trawa

Autor Wątek: Szarza w tył oddzialu a wskrzeszanie.  (Przeczytany 4893 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jankiel

  • Gość
Szarza w tył oddzialu a wskrzeszanie.
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 23, 2005, 01:57:14 pm »
Cytuj
Oczywiście wierzę Ci Kubo - ale napisz jeszcze jaki jest status tej wypowiedzi?

4 strony komentarzy i wyjaśnień na temat lapping round w dziwnych sytuacjach, walki z kilkoma przeciwnikami, wskrzeszania i innych głupot dotyczących "klocków".
Cytuj
Czyli mam rozumiec ze gdyby z tylu tego jego wagonu stal budynek to on razem ze mna w kombacie by sie przesunal i tym samym on by mial przewage wysokosci a ja bym spadl z gorki?

Niestety tak. Tak wynika z artykułu. Jak ktoś ma możliwosc wrzucenia tego na stronę, to niech da znać. Zeskanuję i mu prześlę.

Barbarossa

  • Gość
Szarza w tył oddzialu a wskrzeszanie.
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 27, 2005, 01:42:57 am »
Chciałbym też zauważyć, że nigdzie nie ma zakazu wskrzeszania "po bokach" swojego regimentu - w wypadku armii Vampire Counts. Oczywiście zakazałbym tworzenia nielegalnych formacji w ten sposób jeśli oddział nie walczy wręcz. ALE w wyniku walki formacja bardzo często robi się nielegalna - bo w pierwszej kolejności zdejmuje się modele nie zaangażowane w walkę z wrogiem. Czyli np jak jest 20 zombie zaszarżowanych z dwóch stron, to jak zostanie 8 to będą ustawieni w literę L.

Dlatego po zakończeniu close combatu jest specjalna faza "redress the ranks".

Ergo - jeśli nawet zignorujemy artykuł Jankiela, który też skąś mgliście pamiętam - na "wcisk" pozwoliłbym graczowi VC dostawić modele z boku. Oczywiście wg. artykułu dostawiamy je z tyłu, przesuwając co tam się w okolicy wala.

JJ

  • Gość
Szarza w tył oddzialu a wskrzeszanie.
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 27, 2005, 09:20:49 am »
Cytat: "Barbarossa"
Chciałbym też zauważyć, że nigdzie nie ma zakazu wskrzeszania "po bokach" swojego regimentu - w wypadku armii Vampire Counts. Oczywiście zakazałbym tworzenia nielegalnych formacji w ten sposób jeśli oddział nie walczy wręcz. ALE w wyniku walki formacja bardzo często robi się nielegalna - bo w pierwszej kolejności zdejmuje się modele nie zaangażowane w walkę z wrogiem. Czyli np jak jest 20 zombie zaszarżowanych z dwóch stron, to jak zostanie 8 to będą ustawieni w literę L.

Dlatego po zakończeniu close combatu jest specjalna faza "redress the ranks".

Ergo - jeśli nawet zignorujemy artykuł Jankiela, który też skąś mgliście pamiętam - na "wcisk" pozwoliłbym graczowi VC dostawić modele z boku. Oczywiście wg. artykułu dostawiamy je z tyłu, przesuwając co tam się w okolicy wala.


Zaprzestań swych herezji Barbarosso...   ;)
I nie pisz, że to tylko interpretacja, bo o wiele sensowniajsza. :(  
Teraz to juz czekam na scan Jankiela  :( ...


Q. Can the Invocation of Nehek be used to add width to
the formation of the target unit?

A. This question is not specifically answered in the
Vampire Counts Army book, but has been answered in the
Tomb Kings Army Book under Djedra's Incantation of
Summoning (which we recommend adopting for use with
the Invocation of Nehek) as follows:  "Rank and file models
are added to the front rank until the front rank reaches at
least four models.  Then additional models may be added to
either the front rank or they can be added to create rear
ranks. If the unit already has more than one rank, new models
can only be added to rear ranks."
S. Direwolf FAQ Council Interpretation / Tomb Kings
Army Book page 35

Jankiel

  • Gość
Szarza w tył oddzialu a wskrzeszanie.
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 28, 2005, 11:26:33 am »
Nie mogę odpalić skanera :/
Ale wciąż próbuję.

Offline Vallarr

Szarza w tył oddzialu a wskrzeszanie.
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 28, 2005, 08:41:30 pm »
Skany Jankielowe ;) Jak JJ uzna , ze za duze, to moge przerobic tak , by same linki zostaly , ale na wiekszych lepiej to widac ;)










I was born of a scorpion's mind"
Tony Iommi - "Flame On"

Offline Bigpasiak

Szarza w tył oddzialu a wskrzeszanie.
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 03, 2006, 03:05:07 pm »
to co jest nadrzędne w tej chwili?
scany czy Q&A JJ ???
bo dziwnie zaczyna być...
o prostu musialem to miec...

Cytat: "JJ"
Cytat: "Romano"
Czy mozna grac elementalami ajesli tak to w jakich armiach??


Poddaje sie.

Co to są Elementale w WFB?

Barbarossa

  • Gość
Szarza w tył oddzialu a wskrzeszanie.
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 03, 2006, 03:20:12 pm »
Cytat: "JJ"

Zaprzestań swych herezji Barbarosso...


Powergamer mógłby twierdzić, że zasady wskrzeszania tomb kingów nie dotyczą armii vampire counts, tak jak zasady master of stone nie dotyczą master of wood, zaś white dwarf nie jest obowiązującą wykładnią zasad :)

Natomiast dla mnie obowiązujący byłby ten skan z white dwarfa. Tzn. jak jedna jednostka blokuje wskrzeszanie, to się ją przesuwa, a dopiero jeśli takie przesunięcie jest niemożliwe, bo blokują go jeszcze inne jednostki/teren - to wskrzeszone trupy się marnują.

Offline Jerzyn

Szarza w tył oddzialu a wskrzeszanie.
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 03, 2006, 04:20:09 pm »
Cytat: "Barbarossa"
Cytat: "JJ"

Zaprzestań swych herezji Barbarosso...


Powergamer mógłby twierdzić, ...


powiedzial ten kto nim nie jest...

skoro uwazasz ze wd nie jest obowiazujacam wykladnia zasad, to w takim razie obowiazujace byloby to uscislenie z dw.

a pomimo wszystko, ja uwazam, ze nie powinno sie przesuwac oddzialow walczacych z tym szkieletami/zombimi, a jesli juz, to tylko wtedy gdy to one wygraly walke...
owa super gierka: VisArcana
Grajcie, wspomagacie kumpli :D

JJ

  • Gość
Szarza w tył oddzialu a wskrzeszanie.
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 03, 2006, 04:43:42 pm »
Cytat: "Jerzyn"
Cytat: "Barbarossa"
Cytat: "JJ"

Zaprzestań swych herezji Barbarosso...


Powergamer mógłby twierdzić, ...


powiedzial ten kto nim nie jest...

skoro uwazasz ze wd nie jest obowiazujacam wykladnia zasad, to w takim razie obowiazujace byloby to uscislenie z dw.

a pomimo wszystko, ja uwazam, ze nie powinno sie przesuwac oddzialow walczacych z tym szkieletami/zombimi, a jesli juz, to tylko wtedy gdy to one wygraly walke...



Ciii Slaaneshowcu... Nie jest wążne co uważamy...

Możemy sobie z Barbem skakać do oczu ;)  do woli - scan z WD jest scan. Nie jest tak jak Barb pisał, że można "wskrzeszć po bokach" - wykładnia z WD obowiązuje - zresztą jak zauważycie jest  identyczna z Direwolfem. Jaka to sprzeczność jest między direwolfem a scanem??? :shock:

A i jakby co - Trocki miał rację, ja nie - wredny wampir może kazać mi odsunąć moje oddziały... Do pewnego stopnia, ale zawsze... :(

Offline Jerzyn

Szarza w tył oddzialu a wskrzeszanie.
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 03, 2006, 04:54:45 pm »
ja i tak sadze ze to bez sensu

a to ze jest dw i wd taki sam to juz inna sprawa :D
nawet sa symetryczne  :roll:
owa super gierka: VisArcana
Grajcie, wspomagacie kumpli :D

Jankiel

  • Gość
Szarza w tył oddzialu a wskrzeszanie.
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 03, 2006, 05:46:30 pm »
Cytuj
scany czy Q&A JJ ???

To zalezy, czy chcesz grac zgodnie z wykładnia JJ czy GW :)

Offline Bigpasiak

Szarza w tył oddzialu a wskrzeszanie.
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 04, 2006, 02:21:49 pm »
to zależy co jest opublikowane później... bo jeśli najpierw była publikacja w WD a później sprostowanie/uściślenie to jest to dosyć oczywiste pytanie... dlatego je wystosowałem...

z resztą moim zdaniem rodzi to spore zamieszanie na polu bitwy gdzie ja kombinuję i obliczam jak nie znaleźć się w zasięgu wzroku a tym bardziej szarży a tu w combacie ktoś sobie powskrzesza i mój unit cofa się o 4 cale i jest już dla przeciwnika jak na widelcu... :?
o prostu musialem to miec...

Cytat: "JJ"
Cytat: "Romano"
Czy mozna grac elementalami ajesli tak to w jakich armiach??


Poddaje sie.

Co to są Elementale w WFB?

Jankiel

  • Gość
Szarza w tył oddzialu a wskrzeszanie.
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 05, 2006, 07:10:29 am »
Cytuj
S. Direwolf FAQ Council Interpretation / Tomb Kings
Army Book page 35

To jest interpretacja direwolfa - nie wiążąca nas. WD nr 283 wyszedł już po wydaniu armii TK więc zasady, które tam zostały zaprezentowane na stronie 35, nie są późniejsze, a co za tym idzie ostatnią publikacją na temat wskrzeszania i innych takich głupot jest właśnie WD nr 283

JJ

  • Gość
Szarza w tył oddzialu a wskrzeszanie.
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 05, 2006, 07:33:32 am »
Trocki & Pasiak - o czym wy piszecie? Nie ma żadnej sprzeczności między Dw i WD, WD jest oficjane i obszerniejsze od DW, o co w ogóle chodzi? :shock:

JJ

  • Gość
Szarza w tył oddzialu a wskrzeszanie.
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 29, 2006, 09:44:57 pm »
Czy ktos może odczytać i napisać tu Wallarrowski Scan WD o wskrzeszaniu? Bo ja widzę jasność...
Jasność widzę...

 

anything