Autor Wątek: Upadek serii Final Fantasy?  (Przeczytany 19969 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Shirosama

Odp: Upadek serii Final Fantasy?
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 12, 2008, 01:21:09 pm »
Z tym wiekiem to oczywiste ? Przecież nie zawsze wiek bohaterów musi pokazywać do jakiej grupy wiekowej ta gra jest skierowana.
Te 17 lat chyba co innego znaczy.
No i to przecież chodzi o głównych bohaterów, a nie wszystkie postacie.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Upadek serii Final Fantasy?
« Odpowiedź #46 dnia: Wrzesień 12, 2008, 01:42:34 pm »
Bohater w rpg (lub jrpg) jest po to, by się z nim utożsamiać. Dlatego np. w XII pod koniec tworzenia wepchnięto tego nieszczęsnego Vaana (Basch miał być oryginalnie mainem, ale on ma ponad 30 lat), bo gra jest kierowana głównie do nastolatków. Dlatego też we wszystkich innych FF bohaterowie są nastoletni (chyba poza FF VI choć nie wiem ile lat ma Terra to wszyscy mi wyglądają na 20-30 i więcej)

Offline B@rt

  • Redaktor GGK
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 448
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • World at War...
    • Gildia Gier Komputerowych
Odp: Upadek serii Final Fantasy?
« Odpowiedź #47 dnia: Listopad 01, 2008, 12:12:34 pm »
Upadek lub zmiany, które mogą na to wskazywać. Seria Final Fantasy nadal się kręci, ale nie z takim rozmachem jak kiedyś. Jestem ciekaw czym nas uraczą panowie z SE w FFXIII.

    

Offline Follow Me

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 400
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hope dies as the last one
Odp: Upadek serii Final Fantasy?
« Odpowiedź #48 dnia: Listopad 20, 2008, 07:28:31 am »
Upadek lub zmiany, które mogą na to wskazywać. Seria Final Fantasy nadal się kręci, ale nie z takim rozmachem jak kiedyś. Jestem ciekaw czym nas uraczą panowie z SE w FFXIII.

Dla mnie seria staneła na FFX,i to jest dla mnie zakończenie serii.Nie sądze,żeby chłopaki z SE wyprodukowali następce FF7 czy FF10.Ja jak narazie czekam na XIII,ale nie jestem do niej nastawiony jakoś strasznie optymistycznie po tej traumie z dwunastką.No nic,czekamy...
Lead Me,
Follow Me,
Or get the F$%^k out of my way !

Offline Zeromus

Odp: Upadek serii Final Fantasy?
« Odpowiedź #49 dnia: Grudzień 12, 2008, 12:46:25 pm »
Pomysł z ''życiem po życiu'' nie pojawił się w FF10.Już Chaos ostatni boss FF1 był nieodesłanym,nieodesłani pojawiają się we wszystkich częściach sagi poza FF6.Po prostu to zjawisko nie było przedtem nazwane po imieniu.
Absolutnie nie mogę się zgodzić ze w FF10 nie było nic do roboty poza przejściem gry:zdobywanie dodatkowych aeonów,celastial weapon dla wszystkich postaci,przejście omega ruins,mistrzostwa blitzball,łapanie potworów dla areny a koniec końców pokonanie bossów na arenie i dark aenów i samego penance.Samo przejście gry zajeło mi ok.50 godzin ,zrobienie tego wszystkiego 150 za pierwszym razem i 140 za drugim.Jeśli ktoś twierdzi ze nie było tam zadań pobocznych to znaczy ze nieuważnie grał w gre.
Co do Yuny to była ona postacią głęboką i to bardzo.Z całą świadomością szła na pewną śmierć choć nikt jej do tego nie zmuszał był to jej wolny świadomy wybór.Fakt ze była mocno aseksualna ale kto powiedział ze główna bohaterka musi tryskać seksem?Mi to w  ogóle nie przeszkadzało.Jak ktoś chce seks-bomb to polecam mu Tomb Raidera albo DOA[żartuje, tak naprawdę żadnemu fanowi FF nie polecę DOA].To ze postacie drugoplanowe w FF10 były płytkie to fakt ale nie oszukujmy się:Yuffi z ff7 czy Umaro z ff6 też trudno nazwać postaciami głębokimi.
Co do Tidusa i Vana to są to postacie włożone do gier na siłę by potencjalny grać mógł się identyfikować z bohaterem.Obaj nie wnoszą do gry nic lub prawie nic.Lepiej by było jakby jakby autorzy ich dopracowali albo jak by ich w ogóle nie było.
Nie wszyscy główni bohaterzy byli nastolatkami CeCil i Cloud mieli 21 lat. 
Jak dla mnie seria final fantasy też stanęła na FFX.Czekamy na FFXIII ale to co widzę na zapowiedziach napawa mnie grożą.Bardziej przypomina mi to omnimushe niż FF.Może będzie to piękna gra ale nie wiem czy będzie miała wiele wspólnego z poprzednikami.Boże, obym się mylił. 
   
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Rhobaak

Odp: Upadek serii Final Fantasy?
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 02, 2009, 08:50:54 pm »
Jesli komuś nie podobają się zapowiedzi FF XIII (np. mnie), to jako lekarstwo polecam obejrzenie zapowiedzi FF Versus XIII. To jest IMO prawdziwa szansa na odrodzenie serii.
It is sometimes a mistake to climb; it is always a mistake never even to make the attempt.
If you do not climb, you will not fall. This is true. But is it that bad to fail, that hard to fall?