trawa

Autor Wątek: Własny pomysł na Chapter Approved ;)  (Przeczytany 14410 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Barnie

Własny pomysł na Chapter Approved ;)
« dnia: Lipiec 02, 2006, 03:26:40 pm »
Cytat: "GW Online"
WHAT IS CHAPTER APPROVED?

Chapter Approved takes a look at the Warhammer 40,000 game and its rules, introducing new scenarios, weapons, rules and army list entries of all types, frequently stolen from codexes in progress here at the Studio! It also acts as a forum for dedicated players of Warhammer 40,000 who have produced inspired, well thought out and just plain brilliant additions to the game (as reviewed and arbitrated by the Games Development Team).

If you've got something good for Chapter Approved or any comments on any material we publish in this feature, then write to us.


Skoro nasi przyjaciele z GW nas zachęcają, to czemu by nie spróbować wymyśleć czegoś nowego? Założę się, że w waszych głowach jest mnóstwo niebanalnych pomysłów na ciekawe i oryginalne innowacje do znanego nam dobrze świata 40-tki. Wprawdzie chłopcy z GW piszą jeszcze by nie proponować "own rules" bo nie będą mieli czasu odpisać z komentarzem, aczkolwiek nie widzę żadnych większych przeszkód aby do nowych armii waszego autorstwa wprowadzić parę unikalnych/specjalnych/dodatkowych zasad. Oczywiście odpowiednio zbalansowanych, o co będziemy się troszczyć w miarę postępu w tej dyskusji. Dodatkowo, nasi tutejsi fluff-masters zajęliby się poprawnością pomysłów z fabułą 40tki, w końcu coś co ma szanse się załapać do White Dwarfa (a może i na własny codex, kto wie?) powinno być pod tym względem niebanalne.. :) :D 8)

Osobiście w mojej głowie już tli się parę drobnych ideas, ale najpierw chciałbym wiedzieć, czy podoba wam się ten temacik.

Pozdrowionki. ;) 8)

Offline jachu_ka

Własny pomysł na Chapter Approved ;)
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 02, 2006, 05:01:14 pm »
mi sie nie podoba.

mąka krupczatka
<- ikona prawdziwego kasztaniarza.

Offline CZys

Własny pomysł na Chapter Approved ;)
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 02, 2006, 05:15:45 pm »
ta, damy kilka pomysłów GW, a potem zobaczymy śliczny, nowy codex z wykożystanymi naszymi (identycznymi, bez zmian) pomysłami i podpisem: Gav Trope (czy jak to się tam pisze) i komentarzem typu "to bardzo dobry pomysł, aż sam się zdziwiłłem kiedy na niego wpadłem myjąc zęby moją piękną, zkonwertowaną szczoteczką".
ylko martwe ryby płyną pod prąd.

Offline jachu_ka

Własny pomysł na Chapter Approved ;)
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 02, 2006, 05:21:59 pm »
po prostu uwielbiam takie gadanie od rzeczy.

http://lasttruth.tripod.com/chaosqaa.pdf

widzisz, zeby np tutaj ktos sobie przypisywal cudze przemyslenia? bo ja jakos nie. ja widze podziekowania dla graczy za support. wiec schowaj ta swoja ironie.

mąka krupczatka
<- ikona prawdziwego kasztaniarza.

Offline Barnie

Własny pomysł na Chapter Approved ;)
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 02, 2006, 06:35:02 pm »
Jachu - cóż, jak ci się nie podoba to trudno. Pewnie podejrzewasz jakąś wylęgarnie spamu (np. postów typu "a fajne by były takie maryny co fajne zdolności mają" ). Ja myślę, że mamy na tyle inteligentną grupę użytkowników którzy nie będą tu śmiecić. IMO.

Offline dejwut

Własny pomysł na Chapter Approved ;)
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 02, 2006, 07:38:48 pm »
Cytat: "Chase_113"
Ja myślę, że mamy na tyle inteligentną grupę użytkowników którzy nie będą tu śmiecić. IMO.


doprawdy? :>

A co do pomysłu - skoro masz kilka idei - przedstaw je. Mało rzeczy działa lepiej niż dobry przykład.
 czego się śmiejecie?
Sami z siebie się śmiejecie!
 - Nikolai Gogol
-----------------------------
bakejpan.com

Offline jachu_ka

Własny pomysł na Chapter Approved ;)
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 02, 2006, 08:10:44 pm »
Cytat: "Chase_113"
Jachu - cóż, jak ci się nie podoba to trudno. Pewnie podejrzewasz jakąś wylęgarnie spamu (np. postów typu "a fajne by były takie maryny co fajne zdolności mają" ). Ja myślę, że mamy na tyle inteligentną grupę użytkowników którzy nie będą tu śmiecić. IMO.


jak bedzie sie pojawial spam to bede go zwyczajnie wywalal albo upominal. chodzi mi o to, ze jesli temat sie rozrosnie i nabierze jakiegos znaczenia, to bedzie rodzic zamieszanie, szczegolnie wsrod nowych graczy.

mąka krupczatka
<- ikona prawdziwego kasztaniarza.

Offline Slaw

Własny pomysł na Chapter Approved ;)
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 02, 2006, 09:16:10 pm »
Wybacz mi Jachu, ale nie rozumiem takiego podejścia. To nasza gra, nie GW. To od nas zależy co z nią zrobimy. To od nas zależy jak dobrze będziemy się nią bawić. A granie cleansa za 14.686.238 razem znudzi się najbardzie wytrwałej i oddanej hobby osobie. Dlatego uważam, że wzbogacanie gry własnymi pomyslami to bardzo fajny pomysł. I to nie tylko na gry towarzyskie.

Dlaczego namawianie nowych graczy do eksperymentowania miałoby wprowadzać zamieszanie ? Że niby będą olewali reguły kodeksowe ? Naprawdę nie sądzę.

Trzeba było być na FF III żeby zobaczyć Death Company w infiltracji :D. I wiesz mam wrażenie, że się wszystkim podobało ;).

Pozdrawiam
Slaw
padł kamień na garnek, biada garnkowi,
upadł garnek na kamień, biada garnkowi;
tak czy owak - biada garnkowi.

Offline jachu_ka

Własny pomysł na Chapter Approved ;)
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 02, 2006, 09:29:15 pm »
Slaw mylisz zajawkowe zasady na jakims turnieju, z plodzeniem wlasnych zasad. home rule sa ok i sam je dosc czesto stosuje, ale zawsze w konsultacji z przeciwnikiem. dla mnie ten temat to polhammer.
ale to ofkors moje, pisane na czarno zdanie, wiec jesli chcecie sie w to bawic to nie widze przeszkod ;)

mąka krupczatka
<- ikona prawdziwego kasztaniarza.

Offline Brother Michal

Własny pomysł na Chapter Approved ;)
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 02, 2006, 10:00:55 pm »
jachu - poczekamy, zobaczymy, a moze z czasem i tu pojawia sie jakies "zajawkowe zasady na jakis turniej".  8)
Nigdy nie wiadomo, a tak przynajmniej moze ludzie pokarza jakis wlasne twory, ktore beda godne uwagi.
Imperial Stormtroopres don't die...
They can only go to hell and regroup.

A wszystko na co mam ochotę jest niemoralne,nielegalne,albo tuczące ]:->

Offline Brat Tomasz

Własny pomysł na Chapter Approved ;)
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 03, 2006, 11:37:52 am »
Pan Janek z Torunia (spawacz - rencista) ma bardzo duzo racji. Co innego jakieś fajne zajawki i zasady specjalne w scenariuszach ale taki temat szybko sie zamieni listę życzeń i zażaleń. Do tego potencjalnie zbytnio tfurcze pieprzenie może namieszać w głowach początkujacym.


a tak troche OT - ostatnio mój znajomy widział w sklepie jak dwóch gentlemanów którzy grali w czterdzistke strzelając z dział metodą battle'ową (bazyl - katapulta :-)) .....  :shock:  nie wiem czy robili sobie jaja czy faktycznie ktoś im kitu nawciskał
ww.wh40k.pl

Blood Angels 7k, IG + AC 4,5k, Deamonhunters 1,5k, Tyranids 4k, IW 3k (in progress), WE 4k (in progress), VC 2,5k (in progress)

Offline Vladdi

Własny pomysł na Chapter Approved ;)
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 03, 2006, 12:14:28 pm »
Cytuj
ostatnio mój znajomy widział w sklepie jak dwóch gentlemanów którzy grali w czterdzistke strzelając z dział metodą battle'ową (bazyl - katapulta :-)) .....  :shock:  nie wiem czy robili sobie jaja czy faktycznie ktoś im kitu nawciskał
[/quote]

Tzn? Strzelali zgadujac zasieg? Moze grali na poprzednia edycje?

vladdi
They told me they needed an army. They made me call half the humanity and tell them to kill the other half. There was no racism after that, no discrimination, no conflicts based on property, politics or religion. It only mattered if you were one of those that answered the phone or one of those that didn't. Apocalypse came and I was at it's gates.

Offline bentlej

Własny pomysł na Chapter Approved ;)
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 03, 2006, 12:46:38 pm »
:idea: A moze grali w battla, tylko nie mieli figurek i wykorzystali bazyla jako katapultę :p (no dobra, moze nie ;) ) Ale tak swoja droga, Bracie Tomaszu, jako doświadczony gracz mogłes im powiedziec jak się tym gra, wytłumaczyc.
 sumie grać nie umiem i malowac też tak se,ale itak jest spoko.

Offline Barnie

Własny pomysł na Chapter Approved ;)
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 03, 2006, 03:37:17 pm »
Padła tu sugestia aby zaprezentować jakiś przykład... OK. Myślę że mogę coś tu walnąć. Ale prosiłbym o wyrozumiałość w razie nieścisłości...

Moja koncepcja numero uno - Sons of Malice - Renegade Space Marine Chapter.

Chaptery renegatów, jak się można łatwo domyśleć to zakony, które zostały ekskomunikowane ze względu na dopuszczenie się zdrady wobec Imperium oraz przez stosowanie praktyk związanych z Chaosem.

Homeworldem zakonu Sons of Malice był Scelus - świat w sektorze Cadiańskim. Ich zadaniem powierzonym przez Imperium było mieć oko na Eye of Terror oraz wspomaganie sił obronnych Cadii w razie uderzenia nieprzyjaciela. Działo się to niedługo przed 13-stą krucjatą.

Marines ci po pewnym czasie zaczęli budzić podejrzenia. Stosowali nietypową metodę walki opartą na działaniach w całkowitej ciszy. Dodatkowo zaczęły krążyć dziwne opowieści na temat różnych rytuałów stosowanych przez Sons of Malice. Inkwizycja zdecydowała wysłać na miejsce inkwizytora z Ordo Hereticus, aby zbadał sytuację.
Prawda okazała się wyjątkowo okrutna i - co tu dużo mówić - obrzydliwa. Marines po walce organizowali tajemne rytualne uczty z ciał heretyków. Inkwizytor był jednocześnie przerażony i zniesmaczony - zaczął grozić ekskomuniką i postawił im ultimatum w celu zaprzestania tych okropnych praktyk. Na nic się to zdało...
Został rytualnie zamordowany i zjedzony przez oszalałych marines. Zakon ekskomunikowano i urządzono na nich nagonkę, lecz zdążyli się rozproszyć i uciec. Ślad po nich zaginął.

Sons of Malice zaprzedali się Chaosowi, a konkretnie bogowi znanemu jako Malal - "Bóg Renegat" lub "Bóg Wygnaniec". Malal reprezentuje tendencję Chaosu do bezgranicznego zniszczenia wszelkiej egzystencji. Nienawidzi innych bogów i chce ich za wszelką cenę unicestwić. Jego święta liczba to 11, zaś jego symbol to czaszka przedzielona wzdłuż, z jedną połową czarną, drugą białą. Natura mocy Malala jest pasożytnicza - on rośnie w siłę wtedy, kiedy inni zyskują moc. Jest bogiem między innymi tych, którzy zostali pokrzywdzeni, ale nie mają sił się zemścić.

Źródłem tej otoczki fluffowej w 95% jest Wiki. Jednakże nurtuje mnie pewno zdanie...
His followers come from people whose hatred of Chaos becomes so strong, that they willingly bond with Chaos to fight it at its own level.
Jakoś nie jestem zdolny tego przetłumaczyć by powstało coś sensownego.

Okej, to tyle wiadomości ogólnych. Zdecydowałem się na Renegade Chapter gdyż ta kwestia kryje sporo możliwości, a przez GW została potraktowana nieco po macoszemu (O samym Sons of Malice w codexie CSM jest tylko schemat malowania). Dodatkowo ciekawie mi się widzi wprowadzenie do gry piątego boga chaosu.

No, na razie tyle... Nie jest to zajawkowa zasada ani scenariusz, którymi chętniej zapewne byście się zainteresowali, ale taka koncepcja pod nowy army list. Oczywiście wiem, że czegoś takiego (w miarę sensownego) jak army list się w 5 minut nie zrobi, ale na razie zaprezentowałem tylko ideę ogólną, taki jakby podkład.  

Comments always welcome.

Offline kadrinazi

Własny pomysł na Chapter Approved ;)
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 03, 2006, 04:08:50 pm »
Malal nie jest już wspominany przez GW, bo człowiek który jest jego pomysłodawcą odszedł z GW, zabierając prawa do używania określenia Malal.
Inkwizytor nazywał się Pietas i był kobietą :D . wraz z oddziałem Celestynek wylądowała między oddziałami I kompani SoM podczas ich kanibalistycznej uczty. Kapitan I kompanii, Kathal, zaatakował nie spodziewające się Sisterki - w toku walki wszystkie zginęły a madame Inkwizytor została poświęcona bogom Chaosu. To tyle fluffu (WD 303).

Sons of Malice można spokojnie wystawic na zasadach Chaos Space Marines albo nawet Space Marines. W pierwszym przypadku bierzesz tylko oddziału Undiveded, żadnych demonów, mało pojazdów - ich nienawiść do wszystkiego co żywe można ilustrować trofeami :D
Na zasadach SM - zaraz po ekskomunice - Traity - We Stand Alone, Aspire to Glory albo Flesh over Steel (zakon ucieka imperialnej pogoni, stracił sporo sprzetu i dużą część sił), No Mercy No Respite i See, But don't be Seen (uderza szybko i boleśnie dla przeciwnika).
Czy do tego od razu trzeba wymyślać specjalne zasady? Nie wydaje mi się 8)
powiadania w klimatach W40k (i nie tylko):
http://bluuurp.blogspot.com/

XVII-wieczny projekt WAB:
http://www.gis.manewry.vdl.pl/viewforum.php?f=42

Zapraszam!