuszczony i inne pierwiastki, które muszą być na pewno bo skąd wziąłby się czerwonawy kolor LCL?

Cytat: "Ijon Tichy"

I tak poza konkursem:
Jaką wersję NGE Ty widziałeś?

2 różne widziałem
aktualnie mam na dysku wersje od a2000a
remastered + directors cut

Cytat: "Niuniek"

On poprostu podał FAKTY, z którymi trzeba się zgodzić. A jeśli ktoś nie chce się zgodzić z faktami, to przykro mi, ale z kimś takim rozmowa nie ma sensu.

 A jeżeli owe "fakty" są nie do końca słuszne jak widać wyżej?
url=http://ubanimator.com][/url]
"The self has always been composed of two selfs: The self that is observed and the self that observes the self".
- 12th Angel, Leliel

Offline Devik Crazystar

Błędy w serii
« Odpowiedź #304 dnia: Styczeń 27, 2007, 07:24:55 pm »
.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2012, 12:43:15 am wysłana przez Devik Crazystar »

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Błędy w serii
« Odpowiedź #305 dnia: Styczeń 27, 2007, 07:51:23 pm »
Pozostaje mi tylko podziękować za to, że już nie musze się rozpisywać:
Dziekuję, Deviku Crazysterze.

Cytat: "Devik Crazystar"

Alkohol etylowy - 790 kg/m3
Normalnie cud! Składa się z wody, a jest rzadszy! Boska interwencja, jak się patrzy!

Bo to zwykła ciecz nie jest... ;)
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline Devik Crazystar

Błędy w serii
« Odpowiedź #306 dnia: Styczeń 27, 2007, 08:37:06 pm »
.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2012, 12:43:26 am wysłana przez Devik Crazystar »

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Błędy w serii
« Odpowiedź #307 dnia: Styczeń 27, 2007, 08:46:42 pm »
Struny głosowe są przystosowane do wprawiania w drganie powietrza. I to się rozchodzi właśnie o tą gęstość. Woda jest za gęsta.

Offline Devik Crazystar

Błędy w serii
« Odpowiedź #308 dnia: Styczeń 27, 2007, 10:24:31 pm »
.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2012, 12:43:34 am wysłana przez Devik Crazystar »

Offline Niuniek

Błędy w serii
« Odpowiedź #309 dnia: Styczeń 27, 2007, 11:17:23 pm »
Eh.... A mi się wydaje, że ten statek to stoi na mieliźnie, bo jak Ritsuko w Endzie wpada do LCL, to nie robi dużego "plum" tylko zostaje od razu na powierzchni, a jak Lilith wpada z krzyża, to nie powoduje dużej fali.

A poza tym, to zawsze można wrócić do pomysłu z "czytaniem myśli", ale nie jako "czytaj wszystko", tylko to, co ktoś chce dać do przeczytania. ;)

Offline Pacool

Błędy w serii
« Odpowiedź #310 dnia: Styczeń 27, 2007, 11:29:47 pm »
Apropos domorosłych fizyków i chemików
Cytat: "Devik Crazystar"

Właśnie rzecz w tym, że chodziło chyba o zwiększenie gęstości. Nie pamiętam. Zresztą, to temat poboczny, nie mający wpływu na fakt, jaką gęstość ma LCL i czy można w nim rozmawiać. Pomijając w ogóle fakt, że pod większym ciśnieniem ciecz ma większą gęstość ( p = ς * g * h)

Raczej nie o zwiększenie gęstości tylko ciśnienia LCL w plugu aby to "zgniotło " shina i stracił przytomność. Co do zwiększania gęstości przez zwiększanie ciśnienia... Jakiej siły musiałbyś użyć żeby zmienić gęstość cieczy? myślę że prędzej ten entry plug by wybuchł niż gęstość się zmieniła...
Cytuj

Nie no, następny domorosły fizyk.
Woda - 998 kg/m3
Alkohol etylowy - 790 kg/m3
Normalnie cud! Składa się z wody, a jest rzadszy! Boska interwencja, jak się patrzy!


"Gdzie w alkoholu etylowym jakakolwiek woda ? Owszem jest grupa -OH, ale co to ma do wody to jakoś pojąc nie mogę...
No chyba ze mówimy o wódce dostępnej w sklepie... ;)" By BoUcIa - SGGW WeLcOmE

 A już tak na marginesie... Wyobrażasz sobie oddychać etylowym?  Bo ja nie:lol:

Cytuj

Delfiny czy wieloryby nie mają problemów z "mówieniem" pod wodą? Czemu? Bo nią oddychają.


"No po prostu myślałam że coś mnie trafi jak to zobaczyłam... Myślę że informatycy (bądź programiści) powinni zając się informatyką a nie biologią... Bo widze ze NGE udzielił Ci się aż za bardzo... Boże przecież to są podstawy z lekcji w podstawówce... Po takie rzeczy nie trzeba sięgać do zasobów internetu, wystarczy trochę pomyśleć... Przyganiał kocioł garnkowi... Krytykujesz "domorosłych fizyków", a sam wypisujesz takie bzdury ze aż głowa boli... Jeżeli chodzi o resztę głupot i "niegłupot" - to nie chcę się denerwować...
A o kartkówce mój drogi, to możemy porozmawiać na PM... Pacool zadba o to żeby do mnie trafił... już ja Cie przemagluje z biologii... ;)" By BoUcIa - SGGW WeLcOmE

Struny głosowe są przystosowane tylko i wyłącznie do mówienia w środowisku lądowym. Ponieważ gdy powietrze przeciska się przez struny głosowe wprawia je w drgania dźwięczne, wzmocnione rezonatorami czaszki(zatoki) i klatki piersiowej(płuca) daje nam dźwięk. Ponadto fale dźwiękowe mają inną prędkość rozchodzenia się w cieczy niż w powietrzu...


PS
BoUcIa <= Friend of mine, Studentka Biologii na Warszawskim SGGW
url=http://ubanimator.com][/url]
"The self has always been composed of two selfs: The self that is observed and the self that observes the self".
- 12th Angel, Leliel

Offline Devik Crazystar

Błędy w serii
« Odpowiedź #311 dnia: Styczeń 28, 2007, 02:47:19 am »
.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2012, 12:43:48 am wysłana przez Devik Crazystar »

Offline Niuniek

Błędy w serii
« Odpowiedź #312 dnia: Styczeń 28, 2007, 10:10:17 am »
Ah.... kochamy dowody przez założenie tezy: "w serii jest błąd, bo w lcl-u nie da się mówić".
Ale skąd wiemy, czy się da, czy nie? Chodzi o to, że nie wiemy i staramy się dojść do tego, czy się da.
Nie bierzemy do tego jakich założeń wyssanych z palca, jedynie fakty z serii, które nam pokazują, że jakoś się da gadać, nawet jeśli jedynie z pomocą kompa.

I jak to ujął Decik - lcl nie musi się składać z wody. Wtedy nie dało by się tego wciągnąć do płuc, ylko by się wykrztuszało. To coś nie drażni organizmu, więc ma skład zbliżony do powietrza lub soli fizjologicznej. Faktem jest to, że można to spokojnie wciągnąć do płuc, a niczego opartego na wodzie nie dało by się.

Cytat: "Devik Crazystar"
Po prostu tęsknię za Freyem

Cytat: "Devik Crazystar"
jak nie masz kolegów fizyków

O tak, to widać że za nim tęsknisz  ;)

Offline Pacool

Błędy w serii
« Odpowiedź #313 dnia: Styczeń 28, 2007, 12:15:03 pm »
Cytat: "Devik Crazystar"

Fajnie, że potrzebowałeś czyjejś pomocy

wiedziałem że to napiszesz XD :lol:  po prostu wiedziałem...
To co szanowna Boucia napisała napisałbym też i ja, tylko problem polega na tym że była przy mnie jak czytałem tego posta i się w niej zagotowało...

Cytuj

Co z tego wynika? Nie da się zwiększyć ciśnienia cieczy, bez zwiększania jej gęstości. Wprost proporcjonalnie. Zwiększysz dwa razy ciśnienie, zwiększasz dwa razy gęstość. Proste? Nie traktuj gęstości cieczy jako jakichś absolutnych wartości objawionych - kiedy robisz robie herbatę zmieniasz gęstość wody do 958 kg/m3. Ale to akurat inny proces.

Nigdzie nie powiedziałem że ciecze nie zmieniają swojej gęstości po zmianie ciśnienia :] Jak bardzo zmieni się gęstość po zmianie ciśnienia? bo chyba niewiele nie? pomijając już fakt jakich sił musiałbyś użyć żeby to ciśnienie zwiększyć w warunkach Entry Plugu.
Cytuj

Istotną kwestią jest teraz to czy struny dźwiękowe będą w ogóle pracować w środowisku wodnym.

I o to się rozchodzi! Bo z tego co mi wiadomo to nie :] W tym punkcie zaczęła się dyskusja o fizyce... bo czy LCL jest na tyle rzadkie żeby nim mówić? dred wtedy napisał że LCL ma zmienną gęstość <- stąd dyskusja o tym czy można tak po prostu sobie zmieniać gęstość cieczy itp itd.
Ale od początku rozchodzi się o to czy struny głosowe będą pracować w środowisku wodnym...

Cytuj

I powiedz, że tę bzdurę o delfinach ze skrzelami poprawiłem, jak tylko przeczytałem, co napisałem

I tu się pojawia kolejny problem 8)  Mówiłem jej o tym jak już pisała, ale powiedziała że to woła o pomstę do nieba  :evil:  

Cytat: "Niuniek"

I jak to ujął Decik - lcl nie musi się składać z wody.

Owszem tak, ale ile jest na świecie substancji które będą miały mniejszą gęstość od wody + jeszcze nie będzie trująca?.

Cytuj

Devik Crazystar napisał:
Po prostu tęsknię za Freyem

Devik Crazystar napisał:
jak nie masz kolegów fizyków

O tak, to widać że za nim tęsknisz Wink

Freyem nie jestem i raczej nie będę xD. Poza tym nie popełniam chyba takich elementarnych błędów jak on i nie obalam praw fizyki jednym słowem  :badgrin:

Dyskusje o gęstości bym już zarzucił bo kwestia jest tego czy struny głosowe pracują z cieczą...

Pzdr.
Pacool
url=http://ubanimator.com][/url]
"The self has always been composed of two selfs: The self that is observed and the self that observes the self".
- 12th Angel, Leliel

Offline @

Błędy w serii
« Odpowiedź #314 dnia: Styczeń 28, 2007, 01:03:06 pm »
Cytuj
Owszem tak, ale ile jest na świecie substancji które będą miały mniejszą gęstość od wody + jeszcze nie będzie trująca?

W NGE pewnie co najmniej 1 :o

 

anything