Autor Wątek: "Obrazy Grozy" Egmontu  (Przeczytany 94203 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bronzovy malasz

Lovecraft i inne Obrazy Grozy
« Odpowiedź #60 dnia: Kwiecień 22, 2007, 08:38:38 am »
Cóż, nie mam zamiaru się spierać o gusta.
Chodziło mi głownie o fakt, że w Hellraiser jest zakodowana naprawdę życiowa porcja koszmaru - mam tu na myśli obraz piekła pozbawiony wygładzających go elementów. W tym piekle chodzi tylko i wyłącznie o ból i cierpienie człowieka. Nie można mieć nadzieji na uwolnienie się od tego koszmaru i wyjście "na wolność".
TO jest dla mnie prawdziwe piekło.
czko wypadło temu misiu...

Offline freshmaker

Lovecraft i inne Obrazy Grozy
« Odpowiedź #61 dnia: Kwiecień 22, 2007, 08:46:55 am »
obraza grozy to bardzo dobra seria. mam poki co wszystkie tomy a dodatkowym zrzadzeniem losu jest dla mnie swamp thing bo orginalne tpb moora mam od vol3:)

sam hellraiser nie jest specjalnie porywajacy, ale jest kilka ciekawych historyjek, cekawych pomyslow i smaczkow graficznych. wogole podobaja mi sie tego typu antologie - ostatnia z podobnymi nazwiskami ktora u nas wydano to chyba batmab b&w 2.

najlepsze historie to faktycznie aktor, muzyk i wordsworth. kawalek mignoli jest troche nuzacy ale grafika to rekompensuje. dodam ze helraisera ogladalem raz x lat temu i nie przeszkadzalo mi to w zadnym stopniu w czytaniu. wiedzialem co nieco na temat tej kostki, bo widzialem ja w empiku w centrum, wiec jak ktos chce otworzyc portal w stolicy to zapraszam.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Anonimowy Grzybiarz

Lovecraft i inne Obrazy Grozy
« Odpowiedź #62 dnia: Kwiecień 22, 2007, 08:51:50 am »
Cytat: "freshmaker"
ostatnia z podobnymi nazwiskami ktora u nas wydano to chyba batmab b&w 2.


Rozumniem, że to z TM-Semica?

Offline graves

Lovecraft i inne Obrazy Grozy
« Odpowiedź #63 dnia: Kwiecień 22, 2007, 09:44:13 am »
Cytat: "Anonimowy Grzybiarz"
Cytat: "freshmaker"
ostatnia z podobnymi nazwiskami ktora u nas wydano to chyba batmab b&w 2.


Rozumniem, że to z TM-Semica?

Źle rozumiesz. Black & White 2 - wydał Egmont w ramach Klubu Świata Komiksu. Tm-Semic wydał B&W 1 - w dwóch częściach.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline freshmaker

Lovecraft i inne Obrazy Grozy
« Odpowiedź #64 dnia: Kwiecień 22, 2007, 10:15:58 am »
Cytat: "Anonimowy Grzybiarz"
Cytat: "freshmaker"
ostatnia z podobnymi nazwiskami ktora u nas wydano to chyba batmab b&w 2.


Rozumniem, że to z TM-Semica?


nie rozumniesz
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Ziemniakento

Lovecraft i inne Obrazy Grozy
« Odpowiedź #65 dnia: Kwiecień 24, 2007, 05:12:32 pm »
Przeczytałem Hellraisera i jest to wg mnie jeen z najlepszych Obrazów Grozy.
Niestety wg. mnie ci co nie obcowali z filmem (przynajmniej 1 częscią) tracą połowę zabawy. Smutne...Najwspanialsza jest różnorodność wszystkich obrazów, od Mckeana przez Boltona, Mignole po tego pana na końcu.

Offline 4-staczterdzieściicztery

Lovecraft i inne Obrazy Grozy
« Odpowiedź #66 dnia: Wrzesień 01, 2007, 03:52:01 pm »
"Saga o Potworze z Bagien" to lekkie rozczarowanie. Jest tu kilka ciekawych tekstów ( szczególnie spodobało mi się "Nie można zabić rośliny strzelając jej w głowę" ) i niezłych pomysłów, ale nic nadzwyczajnego.  Szczególnie pierwsza opowieść wypada dość blado, w drugiej z Jasonem Bloodem jest już lepiej, choć widać, że to jeszcze nie to na co stać Moore' a. Rysunki całkiem całkiem, kolory pozostawiają sporo do życzenia, choć biorąc pod uwagę wiek komiksu, chyba nie jest tak źle.
Mimo tych wszystkich niedogodności z chęcią zakupię następny tom ( o ile oczywiście będzie ).
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline freshmaker

Lovecraft i inne Obrazy Grozy
« Odpowiedź #67 dnia: Wrzesień 01, 2007, 04:03:02 pm »
pierwszy tom jest faktycznie slaby, ale od trzeciego to juz sam miod.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline 4-staczterdzieściicztery

Lovecraft i inne Obrazy Grozy
« Odpowiedź #68 dnia: Wrzesień 01, 2007, 04:36:44 pm »
Cytat: "freshmaker"
pierwszy tom jest faktycznie slaby, ale od trzeciego to juz sam miod.


Zatem oby tylko seria dotrwała do trzeciego tomu.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline freshmaker

Lovecraft i inne Obrazy Grozy
« Odpowiedź #69 dnia: Wrzesień 01, 2007, 05:23:01 pm »
zobaczymy, miejmy nadzieje ze tak - w trzecim tomie pojawia sie po raz pierwszy john constantine. ja mialem to szczescie/pecha ze zamowilem pierwsze 4 tpb z mhc. nie wiedzialem ze 1 i 2 tpb pochodza z nowego runu a tomy 3 i 4 byly autorstwa moore-a. dlatego rozpoczalem lekture sagi od 3go tomu, gdy pozniej czytalem 2 pierwsze tpb to faktycznie mozna zauwazyc ze sa duzo slabsze od reszty.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Gashu

Lovecraft i inne Obrazy Grozy
« Odpowiedź #70 dnia: Wrzesień 03, 2007, 06:55:33 pm »
Ja tam, po przeczytaniu "Sagi...", jestem zadowolony.
Imo, jest to sprawnie napisana historia, choć w nieco old-schoolowej oprawie graficznej.
Jeżeli kolejne tomy są lepsze, to z niecierpliwością czekam na pojawienie się ich w Polsce.
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Lovecraft i inne Obrazy Grozy
« Odpowiedź #71 dnia: Wrzesień 27, 2007, 10:08:10 pm »
"Saga o Potworze z Bagien" to naprawdę miła niespodzianka. Nie przypuszczałem, że to jest aż tak dobry komiks. Jest tutaj wiele wspaniałych plansz, a na nich zwracają uwagę przede wszystkim kadry ze znakomicie narysowanym Swamp Thingiem. Świetny scenariusz, najciekawszy w czasie zawiązywania akcji i nakreślania tła, tylko momentami ocierający się o sztampowość, kiedy dochodzi do kulminacji.
Wydane jest to cudownie, okładka jedna z najlepszych, z jakimi miałem do czynienia na polskim rynku, tłumaczenie Jacka Drewnowskiego praktycznie bez zarzutu (jedyne, co mi zgrzytnęło, to fragment: "Ta robota zajęła mu mnóstwo czasu. W rzeczywistości wydawało się, że na zawsze"). Mam wielką nadzieję, że ten tom dobrze się sprzedaje - w każdym razie ja rzutem na taśmę kupiłem w księgarni ostatni egzemplarz, a w innych miejscach, gdzie można kupić komiksy, w ogóle już go nie widziałem...

Offline 4-staczterdzieściicztery

Lovecraft i inne Obrazy Grozy
« Odpowiedź #72 dnia: Listopad 02, 2007, 08:17:44 pm »
Cytat: "ljc w temacie Egmont 2007"

Richard Matheson: jestem legendą - mało komiksowe, strasznie dużo czystego czytania (samego tekstu) - widać przeniesienie powieści nawet na tak duży objętościowo komiks jest zbyt trudne lub niemożliwe przy zachowaniu wszystkich (większości) niuansów fabularnych, rysunki bez reweli
sam jednak pomysł fabularny rewelacyjny wręcz, łamiacy schemat - zdecydowanie mi sie podobało treściowo (choć mogło się to nieco szybciej toczyć, zwałszcza, że na końću akcja gwałtownie przyspiesza, jakby musiałą się spieszyć, żeby dobiec swojego końca)


Ponownie mam podobne odczucia. Treściowo bardzo interesujące, zmagania z wampirami i samym sobą człowieka osamotnionego, wątpiącego w dalszy sens życia, próbującego znaleźć odpowiedź na to co naprawdę stało się w otaczającym go świecie. Adaptacyjnie to robota co najwyżej średnia ( choć czyta się to całkiem sprawnie ), w zdecydowanie zbyt wielu fragmentach to po prostu ilustrowane opowiadanie ( tekst zajmujący większość strony, z rysunkami, stanowiącymi ilustracje tego co przeczytaliśmy ).
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline 4-staczterdzieściicztery

Lovecraft i inne Obrazy Grozy
« Odpowiedź #73 dnia: Kwiecień 12, 2008, 01:14:12 pm »
"Dni pośród nocy" - warto mieć ten zbiór przede wszystkim dla "Sandman: Teatr nocy", bardzo klimatyczna i wciągająca opowieść, po jej przeczytaniu nabiera się dużej ochoty na zapoznanie się z "Sandman Mystery Theater" ( mam nadzieję, ze któryś z polskich wydawców już myśli o tej serii ).
"Przytul mnie" to też dobra opowieść, kolejny występ Constantine' a ( który prawdopodobnie w końcu doczekał się wydania w Polsce serii o swoich perypetiach ), pozostawia uczucie niedosytu, chciałoby się poczytać więcej rzeczy z tym bohaterem.
Na koniec trzy komiksy powiązane z Potworem z Bagien, które pełnią tu rolę zapychacza. Na szczęście nie są tak słabe jak się spodziewałem po wpisach na forum, można je sobie spokojnie darować.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Lovecraft i inne Obrazy Grozy
« Odpowiedź #74 dnia: Kwiecień 14, 2008, 06:13:51 pm »
"Dni pośród nocy" bardzo mi się podobają. Co prawda zniechęciłem się trochę do Gaimana po "Drastycznych przypadkach", naznaczonych jakąś pretensjonalną manierą, ale tę antologię czyta się naprawdę przyjemnie. Nie ma tutaj rzeczy nieudanych, a najlepiej faktycznie wypada "Teatr nocy". Bez dwóch zdań Gaimanowi dobrze robi amerykański mainstream i jego schematy.
Przez to wszystko nabrałem ochoty, żeby sięgnąć po kolejny tom "Sandmana". :)

 

anything