Autor Wątek: Timof i cisi wspólnicy  (Przeczytany 681488 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1005 dnia: Lipiec 17, 2009, 11:12:35 am »
1. Czy w tym stuleciu doczekamy się tej nieszczęsnej książeczki do From Hell?
2. Czy na tegoroczny MFK planowany jest kolejny zeszyt z cyklu Polski Dzień Darmowego Komiksu?

Offline yurek1

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1006 dnia: Lipiec 17, 2009, 11:31:30 am »
1. Czy w tym stuleciu doczekamy się tej nieszczęsnej książeczki do From Hell?
haha!

"chcesz usłyszeć słowa, to sam je sobie wymyśl"... :)
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline Bane

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1007 dnia: Wrzesień 05, 2009, 11:12:17 am »
No, no - na http://ziniol.pl/ można przeczytać, że Timof wydaje "Skina" Petera Milligana. Dla mnie prawie pewny zakup.

Offline Damex

  • Redakcja KZ
  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • *
  • Wiadomości: 419
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • DCManiak
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1008 dnia: Wrzesień 18, 2009, 03:00:51 pm »
po ostatnich wykiwanych i essex country liczę, że nadal wydawnictwo będzie publikować komiksy z Top Shelf tak dobre, jak dotychczas. Jest kilka ciekawie brzmiących pozycji, w tym chociażby ALEC: THE YEARS HAVE PANTS, czy też A COMPLETE LOWLIFE. Ale przede wszystkim Box Office Poison i Too Cool To Be Forgotten, oba Aleksa Robinsona!
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2009, 03:39:07 pm wysłana przez Damex »
DC MULTIVERSE
www.dccomics.com.pl

ramirez82

  • Gość
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1009 dnia: Październik 08, 2009, 10:09:04 am »
Good-Bye, Chunky Rice i Carnet de Voyage Thompsona, oraz Lapinot Trondheima z Mroji - czy już wiadomo czy tych komiksów faktycznie można spodziewać się w listopadzie?


Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1010 dnia: Październik 08, 2009, 05:12:33 pm »
Good-Bye, Chunky Rice i Carnet de Voyage Thompsona, oraz Lapinot Trondheima z Mroji - czy już wiadomo czy tych komiksów faktycznie można spodziewać się w listopadzie?

Info od Timofa

Cytuj
Lapinot tak
pozostałe 2 zależy od tego czy dostaniemy w jakimkolwiek rozsądnym terminie materiały aby zdążyć
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline burberry

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1011 dnia: Październik 20, 2009, 11:15:38 pm »
http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,31353.0.html zalozylem temat o Skinie, jakby kogos to interesowalo
Bóg Cię kocha

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1012 dnia: Listopad 04, 2009, 12:03:26 pm »
kolejna zapowiedz Timofa. na listopad zaplanowano 'Pamiętam, jak...' Flixa. o komiksie przeczytać można na stronie wydawcy:
http://timof.pl/timof-zapowiedzi-pl.html

a o samym autorze w jednym z numerów KZ:
http://www.kazet.bial.pl/2005_04/z_niemcy.htm

ramirez82

  • Gość
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1013 dnia: Listopad 04, 2009, 12:14:11 pm »
Niezła niespodzianka, ale z zakupem pewnie poczekam do pierwszych opinii. Tymczasem licze na zapowiadane wcześniej na koniec roku komiksy Thompsona i Trondheima...

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1014 dnia: Listopad 04, 2009, 08:59:13 pm »

a o samym autorze w jednym z numerów KZ:
http://www.kazet.bial.pl/2005_04/z_niemcy.htm

O kurde, ale Helmut...  :shock:

Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline norbs

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1015 dnia: Listopad 08, 2009, 02:56:48 am »
Zmieniając troszkę temat; mini relacja z spotkania z Eddie Campbell'em w Londynie.

- Niesamowicie sympatyczny gość, gadał by godzinami. Na sam początek tekst "Myślałem że ktoś mi ukradł torbę. Pięć razy z parteru na drugie piętro przebiegłem szukając jej kiedy żona się odezwała: Eddie, dałeś mi ją 5 minut temu..." A w niej mn. znajdowało się 20 stron szkiców, pomysłów na nową komiks! (ma być o pieniądzach, podał nawet jakiś tytuł ale niestety go nie pamiętam...)
- Arnold Brown prowadził z nim spotkanie. Szkocki komik, jak Eddie, też z Glasgow. ("We're from Glasgow, we're meant to be funny!")
- Eddie opowiadał trochę o swoim dzieciństwie w lepszej dzielnicy Glasgow, kłopoty z dzieciakami z gorszej dzielnicy, czasu u Ciotki i takie podobne.
- Opowiadał jak radzi sobie w domu, pracując w chaosie biegających dzieci i  wszędzie szwędających się kotów. Żona więc zorganizowała mu więc jakieś małe biuro czy studio poza domem. Cisza, spokój. Co robić? Wziął się za czytanie książki. Nie długo potem wrócił do domowego chaosu bo nie mógł się skupić nad komiksami w tam sterylnym środowisku.
- Miał kiedyś zlecenie narysować postać Baccuhus'a (jego włana postać) dla (!) mamy Quetina Tarantino. Był problem z narysowaniem jego zmarszczek. Spróbował więc włosem z głowy. Nic. No to więc włosem z nieco innego miejsca ;) Trochę zakręconych, latał tusz tu i tam ale dało radę.
- Głównym tematem było jego najnowsze dzieło "Alec: The years have pants", wydanie zebrane wczesniej wydanych części z nowym materiałem. Autobiografia bodajże. Niezła cegła, większa od From Hell. A wypomniawszy przed chwilą o Bacchus'ie, za reedycje Top Shelf bierzę się w następnym roku, całość ma wyjść w dwóch dość dużych tomach.   

To raczej wszystko, o komiksach i jego pracy raczej najmniej było mowy. Ale spotkanie jak najbardziej udane. Z 50-60 było (Tomine w lutym miał większą publiczność!)

Ale ostatnia ciekawostka podczas rozdawania autografów, jak przyszedłem z polskim wydaniem From Hell;

Eddie: "What is this? ... Never seen this in my life! Where did you get this from?"
Szybko przegląda, no i bierze się za autograf. Ale chwila później...
"Peter, have you got some paper on you? Anything will do really."
W końcu znajduje jakąś kopertę i zapisuję tytuł "PROSTO Z PIEKŁA" xD

A muszę dodać że był miło zaskoczony jakością wydania. Brawa tutaj dla Timofa i ekipy, a mowa o wersji HC.
Przesympatyczny gość, mam nadzieję że kiedyś też z okazji MFKi czy przy innej okazji też do Polski wpadnie kiedyś.

Offline holcman

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1016 dnia: Listopad 08, 2009, 07:19:47 am »
O kurde, ale Helmut...  :shock:

O kurde, ale komentarz... :shock:

Offline Verminard

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 357
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Liczenie stron biedakioskowych wydań to choroba
    • Motyw Drogi
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1017 dnia: Listopad 08, 2009, 10:33:50 am »

Ale ostatnia ciekawostka podczas rozdawania autografów, jak przyszedłem z polskim wydaniem From Hell;

Eddie: "What is this? ... Never seen this in my life! Where did you get this from?"
Szybko przegląda, no i bierze się za autograf. Ale chwila później...
"Peter, have you got some paper on you? Anything will do really."
W końcu znajduje jakąś kopertę i zapisuję tytuł "PROSTO Z PIEKŁA" xD

Będzie chciał sobie zamówić, a tu niespodzianka - wyprzedane.  ;-) Swoją drogą, czy twórcy nie są informowani o wydaniach swoich komiksów w różnych krajach? Guy Delisle np. miał sporą wiedzę, o różnych wersjach Phenianiu...
"Może, gdyby tam były kolory i czytało się to w normalny sposób, to bym zmienił zdanie, tak mangi do komiksów nie zaliczam. . .
Że ja ignorantem? Może w sumie tak, ale wolę to nazywać "ściśle sprecyzowane poglądy na świat"
- Roy_v_beck

Offline holcman

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1018 dnia: Listopad 08, 2009, 10:44:03 am »
Będzie chciał sobie zamówić, a tu niespodzianka - wyprzedane.  ;-) Swoją drogą, czy twórcy nie są informowani o wydaniach swoich komiksów w różnych krajach? Guy Delisle np. miał sporą wiedzę, o różnych wersjach Phenianiu...

Wydawca ma obowiązek wysłać pewną liczbę egzemplarzy czy to do samego autora, czy do agenta, czy do wydawnictwa, do którego zostały kupione prawa. Tak, czy inaczej egzemplarz obcojęzycznych edycji powinien trafić do twórcy/twórców. 

Offline Death

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1019 dnia: Listopad 08, 2009, 11:49:47 am »
Prosto z piekła jest jeszcze dostępne w obu wersjach.
norbs masz rysunek na "From Hell" czy tylko podpisik?
Jeśli rysunek to zapodaj fotę :)
Helmut heh  :lol: