trawa

Autor Wątek: Upadek serii Final Fantasy?  (Przeczytany 20351 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline DARKMAN

Upadek serii Final Fantasy?
« dnia: Czerwiec 28, 2006, 02:42:43 am »
Ostatnio zakupilem Dragon Quest VIII, ktory to przychodzi z grywalnym demem FF XII. Jak wiadomo tworca serii - Sakaguchi san pozegnal sie niedawno (znaczy sie w 2004) ze Square-Enix.

Ano wiec wrzucam plytke z demem, widze swietna animacje wprowadzajaca w klimat. Zaczynam gre i tu mnie odrzuca...

Ano wiec:
Przerzucenie serii w pelne 3D niezbyt dobrze sprzyja serii. Wiem, wiem wersja demo i te sprawy (czyt. PS2 nie ma tyle powera co X pudlo - ale pomimo niezbyt pieknej grafiki nadal gram w Dragon Quest'a ktory IMHO jest bardzo dobry), ale poki co nie zapowiada sie to zbyt dobrze... Tla sa dretwe i po prostu brzydkie... Jedynie animacje przywolywania summonow nigdy nie zawodza (sa jeszcze bardziej pokazowe).

Sama rozgrywka zostala zmieniona w strone FF X-2 (gramy mini misje). Dodatkowo zamiast pojawiania sie przeciwnikow "z nikad" teraz widzimy wszystkie potwory od razu (cos a'la Fable). No i dochodzimy do walki - mamy 2 tryby aktywny i pasywny. Jak nietrudno sie domyslic w pierwszym trybie czas nie zatrzymuje sie gdy wybieramy komendy. No i wiadomo podczas ladowania paska ataku (tak nadal nie jest to prawdziwy real time) mozemy sobie biegac dookola potworow... Samo demo sklada sie z dwoch misji - po jednej w odpowiednich trybach.

Podsumowujac, wydaje mi sie ze tworcy za bardzo chcieli zmienic wizerunek serii. Zmienili system walki (jesli chcieli cos pseudo real time czemu nie uzyli IMHO swietnego modelu z Vagrant Story albo tez rownie dobrego z Parasite Eve???) z klasycznego turowego w niewiadomo co (w momencie kiedy chcialem rzucic czar/uzyc itema to rozlokowanie przyciskow bylo tak niewygodne ze nie mozliwe bylo mi rownoczesne bieganie jak i przerzucanie menu)...
 
Przeszedlem demo dwa razy i musze powiedziec, ze jesli sie cos w tym nie zmieni to raczej bedzie to kicz.... Czyzby nowe gry z serii to ladne renderowane filmy z dodatkiem marnej gry? Miejmy nadzieje, ze duzo sie zmieni, poki co JA na pewno nie kupie tej gry w dniu premiery....

P.S. Mozliwe, ze moje odczucia byly wynikiem obcowania z Oblivionem, Fable i Jade Empire.

Offline Follow Me

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 400
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hope dies as the last one
Upadek serii Final Fantasy?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 28, 2006, 11:53:20 am »
Ja powiem tak:
Dla mnie Final Fantasy staneła na X-2.Dalsze częsci są coraz gorsze.FFXI-MMORPG(nie wiem czy square chcieli zrobić jakąś konkurencje dla WoW'a czy co.).12-tki nie miałem okazji zobaczyć,ale jeśli wygląda aż tak marnie to ja podziękuje.Jeśli XIII będzie równie kiepska to chyba przestane grać w Finala wogóle.
Lead Me,
Follow Me,
Or get the F$%^k out of my way !

gość1

  • Gość
Upadek serii Final Fantasy?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 28, 2006, 02:14:45 pm »
a ja sie wypowiem jako pecetowiec ^^

ff7 i ff8 wymiata. reszta mozna niby na emu odpalic, ale jakos mnie do tego nie ciagnelo. w sumie to 7 najlepsza czescia =D

Offline spidey

Upadek serii Final Fantasy?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 28, 2006, 04:28:17 pm »
Nie przesadzałbym z aż tak negatywną oceną najnowszego Finala. Osobiście nie miałem jeszcze przyjemności w niego grać jednak maksymalna ocena w Famitsu i oceny w prasie zachodniej średnio rzędu 90-100% muszą coś znaczyć. Ponadto czytałem wiele opinii, że to najlepszy Final od czasu siódemki. Myślę, że wysoki poziom serii powinien zostać utrzymany :)

A Oblivion nie za bardzo mi podeszedł, po godzinie gry go wyłączyłem i już do niego nie wróciłem :p

Offline fin

Upadek serii Final Fantasy?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 28, 2006, 06:59:44 pm »
Cytat: "Follow Me"
Ja powiem tak:
Dla mnie Final Fantasy staneła na X-2.Dalsze częsci są coraz gorsze.FFXI-MMORPG(nie wiem czy square chcieli zrobić jakąś konkurencje dla WoW'a czy co.)

Ale ffx-2 wyszedl chyba po ff12 :roll:

Cytuj
w sumie to 7 najlepsza czescia =D

imao 8 lepsza byla : P
System junction lepszy od materii ,a glowna laska tez byla fajniejsza od tej z 7.

Offline DARKMAN

Upadek serii Final Fantasy?
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 28, 2006, 07:07:54 pm »
Tak jak napisalem pewnie to wina wersji demo, ale demo jest naprawde denne....

Oceny gier owszem z reguly cos znacza, jednak CZASAMI wydaje mi sie ze sa zawyzane a inne pisma wzoruja sie na ocenach z Famitsu....

P.S. Wiekszosc uznaje FF VII za najlepsza czesc serii a spowodowane jest to glownie tym, ze byla to pierwsza gra z serii ktora to odniosla tak wielki sukces komercyjny (no i dochodzi sentyment, ze to pierwsza czesc w ktora sie gralo). Jednak spotkalem sie z opiniami, ze FF VI na SNES's byl znacznie lepszy...

Offline Follow Me

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 400
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hope dies as the last one
Upadek serii Final Fantasy?
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 28, 2006, 07:50:40 pm »
Cytat: "fin"

Ale ffx-2 wyszedl chyba po ff12 :roll:
.

Nah.XII dopiero co wyszła więc jak to mozliwe że X-2 wyszedł po 12.Chyba że masz na mysli XI,ale i tak X-2 była od niej pod wieloma względami lepsza.

Cytuj
Ponadto czytałem wiele opinii, że to najlepszy Final od czasu siódemki.

Opinie to jedna rzecz a zobaczyć na własne oczy to druga sprawa.Widziałęm 12 (kumpel ma wersje japońską) i faktycznie cut scenki są błogie ale reszta kuleje.
Final X,that's all.
Lead Me,
Follow Me,
Or get the F$%^k out of my way !

Offline DARKMAN

Upadek serii Final Fantasy?
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 30, 2007, 07:22:45 pm »
Co sadzicie o tym nowym pomysle od Square Enix - gra jest tak wielka, ze nie zmiesci sie w jednej grze... Dwie wersje FFXIII????

Offline Snake

Upadek serii Final Fantasy?
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 30, 2007, 07:39:14 pm »
FFXIII to w sumie jakby ogolna nazwa projektu, w ktorego sklad wchodza 3 gry Final Fantasy XIII, ktory standardowo ma byc gra rpg, Final Fantasy versus XIII-ma byc wiekszy nacisk polozony na akcje i Final Fantasy agito XIII gra przeznaczona na telefony komorkowe, calosc projektu nosi nazwe Fabula Nova Crystallis Final Fantasy XIII. FFXIII i versus XIII docelowo maja trafic na PS3, najprawdopodobniej dopiero w 2008 roku, w 2007 podobno ma byc udostepnione demo Final Fantasy XIII.
The world is a fine place and worth fighting for." - E. Hemingway

Offline Bere

Upadek serii Final Fantasy?
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 30, 2007, 10:18:31 pm »
Co powiedzieć, zapowiada się ciekawie w materii fabularnej- wyrżnięcie rozzłoszczonych i odrzuconych ludków ? (i vice versa) Może być nieźle.

Offline Martek

Upadek serii Final Fantasy?
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 02, 2007, 03:16:24 pm »
Dla mnie najlepszą częścią  jest FF VII(tu się poznało FF 3D  8) )
Square naprawdę zaimponował całą sagą.Niewiem po co są te części po FF X-2,w ogóle FF X-2 już nie powinno być.Osobiście grałem w FF XI online i również mi zbrzydło(moim zdaniem nie przypomina w ogóle sagi.)
Fakt,że nad Squaresoft'em wisiało widmo bankructwa ,ale FF to uratował.
ie ma emocji - jest spokój.
Nie ma ignorancji - jest wiedza.
Nie ma pasji - jest pogoda ducha.
Nie ma śmierci - jest Moc.
[Kodesk Jedi]

Offline Snake

Upadek serii Final Fantasy?
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 02, 2007, 04:28:57 pm »
Logiczne ze FF XI nie bedzie przypominac typowego fajnala, bo to mmorpg, a te giery troche sie roznia od klasycznych rpg, a co do FFXII to patrzac po opiniach i recenzjach jest calkiem udana gra, w koncu square wprowadzilo zmiany do w sumie przestarzalego juz fajnalowego systemu.
The world is a fine place and worth fighting for." - E. Hemingway

Offline Follow Me

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 400
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hope dies as the last one
Upadek serii Final Fantasy?
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 04, 2007, 10:46:06 pm »
@UP:
Może i przestarzały,ale może niektórzy go lubili?

Nie wiem zobaczymy jak FFXIII wyjdziemchodź nie wiedzieć czemu mam jakieś dziwne przeczucia...

@DARKMAN:
Wiesz już kiedy premiera na kontynencie?
Lead Me,
Follow Me,
Or get the F$%^k out of my way !

Offline Snake

Upadek serii Final Fantasy?
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 04, 2007, 11:48:07 pm »
Nie twierdze, ze dotychczasowy system gry byl zly, ba sprawdzal sie bardzo dobrze, ale jaki jest sens ciagniecia dalej serii, jesli niebyloby zadnych zmian? Tak przynajmniej widac, ze Square zamierza rozwijac serie, a nie tylko ciagnac kase na znanych patentach. po drugie po czesci jest to wymuszone ewolucja gatunku, ktory coraz wiecej zaczyna czerpac z zachodnich produkcji (to akurat nie powiedzialbym, ze takie dobre) no i z gier mmorpg, do ktorych mechanika gry FFXII miejscami dosc mocno nawiazuje.
The world is a fine place and worth fighting for." - E. Hemingway

Offline Shirosama

Upadek serii Final Fantasy?
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 20, 2007, 06:55:39 pm »
Ogólnie Final Fantasy to najlepsze gry rpg wszech czasów.
Przeszedłem VIII i IX .A niedługo zacznę grać w obie części X . A potem jeszcze  XII. Ale muszę przyznać że VIII była wspaniała ,a grałem w nią na pececie.

 

anything