trawa

Autor Wątek: Timof i cisi wspólnicy  (Przeczytany 676897 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1110 dnia: Październik 20, 2010, 10:05:54 pm »
Czy komiksy "Żegnaj, Chunky Rice", "Dziennik podróżny", "Zbyt cool, by dało się zapomnieć" oraz "Dziewczyny" mają mniejszy format niż ich wydania oryginalne?

Offline Jarek Obważanek

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1111 dnia: Październik 20, 2010, 10:26:07 pm »
Cytat: timof
różnią się o parę nanometrów :)
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1112 dnia: Październik 20, 2010, 10:39:48 pm »
różnią się o parę nanometrów :)
Szczerze mówiąc, w przypadku "Dziennika podróżnego" stawiałem na trochę większą różnicę. :)

Przy okazji dziękuję za wydanie "Samolotu". Fajnie mieć ten komiks na papierze.

Gilbaert

  • Gość
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1113 dnia: Październik 20, 2010, 10:41:55 pm »
Cytuj
Przy okazji dziękuję za wydanie "Samolotu". Fajnie mieć ten komiks na papierze.
też mnie to cieszy ;)

ramirez82

  • Gość
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1114 dnia: Październik 20, 2010, 11:19:55 pm »
A Sceny z życia murarza warto brać? Ale szczerze, dobre? Szminka podobała mi się, nawet jeśli scenariusz nie do końca, to graficznie nadrobił ten komiks. A jak jest z Scenami?
 
 
 
 

Offline skil

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1115 dnia: Październik 21, 2010, 02:41:46 am »
A Sceny z życia murarza warto brać? Ale szczerze, dobre? Szminka podobała mi się, nawet jeśli scenariusz nie do końca, to graficznie nadrobił ten komiks. A jak jest z Scenami?

Mnie "Szminka" podobała się umiarkowanie, rysunki/malunki bardzo. Uważam, że "Sceny..." są słabe. Interesujący jest pomysł wyjściowy, ale kończy się - zresztą jak zwykle u Szyłaka - na pretensjonalnym wykorzystaniu seksu i przemocy.
Dobry okazał się pomysł, żeby historię narysowali różni rysownicy. Efekt jest ciekawy. Inna sprawa, że nie wiem czy poleciłbym ten komiks ze względu na same rysunki, bo jest po prostu drogi.

Minus edytorski - na końcu komiksu jest spis treści, ale co z tego, skoro strony nie zostały ponumerowane..
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

ramirez82

  • Gość
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1116 dnia: Październik 21, 2010, 07:28:20 am »
Dzięki!

Offline holcman

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1117 dnia: Październik 21, 2010, 09:36:10 am »
Uważam, że "Sceny..." są słabe.

A ja, żeby nie zostawiać ramireza82 tylko z jedną opinią, uważam że "Sceny..." są bardzo interesujące. Przed ich lekturą odświeżyłem sobie "Szminkę" (na czym tam polega to "pretensjonalne wykorzystywanie seksu i przemocy"?) i polecam to zrobić wszystkim, którzy do "Scen..." się przymierzają. Ładnie się obie te opowieści uzupełniają. A przede wszystkim pokazują, że nie chodzi Szyłakowi tylko o seks i przemoc. 

 

Offline karolkonw

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1118 dnia: Październik 21, 2010, 09:46:56 am »
A ja, żeby nie zostawiać ramireza82 tylko z jedną opinią, uważam że "Sceny..." są bardzo interesujące. Przed ich lekturą odświeżyłem sobie "Szminkę" (na czym tam polega to "pretensjonalne wykorzystywanie seksu i przemocy"?) i polecam to zrobić wszystkim, którzy do "Scen..." się przymierzają. Ładnie się obie te opowieści uzupełniają. A przede wszystkim pokazują, że nie chodzi Szyłakowi tylko o seks i przemoc. 

 

21 października 2010
Szymon Holcman wstał z łóźka nie spodziewająć się że tuż za rogiem po wyjściu z sypialni
znajdzie się w oku cyklonu wydarzeń które zmienią jego życie na zawsze!!
Tego dnia o godzinie 09:36:10 Szymon postanowił wypowiedzieć się pozytywnie o komiksie Jerzego Szyłaka na forum intrnetowym
Ciąg następujących zdarzeń można określić tylko w jeden sposób - PORAŻAJĄCE

a kmiks jest w pytke

Offline MateuszSkutnik

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1119 dnia: Październik 21, 2010, 09:48:49 am »
Cytat: ramirez82
Szminka podobała mi się, nawet jeśli scenariusz nie do końca, to graficznie nadrobił ten komiks. A jak jest z Scenami?
odwrotnie.

ramirez82

  • Gość
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1120 dnia: Październik 21, 2010, 11:44:51 am »
Dzięki raz jeszcze.

Offline wilk

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1121 dnia: Październik 21, 2010, 04:39:36 pm »

Dobry okazał się pomysł, żeby historię narysowali różni rysownicy. Efekt jest ciekawy.
Według mnie nie wyszło to właśnie najlepiej. Lubię antologie ale te tradycyjne - jedna historia i jeden rysownik.

Za to bardzo spodobały mi się plansze rysowane przez Olafa Ciszaka. Bardzo duży progres od czasów publikacji w Arenie i pozytywne zaskoczenie. Cały komiks rysowany w tym stylu wyglądałby rewelacyjnie.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1122 dnia: Październik 21, 2010, 06:35:38 pm »
Według mnie nie wyszło to właśnie najlepiej. Lubię antologie ale te tradycyjne - jedna historia i jeden rysownik.

Za to bardzo spodobały mi się plansze rysowane przez Olafa Ciszaka. Bardzo duży progres od czasów publikacji w Arenie i pozytywne zaskoczenie. Cały komiks rysowany w tym stylu wyglądałby rewelacyjnie.

Mi sie bardzo podobaly plansze Ciszaka w tej oststniej antologii od Timofa. Tez widze progres, szczegolnie w takim ogolnym wyrazaniu sie przez grafike. Znacznie to dojrzalsze niz Karsten 100roz.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1123 dnia: Październik 21, 2010, 07:13:55 pm »
Nie znam "Szminki", a scenariusze Szyłaka mi nie podchodzą. Jednak "Sceny..." się podobały. Fajnie rysunkowo, okej scenariuszowo (świetne wprowadzenie Treny Fortynbrasa!), acz spodziewałem się czegoś lepszego. Z 25% rabatem - można polecić. Acz nie wiem, czy nie byłbym zawiedziony, gdybym wydał na to pięć dyszek bez zetki.

Offline ASX76

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1124 dnia: Styczeń 25, 2011, 01:50:30 pm »
Panowie, są jakieś przecieki o terminie wydania "Lost Girls"?