Autor Wątek: Impakty  (Przeczytany 31699 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Frey Ikari

Impakty
« dnia: Czerwiec 26, 2006, 08:58:27 pm »
wydzielony z tematu o aniołach

Cytuj
Podpowiem, że jak z unitu 01 zrobiło się Drzewo Życia, to mieliśmy 3Impakt.

... Uważam że to by trzeba było sprecyzować... Z serii wynika że 2sc Impact spowodował POWAŻNE ZNISZCZENIA, podczas gdy w 3th Impact znikneli tylko ludzie a sama ziemia pozostała nie zmieniona. Więc czy można mowić że to był taki sam Impact. Myślę że samo określenie Impact jest raczej umowne...

Offline Dreadorus Maximus

Impakty
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 27, 2006, 11:38:16 am »
Cytuj
2sc Impact spowodował POWAŻNE ZNISZCZENIA


2Impakt stopił Antarktydę i zmienił nieco kąt nachylenia Ziemi względem Słońca. Dodatkowo rozpuścił w lcl osoby będące w pobliżu (ale Misato już nie, bo była zbyt daleko).
Lokalne zniszczenia 3Impaktu były podobne, zniszczeniu uległa Japonia i okolice. Różnica jest taka, że pole AAT było silniejsze i roztopiło wszystkich ludzi na Ziemi.
Same impakty były podobne, dane były identyczne (zobacz sobie w Endzie), różnicą były konsekwencje - podniósł się poziom wód, zaczęły się wojny, krach na giełdzie itp. Dodatkowa zmiana klimatu (w związku z przesunięciem kąta nachylenia) spowodowała, że zaczęło brakować pożywienia (rośliny są wrażliwe na wszelkie zmiany klimatyczne).

Reasumując, zniszczenia lokalne, nie licząc rozpuszczenia ludzi w lcl są takie same, różnica była w konsekwencjach.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Frey Ikari

Impakty
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 28, 2006, 10:03:16 pm »
Cytuj
Lokalne zniszczenia 3Impaktu były podobne, zniszczeniu uległa Japonia i okolice.

Gdzie dostrzegłeś zniszczenie Japonii i okolic?? Konsekwencje nie są błache a drobna rożnica to bardzo dużo.

Offline Dreadorus Maximus

Impakty
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 29, 2006, 09:55:24 am »
Cytuj
Gdzie dostrzegłeś zniszczenie Japonii i okolic??

W momencie, gdy odsłonięciu ulega Geofront, w Japonii zrobiła się dziura o promieniu ~27 kilometrów. Japonia leży na styku płyt tektonicznych, więc logicznym jest, że wyspy uległy zniszczeniu. Troszkę dedukcji.

Cytuj
Konsekwencje nie są błache a drobna rożnica to bardzo dużo.

Japonia nie jest z lodu, więc nie spowoduje podniesienia wód. Ludzie zostali pozbawieni pól AT, więc są niejako w "arce" na czas impaktu. Odradzają się już na nowej ziemi.

Posłuchaj sobie jeszcze raz tego, co mówi stary dziad podczas lekcji w szkole, to zobaczysz jakie były konsekwencje 2I.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Frey Ikari

Impakty
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 29, 2006, 09:45:46 pm »
Cytuj
W momencie, gdy odsłonięciu ulega Geofront, w Japonii zrobiła się dziura o promieniu ~27 kilometrów. Japonia leży na styku płyt tektonicznych, więc logicznym jest, że wyspy uległy zniszczeniu. Troszkę dedukcji.

Cytat:
Konsekwencje nie są błache a drobna rożnica to bardzo dużo.

Japonia nie jest z lodu, więc nie spowoduje podniesienia wód. Ludzie zostali pozbawieni pól AT, więc są niejako w "arce" na czas impaktu. Odradzają się już na nowej ziemi.

Moja dedukcja zastanawia się gdzie pojawili się Shinji z Asuką. Na Nowej Ziemi?? Raczej nie gdyż strasznie staro wygląda ta Nowa Ziemia. Znikają tylko ludzie ale cała reszta pozostaje dlatego nie wydaj mnie się by doszło tutaj do "Zatonięcia Japonii".

Offline Dreadorus Maximus

Impakty
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 29, 2006, 11:10:57 pm »
Zastanawiam się, czy czasem ktoś mnie źle nie zrozumiał. "Nowa Ziemia" symbolicznie, w kontekście Apokalipsy, a nie Nowa Ziemia jako nazwa geograficzna rejonu, w którym Ruscy zrobili sobie poligon atomowy ;)

Ja nie wiem, gdzie się pojawili Shinji z Asuką. Mogą to być Chiny, Filipiny, gdziekolwiek.



Trochę słabo widać, w paincie zaznaczyłem linie brzegowe. Zielona linia, to brzeg Chin, na czerwono Rosja, sprawdzałem z mapą w ręku i okazało się, że to nie jest 27 kilometrów (sam Geofront), lecz o wiele więcej. Odsłonięciu nie uległ sam GF, tylko obiekt wielkości 1/3 księżyca, zawierający w sobie Geofront. Wychodzi dziura w Ziemi na 2000 kilometrów. Z mapy znikło mniej więcej tyle:

Z resztą porównajcie sobie wielkość obiektu względem Ziemi, Księżyca i GNR.
Taka dziura musiała napełnić się wodą. To jakiś drobny znak na plus dla mojej teorii, że "wrócą rzeki do swych koryt", czyli, że poziom wód po 2I opadnie. Ma ktoś dane na temat objętości Antarktydy? ;)
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Faith

Impakty
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 30, 2006, 11:45:37 am »
Mam pytanie, czy gdzie kolwiek jest cokolwiek o First Impact?? ^^
img]http://img171.imageshack.us/img171/3261/bannerstopthemadnessgn4pe2.jpg[/img]

Offline Narethin

Impakty
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 30, 2006, 12:04:42 pm »
1st. Impast jeśli dać wiarę jednemu z artykułów z "Kawaja" to było wtedy gdy meteoryt trzepną o ziemię i wykończył dinozaury. Niestety nie wiem dokładnie gdzie to było napisane a przeglądanie takiej sterty magazynów przyprawia mnie o ból głowy. Ale to było coś z rodzaju encyklopedii Evangeliona.
img]http://img116.imageshack.us/img116/8554/untitled2nuo1.png[/img]

Offline Faith

Impakty
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 30, 2006, 12:17:23 pm »
Ale z tego co mi wiadomo Imapkt powinien miec cos wspólnego z Aniołami albo Ludzmi.... chyba
img]http://img171.imageshack.us/img171/3261/bannerstopthemadnessgn4pe2.jpg[/img]

Offline Narethin

Impakty
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 30, 2006, 12:25:48 pm »
Hmm. Nie chce zrobić wielkiej gapy. Ale z tego co pamiętam właśnie wtedy podczas pierwszego impastu na ziemi pojawiła Lilith z której narodziła się ludzka rasa. Coś w tym stylu.
img]http://img116.imageshack.us/img116/8554/untitled2nuo1.png[/img]

Offline Faith

Impakty
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 30, 2006, 12:29:51 pm »
Tak jak mówisz
Moglo być tak, że pierwszy impact dał poczatek ludzkosci :P
I to jest chyba od teraz teoria, ktora wydaje mi sie najbardziej oczywista tylko dlaczego 1 imact byl tak dawno a 2 i 3 prawie w jednym czasie (kilka lat miedzy 2 a 3 imactem  a tyle czasu od powstania czlowieka)
img]http://img171.imageshack.us/img171/3261/bannerstopthemadnessgn4pe2.jpg[/img]

Offline haael

  • Asesor
  • ******
  • Wiadomości: 9 996
  • Total likes: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polska polska nie ciapolska.
Impakty
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 30, 2006, 02:52:10 pm »
Nie do końca tak. First Impact to nie było uderzenie komety Nemezis w Ziemię 65 milionów lat temu (wyginięcie dinozaurów), tylko uderzenie planety o nazwie Oberon w planetę o nazwie Ziemia-1 4 miliardy lat temu.
Ludzkość powstała trochę ponad milion lat temu, więc nie było to przy okazji 1 Impaktu, ale to prawda, że przybyła wtedy Lilith (Adam z resztą też). Czas ten zbiega się z powstaniem życia na Ziemi.
Prepara tu palo en mano, que hay vienen los hombres malos.
Prepara tu palo hermano, que hay vienen los hombres malos.

Offline Narethin

Impakty
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 30, 2006, 03:08:20 pm »
No dobra tylko dla ciekawych zamieszczę ten teks i juz milczę. Jest to definicja First Impack z Kawaii 03/2002 – „Istnieją dwie powiązane ze sobą teorie pierwsza głosi, że był to upadek na ziemię 10 – kilometrowej planetoidy (o tym mówiłem), druga – znajdująca swoje potwierdzenie w serii – mówi że był to moment, w którym Ziemia oddzieliła się od księżyca.”

Nom, chciałeś coś o First Impack, Po za tym nie wiele jest powiedziane o tym zdarzeniu, potraktowano je raczej po macoszemu.

Osobiście sądzę że coś tu nie do końca pasuję.
img]http://img116.imageshack.us/img116/8554/untitled2nuo1.png[/img]

Offline haael

  • Asesor
  • ******
  • Wiadomości: 9 996
  • Total likes: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polska polska nie ciapolska.
Impakty
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 30, 2006, 05:14:18 pm »
No to ta druga teoria jest prawdziwa, bo nasz Księzyc powstał właśnie po uderzeniu Oberona w Ziemię-1.
Prepara tu palo en mano, que hay vienen los hombres malos.
Prepara tu palo hermano, que hay vienen los hombres malos.

Offline Devik Crazystar

Impakty
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 30, 2006, 05:20:29 pm »
.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2012, 11:52:28 pm wysłana przez Devik Crazystar »