trawa

Autor Wątek: Timof i cisi wspólnicy  (Przeczytany 681771 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

N.N.

  • Gość
Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #135 dnia: Wrzesień 27, 2006, 11:59:49 am »
Cytat: "4-staczterdzieściicztery"
Cytat: "N.N."

Pomiędzy 48 a 64 strony to już nie jest zeszyt, więc seria nie byłaby zeszytowa. Ale, tak. Oczywiście, że będzie. Raczej nieregularna, bo wszystko zależy od tempa rysowania (i paru innych czynników), ale będzie seria.


Takie pytanie techniczne, czy jest jakaś powszechnie przyjęty podział na zeszyty i albumy w zależności od ilości stron, czy jest to raczej dowolna sprawa. Do tej pory określałem mianem zeszytu wszystko co nie ma grzbietu.


Nie mam pojęcia, ale przykład z "Thorgalem", który podał Empro, jest nader celny.

Offline 4-staczterdzieściicztery

Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #136 dnia: Wrzesień 27, 2006, 01:38:37 pm »
Istotnie, wyszłoby, że "Thorgal" był wydawany zarówno w zeszytach jak i albumach.
Żeby nie ciągnąć za długo offtopu, wspomnę, iż słowo "zeszyt" kojarzy mi się z nie tylko z brakiem grzbietu, ale też zszywkami i formatem mniejszym od A4.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

KRL

  • Gość
Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #137 dnia: Wrzesień 27, 2006, 03:24:02 pm »
To jeszcze ja coś dodam.... Mi sie zawsze "zeszyty" kojarzyły z szywkami i objetoscią do 48 stron oraz dystrubucją-np. kioski ruchu.  plus- elementy pozakomiksowe jak reklamy i itp.
 Albumy to wydania czysto autorskie gdzie nie powinno być pierdół w postaci np. reklam tapet na komórki. Powinien byc od pierwszej do ostatniej strony "autorski" bez większej ingerencji wydawcy.
Ale ja tam się nie znam...

Offline ainsel

Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #138 dnia: Wrzesień 27, 2006, 03:52:07 pm »
kilka zeszytow z DK czy Tm-semic mialo po 68 stron.
a niektore punishery 48-stronicowe miay brzegi. :p
But being this is a 44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya, punk?"

Offline misio141

Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #139 dnia: Wrzesień 27, 2006, 08:15:54 pm »
Cytat: "ainsel"
kilka zeszytow z DK czy Tm-semic mialo po 68 stron.
a niektore punishery 48-stronicowe miay brzegi. :p

ale miały mniejszy format od a4 i miały reklamy. Swoją drogą granica jest czasem dość płynna i tylko rycerze JEDI mogą ją znaleść bez problemu
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline oyang

Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #140 dnia: Wrzesień 27, 2006, 09:28:52 pm »
Cytat: "KRL"
Timof napisał:

Cytuj
W niedzielę przy braku wpłat zostaną skasowane następujące zamówienia: P058, P063 i P082.


P082 dziś wpłacił :D

N.N.

  • Gość
Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #141 dnia: Wrzesień 27, 2006, 10:24:53 pm »
Dla mnie pod słowem zeszyt kryją się 32 strony (z czego część to reklamy, listy do i od redakcji itp.), ktore zawierają odcinek jakiejś historii, najczęściej kończacy się w polowie atrakcyjnej sceny i kontynuowany w następnym zeszycie. Rzeczywiście, praktyka wydawania podwójnych o potrójnych zeszytów przez DK i TM Semic, zachwiała naszym pojęciem zeszytu.
A w tym, co napisalem, chodziło mi o to, że każdy odcinek "Dampca" został zaplanowany jako pewna zamknięta, autorska całość, bliższa ideą albumom niż zeszytom.

Offline Maciej

Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #142 dnia: Październik 02, 2006, 06:58:27 pm »
UWAGA!!!!
info od wydawcy:

2.10.2006 Ukazał się komiks Zagubiona dusza. Niestety z powodu błędu drukarskiego wyszedł on z okładką kredową zamiast kartonowej. W związku z tym 200 sztuk, tak wydrukowanych trafia do sprzedaży po obniżonej cenie (24 zł w Komikslandii i taniej na stoisku wydawcy podczas MFK). Po 10 października powinna pojawić się wersja z okładką kartonową, już po zapowiadanej cenie.
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline ainsel

Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #143 dnia: Październik 02, 2006, 07:02:04 pm »
cos ostatnio duzo tych bledow drukarskich
But being this is a 44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya, punk?"

Offline Maciej

Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #144 dnia: Październik 02, 2006, 07:12:36 pm »
Komiks wygląda ładnie.

W każdym razie kto chce, może sobie poczekać na wersję z okładką kartonową. Niecierpliwi mogą kupić tańszą wersję z okładką kredową.



[/quote]
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline Julek_

Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #145 dnia: Październik 02, 2006, 07:17:14 pm »
gorzej mają Ci, któzy w przedsprzedaży wzieli ...

Offline Maciej

Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #146 dnia: Październik 02, 2006, 07:21:46 pm »
Jeszcze Ci timof każe odesłać!  :p

Wszyscy, korzy zamówili komiks w pakiecie, już otrzymali stosowną informację.
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline Ty_draniu

Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #147 dnia: Październik 02, 2006, 09:14:23 pm »
W związku z tą informacją mam pewną wątpliwość, tej wersji z kredową okładką nie muszę odsyłać?
Ludzie potrzebują wiary w bogów, choćby dlatego, że tak trudno jest wierzyć w ludzi. Bogowie są niezbędni.

Offline kmh

Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #148 dnia: Październik 07, 2006, 06:10:48 pm »
Wielkie dzieki za wydanie Zagubionej Duszy. Strasznie fajny komiks.
motyw drogi pl - jesteśmy tak świetni, że aż nie nosimy kapeluszy.

Gilbaert

  • Gość
Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #149 dnia: Październik 09, 2006, 09:02:14 pm »
mi się też podoba!
Miękka okładka jest super!

 

anything