trawa

Autor Wątek: Anime & manga.... KE???? polska rzeczywistosc?  (Przeczytany 12578 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline yoshik

Anime & manga.... KE???? polska rzeczywistosc?
« dnia: Lipiec 06, 2006, 04:36:12 pm »
Tak jak chwile o tym czlowiek pomysli to hmm moze wcale tak zle nie jest. Powoli coraz wiecej u nas premier , chociaz moze nie zawsze sa to perelki czy tez anime z "wyzszej" polki. Tylko gdy by nie to ,ze kupujac albo raczej probujac kupic np Mononoke Hime jestem kierowany na dzial bajek dla dzieci >_< i chyba to jest jedna z wielu przeszkod chociaz moze zabrzmiec to dziwnie : brak swiadomosci czy tez podstawowej wiedzy o a&m. Chociazby sytuacja jaka miala miejsce po samobojstwie pewnej dziewczynki gdzie cala wina spadla na "szatanskie ksiegi" ( wypowiedz mojej babci). Chyba jeszcze troche czasu minie zanim chociaz czesc naszego spoleczenstwa zrozumie ,ze to nie tylko bajki dla dzieci..Troche chaotyczne i ladu i skladu :P Hmm a wracajac do tematu jeszcze czegos brakuje,roznego rodzaju gadzetow :koszulki,oloweczki,spinki,karteczki itd..itd...Co sadzicie nadchodzacych premierach?czy tez ofercie jaka teraz mamy?
oja pierwsza amv'ka :P

grzybek

  • Gość
Anime & manga.... KE???? polska rzeczywistosc?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 06, 2006, 07:15:34 pm »
To czy sie obawiasz kupic w dziale dla dzieci czy nie jest zwiazane tylko z Twoja samoocena. Robie co chce, co uznaje za stosowne i odpowiedzialnie postepuje. Mysle, ze to wystarczy.

A co do koszulek. Dzisiaj jedna zostala sprzedana.
http://allegro.pl/item112510191_koszulka_z_wielkim_porem_loituma.html

W planach sa nastepne.

Offline Clayman_

Anime & manga.... KE???? polska rzeczywistosc?
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 06, 2006, 07:35:05 pm »
Cytuj
brak swiadomosci czy tez podstawowej wiedzy o a&m. Chociazby sytuacja jaka miala miejsce po samobojstwie pewnej dziewczynki gdzie cala wina spadla na "szatanskie ksiegi" ( wypowiedz mojej babci). Chyba jeszcze troche czasu minie zanim chociaz czesc naszego spoleczenstwa zrozumie ,ze to nie tylko bajki dla dzieci..

im wiecej fanow mangi sie powiesi tym bardziej wzrosnie swiadomosc czy tez podstawowa wiedza naszego spoleczenstwa o a&m ^____^
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline Dreadorus Maximus

Anime & manga.... KE???? polska rzeczywistosc?
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 06, 2006, 07:51:46 pm »
...a im więcej artykułów napisze na ten temat FAKT, tym częściej nasze babcie będą palić tomiki, a mangowcy narzekać, jacy to oni biedni ;)

Mi jako fanowi gatunku brak świadomości, czy podstawowej wiedzy czym jest MiA wcale nie przeszkadza. Film nie stanie się piękniejszy/brzydszy, a komiks ciekawszy/nudniejszy, jeśli pani z warzywniaka dowie się czym jest anime i manga. Obecnie dziwakiem jest nawet osoba łowiąca ryby (pogadaj sobie z maniakiem o zanęcie chlebowej i najnowszych błystkach, czy o robalach), czy chodująca fretkę (wiecie, że oni maja swoje forum fretkowe?).
Dzisiaj jedyne zajęcia powszechnie rozumiane to słuchanie hiphopu, picie piwa, imprezy, sport i spacery z psem. Nawet na rowerzystów "zwyklaki" patrzą z ukosa. Nie czuję się jakoś prześladowany z powodu tego, ze ludzie mnie nie rozumieją.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Frey Ikari

Anime & manga.... KE???? polska rzeczywistosc?
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 06, 2006, 08:02:57 pm »
Cytuj
Dzisiaj jedyne zajęcia powszechnie rozumiane to słuchanie hiphopu, picie piwa, imprezy, sport i spacery z psem. Nawet na rowerzystów "zwyklaki" patrzą z ukosa. Nie czuję się jakoś prześladowany z powodu tego, ze ludzie mnie nie rozumieją.

Mnie też nie obchodzi co o mnie myślą, a jak ktoś zechce mnie słownie zniszczyc to chyba jest głupcem bo to ja zawsze niszcze takich ludzi... :lol:  ;) Ja uważam że nasze zainteresowanie jest przez młodych ludzi (np. studenci) traktowane spokojnie bez żadnych słownych zaczepek.

Offline Dreadorus Maximus

Anime & manga.... KE???? polska rzeczywistosc?
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 06, 2006, 08:12:16 pm »
Cytuj
to chyba jest głupcem

Hmmm, jak dla mnie to głupsze jest oglądanie kreskówek i wzruszanie się perypetiami narysowanych postaci, niż akwarystyka i hodowla jamników. Po prostu żyj i daj żyć innym. Nie ma co niszczyć ludzi, bo różni ludzie, różne fazy.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline yoshik

Anime & manga.... KE???? polska rzeczywistosc?
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 06, 2006, 08:44:54 pm »
Cytat: "grzybek"
To czy sie obawiasz kupic w dziale dla dzieci czy nie jest zwiazane tylko z Twoja samoocena. Robie co chce, co uznaje za stosowne i odpowiedzialnie postepuje. Mysle, ze to wystarczy.

Raczej nic nie stoi na przeszkodzie w tym czy tam kupowac czy tez nie albo tez jak sie przy tym czuje predzej chodzilo mi w tym zawarcie latki jaka przykleja sie a&m chociaz to troche dziwne bajeczki dla dzieci ale jednoczesnie "szatanskie wersety"
Ale patrzac troche z ukosa taki maniak hodowli jamnikow czy tez zapalony wedkarz co miesiac przeglada pare magazynow na temat swojego hobby tudziez  idzie do sklepu kupic kolejna wedke/sweterek dla psa ^_^  A my mamy jedynie pare firm ktore probuja rozwinac idee a&m.
oja pierwsza amv'ka :P

Offline Narethin

Anime & manga.... KE???? polska rzeczywistosc?
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 06, 2006, 10:34:18 pm »
Cytuj
A co do koszulek. Dzisiaj jedna zostala sprzedana.

Co? typiara z porem? :o już lecę taką kupić.  ;)

A co do tematu. No cóż żyjemy w takim kraju a nie innym i należało by poczekać aż cały naród rozwinie się do poziomu innych nacji wśród których problemy tego typu albo już nie istnieją albo są mało ważne. Co do nagonek na A&M, jakoś nikt nie zauważa że o wiele więcej ludzi wykańcza się z powodu szkoły, pracy, problemów rodzinnych lub innych. Zaś babcie nie nazywają ich szatańskimi pomiotami.  [/code][/quote]
img]http://img116.imageshack.us/img116/8554/untitled2nuo1.png[/img]

grzybek

  • Gość
Anime & manga.... KE???? polska rzeczywistosc?
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 06, 2006, 11:05:02 pm »
Cytat: "Narethin"
Cytuj
A co do koszulek. Dzisiaj jedna zostala sprzedana.

Co? typiara z porem? :o już lecę taką kupić.  ;)


Jezeli mowiles powaznie, to bedziesz musial poczekac, gdyz zamowien jest sporo.

Offline Clayman_

Anime & manga.... KE???? polska rzeczywistosc?
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 07, 2006, 12:34:10 am »
Cytuj
A co do tematu. No cóż żyjemy w takim kraju a nie innym i należało by poczekać aż cały naród rozwinie się do poziomu innych nacji

jak bedziecie miali szczescie i nasz narod sie rozwinie to fani anime beda u nas traktowani jak fani rpg lub star treka na zachodzie
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline yoshik

Anime & manga.... KE???? polska rzeczywistosc?
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 07, 2006, 12:38:40 am »
Cytat: "Clayman_"
Cytuj
A co do tematu. No cóż żyjemy w takim kraju a nie innym i należało by poczekać aż cały naród rozwinie się do poziomu innych nacji

jak bedziecie miali szczescie i nasz narod sie rozwinie to fani anime beda u nas traktowani jak fani rpg lub star treka na zachodzie

hmm w kraju gdize "nie powiem kto" jest ministrem edukacji?? >_< Przed nami raczej jeszcze dluga i wyboista droga
oja pierwsza amv'ka :P

Offline J.K.Tank

Anime & manga.... KE???? polska rzeczywistosc?
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 07, 2006, 06:32:12 am »
Tyle, że rynek M&A w Polsce coraz bardziej się rozwija, a Geirtycha & Friedns za 4 lata na taczkach wywiozą. Możliwe, że za kilka lat anime będzie lecieć w telewizji obok zwykłych filmów. Wiem, że dzisiaj ci się to wydaje śmieszne, ale czy gdybym ci w 96 powiedział, że za 10 lat będą w Polsce 2 firmy regularnie wydające anime to byś mi uwierzył?

Offline flowingwater

Anime & manga.... KE???? polska rzeczywistosc?
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 07, 2006, 07:14:06 am »
:lol:
hmm w kraju gdize "nie powiem kto" jest ministrem edukacji?? >_< Przed nami raczej jeszcze dluga i wyboista droga[/quote]



kto wie, może to forum zlikwidują niedługo,Narazie K nie wypowiadają się o mandze...
może to ,że jeszcze działamy to tylko kwestia tego, że "nie powiem kto" jednocześnie nie jest zbyt bystry* ...
[*manga retard- przyp.tłum]

Offline Dreadorus Maximus

Anime & manga.... KE???? polska rzeczywistosc?
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 07, 2006, 09:34:43 am »
Akurat ministerstwa mogą sobie mówić co chcą, zakazywać, czy promować, a i tak niewiele z tego wynika. Od decyzji odgórnych niewiele w tej kwestii może zależeć.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline yoshik

Anime & manga.... KE???? polska rzeczywistosc?
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 07, 2006, 11:16:26 am »
Mi akurat nie chodzilo o kwestie zakazow czy tym podobnych raczej jakie ja** powoli zaczynaja sie u nas wyprawiac.
Moze kiedys swojemu wnuczkowi zamiast czerwonego kapturka to bede astroboya czytal na dobranoc :D
oja pierwsza amv'ka :P