trawa

Autor Wątek: Timof i cisi wspólnicy  (Przeczytany 676585 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jaszcząb

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #885 dnia: Grudzień 29, 2008, 08:00:38 pm »
Wydawca 5 tomu WKP pisze:

Cytuj
400 wow, fajnie się dowiedzieć

Offline freshmaker

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #886 dnia: Grudzień 29, 2008, 08:25:44 pm »
coś takiego usłyszałem w ck.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Raf Fariszta

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #887 dnia: Grudzień 29, 2008, 08:28:06 pm »
Niech wydawca się więc pochwali....już kiedyś udzielał takich informacji (mimo odradzania przez speców) więc może jeszcze raz.....
PS. I może coś skrobnie o dodatku do FH HC przy okazji.....np. planowany termin wydania.....
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2008, 08:32:04 pm wysłana przez Raf Fariszta »
Nocy Matko Dnia

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #888 dnia: Grudzień 29, 2008, 09:45:51 pm »
Kiedyś było mówione, że wkp5 ma mieć nakład 500 egzemplarzy. nie chce mi się szukać ingo, bo to nie jest ważne.


Chciałem się za to odnieść do Ziniola 3
Dzisiaj przeczytałem, nie wszystko, zauważam zmiany na lepsze, fajny wywiad z KRLem, ciekawy z Prokupkiem (ma ktoś na niego namiar, jestem ciekaw tego 9-go numeru AARGH! który będzie dotyczył Polski)
Zaskoczyła mnie troszkę ta trzecia część "FOTOSTORY". Nie ukrywam, czekałem na nią, a tak jakoś dziwnie się ta klatkowa sytuacja rozwiązała.
Ogólnie komiksy polskich twórców bardzo mi się podobały.

ale chciałem tylko napisać że jak się coś każe (od kazania) to lepiej jednak napisać to słowo przez Ż a nie przez RZ (jak karze od karania) ;)

więcej uwag na razie nie posiadam. No może literówka jedna (tzrech). ale ja to mam delikatnego pier...ca jeżeli chodzi o takie błędy i zdolność ich wynajdywania.

Konkluzja: Jestem mocno zadowolony z zakupu
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline graves

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #889 dnia: Grudzień 30, 2008, 07:27:13 am »
ja już mam wkp5. pytam z ciekawości - nakład wynosi 400 egzemplarzy a od sprzedaży tego tytułu zależy czy timof weźmie się za kończenie innych serii europejskich.
Odpowiedź od Timofa:
timof 22:13:41
1. nakład 500
2. będzie jak będzie. chyba że raf fariszta chce pomóc i ma mnóstwo czasu, to podeslę mu i on przepiszę. niewątpliwie wtedy szybko się ukaże. niestety z komiksów się nie żyje w tym kraju i trzeba dla takich rzeczy poświęcać czas wolny.
ponad połowa materiału już przepisana.

« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2008, 09:36:04 pm wysłana przez graves »
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Raf Fariszta

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #890 dnia: Grudzień 30, 2008, 08:08:22 am »
Odpowiedź od Timofa:
timof 22:13:41
1. nakład 500
2. będzie jak będzie. chyba że raf fariszta chce pomóc i ma mnóstwo czasu, to podeslę mu i on przepiszę. niewątpliwie wtedy szybko się ukaże. niestety z komiksów się nie żyje w tym kraju i trzeba dla takich rzeczy poświęcać czas wolny.
ponad połowa materiału już przepisana.
Dzięki Timofie, dzięki Gravesie.....
Pomóc, chętnie pomogę, ale ewentualnie w swojej specjalności.....
Nie naciskam i nie prę, że ma być już i natychmiast....pojawił się sygnał od Timofa to spytałem....rozumiem również czynniki obiektywne takie jak zakłamana drukarnia, system partyjny itp. Pozdrawiam Wydawcę Roku in spe....
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2008, 09:36:20 pm wysłana przez graves »
Nocy Matko Dnia

ramirez82

  • Gość
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #891 dnia: Grudzień 30, 2008, 09:00:57 am »
Ciekawa sprawa. Ludzie którzy juz dawno zapłacili za From Hell HC, do dziś nie otrzymali dodatkowej ksiażeczki którą powinni otrzymać wraz z komiksem. Nie pamietam jaka była przyczyna tego że nie było tej ksiązeczki od razu. Tak czy siak do dzis cisza w tej kwestii, i wiadomo tylko tyle że "jak będzie to bedzie". Nie żebym narzekał! Nawet nie kupowałem From Hell HC w przedpłacie, tylko SC, więc temat mnie nie dotyczy. Do tego jeszcze, Oskar Ed zapowiadany był na ten rok zdaje sie? I też cisza w tym temacie? A to chyba nie jedyna przesunieta premiera Timofa? Powtarzam raz jeszcze, nie narzekam, nie krytykuje, cieszy mnie kazdy wydawca który wkłada trud w wydawanie tak wspaniałych komiksów jak Blankets, Karuzela głupców, czy From Hell. Zastanawia mnie tylko gdzie podziali sie ci wszyscy malkontenci, z Kingpinem na czele, którzy tak lubuja się w narzekaniu na Manzoku? Jak to jest że krytykuje sie Manzoku przy kazdym ich błędzie, a Timofa nigdy?

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #892 dnia: Grudzień 30, 2008, 10:01:14 am »
Malkontenci mają urlop i odpoczywają.
Poczytaj forum, przyczyna niewydania książeczki była podana.
I przypomnij sobie, że ta książeczka to prezent od wydawcy. Mogło jej nie być, cena komiksu byłaby taka sama. Wszystko to było wyjaśnione, ale jak się nie chce czytać forum, to później ma się pół-informacje.
Wiesz czym się różni Timof od Manzoku? Że u Timofa błędy to wyjątki, a u Manzoku reguła.

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #893 dnia: Grudzień 30, 2008, 10:21:42 am »
W końcu nie bije się swojego.
Nawet, jeżeli ten ktoś nie jest konsekwentny.
Ja tam czekam cierpliwie. Wcześniej czy później książeczka się pojawi, a ja i tak gubię się w morzu książek, które nie dane mi było jeszcze "połknąć".

Offline bąbielek

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #894 dnia: Grudzień 30, 2008, 10:30:53 am »
Z timofem jest też lekka różnica w informowaniu. Timof jak zapowiada, to "wstępnie", a jak okazuje się, że "wstępnie" podany miesiąc nie da rady, to informuje o przesunięciu (tak jak Egmont chociażby). Manzoku informowało o przesunięciu (do tej pory) 2 tygodnie po tym, jak komiks miał już być na półkach. To lekka różnica.

Aczkolwiek z "Oskar Edem" ramirez82 masz rację. Raz była informacja o przesunięciu na listopad, drugiej już nie było. Akurat ja wiedziałem, że się w tym roku to nie ukaże, więc po prostu ta dezinformacja nie była dla mnie widoczna. Bo z timofem to też jest tak, że można mu wysłać maila i on odpowie.

edit:
No i mam parę informacji :)

Cytuj
1. Wkp5 sprzedaje się przeciętnie, ale jak i ile i czy eksperyment się udał, czy nie, to można będzie mówić pod koniec lutego.
2. Oskar Ed - jak poślizgów już nie bedzie (wszystkie sprawy załatwione z wydawcą oryginału i z autorem), to powinien być pod koniec stycznia (odpukać).
3.  U timofa przytegocą się o kropkę i przecinek, o zamierzone kwestie stylistyczne, w Manzoku nawet błędy w tłumaczeniu są wybaczalne. Więc bez przesady z tym że się nie jeździ, bo wręcz pomyka się jak po łysej kobyle.
4.  Z zapowiedzi (mam nadzieję, na niektóre rzeczy nie mam wpływu): styczeń (koniec): Oskar Ed i DŻ7, luty: Pierwsza Wiosna, marzec: Fun Home (początek), Opowieści Rybaka 2 (mam nadzieję), Bi Bułka 2, Ziniol 4 (być może ostatni, bo minus każdego numeru narazie jest duży). Esex Country zapewne trochę później niż w marcu.
5. Aktualizacja strony na dniach. A tam mam nadzieję więcej informacji.

« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2008, 10:55:06 am wysłana przez bąbielek »

Klick me up, klick me down.

Offline Jarek Obważanek

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #895 dnia: Grudzień 30, 2008, 11:48:36 am »
Info o Oskarze miało być (i kilka innych, z których nie wszystkie Łukasz wkleił powyżej), ale na magisterskim finiszu nie dałem rady go puścić, dopiero teraz zaczynam nadrabiać to i owo.
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline arcz

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 449
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • BICEPS!
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #896 dnia: Grudzień 30, 2008, 12:04:35 pm »
ramirez82: w pewnym sensie się z Tobą zgadzam co do narzekania na jednych, a pomijania w mędzeniu drugich. Chociaż to akurat normalna sprawa, że w przypadku tych co się jakby bardziej zna, osobiście nawet, przymyka się oko na pewne kwestie.

Manzoku od początku swojej działalności, przy każdej możliwej okazji, robi trochę syfu. Doceniam, że wydają niezłe (jak dla mnie) tytuły w przystępnych cenach. Cieszą również zapowiedzi. Ale co z tego, jak ta radość co jakiś czas niszczona jest przez te ciągłe obsuwy i zabawę w kotka i myszkę z czytelnikiem.

Co do Timofa i książeczki - ja nie narzekam, za FH się nawet nie zabrałem.
Za to przeliczyli się lekko Ci, którzy kupili z myślą o dalszym puszczeniu w obieg kompletu :)

Martwi mnie cholera ta niepewna przyszłość Ziniola :/

Offline Jaszcząb

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #897 dnia: Grudzień 30, 2008, 12:22:11 pm »
Poza tym w przyrodzie musi być równowaga. Tu się na Manzoku narzeka, a na innym forum odbywa się zbiorowy onanizm po ukazaniu się każdego komiksu z tego wydawnictwa. A znowu na tym innym forum prawie każdy tytuł od Timofa przyjmowany jest conajmniej chłodno.

Ludzie, kupujta Ziniola.
Niech nam żyje sto lat.

Offline Death

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #898 dnia: Grudzień 30, 2008, 01:45:47 pm »
Ostatnio naczytałem się tyle dobrego o Essex Country że zaczynam z niecierpliwością czekać na ten tytuł.
460 stron...hmm...może by tak twarda oprawa  ;-)

Offline arcz

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 449
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • BICEPS!
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #899 dnia: Grudzień 30, 2008, 02:01:41 pm »
I obwoluta! I obwoluta! ;)