Autor Wątek: Impakty  (Przeczytany 31698 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dreadorus Maximus

Impakty
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 01, 2006, 10:17:21 pm »
Jak dla mnie, to przyjmuję albo teorię Oberona, albo, po prostu biblijny potop.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline haael

  • Asesor
  • ******
  • Wiadomości: 9 996
  • Total likes: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polska polska nie ciapolska.
Impakty
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 01, 2006, 10:35:12 pm »
Nie, potopem był Second Impact. First Impact to może być wygnanie z raju, moment ukradzenia uwocu z Drzewa Mądrości, albo coś takiego.
Prepara tu palo en mano, que hay vienen los hombres malos.
Prepara tu palo hermano, que hay vienen los hombres malos.

Offline Dreadorus Maximus

Impakty
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 01, 2006, 10:36:47 pm »
Jako analogia, a ja mówię o chronologii ;)
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Narethin

Impakty
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 01, 2006, 10:43:26 pm »
W przypadku Second i Third mięliśmy doczynienia z oddziaływaniem istoty z „zewnątrz” na ziemie. Dlatego tez myślę że w przypadku First było podobnie.
img]http://img116.imageshack.us/img116/8554/untitled2nuo1.png[/img]

Offline Dreadorus Maximus

Impakty
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 01, 2006, 10:54:53 pm »
Wszystkie teorie do tego pasują. Albo meteoryt, czy inny kosmiczny kamulec, albo kara boża.

Chociaż mam pewne obiekcje, co do wykonania 3I przez istotę z zewnatrz. Rei jest w końcu "swoja". ;)
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Narethin

Impakty
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 01, 2006, 11:06:45 pm »
Trudno powiedzieć czy swoja, bo w sumie jest mieszanką genów anioła i człowieka. No i 3hr nie udał by się bez Lilith i Adama (głównie o tych "obcych" mi chodziło)
img]http://img116.imageshack.us/img116/8554/untitled2nuo1.png[/img]

Offline haael

  • Asesor
  • ******
  • Wiadomości: 9 996
  • Total likes: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polska polska nie ciapolska.
Impakty
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 02, 2006, 10:55:07 am »
Ależ wszystkie anioły są "swoje". Adam jest pierwszym człowiekiem a Lilith matką ludzkości. Wszystko zostaje w rodzinie :).
Prepara tu palo en mano, que hay vienen los hombres malos.
Prepara tu palo hermano, que hay vienen los hombres malos.

Offline Szmati

Impakty
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 03, 2006, 02:36:17 pm »
A jakie macie teorie na temat 2nd Impact?

Offline haael

  • Asesor
  • ******
  • Wiadomości: 9 996
  • Total likes: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polska polska nie ciapolska.
Impakty
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 03, 2006, 03:21:45 pm »
2nd Impact to taki nie dokończony 3rd Impact. Wszystko działo się, jak za trzecim razem, ale Adam poprzestał na rozpuszczeniu tylko ekipy Katsuragiego. Potem roztopił Andarktydę i zmienił kąt nachylenia Ziemi. Moim zdaniem to była taka próba przed trójką.
W czasie 2nd Impactu użyto Lancy Longinusa, która potem zatonęła pod Antarktydą. Pobrano także komórki Adama, z których wykonano kilka klonów (m.in. ten, który Kaji przywiózł Gendo do wszczepienia w łapsko) oraz zrobiono z nich Evangeliony.
Bezpośrednią przyczyną przebudzenia Adama było stworzenie Kaworu. Na Adamie położono ludzki materiał genetyczny (prawdopodobnie embrion) i dziabnięto anioła Lancą. Adam ocknął się i zrobił 2nd Impact. Kaworu jednak jakimś cudem powstał.
Gendo wiedział o wszystkich konsekwencjach 2nd Impactu jeszcze zanim on się zdarzył i opuścił Antarktydę na dzień przedtem.
Prepara tu palo en mano, que hay vienen los hombres malos.
Prepara tu palo hermano, que hay vienen los hombres malos.

Offline Devik Crazystar

Impakty
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 03, 2006, 07:53:35 pm »
Nie wydaje mi się, żeby Lanca miała cokolwiek wspólnego z Drugim Impaktem. W scenach usuniętych z 21 odcinka na samym początku mamy rok 2000. Dwie osoby oglądają nagranie, jedną z nich jest Gendo, drugą chyba Keel Lorentz (zgaduję po głosach).
Gendo: What about the Lance of Longinus?
Keel: It's still where it was brought ashore after arriving from the Dead See last week. [swoją drogą, wiemy gdzie prawdopodobnie ją znaleźli]
Gendo: Isn't some processing necessary before taking the Lance undergroung? Will it be okay?
Keel: The physical contact experiment is scheduled for the 13th of next month. There's plenty of time for any adjustments.

Słuchowcem nie jestem, ale wydaje mi się, że to na pewno był Gendo, do Keela nie mam pewności.

Owszem, potem ktoś krzyczy "The Lance! Pull back the Lance!", ale założenie, że użyto jej na Adamie, a nie jest to po prostu rozkaz ratowania leżącej na brzegu Lancy, stoi w sprzeczności z poprzednią rozmową.

Offline haael

  • Asesor
  • ******
  • Wiadomości: 9 996
  • Total likes: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polska polska nie ciapolska.
Impakty
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 03, 2006, 09:04:11 pm »
Nie zauważyłeś, że to były dwa sklejone nagrania? Jedno gwaltownie przechodziło w drugie. Przecież Gendo (i Kiel też) przeżyli 2nd Impact, bo nie było ich na Antarktydzie.

Aha, poprawne niemieckie nazwisko szefa Seele to Lorenz Kiel (po polsku - kil, taki od statku). Forma "Keel" jest z'anglielszczona.
Prepara tu palo en mano, que hay vienen los hombres malos.
Prepara tu palo hermano, que hay vienen los hombres malos.

Offline Devik Crazystar

Impakty
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 03, 2006, 09:58:59 pm »
.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2012, 11:55:00 pm wysłana przez Devik Crazystar »

Offline Dreadorus Maximus

Impakty
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 04, 2006, 12:39:22 pm »
Wystarczy popatrzeć na datę. Gdy to mówią, to na datowniku widnieje data 15 AUG 2000. Trzynasty kolejnego miesiąca, to nasza data 2I. Jest tez mowa o "ekipie Rokobungiego", która ma wyruszyć 12 września (czyli wiedzieli już na miesiac przed impaktem).

A co do teorii 2I, to Misato w Endzie mówi, że był on celowo wywołany przez ludzi, by zdobyć Adama. Adam potrzebny jest, by stworzyć Evy, a "celem ludzkosci jest właśnie stworzenie Evangelionów", jak powiedział Fuyutsuki.
Materiał genetyczny Adama pobrano po Impakcie, a nie w trakcie. Jest o tym mowa w 21 odcinku, gdy Fuyutsuki mówi, że znaleziono resztki Adama poniżej miejsca eksplozji.

W temacie_którego_nie_ma_a_być_powini en zamieściłem kiedyś ten tekst z komputerka Misato z poczatku Enda. Mówi ona wtedy "więc taka była przyczyna 2I". Przez chwilę pokazany jest tekst, który po chwili zostaje skasowany. Popatrzcie sobie, to zobaczycie, co było prawdziwą przyczyną ;)
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline haael

  • Asesor
  • ******
  • Wiadomości: 9 996
  • Total likes: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polska polska nie ciapolska.
Impakty
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 04, 2006, 02:52:45 pm »
Cytuj
Materiał genetyczny Adama pobrano po Impakcie, a nie w trakcie. Jest o tym mowa w 21 odcinku, gdy Fuyutsuki mówi, że znaleziono resztki Adama poniżej miejsca eksplozji.

Nieźle. W takim razie tłumaczy to rozpad Lilith w trakcie 3rd Impact. Może po prostu każdy anioł robiący Impact musi się rozpaść?
Prepara tu palo en mano, que hay vienen los hombres malos.
Prepara tu palo hermano, que hay vienen los hombres malos.

Offline Ryba

Impakty
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 12, 2006, 09:59:41 am »
No ok. Ale troche z innej beczki. Oni mówili coś o polu AT. Czyli już w 2000 roku je znali. Tylko skąd?? Czy to z Zwojów znad morza Martwego??