trawa

Autor Wątek: Jak myslicie dlaczego WFB jeste bardziej znane w Polsce ??  (Przeczytany 13127 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Remo

Jak myslicie dlaczego WFB jeste bardziej znane w Polsce ??
« Odpowiedź #90 dnia: Lipiec 06, 2006, 08:34:31 am »
Cytat: "Duderson"
Fakt, kwestia gustu. Ale moim skromnym zdaniem, jeśli mówimy o klimacie gry, metalowe płyty, czary, demony, papirusy, topory wielkości człowieka i palenie na stosie należy pozostawić w średniowieczu. Jeżeli bowiem pomieszamy to wszystko z kosmicznymi bitwami, nowoczesną technologią i karabinami laserowymi powstanie papka przypominająca smakiem mieszaninę bigosu i dżemu truskawkowego. Dziękuję, postoję.


Ale tylko kilka armii do WH40k ma taki popaprany klimat.

Imperial Guard, Tyranids i Necrons to armie jak z klasycznego filmu s/f. Jeśli złożysz je z konkretnych modeli (a wybór jest duży) to nie uświadzczysz żadnego topora, demona czy papirusa...
RZEKAŻ 1% PODATKU NA LEŚNE ELFY.
Program Walki z Biedą.

Offline ibera!es

Jak myslicie dlaczego WFB jeste bardziej znane w Polsce ??
« Odpowiedź #91 dnia: Lipiec 06, 2006, 10:13:26 am »
Cytat: "Duderson"
Cytuj
PS Generalnie klimat albo sie czuje albo nie. mnie sie smiac chce np jak widze cyrkowe (kolorowe) armie bretonni zasuwajac po stole, albo figurki krasnali, ktore jakby je w rzeczywistosci kopnac to by sie toczyly. kwestia gustu.


Fakt, kwestia gustu. Ale moim skromnym zdaniem, jeśli mówimy o klimacie gry, metalowe płyty, czary, demony, papirusy, topory wielkości człowieka i palenie na stosie należy pozostawić w średniowieczu. Jeżeli bowiem pomieszamy to wszystko z kosmicznymi bitwami, nowoczesną technologią i karabinami laserowymi powstanie papka przypominająca smakiem mieszaninę bigosu i dżemu truskawkowego. Dziękuję, postoję.


Ale to jest własnie oryginalne w tym uniwersum.
Nie bądźmy jak inżynier mamoń, co lubi tylko te piosenki, które słyszał.

Mi się to połaczenie podoba.
Spełnia swoją rolę. Na pewno lepiej niżby spełniał kolejny klon zwyklęj space opery.
dit: po konsultacji z Administracją cofam ostrzeżenie przyznane iberalesowi. Dziękując równocześnie za próbę zwrócenia uwagi współdyskutantów na konieczność zachowania pewnego poziomu rozmowy, jakkolwiek bezskuteczną.

Pozdrawiam,
Adam

[22.VI.2006]

Offline logan347

Jak myslicie dlaczego WFB jeste bardziej znane w Polsce ??
« Odpowiedź #92 dnia: Lipiec 06, 2006, 11:11:17 am »
Cytat: "Vladdi"
Cytat: "logan347"
Jeden z moich kolegow opowiadal ze podczas pobytu w wojsku, kadra oficerska pogrywala w 40k


W jakiej jednostce?

vladdi


OTK ( Obrona Terytorialna Kraju) ul:Kruczkowskiego w Lublinie
Vamoss Valencia !!!!!

Offline Duderson

Jak myslicie dlaczego WFB jeste bardziej znane w Polsce ??
« Odpowiedź #93 dnia: Lipiec 07, 2006, 01:53:02 am »
Cytat: "ibera!es"
Cytat: "Duderson"
Cytuj
PS Generalnie klimat albo sie czuje albo nie. mnie sie smiac chce np jak widze cyrkowe (kolorowe) armie bretonni zasuwajac po stole, albo figurki krasnali, ktore jakby je w rzeczywistosci kopnac to by sie toczyly. kwestia gustu.


Fakt, kwestia gustu. Ale moim skromnym zdaniem, jeśli mówimy o klimacie gry, metalowe płyty, czary, demony, papirusy, topory wielkości człowieka i palenie na stosie należy pozostawić w średniowieczu. Jeżeli bowiem pomieszamy to wszystko z kosmicznymi bitwami, nowoczesną technologią i karabinami laserowymi powstanie papka przypominająca smakiem mieszaninę bigosu i dżemu truskawkowego. Dziękuję, postoję.


Ale to jest własnie oryginalne w tym uniwersum.
Nie bądźmy jak inżynier mamoń, co lubi tylko te piosenki, które słyszał.

Mi się to połaczenie podoba.
Spełnia swoją rolę. Na pewno lepiej niżby spełniał kolejny klon zwyklęj space opery.


No to weźmy na widelec takiego StarCrafta - jeśli chodzi o świat gry, to jest ''klon z klona z klona''. W rolach głównych: Ludzie: Kosmiczni Marines, Zergowie: Obcy i Protossi: Predatorzy. Ale jeżeli znasz trochę angielski to proponuję przjść grę jeszcze raz, tym razem dokładnie zaznajamiając się z fabułą. Mroczny świat przyszłości, w którym, podobnie jak u Sapkowskiego, nic nie jest jednoznacznie czarne albo białe, dobre czy złe. Nie trzeba demonów, by wykreować historię pełną podstępu, zdrady i okrucieństwa.
Wiem, że nic nie wiem

Offline Remo

Jak myslicie dlaczego WFB jeste bardziej znane w Polsce ??
« Odpowiedź #94 dnia: Lipiec 07, 2006, 08:54:53 am »
Tylko, że wtedy to by nie był Warhammer i nie nazywałby się WH40K. A zauważ, że obecnie oprócz LOTRA każdy produkt GW opiera się o świat Warhammera. Musi być jakieś polączenie, żeby fani jednego systemu zaczynali grać w drugi. To taki chłyt marketningowy  ;)
RZEKAŻ 1% PODATKU NA LEŚNE ELFY.
Program Walki z Biedą.

Offline ibera!es

Jak myslicie dlaczego WFB jeste bardziej znane w Polsce ??
« Odpowiedź #95 dnia: Lipiec 07, 2006, 10:06:44 am »
Cytat: "Duderson"
No to weźmy na widelec takiego StarCrafta - jeśli chodzi o świat gry, to jest ''klon z klona z klona''. W rolach głównych: Ludzie: Kosmiczni Marines, Zergowie: Obcy i Protossi: Predatorzy. Ale jeżeli znasz trochę angielski to proponuję przjść grę jeszcze raz, tym razem dokładnie zaznajamiając się z fabułą. Mroczny świat przyszłości, w którym, podobnie jak u Sapkowskiego, nic nie jest jednoznacznie czarne albo białe, dobre czy złe. Nie trzeba demonów, by wykreować historię pełną podstępu, zdrady i okrucieństwa.


No dobrze - lubię klimat SC, fakt.
Ale lubię też uniwersum Star Treka.
Co to zmienia?


Wciaż uważam, ze klimat wh40k jest specyficzny i dlatego ciekawy.
I daje doskonałe tło do rozgrywek.
I o ile w samą grę nie grałem od stu lat, to klimat wciąż budzi we mnie pozytywne uczucia.

I jeśli jeszcze keidykolwiek zechce mi się grać, to własnie z powodu klimatu właśnie.
dit: po konsultacji z Administracją cofam ostrzeżenie przyznane iberalesowi. Dziękując równocześnie za próbę zwrócenia uwagi współdyskutantów na konieczność zachowania pewnego poziomu rozmowy, jakkolwiek bezskuteczną.

Pozdrawiam,
Adam

[22.VI.2006]

Offline Vladdi

Jak myslicie dlaczego WFB jeste bardziej znane w Polsce ??
« Odpowiedź #96 dnia: Lipiec 07, 2006, 10:43:44 am »
Cytuj
jeśli mówimy o klimacie gry, metalowe płyty, czary, demony, papirusy, topory wielkości człowieka i palenie na stosie należy pozostawić w średniowieczu. Jeżeli bowiem pomieszamy to wszystko z kosmicznymi bitwami, nowoczesną technologią i karabinami laserowymi powstanie...


...klimat techno-fantasy, ktore to jest rodzajem fantastyki o dosyc solidnych podstawach. Mnie sie on podoba, nie musi wszystkim. Obrazowe porownanie mogles sobie darowac - nie jest przyjemnie czytac tego typu slabej jakosci proby zmieszania mojego ulubionego systemu z blotem.

vladdi
They told me they needed an army. They made me call half the humanity and tell them to kill the other half. There was no racism after that, no discrimination, no conflicts based on property, politics or religion. It only mattered if you were one of those that answered the phone or one of those that didn't. Apocalypse came and I was at it's gates.

Offline logan347

Jak myslicie dlaczego WFB jeste bardziej znane w Polsce ??
« Odpowiedź #97 dnia: Lipiec 07, 2006, 10:49:58 pm »
Mam wrazenie ze na sile probujecie sie przekonac ktory system jest lepszy, co wybaczcie jest idiotyzmem. Jeden lubi sernik a inny makowiec. Ktore ciasto jest lepsze?
 Jak gram w battla  a uwielbiem sf ze Star Trekim na czele.
Vamoss Valencia !!!!!

Offline Duderson

Jak myslicie dlaczego WFB jeste bardziej znane w Polsce ??
« Odpowiedź #98 dnia: Lipiec 08, 2006, 01:35:23 am »
Cytat: "logan347"
Mam wrazenie ze na sile probujecie sie przekonac ktory system jest lepszy, co wybaczcie jest idiotyzmem. Jeden lubi sernik a inny makowiec. Ktore ciasto jest lepsze?
 Jak gram w battla  a uwielbiem sf ze Star Trekim na czele.


Masz rację. I tak każdy z nas zostanie przy swoim. Ale miło się było pokłócić.
log off
Duderson
Wiem, że nic nie wiem

bloodmage

  • Gość
Jak myslicie dlaczego WFB jeste bardziej znane w Polsce ??
« Odpowiedź #99 dnia: Lipiec 08, 2006, 09:06:31 am »
A ja właśnie nienawidzę wszelakich Star Treków i tego typu rzeczy rozgrywających się na latających statkach-bazach wielkości centrum Nowego Jorku  :?
W WH40k jest wiele broni białej, technika miesza się z nieprzekraczalnymi barierami natury, armie są bardzo różnorodne, walki odbywają się zwykle na zróżnicowanych i pełnych ożywionej/nieożywionej przyrody sceneriach (chodzi o wiele możliwości tworzenia makiet - pustynne kratery, lasy tropikalne, ruiny baz)...
Można wymieniać tak bez końca.
Dlatego właście czterdziestka jest tak niezwykła i wciągająca.