Autor Wątek: Timof i cisi wspólnicy  (Przeczytany 681692 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dembol_

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #2610 dnia: Wrzesień 26, 2018, 08:25:55 pm »
Złoty wiek jest bardzo fajny. Średniowieczno-baśniowa opowieść o zawirowaniach po śmierci króla. Spisek przeciwko prawowitej następczyni, ucieczka, próżne przygody, plan zemsty itp. itd. Sporo ogranych wątków, trochę ciekawych wstawek. Trochę nadnaturalnych widziadeł, przepowiedni i marzeń sennych (najlepsze, obok krajobrazów, momenty jeśli chodzi o ilustracje). Pochłonąłem w autobusie po drodze z księgarni. Bardzo dobrze mi się czytało. A potem usiadłem na ławce pod blokiem i oglądałem co fajniejsze ilustracje. Jest co oglądać. Nawet jakby to był dziewiętnastowieczny katalog chorobliwych deformacji ciała to z takimi rysunkami i (zwłaszcza) kolorami i tak bym kupił.

Offline Szekak

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #2611 dnia: Wrzesień 27, 2018, 10:02:26 am »
Jak najbardziej warto! Jedna z najlepszych polskich serii. Niesamowita historia i swietna, jedyna w swoim rodzaju krecha.
A to się ciągle pojawia? To jest jakaś jedna historia? Bo widzę już tom 11 i nie wiem za bardzo jak to ugryźć.

Offline absolutnie

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #2612 dnia: Wrzesień 27, 2018, 11:14:43 am »
A to się ciągle pojawia? To jest jakaś jedna historia? Bo widzę już tom 11 i nie wiem za bardzo jak to ugryźć.


Całe "Rewolucje" składają się z pojedynczych opowieści z różnymi bohaterami (wspólny świat przedstawiony), ale pierwsze cztery tomy (czyli pierwszy integral) ostatecznie składają się w jedną fabularną całość. Później każdy tom stanowi osobną opowieść lub (jak "W kosmosie" i "Apokryfy") zbiór opowieści. Możesz to "ugryźć" od dowolnego miejsca.


Osobiście, doradzałbym pierwszy integral, bo to oryginalny początek serii i są tam historie oparte wyłącznie na scenariuszach samego Skutnika, bo to jednak coś bardziej rozbudowanego niż wszystkie inne części i też dlatego, że wczesniej nic nie było i na pewno nie pojawiają się żadne (najmniejsze nawet) odwołania do wcześniejszych tomów.


Jeśli wolałbyś na początek nie ryzykować dużego wydatku i wybrać któryś z późniejszych tomów, to poproś kogoś innego o polecenie najlepszego, bo ja nie byłbym tutaj zbyt obiektywny.

Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline gobender

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #2613 dnia: Wrzesień 29, 2018, 04:24:08 pm »
Trudno zakwestionować talent i warsztat Pedrosy. Ale to co pokazał w złotym wieku to jest absolutne wizualne tour de force. Mimo, braku jakichś odkrywczych pomysłów w warstwie scenariuszowej (jak słusznie zauważył Dembol), historia wciąga od razu i czyta się to wyśmienicie.

Offline vision2001

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #2614 dnia: Październik 01, 2018, 09:12:43 am »
Na FB Timof umieścił zdjęcie 7 i 8 tomu Kota rabina. I wylaniajaca się zza nich komparycje umowy. No to juz wiemy kto wyda kontynuację. :wink:
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline kas1

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #2615 dnia: Październik 01, 2018, 09:19:31 am »
Co z "Szóstym rewolwerem"?

Offline misiokles

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #2616 dnia: Październik 01, 2018, 09:24:42 am »
timof kiedyś pisał, że ze względu na mało satysfakcjonujące tempo sprzedaży kolejne tomu będą wydawane dość rzadko. Też nad tym ubolewam.

Offline gobender

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #2617 dnia: Październik 01, 2018, 09:50:39 am »
Na FB Timof umieścił zdjęcie 7 i 8 tomu Kota rabina. I wylaniajaca się zza nich komparycje umowy. No to juz wiemy kto wyda kontynuację. :wink:

O!  no i tak powinny zaczynać się wszystkie poniedziałki :smile:

Szkoda Sixth Gun, świetna seria. Jak ktoś nie ma problemu z angielskim to polecam poświęcić te zeszyty, które wyszły i zaopatrzyć się swietnie wydane deluxy (format jak absolute, w środku miodny offset). Ten tytuł jest tego wart. Nie wszystkie jeszcze wyszły (teraz wychodzi 5ty, przedostani). Natomiast i tak całość wyjdzie szybciej niż u nas.

Offline adam and arluk

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #2618 dnia: Październik 01, 2018, 11:58:57 am »
Co z "Szóstym rewolwerem"?
timof kiedyś pisał, że ze względu na mało satysfakcjonujące tempo sprzedaży kolejne tomu będą wydawane dość rzadko. Też nad tym ubolewam.
Pisał również, całkiem niedawno, że problem stanowi komunikacja z wydawcą, a właściwie całkowity jej brak. Amerykanie nie przysyłają materiałów, nie odpowiadają na maile. :(

Offline sum41

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #2619 dnia: Październik 01, 2018, 01:37:49 pm »
Pisał również, całkiem niedawno, że problem stanowi komunikacja z wydawcą, a właściwie całkowity jej brak. Amerykanie nie przysyłają materiałów, nie odpowiadają na maile. :sad:
Co za czasy ludzom chcą dac kasę Ci niechcą, dobrze że Siegel i Shuster tego aż tak nie doczekali.
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline -gościu-

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #2620 dnia: Październik 01, 2018, 01:42:31 pm »

timof kiedyś pisał, że ze względu na mało satysfakcjonujące tempo sprzedaży kolejne tomu będą wydawane dość rzadko.


Na pewno? Ja kojarzę z ziniolowych zapowiedzi na ten rok coś takiego:



Cytuj
...oraz dwa kolejne tomy [/size]Szóstego rewolweru[/size] Cullena [/size]Bunna [/size]i Briana [/size]Hurtta[/size], który niestety nie sprzedaje się na tyle dobrze, by wydawać go częściej.



Czyli, że sprzedaż pozwala na wydawanie dwóch tomów w roku, a tymczasem nie ma żadnego, co potwierdza podobne problemy z wydawcą, jakie Taurus ma z Image  :sad:

Offline misiokles

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #2621 dnia: Październik 01, 2018, 01:54:34 pm »
Czyli potwierdziłeś to co napisałem :)

Offline -gościu-

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #2622 dnia: Październik 01, 2018, 02:17:14 pm »
Czyli potwierdziłeś to co napisałem :smile:


Jeśli dwa tomy na rok, to "dość rzadko"... Patrząc na częstotliwość wydawania takiej Muchy, czy Taurusa, powiedziałbym, że to standard.


Ale w tym roku nie było żadnego, więc nie ma tych obiecanych dwóch tomów na rok.

mkolek81

  • Gość
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #2623 dnia: Październik 01, 2018, 07:03:47 pm »
A to nie było tak, że po pierwszym tomie Timof miał problem z zagranicznym wydawcą, co do materiałów i była długa przerwa pomiędzy nim a drugim tomem? I kiedy ruszył już ponownie z serią to siadła sprzedaż?

Offline misiokles

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #2624 dnia: Październik 01, 2018, 07:24:39 pm »
Z tego co pamiętam to timof na początku kupił prawa do pierwszego TPB nie wiedząc jak się ten komiks przyjmie w Polsce. Po dłużej chwili postanowił nabyć prawa do wydania całej serii, aczkolwiek nigdy nie krył faktu, że jest trochę rozczarowany sprzedażą tytułu.