trawa

Autor Wątek: Błędy w serii  (Przeczytany 125366 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Garond

Błędy w serii
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 05, 2006, 10:47:16 pm »
Skoro Nerv miał taką "świetną", "anielską" technologie, czemu nie wymyślili innego sposobu zasilania Ev? Kabel jest strasznie nieporęczny. Najlepszy przykład:
EoE walka Asuka(Unit02) kontra seryjne Evy. Kabel został "przeciety" przez wojska SEELE no i klops był  ;)  Energii tylko na kilka minut walki starczyło.

P.S.
To wydzieranie flaków musiał boleć.  :?
"Zmielono Burka
choć wściekły był on ale infi.."

Offline Faith

Błędy w serii
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 06, 2006, 06:40:24 am »
No walsnie czemu nie wymyslili jakieos zasilania wewnetrznego (np atomowe czy cos) :P
img]http://img171.imageshack.us/img171/3261/bannerstopthemadnessgn4pe2.jpg[/img]

Offline Narethin

Błędy w serii
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 06, 2006, 08:34:27 am »
Efekty atomowego zasilania mieliście w jednym z odcinków w którym to konkurencja buduje innego robota (przy okazji brzydkiego jak cholera) a nasi znajomi muszą się nim później zająć, bo wyrywa się z pod kontroli.

S2 miał być wewnętrznym zasilaniem ale w końcu Eva z Enginem S2 wyparowała i na tym się skończyło.
img]http://img116.imageshack.us/img116/8554/untitled2nuo1.png[/img]

Offline Faith

Błędy w serii
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 06, 2006, 09:42:25 am »
no wlasnie wiadomo dlaczego 04 wyparowala a series nie?
img]http://img171.imageshack.us/img171/3261/bannerstopthemadnessgn4pe2.jpg[/img]

Offline Dreadorus Maximus

Błędy w serii
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 06, 2006, 11:26:40 am »
Co do zasilania, to cały czas NERV chce wyeliminować kabel. Reaktora zainstalować nie mogą, Narethin podał dobry przykład z Jet Alone. Próby z organem S2 są prowadzone cały czas, przykład 04 pokazuje jak niebezpieczne są to eksperymenty. Z Serieskami się już udało, na błędach człowiek się uczy.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Garond

Błędy w serii
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 06, 2006, 08:17:20 pm »
Jest jeden malutki błąd w 6 odcinku. Bynajmniej niechodzi tu o postacie, itp. Sinji leży w szpitalnym łóżku. Dzwi pokoju otwierają się w LEWĄ strone. Do pomieszczenia wchodzi Rei pchając przed sobą wózek z żywnością. Kiedy po rozmowie Rei wychodzi dzwi zamykają się też w LEWĄ strone  :? Czas "akcji": otwieranie dzwi 10:05, zamykanie 12:10.
Dzwi były zamknięte w czasie rozmowy Sinji - Rei. Jednak to nie zmienia faktu, że mają dziwny ruch  ;)

P.S.
Chlebek na wózeczku wygląda na mocno spleśniały. Czas: 11:18
Pewnie po przestrzeleniu anioła Sinji miał robioną lewatywe  :badgrin:
"Zmielono Burka
choć wściekły był on ale infi.."

Offline Frey Ikari

Błędy w serii
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 06, 2006, 08:49:03 pm »
A ja mam kolejny "drobny" błąd o Evangelionach. Mianowicie Eva w zalezności od tego co ma zrobic miewa rożną wielkość... Czyżby było można regolować jej wzrost?? :lol:  :?  ;)

Offline Dreadorus Maximus

Błędy w serii
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 06, 2006, 09:07:02 pm »
To może być zwykłe złudzenie. W 11 odcinku Evy nawet nie wyglądały na gigantyczne, a raczej miały wielkosć człowieka. Wszystko za sprawą otoczenia. To otoczenie się zmienia, a nie wzrost Ev.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Szmati

Błędy w serii
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 07, 2006, 07:16:17 pm »
Podobnie w odcinku 10 kiedy Ritsuko prezentuje Asuce Eve02 w stroju "przeciwpożarowym" ;) Tam też Eva nie wygląda na olbrzyma

Offline Garond

Błędy w serii
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 07, 2006, 09:13:16 pm »
Fakt. Wygląda jak mały grubasek :lol:
"Zmielono Burka
choć wściekły był on ale infi.."

Offline Frey Ikari

Błędy w serii
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 07, 2006, 09:34:39 pm »
Cytuj
To może być zwykłe złudzenie. W 11 odcinku Evy nawet nie wyglądały na gigantyczne, a raczej miały wielkosć człowieka. Wszystko za sprawą otoczenia. To otoczenie się zmienia, a nie wzrost Ev.
Możliwe ale w 8 odcinku eva 02 leży na statku (ależ on musiał być duży...) by po chwili skakać po statkach i górować nad nimi znacznie... No i jeszcze w 16 odcinku Shinji stoi obok budynku i prawie mu dorównuje podczas gdy Asuka jest koło niewiele większego jeśli nie podobnego i się po nim wspina...

Offline Dreadorus Maximus

Błędy w serii
« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 08, 2006, 07:00:59 pm »
Statki: Unit 02 leży na największym ze statków. Skacze po małych krypach. Jak ląduje na lotniskowcu, to już nie jest taka wielka. To statki różnią się między sobą wielkością, a nie Eva ją zmienia.

Budynki: shot1
No nie wiem, czy unit 01 dorównuje wielkością temu budynkowi.

Błąd: W odcinku siódmym, gdy Eva "walczy" z JA. Podczas zrzutu Evy unit zachowuje się niefizycznie, to znaczy nie powinien "zaryć" po glebie w tył, lecz do przodu. Chyba, że ten samolocik ma jakieś wyrzutnie i Eva została wystrzelona. mi jednak wygląda to na swobodne wypuszczenie unitu, więc liczę za błąd.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Garond

Błędy w serii
« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 08, 2006, 07:24:18 pm »
Cytat: "Dreadorus Maximus"
Budynki: shot1
No nie wiem, czy unit 01 dorównuje wielkością temu budynkowi.

Fakt Unit01 miałby troche wspinaczki.

Cytat: "Dreadorus Maximus"
Błąd: W odcinku siódmym, gdy Eva "walczy" z JA. Podczas zrzutu Evy unit zachowuje się niefizycznie, to znaczy nie powinien "zaryć" po glebie w tył, lecz do przodu. Chyba, że ten samolocik ma jakieś wyrzutnie i Eva została wystrzelona. mi jednak wygląda to na swobodne wypuszczenie unitu, więc liczę za błąd.

Yyy. To jest niemożliwe. Sorki, czy ktoś tu nagina prawa fizyki. Unit01 się wysówa z tych "łapek", leci do tyłu niby(albo to tylko złudzenie). Ale tak czy siak powinien zaryć "ryjem" w glebe. Chyba że Misato puściła cichacza i podmuch sprawił, że Eva01 zaryła do tyłu :badgrin:
"Zmielono Burka
choć wściekły był on ale infi.."

Offline Frey Ikari

Błędy w serii
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 09, 2006, 11:11:51 pm »
Cytuj
Yyy. To jest niemożliwe. Sorki, czy ktoś tu nagina prawa fizyki. Unit01 się wysówa z tych "łapek", leci do tyłu niby(albo to tylko złudzenie). Ale tak czy siak powinien zaryć "ryjem" w glebe. Chyba że Misato puściła cichacza i podmuch sprawił, że Eva01 zaryła do tyłu

To jest możliwe gdyż eva nie spada cały czas prosto ani nie posiada silniczkow ktore by pchały ja do przodu. Siła pędu sprawia że Eva "leci do tyłu. Zauważcie że jak wsiadacie do pociągu i ten nagle rusza to też lecicie do tyłu a nie do przodu.

Offline Garond

Błędy w serii
« Odpowiedź #44 dnia: Lipiec 10, 2006, 07:05:20 am »
Taak? To prosze zobaczyć odcinek 9. Tam Unit01 i Unit02. Tak samo zrzucone z samolotu lądują pionowo!

P.S.
I jeszcze 7 odcinek 17:19 Unit01 po wstaniu i zrobieniu 1 kroku jest już prawie pod tym samolotem. Fakt, ze to może być złudzenie ale to i tak dziwne.
"Zmielono Burka
choć wściekły był on ale infi.."