Autor Wątek: Timof i cisi wspólnicy  (Przeczytany 681809 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1095 dnia: Lipiec 07, 2010, 01:45:12 pm »
Czytał już ktoś Mojego syna? Jakoś nie mogę się zdecydować na zakup, a niewiele opinie w sieci...

Maciejaszek

  • Gość
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1096 dnia: Lipiec 07, 2010, 02:24:23 pm »
Moim zdaniem ten komiks to miazga.
Totalnie mnie rozwalił już od pierwszych plansz.

Offline Jarek Obważanek

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1097 dnia: Lipiec 07, 2010, 02:43:49 pm »
Czytał już ktoś Mojego syna? Jakoś nie mogę się zdecydować na zakup, a niewiele opinie w sieci...

Mnie przekonały już plansze w językach mi obcych. ;)
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline ljc

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1098 dnia: Lipiec 07, 2010, 04:52:24 pm »
u mnie zaś nie wzbudził żadnego entuzjazmu, choć muszę przyznać, że graficznie stylizacja jest ciekawa
tamtam!

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1099 dnia: Lipiec 10, 2010, 07:37:22 pm »
Co się dzieje z książeczką-dodatkiem do From Hell?

Offline holcman

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1100 dnia: Lipiec 10, 2010, 09:36:41 pm »
Czytał już ktoś Mojego syna? Jakoś nie mogę się zdecydować na zakup, a niewiele opinie w sieci...

Pozwolę sobie przekleić moją opinię o "Moim chłopcu" z Górnej Półki za rok 2006, która ukazała się na nieistniejących (niestety) już Below Radars:

Kiedy w Angouleme na stoisku pewnego holenderskiego wydawcy wziąłem do ręki ten komiks pomyślałem, że to rzecz sprzed stu lat, odkryta gdzieś w archiwach jakiejś europejskiej (a może amerykańskiej?) biblioteki. Zacząłem go przeglądać i już przy prologu byłem mocno zdziwiony. „Czy sto lat temu ktoś zacząłby komiks sceną porodu, w której lekarz nap*****la kobietę miotłą w brzuch, żeby dzieciak w końcu wyszedł?” – myślałem sobie. Chwilę potem na stoisko tego holenderskiego wydawcy wszedł chłopak, który jak się okazało był autorem komiksu „My Boy”. Nazywał się Olivier Schrauwen i absolutnie nie wyglądał na sto lat.

„My Boy” było nominowane w tym roku do nagród na festiwalu w Angouleme. Ukazało się jednocześnie po francusku i angielsku (tę wersję dystrybuuje holenderski wydawca na całym świecie). Opowiada historię niepokojącej relacji między ojcem i synem – pełnej czułości rodzicielskiej miłości z jednej strony i chłodu, okrucieństwa z drugiej. Syn jest zresztą bardzo specyficzną postacią, o dziwacznej fizjonomii, zachowaniu nie pasującym do wyznawanych przez ojca zasad. Jakby tego było mało biorą oni udział w absolutnie surrealistycznych, groteskowych wydarzeniach, które do samego końca nie przestają zaskakiwać i wprawiać czytelnika w zdumienie.

No i warstwa graficzna, stylizowana tak, by przypominała stare komiksy, jak choćby te z antologii „Art Out of Time: Unknown Comics Visionaries 1900-1969”. Bardzo ciekawa, dobra rzecz. 

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1101 dnia: Lipiec 12, 2010, 12:00:49 pm »
Bardzo ciekawa, dobra rzecz. 
Tak, ale w moim przypadku nie na tyle, żebym się zachwycił, czy doznał wstrząsu... Schrauwen nie zdołał przekroczyć progu, za którym liczyłaby się już tylko artystyczna prawda. Było bardzo blisko, ale po lekturze pozostałem jednak z odczuciem przede wszystkim artystycznej kalkulacji... Czyli forma zdominowała treść.

ramirez82

  • Gość
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1102 dnia: Lipiec 15, 2010, 08:17:45 am »
Faktycznie bardzo dobry komiks. Mnóstwo ciekawych, absurdalnych pomysłów, jak choćby wspomniane już odbieranie porodu przy użyciu miotły, czy "wzruszająca" śmierć faceta po pojedynku z gorylem. Dziwna relacja ojca z synem, w połączeniu z tymi wszystkimi absurdami dziejącymi się dookoła i fascynującą stroną plastyczną komiksu, daje wyjątkowy efekt. Do tego bardzo ładne wydanie, na solidnym, grubym papierze.

Offline adro

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1103 dnia: Sierpień 08, 2010, 02:07:43 pm »
Ladny pakiecik szykuje sie na mfk
Atrakcyjnie zapowiadaja sie zarowno komiksy Polakow jak i zagranicznych autorow
No i pojawi sie ciekawy szorcik w ramach darmowego komiksu.
pzdr
PS szczegoly tu http://komiks.nast.pl/nowosci/13394/Zapowiedzi-Timof-Comics-na-MFKiG-2010/
 
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1104 dnia: Sierpień 08, 2010, 02:17:05 pm »
Najbardziej cieszy mnie Flix.

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1105 dnia: Sierpień 08, 2010, 02:22:31 pm »
Flixa i Robinsona kupię w ciemno.
Mam nadzieję, ze wtedy rozwiąże się również sprawa z książeczką.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1106 dnia: Sierpień 09, 2010, 10:22:02 am »
Cytat: Timof
Francisco, osiemnastoletni karabinier walczący po stronie republikanów

z demokratami? :)

A ten Robinson kusi. :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

ramirez82

  • Gość
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1107 dnia: Wrzesień 05, 2010, 10:39:32 am »
Może ktoś coś wiecej napisać o antologii Czas na komiks? Czy w antologii są całe komiksy, czy może tylko fragmenty?

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1108 dnia: Wrzesień 05, 2010, 11:59:05 am »
Jak dla mnie to bardzo roznorodna antologia. Sa cale fabuly, ale tez fragmenty, jak np. nieskonczony Wiedzmin Trusta. Ale warto to zobaczyc. Czesc prac juz niestety widzialem w jakichs wczesniejszych zbiorkach, nie wiem po co takie powtorzenia (rozumiem ze to zbior tago co wisialo w galerii, ale mimo wszystko). Dobor autorow b. trafny. Jak dla mnie zabraklo - 1, 2 zeby miec the best of polish comics.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

ramirez82

  • Gość
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1109 dnia: Wrzesień 30, 2010, 09:37:34 am »
Przeczytałem Latarnię. Całkiem dobry komiks. Rzecz o przyjaźni starego z młodym, o tym jak stary uczy młodego, że warto marzyć - że tak pozwolę sobie uprościć całą fabułę. Historia kameralna, niby banalna, ale napisana tak, że wciąga, że przyjemnie mi się to czytało. A jeszcze przyjemniej oglądało, bo lubię tego typu rysunek.  Komiks w sam raz na rozgrzewkę przed mocnym, październikowym uderzeniem wydawców.
 
Poza tym, zdecydowanie wolałbym kolejne komiksy Paco Roca, niż Chabouta.

 

anything