trawa

Autor Wątek: "Obrazy Grozy" Egmontu  (Przeczytany 94398 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline metzen

Odp: Lovecraft i inne Obrazy Grozy
« Odpowiedź #75 dnia: Kwiecień 15, 2008, 09:03:45 pm »
Dni pośród nocy.. Sam nie wiem, co o tym myśleć.

Przytul mnie i Teatr nocy bardzo fajne. Jack w zieleni i Drzewa jak Bogowie to takie zapychacze nieco (Chociaż ta pierwsza historia to chyba mój faworyt w kwestii rysunków), natomiast Bracia...
Niby mi się ta historia spodobała, ale odniosłem wrażenie, że "to już gdzieś, kiedyś było..". I Gaimana czuć na milę (dużo bardziej, niż w reszcie opowieści jakoś..), a chyba trochę mi się on przejadł ostatnio.
 
Mignola tak bez specjalnej rewelacji mignął.
McKean bardzo fajnie, ale trochę mi się to już przejadło.
Kristiansen - już w It's a bird..  ten styl mi się spodobał.

Ja to raczej jako ciekawostkę mogę polecić. Dobra rzecz, ale w fotel nie wbija.
You know, there's a million fine looking women in the world, dude. But they don't all bring you lasagna at work. Most of 'em just cheat on you."
Silent Bob

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Lovecraft i inne Obrazy Grozy
« Odpowiedź #76 dnia: Kwiecień 30, 2008, 06:09:59 pm »
"Księgi magii"
Z jednej strony pełen jestem podziwu dla kunsztu Gaimana i czterech rysowników. Z drugiej strony po lekturze poczułem się przytłoczony i znużony. Myślę, że przede wszystkim z powodu czwartej części, wsysajacej niczym czarna dziura, jednak i cały album wydaje się zbyt... akademicki. Gaiman celuje w tworzeniu napięcia intelektualnego, ale ma problem z tym, żeby zaangażować czytelnika emocjonalnie. To chyba największy mankament jego komiksów. W "Księgach magii" najlepiej pod tym względem broni się zeszyt drugi - "Świat cieni", ponieważ John Constantine jest najbardziej ludzki z czterech ciceroni Tima Huntera. No i stanowczo za rzadko Neil Gaiman korzysta w scenariuszach ze swojego przedniego poczucia humoru...
Muszę jeszcze koniecznie napisać, że bardzo przejmujący jest monolog czarodzieja Zatary...

Offline Tomasz 66

Odp: Lovecraft i inne Obrazy Grozy
« Odpowiedź #77 dnia: Maj 27, 2008, 08:26:11 pm »
Bardzo rozczarował mnie Hellraiser II  :-? (pierwszy tom nowej serii Obrazów Grozy) - w każdym razie pierwsza dwuczęściowa opowieść "Powołanie" zajmująca połowę albumu (dalej nie czytałem - muszę wpierw ochłonąć) - niedorzeczna fabuła, ledwo trzyma się kupy, naciągane nielogiczne zachowania postaci, koniec wprost urwany - widocznie autor miał już dość, albo zupełnie stracił pomysł i zarzucił dalszy ciąg, puenty brak. Pod koniec wręcz przyśpieszałem lekturę by się dalej nie katować tą bezsensowną historią.
Graficznie jeszcze do przyjęcia, chociaż jest wiele rysunków na których po prostu nie wiadomo o co chodzi  i co przestawiają.
Wręcz się boję czytać dalsze opowieści.
Rzadko żałuję zakupu jakiegoś komiksu - ale tego tak.
O cenie już nie wspomnę - 69zł za 160stron formatu B5    :sad:
 

Offline ASX76

Odp: Lovecraft i inne Obrazy Grozy
« Odpowiedź #78 dnia: Maj 29, 2008, 02:38:29 pm »
No to mnie zniechęciłeś... Całe szczęście, że nie kupiłem. :p

A swoją drogą, ciekawe, czym Egmont kieruje się przy doborze historii w tej serii...

Offline Trreker

Odp: Lovecraft i inne Obrazy Grozy
« Odpowiedź #79 dnia: Maj 29, 2008, 02:50:20 pm »
No to mnie zniechęciłeś... Całe szczęście, że nie kupiłem. :p

A swoją drogą, ciekawe, czym Egmont kieruje się przy doborze historii w tej serii...

Marką. Hellraiser to marka;). Rozpoznawalna i w pewnych kręgach lubiana:P

Offline freshmaker

Odp: Lovecraft i inne Obrazy Grozy
« Odpowiedź #80 dnia: Maj 29, 2008, 04:56:21 pm »
hellraiser 2 to shit na całej linii. jeżeli ktoś przebrnie przez pierwsze opowiadanie stawiam browara.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline ASX76

Odp: Lovecraft i inne Obrazy Grozy
« Odpowiedź #81 dnia: Maj 30, 2008, 09:39:24 am »
No to mnie zniechęciłeś... Całe szczęście, że nie kupiłem. :p

A swoją drogą, ciekawe, czym Egmont kieruje się przy doborze historii w tej serii...

Marką. Hellraiser to marka;). Rozpoznawalna i w pewnych kręgach lubiana:P

W takim razie doprecyzuję co miałem na myśli: ...przy doborze historii z serii "Hellraiser", a nie Obrazów grozy... :p

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Lovecraft i inne Obrazy Grozy
« Odpowiedź #82 dnia: Maj 31, 2008, 02:14:50 am »
Troche mnie zmartwiliscie, bo wlasnie mialem tego HR2 kupic. Okladka fajna, i spodobal mi sie film dolaczony niedawno do Przekroju...
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline ASX76

Odp: Lovecraft i inne Obrazy Grozy
« Odpowiedź #83 dnia: Maj 31, 2008, 11:31:50 am »
Troche mnie zmartwiliscie, bo wlasnie mialem tego HR2 kupic. Okladka fajna, i spodobal mi sie film dolaczony niedawno do Przekroju...


Raczej powinieneś się cieszyć, że dzięki ostrzeżeniom unikniesz wtopienia kasy. ;-)

ramirez82

  • Gość
Odp: Lovecraft i inne Obrazy Grozy
« Odpowiedź #84 dnia: Czerwiec 30, 2008, 09:46:37 pm »
Czy miał ktoś takiego pecha jak ja i Dni pośród nocy ma środek komiksu do góry nogami w stosunku do okładki? Tzn układ i ilośc stron się zgadza, tylko okładka jest odwrotnie wklejona czy jak kto woli, srodek komiksu odwrotnie wklejony w okładkę...    Egmont ma ostatnio pecha do drukarni...

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Lovecraft i inne Obrazy Grozy
« Odpowiedź #85 dnia: Lipiec 01, 2008, 04:07:45 pm »
Idz z paragonem do sklepu i wymien.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

ramirez82

  • Gość
Odp: Lovecraft i inne Obrazy Grozy
« Odpowiedź #86 dnia: Lipiec 01, 2008, 05:59:37 pm »
Taaa, tylko że kupiłem na allegro, nówka zafliowana za 46 zeta... egmont wymienia tego typu wadliwe egzemplarze?

Offline oyang

Odp: Lovecraft i inne Obrazy Grozy
« Odpowiedź #87 dnia: Lipiec 01, 2008, 09:47:40 pm »
Taaa, tylko że kupiłem na allegro, nówka zafliowana za 46 zeta... egmont wymienia tego typu wadliwe egzemplarze?
Ronina z błędnie zadrukowanymi kartkami wymienili mi, kupiłem go w prenumeracie z imago.pl. Co prawda miałem z tym trochę zachodu, trochę się wkurzałem, ale ostatecznie dostałem komiks bez błędów drukarskich:)
 

Offline Death

Odp: Lovecraft i inne Obrazy Grozy
« Odpowiedź #88 dnia: Lipiec 16, 2008, 04:00:26 pm »
http://www.allegro.pl/item400631145_carla_jablonski_ksiegi_magii_1_zaproszenie.html

Sam nie wiem co to jest. Rok wydania: 1995.
Więc jednak mieliśmy w kraju Księgi Magii 11 lat przed Egmontowskimi Obrazami Grozy:)
Choć bez obrazków...

Offline Julek_

Odp: Lovecraft i inne Obrazy Grozy
« Odpowiedź #89 dnia: Lipiec 17, 2008, 09:51:41 am »
Ty masz oczy?
To przecież jest jakaś książkowa adaptacja komiksu  :roll:

 

anything