trawa

Autor Wątek: Timof i cisi wspólnicy  (Przeczytany 681275 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1155 dnia: Kwiecień 21, 2011, 01:05:40 am »
Cafe Budapeszt, spojrzenie na początki konfliktu izraelsko-arabskiego, to naprawde kawał porządnej lektury! Może nie jest to komiks tej klasy co Maus, czy Persepolis, ale jak dla mnie, niewiele mu do nich brakuje - przynajmniej w sensie wrażenia jakie na mnie wywarł. I te pozornie niechlujne rysunki, trochę w stylu Sfara, czy Blaina - miód!
 
http://comics.imakinarium.net/notis/2009/09/090914_zapico/090914_zapico.htm
 
A tak w ogóle, może mi ktoś wyjaśnić skąd te kolorowe plansze? Czyżby istniała równierz wersja kolorowa?
 
I nie obraziłbym się, gdyby Timof wydał pozostałe komiksy Zapico, La guerre du professeur Bertenev, oraz Dublines, bo po planszach prezentują się równie ciekawie...

Offline freshmaker

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1156 dnia: Kwiecień 26, 2011, 03:49:11 pm »
orientujecie sie czy jest jakas mozliwosc wymiany w wydawnictwie komiksow timofa i mroja? kupilem pana owoca i lapinota w promocji w empik.com. komiksy byly zafoliowane ale mimo tego okladki sa upi****lone jakby przyczytalo te komiksy 50 kominiarzy. do tego lapinot ma krzywo zrobione klejenie/szycie. widzialem inne egzemparze w zlotych tarasach i wygladaja jeszcze gorzej.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline arcz

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 449
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • BICEPS!
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1157 dnia: Kwiecień 26, 2011, 05:09:20 pm »
to chyba raczej powinieneś reklamować w empiku, a nie u timofa/mroji.

Offline freshmaker

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1158 dnia: Kwiecień 26, 2011, 06:55:41 pm »
tyle to wiem, ale empiowe egzemplarze sa w kiepskim stanie.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline ljc

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1159 dnia: Kwiecień 26, 2011, 07:56:31 pm »
orientuje się ktoś, czy i w jakim stopniu "Cafe Budapeszt" jest oparte na faktach historycznych? chodzi mi o losy rodziny głównego bohatera, a zwłaszcza jego matki... (a nie historię konfliktu palestyńsko-żydowskiego)

nota bene - bardzo dobry komiks...
tamtam!

Offline Rork

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1160 dnia: Czerwiec 05, 2011, 02:25:50 pm »
Czytał już ktoś Wybryki Xinophixeroxa?

Offline arcz

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 449
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • BICEPS!
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1161 dnia: Czerwiec 05, 2011, 02:39:54 pm »
Czytał. Fabuła całkiem przyjemna, chociaż stanowi tło do grafiki, która jest fe-no-me-nal-na. Sandoval udowadnia, że ma nierówno pod sufitem i z maestrią potrafi to przelać na papier :) z dotychczasowych jego rzeczy wydanych w PL "Wybryki..." przypasowały mi najbardziej. Czekam na więcej!

PS. A i samo wydanie albumu bardzo zacne. Jak dla mnie komiks maja.

Offline Quithe

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1162 dnia: Czerwiec 05, 2011, 02:45:12 pm »
Secondet. Tyle że nie czytałem innych jego tworów. Jednak cena masakryczna za taki albumik, na szczęście kupiłem za 50 zyla na FKW i wzbogaciłem go o arta od autora. Jednak z drugiej strony, gdybym wybulił 70 zyla i nie miał arta, to i tak nie żałowałbym zakupu.

Offline Rork

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1163 dnia: Czerwiec 05, 2011, 03:21:28 pm »
No to koledzy zachęciliście mnie do zakupu :smile:

ramirez82

  • Gość
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1164 dnia: Czerwiec 05, 2011, 03:35:06 pm »
Czytałem i jak dla mnie rozczarowanie. To że fabuła jest właściwie pretekstem do rysunków to jedno, ale gorzej, że wypada ona dość chaotycznie, coś się dzieje, są jacyś bohaterowie, ale jakoś w żaden sposób mnie to nie zajęło. A komiks bardzo ładnie wydany, to fakt.

Offline Quithe

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1165 dnia: Czerwiec 05, 2011, 03:46:54 pm »
Sandoval mówił, że siadał i rysował. Nie rozpisywał scenariusza itd, po prostu ciągnął historię na bieżąco. Mnie się ten zabieg podobał, bo przy tej liczbie paneli nie było sensu zbytnio kombinować, a tak zostaje nam trochę luk, gdzie możemy sami sobie dopowiedzieć historię, szczególnie przy epilogu.

Może w końcu się zbiorę któregoś dnia i napiszę tę recenzję.

Offline Death

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1166 dnia: Lipiec 09, 2011, 12:22:34 am »
a na MFKiG Mistrz i Małgorzata

Kilka lat temu, Polacy wydali inną komiksową wersję "Mistrz i Małgorzaty"...w Londynie.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1167 dnia: Lipiec 25, 2011, 10:23:24 am »
"Cafe Budapeszt" Alfonsa Zapico i "Trzy palce" Richa Koslowskiego – dwa tzw. zaangażowane komiksy, ale na różny sposób (czyli jeden na tak, a drugi na nie :)).

"Cafe Budapeszt" – na tak. Faktycznie - grafika bardzo sfarowska. Opowieść wciąga, momentami szokuje, niemniej najważniejsze, że pokazuje ludzki punkt widzenia, a nie np. polityczny. Strukturalnie bardzo ciekawa narracja.
(Niestety wstęp trochę bełkotliwy. Być może po części to wina tłumaczenia. No i lepiej czytać go po lekturze komiksu.)

"Trzy palce" – na nie. Początkowo można się zachwycić, tak wydaje się to świeże i pomysłowe. Ale mina szybko rzednie, bo komiks robi się monotonny, nudny i przewidywalny. Jestem miłośnikiem disnejowskiej sztuki animacji, która broni się sama. "Dokument" Koslowskiego – wręcz przeciwnie.       

Offline Death

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1168 dnia: Wrzesień 19, 2011, 07:12:59 pm »
Fajna okładeczka:-)


Offline JAPONfan

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1169 dnia: Wrzesień 20, 2011, 01:19:05 pm »
Ale font na okladce? Zostal wybrany bo nazywa sie Diavolo?

 

anything