trawa

Autor Wątek: Elektra  (Przeczytany 6721 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kas1

Elektra
« dnia: Lipiec 05, 2006, 07:50:40 am »
Interesują mnie opinie na jej temat oraz ocena poszczególnych historii. Zacznę od mojej przygody z Elektrą:

1. Elektra - The Hand
Dosyć ciekawa pozycja. Wyjaśnia powstanie The Hand oraz historię pierwszej kobiety-zabójcy w tym ugrupowaniu - Elizy. Jest tutaj kilka schematów, które są znane z  filmów typu kung-fu ale całość czyta się lekko i przyjemnie. Dla mnie 4/5.

2. Ultimate Daredevil & Elektra vol.1
Przeczytałem i zapomniałem. Komiks w żaden sposób nie potrafi wryć się w pamięć. Po miesiącu od jego przeczytania nawet nie potrafię napisać o czym był... Słaba pozycja. 2/5

3. Elektra Assasin.
Jestem w trakcie czytania tego dzieła. Sam nie wiem co o nim napisać. Świetne rysunki Billa Sienkiewicza. Historia Franka Millera również wydaje się trzymać bardzo wysoki poziom. Komiks trudny w odiorze ale na pewno wybitny. Nie polecam czytelnikom o słabej znajomości języka angielskiego.

Offline empro

Re: Elektra
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 05, 2006, 09:16:33 am »
Cytat: "kas1"
Interesują mnie opinie na jej temat


fajna,
ale Monica z BattleChasers ma większe balony  :evil:

Offline kas1

Re: Elektra
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 05, 2006, 10:49:57 am »
Cytat: "empro"
Cytat: "kas1"
Interesują mnie opinie na jej temat


fajna,
ale Monica z BattleChasers ma większe balony  :evil:


Super post, tylko chyba nie o to chodzi. Jakbym chciał popisać o cyckach, to byłbym użytkownikiem innego forum. ;)

Oceń jakiś komiks. Co polecasz innym do przeczytania z Elektrą w roli głównej a co zdecydowanie odradzasz.

Offline empro

Re: Elektra
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 05, 2006, 11:13:14 am »
Cytat: "kas1"


Oceń jakiś komiks. Co polecasz innym do przeczytania z Elektrą w roli głównej a co zdecydowanie odradzasz.


Elektra nigdy nie  należała do moich ulubienic, jakoś nie też nie wpadło w moje ręcę ciekawego z związku z tym :)
dlatego też jedyne co mogę napisać to, to jak jej fizyczne warunki wypadakją na tle innych komiksowych lasek :)

ach, jeszcze Angela i jej przyjaciółki to fajne babki  :evil:

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Elektra
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 05, 2006, 11:58:16 am »
Jedynie Frank Miller wiedział, jak się zabrać za Elektrę. Dokonania Bendisa i Rucki strasnie przyćmiły tą postać, która od dawien dawna powinna gnić w grobie.

O co mi chodzi? W 1990 roku Miller chciał całkowicie skończyć z Elektrą. Napisał dzieło Elektra Lives Again, które obecnie bardzo trudno znaleźć z powodu braku wznowienia nakładów. Ale do rzeczy - Miller umówił się z Marvelem, że będzie to OSTATNIA historia o Elektrze. Potem grecka oliwka miała spokojnie leżeć na polach niebiańskich. Frank nie wiedział jednak, że Marvel zrobił go w konia - na okładce przylepili logo "What If...?". Miller strasznie się zdenerwował i poprzysiągł (jak Alan "From Hell" Moore) że nigdy jego noga nie stanie koło biura Domu Pomysłów.

To jeden z najlepszych dowodów na to, że Marvel leci na kasę (z drugiej storny, które wydawnictwo nie leci?). Dla mnie Elektra nie żyje od 1990 roku. I co z tego, że się fajnie "niusiała" z Murdockiem w 81 numerze DD autorstwa Bendisa i Maleev?

Z pozycji które wymieniłeś posiadam jedynie Elektra: Assassin. Kamień milowy Marvela, i na dodatek nie trzeba znać żadnych wątków porpzedzających, bo nie należy do kontinuum. Głównie komiks bardziej artystyczny, niż fabularny. Sukces Sienkiewicza, rysunki nawet lepsze od tych z Endless Nights (ale porównywanie obu komiksów z sobą to lekkie nieporozumienie). Must-Have.

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Elektra
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 05, 2006, 01:26:07 pm »
Cytat: "C.H.U.D.Y."
W 1990 roku Miller chciał całkowicie skończyć z Elektrą. Napisał dzieło Elektra Lives Again, które obecnie bardzo trudno znaleźć z powodu braku wznowienia nakładów.

Elekta Lives Again była wznowiona w zeszłym roku.
http://www.milehighcomics.com/cgi-bin/backissue.cgi?action=fullsize&issue=28633991908%201%202ND%20PRINT
A wcześniej w 2002 w tpb.

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Elektra
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 05, 2006, 02:10:43 pm »
Jak zaglądałem w zapowiedzi na CBR (a robie to już od 3 lat) to nigdy nie widziałem wznowień. Ale skoro jest tak, jak mówisz, to mea culpa  ;)

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Elektra
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 05, 2006, 04:57:00 pm »
Jeśli chodzi o samą Elektrę, to nikt nie zrobił nic lepszego z tą postacią niż Miller. Assassin i Lives Again to arcydzieła.
Historie Rucki, Bendisa i Rob'a Rodi są mdłe i nieciekawe.
Taka postać zasłużyła żeby być martwą, ale legendą, a nie ją na drobne rozmieniali :evil:

Offline arcz

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 449
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • BICEPS!
Elektra
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 05, 2006, 06:10:08 pm »
Elektra Lives Again HC w 2002roku tez chyba byla wydana, niedawno na allegro byl jeden taki egzemplarz. Niestety przegralem licytacje, a chrapke mam na to ogromna :/

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Elektra
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 05, 2006, 06:27:10 pm »
W 2002 na bank było tpb, a hc na 90% w zeszłym roku, ale teraz zdałem sobie sprawę, że mógł to być 2004 - w sumie nie tak dawno na 100% było wznowienie w hc.

KRL

  • Gość
Elektra
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 05, 2006, 07:17:26 pm »
Elektra jest fajna..... hmmmm....   no to już moge strzelać off topa :)

Kingpinie!!!!! O co chodzi z tym linkiem pod Twoim podpisem? ( o Timofa chodzi )
Wchodze tam a tam nic nie ma!!!!! Nic nie widać!!!!! Pusta strona!!!!!

I proszę- zero żartów a propos wzroku Daredevila.
Bo zemasta będzie słodka.... ślepa ale słodka.....

N.N.

  • Gość
Elektra
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 05, 2006, 07:23:23 pm »
Cytat: "KRL"

Kingpinie!!!!! O co chodzi z tym linkiem pod Twoim podpisem? ( o Timofa chodzi )
Wchodze tam a tam nic nie ma!!!!! Nic nie widać!!!!! Pusta strona!!!!!


Kiedy ja tam wchodzę, widzę zapowiedź "Blankets"

Offline arcz

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 449
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • BICEPS!
Elektra
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 05, 2006, 07:26:47 pm »
Cytat: "Kingpin"
W 2002 na bank było tpb, a hc na 90% w zeszłym roku, ale teraz zdałem sobie sprawę, że mógł to być 2004 - w sumie nie tak dawno na 100% było wznowienie w hc.

W 2002 wyglada na to ze było i tpb i hc. Na amazonie znalazlem info o tp, a tutaj spis komiksow z 25 wrzesnia 2002, gdzie znajduje sie tez hc.
To tak zbey zakonczyc sprawe ;)

KRL

  • Gość
Elektra
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 05, 2006, 07:41:31 pm »
Cytuj
Kiedy ja tam wchodzę, widzę zapowiedź "Blankets"


Cytuj
Stronka pod Opera mi sie nie laduje :/ tylko mi czy ktos tez ma jeszcze z tym problem?


ten drugi cytat jest z tematu o Timofie...
no a ja używam Opery....

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Elektra
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 05, 2006, 07:52:01 pm »
@KRL
Daredevil, wyłącz Operę, włącz explorera i będzie jasne.
A później cię zniszczę. Sprawię, że będziesz cierpiał...

@arcz
Co do tpb/hc - no cóż, czas leci szybciej niż myślałem ;)

 

anything