trawa

Autor Wątek: Własny pomysł na Chapter Approved ;)  (Przeczytany 14412 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Barnie

Własny pomysł na Chapter Approved ;)
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 03, 2006, 06:41:56 pm »
No tak podejrzewałem że któryś z tutejszych fluff masterów się włączy :D W wiki pisało coś o którymś numerze WD gdzie ich historia jest lepiej opisana, ale cóż. W przeciwieństwie do mnie panie kadrinazi posiadasz całkiem obszerną biblioteczkę ;).
Inna sprawa - o tym że słowo "Malal" zostało przez kogoś zastrzeżone to nie wiedziałem. Aczkolwiek same zjawisko istnienia innych bogów oprócz tych 4 głównych jest ciekawe i IMO zasługiwałoby na jakieś odciśnięcie w grze... Już miałem nawet pomysł na Mark of Malal i specjalne demon gifty ;)
Ponadto szkoda mi było trochę że opcje z renegade chapters to tylko inne schematy malowania. No, ale cóż. Trudno ci nie przyznać racji...

A co powiecie na rozszerzenie armii Farsight Enclave? W końcu nie ma o nich zbyt wiele...

Offline kadrinazi

Własny pomysł na Chapter Approved ;)
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 03, 2006, 06:55:56 pm »
Obawiam się, że z armii Farsighta ne za dużo da się wyciągnąć - ot mocno zubożona armia Tau... sugestie GW na:
http://uk.games-workshop.com/tau/farsight%2Denclaves/

A co do Malala  - jakieś własne zasady możesz zrobić, zobaczymy jak to będzie wyglądać, Inkwizycja się przypatrzy i zaopiniuje 8)
Faktem jest, że GW skopało potencjał lezący w Renegade Chapters - krótka notka Andy'ego Hoare'a na str. 73 w WD 303 to wszystko o tworzeniu tych armii + stronka o malowaniu w codexie CSM. Swoją drogą mnie setnie ubawił w tym codexie squad Crimson Fistów Renegatów... Może to oni stoją za sabotażem w fortecy zakonu? :lol:
powiadania w klimatach W40k (i nie tylko):
http://bluuurp.blogspot.com/

XVII-wieczny projekt WAB:
http://www.gis.manewry.vdl.pl/viewforum.php?f=42

Zapraszam!

Offline Brat Tomasz

Własny pomysł na Chapter Approved ;)
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 03, 2006, 07:46:16 pm »
Cytat: "bentlej"
:idea: A moze grali w battla, tylko nie mieli figurek i wykorzystali bazyla jako katapultę :p (no dobra, moze nie ;) ) Ale tak swoja droga, Bracie Tomaszu, jako doświadczony gracz mogłes im powiedziec jak się tym gra, wytłumaczyc.


trochę mnie tam nie było ;)

Cytat: "Brat Tomasz"

a tak troche OT - ostatnio mój znajomy widział w sklepie jak dwóch gentlemanów którzy grali w czterdzistke strzelając z dział metodą battle'ową (bazyl - katapulta :-)) .....  :shock:  nie wiem czy robili sobie jaja czy faktycznie ktoś im kitu nawciskał
ww.wh40k.pl

Blood Angels 7k, IG + AC 4,5k, Deamonhunters 1,5k, Tyranids 4k, IW 3k (in progress), WE 4k (in progress), VC 2,5k (in progress)

Offline Brat Tomasz

Własny pomysł na Chapter Approved ;)
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 03, 2006, 07:47:49 pm »
Cytat: "Vladdi"
Cytuj
ostatnio mój znajomy widział w sklepie jak dwóch gentlemanów którzy grali w czterdzistke strzelając z dział metodą battle'ową (bazyl - katapulta :-)) .....  :shock:  nie wiem czy robili sobie jaja czy faktycznie ktoś im kitu nawciskał


Tzn? Strzelali zgadujac zasieg? Moze grali na poprzednia edycje?

vladdi[/quote]

hmm nie gram szczególnie długo w 40tke ale kości z cyferkami 2/4/6/10 czy jakos tak to nie uzywałem ;)
ww.wh40k.pl

Blood Angels 7k, IG + AC 4,5k, Deamonhunters 1,5k, Tyranids 4k, IW 3k (in progress), WE 4k (in progress), VC 2,5k (in progress)

Offline bentlej

Własny pomysł na Chapter Approved ;)
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 03, 2006, 07:49:09 pm »
Sorry :oops: , zwracam honor.
 sumie grać nie umiem i malowac też tak se,ale itak jest spoko.

Offline Brat Tomasz

Własny pomysł na Chapter Approved ;)
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 03, 2006, 07:53:12 pm »
Cytat: "Chase_113"
było mieć oko na Eye of Terror


to mi się spodobało najbardziej :-)  co do reszty zgadza sie z kadrinazim.
ww.wh40k.pl

Blood Angels 7k, IG + AC 4,5k, Deamonhunters 1,5k, Tyranids 4k, IW 3k (in progress), WE 4k (in progress), VC 2,5k (in progress)

Offline Uldor

Własny pomysł na Chapter Approved ;)
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 03, 2006, 08:53:43 pm »
Ja mam kilka pomysłów, myślę nad ich wykonaniem:

1) Squaty
2) Wojska Adeptus Mechanicus,  straż fabryk, etc.
3) Ordo Xenos
4) Hive Militia
5) Fallen Dark Angels.

Pominę Squaty, bo to IMO powinno zostać zrobione wspólnie i co najważniejsze fachowo. Zacznę od AdMech.

HQ
Fabricator General (special character , Skitarii retinue)
Magos (Archmagos, Archmagos Veneratus, Skitarii retinue)
Logis (Servitor Retinue)
Machine Cult Command Squad (Skitarii Command Squad, Engineseer Command Squad, Magos Command Squad, Titan Crew Command Squad)

Elites
Engineseer (Servitor retinue)
Magos (Skitarii retinue)
Veteran Skitarii
Land Raider Crusader
Adeptus Mechanicus Drednought / Adeptus Mechanicus Venerable Drednought

Troops
Imperial Guard Commandos
Servitors
Skitarii
Leman Russ
Predator
Transport Options: Rhino, Chimera, Razorback, Thunderhawk (Deep Strike, ale wróg, nieopodal którego zostaną zrzuceni żołnierze może zostać ostrzelany z dział kanonierki)

Fast Attack
Land Speeder Squadrons
Skitarii Motorbike Squadrons
Skitarii Assault Squads

Heavy Support
Leman Russ Demolisher
Predator Annihilator
Land Raider
Chapel of Omnissiah*

*ruchoma forteca, ja to widzę jako wielki odpowiednik LR, tyle, że wszędzie jakieś działka, gunservitorzy a na górze możliwość wystawienia Fabricator Generala lub Archamgos Veneratus, jakby za ambonką też uzbrojoną w działka, z księgą głoszącego przykazania Boga Maszyny

Jachu: Obawiałeś się właśnie takich nierealnych pomysłów, co ;)

Uldor
I tak, w wigilię zniszczenia Mordheim, wraz z ludźmi zgromadziły się tam człowiecze grzechy, niczym trucizny i jady, co gromadzą się w jednym wrzodzie, który felczer może usunąć sprawnym cięciem noża"

Bernhardt Hal, Generał Templariuszy Sigmara

Offline kadrinazi

Własny pomysł na Chapter Approved ;)
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 03, 2006, 09:06:21 pm »
A tego typu pomysł mamy juz tu:
http://www.geocities.com/fabricatorgeneral/adeptmechcodex/index.html

Armie Adeptus Mechanicus są dobre do Epica ale nie do Battle'a. Przedstawienie na stole Legionu Tytanów, wspartego masą Skitarii i ciężką artylerią -  jak to miałoby wyglądać?
Ale Squaty...hmmm... moja krasnoludzka natura bardzo siędo tego przychyla... :D  Musze pomyśleć...
powiadania w klimatach W40k (i nie tylko):
http://bluuurp.blogspot.com/

XVII-wieczny projekt WAB:
http://www.gis.manewry.vdl.pl/viewforum.php?f=42

Zapraszam!

Offline Uldor

Własny pomysł na Chapter Approved ;)
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 03, 2006, 09:43:09 pm »
Dlaczego nie uważasz, że armie AdMech nie są dobre do W40k? Mi chodzi o armie grywalną w polskich warunkach, tzn. bez Tytanów. Napisałem, są to wojska walczące podczas oblężeń miast-faryk czy ataków wroga. Są to wojska głównie czołgowo - piechotne. Myślę, że na Gildii też można coś takiego obmyśleć. Ostatecznie po to chyba jest ten temat?

Uldor
I tak, w wigilię zniszczenia Mordheim, wraz z ludźmi zgromadziły się tam człowiecze grzechy, niczym trucizny i jady, co gromadzą się w jednym wrzodzie, który felczer może usunąć sprawnym cięciem noża"

Bernhardt Hal, Generał Templariuszy Sigmara

Offline kadrinazi

Własny pomysł na Chapter Approved ;)
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 03, 2006, 09:47:48 pm »
Opracować można wszystko, tylko to musi mieć ręce i nogi. Podstawa sił zbrojnych Adeptus Mechanicus to Legiony Tytanów, cała reszta to tylko uzupełnienie. Dlatego według mnie nei ma sensu tworzyć takiej armii - bedzie to tylko uber-IG, z bonusami w typie sprzętu z Imperial Armour.
powiadania w klimatach W40k (i nie tylko):
http://bluuurp.blogspot.com/

XVII-wieczny projekt WAB:
http://www.gis.manewry.vdl.pl/viewforum.php?f=42

Zapraszam!

Offline dejwut

Własny pomysł na Chapter Approved ;)
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 03, 2006, 09:54:44 pm »
Coś oryginalnego?

Hrud!

Rasa często błędnie określana jako kosmiczni Skaveni ma jednak wiele cech charakterystycznych dla szczuroludzi. Przygarbiona sylwetka, ogon, wydłużony pysk, duża giętkość ciała. Nie mają oni swego państwa, lecz raczej żyją w małych grupach trudniąc się handlem, najemnictwem lub piractwem. Często żyją w niewielkich podziemnych koloniach kierowanych przez obdarzonyc hmocami psychicznymi przywódców.

Posługują się oni w dużej mierze technologią plazmową, oraz przejawiają niesamowitą zdolność odzyskiwania i używania do włąsnych celów technologii innych ras. Umiejętnością tą, biorąc pod uwagę bardziej naukowe podejście do problemu, daleko wyprzedzają Orki.

Hrud posiedli tajemniczą zdolność podróży przestrzennych bez użycia skomplikowanych mechanizmów warpowych. Z tej przyczyny nie posiadają oni dużych statków międzygwiezdnych, a między planetami i układami mogą się poruszać nawet i bez ich pomocy! Przypuszcza się, że używają do tego tych samych, lub podobnych technologii co Eldarowie.

Co ciekawe zdaje się, że Hrud są, lub byli kiedyś sojusznikami Eldarów, stworzonymi przez Old Ones. Ich bóg kuźni oraz reszta bogów mają podobną historię i mitologię jak Eldarscy bogowie z Vaulem na czele.

Hrud są mistrzami tajemnicy i ukrywania - często kolonie zakładane na "niezamieszkałych" planetach od samego początku znajdują się pod obserwacją przebywających tam już od dawna Hrud. Często przedstawicieli tej rasy znajduje się na ogromnych okrętach Adeptus Mechanicus. Zwani są oni przez załogę gięciakami (bendies) z powodu zdolności przeciskania się przez, wydawać by się mogło, dużo za małe otwory i przejścia. Często wykorzystują oni tajemniczą zdolność wtapania się w otoczenie - przemykają wzdłuż ścian i załuków tak delikatnie i szybko, że tylko najbystrzejśi potrafią odróżnić istotę od zwyczajnego cienia.

fin

Jak bym widział taką armię? Dużo skautów, deep strike'ów poprzez elementy terenu (tak, jak robi to Lictor), kradzione pojazdy, lub alternatywnie własne Hrudowe, lecz noszące ewidentne znamiona niedawnej przynależności do kogoś innego( ;) ). Popularną bronią specjalną byłyby bronie plazmowe i wynalazki eldarskie. Fleet of Paws. Niski leadership, wysokie strzelanie, średnia walka wręcz, siła i wytrzymalosc człowieka, save 5 lub 6+. Średnie do silnych moce psychiczne.

Modele konwertowane ze skavenów, z mordami w czymś jak maski przeciwgazowe i gogle, jak mają Globadierzy, zrobionymi z Green Stuffu. W łapkach bronie różnych ras, w tym popularne karabiny krootów (pasują klimatem). Pojazdy często pokradzione z imperialnych magazynów, jednakże nie wypatroszone, jak orcze, lecz wzbogacone ciekawymi, lecz często zawodnymi, wynalazkami.

Co myślicie?[/url]
 czego się śmiejecie?
Sami z siebie się śmiejecie!
 - Nikolai Gogol
-----------------------------
bakejpan.com

Offline kadrinazi

Własny pomysł na Chapter Approved ;)
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 03, 2006, 10:04:59 pm »
Broń eldarska plus moce psychiczne - myślę że Inkwizycje będą się biły o prawo walki z tą rasą.  :lol:  Hrudowie są ciekawi, ale istnieją na obrzeżach świata W40k - fajnie byłoby z nimi grać Kill-Team albo inne małe starcia, trudno sobie wyobrazić jako armię na 2000 pkt.
O ile pamiętam to Iron Warriors "czyścili" w czasie Wielkiej Krucjaty jakieś planety z Hrudów... co za pomysl na klimatyczną kampanię.
powiadania w klimatach W40k (i nie tylko):
http://bluuurp.blogspot.com/

XVII-wieczny projekt WAB:
http://www.gis.manewry.vdl.pl/viewforum.php?f=42

Zapraszam!

Offline dejwut

Własny pomysł na Chapter Approved ;)
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 03, 2006, 10:13:03 pm »
Wlasnie - dlatego coraz bardziej napalam się na systemy skirmishowe - mniej malowania, wiecej fabuły! Szybsza walka, bardziej 'przyziemna'!

Infinity man:P

sorry za oftopa.

A Ordo Xenos ma sporo doświadczeń z 'deratyzacji' :P
 czego się śmiejecie?
Sami z siebie się śmiejecie!
 - Nikolai Gogol
-----------------------------
bakejpan.com

Offline Uldor

Własny pomysł na Chapter Approved ;)
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 03, 2006, 10:13:05 pm »
Cytat: "kadrinazi"
co za pomysł na klimatyczną kampanię


I właśnie dlatego nie powinniście o tym wspominać GW :D :D :D

Mi się ci Hrudowie podobają. Moja propozycja statystyk:

WS3 BS4 S3 T3 W1 I5 A2 Ld6 Sv5+

Jak pasuje?
I tak, w wigilię zniszczenia Mordheim, wraz z ludźmi zgromadziły się tam człowiecze grzechy, niczym trucizny i jady, co gromadzą się w jednym wrzodzie, który felczer może usunąć sprawnym cięciem noża"

Bernhardt Hal, Generał Templariuszy Sigmara

Offline dejwut

Własny pomysł na Chapter Approved ;)
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 03, 2006, 10:19:33 pm »
Okej, poza dwoma atakami. Pomysł kontrowersyjny... jakieś argumenty za?

A co do zasad itp. efektem powinna być wg. mnie armia wkurzająca do grania przeciwko niej. COś jak Necroni, tylko w 'inną mańkę'. Dużo wyskakujących nie wiadomo skąd dosyć słabych jednostek. By przeciwnik na widok kolejnego oddziału pojawiającego się gdzieś za swoimi liniami klął "no kurde, znowu? ile ty tego jeszcze tam masz?... i tu też? no w morde jeża!" ;)
 czego się śmiejecie?
Sami z siebie się śmiejecie!
 - Nikolai Gogol
-----------------------------
bakejpan.com