trawa

Autor Wątek: List do Amberu  (Przeczytany 5621 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pookie

List do Amberu
« dnia: Kwiecień 13, 2003, 11:00:57 pm »
Na forum WRAK-a powstał pomysł, aby wspólnie z fanami Gwiezdnych Wojen napisać list otwarty do Amberu. Miałby on uwzględniać nasze uwagi na temat polityki wydawniczej tej firmy, odnoszące się do ich oferty "komiksowej". Piszcie. Dyskutujcie.
 for Pookie

Offline Yoghurt

List do Amberu
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 13, 2003, 11:02:37 pm »
Jak już wspominałem na WRAKu- jestem za napisaniem paru gorzkich słó do Amberu, szczególnie w sprawie Gwiezdnych Wojen.
obody's perfect but I'm pretty f**kin' close

Offline aegirr

List do Amberu
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 13, 2003, 11:58:12 pm »
Nnnnoo, nastepne obok Twojego Komiksu "debesciaki". To ja bym mial takie pytania:

- Dlaczego ich komiksy sa takie drogie i czy wogole im schodza (a co za tym idzie czy oplaca im sie je wydawac w takiej formie).

- Czemu maja taka slaba jakosc skanow w niektorych albumach (vide np. Krysztalowa mieczo-szpada).

- Czemu we wszystkich komiksach jest praktycznie taka sama czcionka ?

- I czy nie mogliby chociaz Valeriana odsprzedac innemu wydawnictwu, zeby w jakiejs sensownej cenie byl wydawany.
angsta srangsta dupangsta

Offline dasst

List do Amberu
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 14, 2003, 05:45:34 am »
Nie chodzi nam raczej o kolejną serię pytań (chociaż te też uwzględnimy), a o wszelkie sugestie dotyczącej dalszej polityki firmy. To znaczy:
-które z już wydawanych przez nią serii powinna kontunuować przy gorszej jakości wydania (rezygnując z tych nieszczęsnych twardych okładek), za nizszą cenę.
-na których seriach powinna się skoncentrować, które opóźnić /zawiesić
-na jakie inne komiksy należało by zwrócić Amberowi uwagę. Oczywiście odbadają pozycje "zaklepane" przez Egmont. Powinny to być rzeczy stosunkowo mało znane, ale dobre (to pole do popisu dla osób zorientoanych w zagranicznych rynkach).
-wrescie w jaki sposób te sugestie/pytania/postulaty przekazać. Jeden otwarty mail z listą podpisów (Imię, Nazwisko, adres mailowy), czy też seria wiadomości zjak największej ilości kont (jeśli macie jakieś inne pomysły walcie).
Men my brothers who after us live,
have your hearts against us not hardened.
For -- if of poor us you take pity,
God of you sooner will show mercy."

Offline Błendny Komboj

List do Amberu
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 14, 2003, 09:10:05 am »
Jakoś nie mam serca do tych biedaków. Zawsze miałem do nich respect za zapoznanie Polaków w latach 90. z twórczością Kinga, Mastertona, za albumy ze scenariuszami i storyboardami "Sar Wars", ale w kwestii komiksu jestem im wdzięczny tylko za "Drogę do zatracenia" i tym moje zainteresowanie tym wydawnictwem się kończy. Nie znają się ani na komiksach ani na ich wydawaniu (jakość skanów nie będzie lepsza, bo dodatkowo musieliby płacić duże sumy za materiały drukarskie, a oni robią wszystko, żeby jak najmniej zainwestować a jak najwięcej zarobić; efekt jaki jest każdy widzi). Mam do nich tylko jedną prośbę: niech odstąpią licencje na "Jeremiaha" i "Valeriana" komu innemu.
Lord of the Rings" is a piece of crap.

Offline Kurczaczek

List do Amberu
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 14, 2003, 11:53:45 am »
Moja sugestia to zmienic redaktora lini komiksowej. Nie liczac Drogi do zatracenia nie trafil do mnie niczym.

Moze niech wydadza komiksy niszowe jak Jimmy
...

Offline konradkonrad

List do Amberu
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 14, 2003, 05:21:56 pm »
Cytat: "Kurczaczek"
Moja sugestia to zmienic redaktora lini komiksowej. Nie liczac Drogi do zatracenia nie trafil do mnie niczym.

Moze niech wydadza komiksy niszowe jak Jimmy
'

Mam wrażenie, że to Francuzi wciskają Amberowi pozycje, a nie on cokolwiek wybiera. A co do niszowych tytułów to Amber ma profil jak najdalszy od niszowości i wątpię, żeby chciał coś zaryzykować. Z drugiej strony jak się nie znają na komiksach to możnaby ich na Mattotiego albo co naciągnąć  :wink:

Offline daauyi

List do Amberu
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 14, 2003, 08:44:36 pm »
Szanowni Rezydenci Wydawnictwa Amber, specjalizujacy sie w wydawaniu komiksow. Jesli ze swej strony moge Panstwu polecic jakis tytul, ktorym powinni sie panstwo zainteresowac, to bedzie to:

"Automatic kafka"

z powazaniem
Maciej P.
_et in arcadia ego

Offline wilk

List do Amberu
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 15, 2003, 12:00:45 pm »
Cytat: "dasst"
-które z już wydawanych przez nią serii powinna kontunuować przy gorszej jakości wydania (rezygnując z tych nieszczęsnych twardych okładek), za nizszą cenę.

Jak dla mnie to tylko Krysztalowa szpade
Cytat: "dasst"
na jakie inne komiksy należało by zwrócić Amberowi uwagę. Oczywiście odbadają pozycje "zaklepane" przez Egmont. Powinny to być rzeczy stosunkowo mało znane, ale dobre

Dlaczego maja byc malo znane? Moze sie Andreasem zainteresuja? Spis przykladowych tytulow w temacie "Pytania do Twojego Komiksu".
Cytat: "dasst"
w jaki sposób te sugestie/pytania/postulaty przekazać. Jeden otwarty mail z listą podpisów (Imię, Nazwisko, adres mailowy), czy też seria wiadomości zjak największej ilości kont (jeśli macie jakieś inne pomysły walcie).

Moze najlepiej zeby ktorys moderator w imieniu Gildii i WRAKa wyslal wspolny list z pytaniami i sugestiami tak jak do Egmontu i Twojego Komiksu?

Offline krytyk

List do Amberu
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 15, 2003, 01:58:22 pm »
Cytat: "dasst"
Nie chodzi nam raczej o kolejną serię pytań (chociaż te też uwzględnimy), a o wszelkie sugestie dotyczącej dalszej polityki firmy. To znaczy:
-które z już wydawanych przez nią serii powinna kontunuować przy gorszej jakości wydania (rezygnując z tych nieszczęsnych twardych okładek), za nizszą cenę..


Dlaczego nieszczesnych twardzych okładek!? To bardzo dobrze że wydają komiksy w ten sposób! Popatrzcie na Siedmoiróg oni robią to samo (tylko z lepszymi seriami) i za stosunkowo niewielkie pieniądze, tylko nasladować. Wiec drogi Amberze nasladuj Siedmioróg!!!
Co do seriii to oczywiście chciałbym kontynułowania:
Jeremiaha i Falki (wiem że tu sie narażam, ale co mi tam ja to lubie i już!)
Pamietajcie też o jednym jak najtańsze komiksy czyli ceny utrzymajcie jak na poczatku a bedziecie mieli sporo klientów [stara zasada duzy obrót, mały zysk (jednostkowy)= kasa]

Offline JANKE'S

List do Amberu
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 15, 2003, 08:23:11 pm »
Jedynymi komiksemi Amberu który mam jest Dilbert bo go lubię, a i tego spaprali w druku.
Wniosek:
Nie mam żadnych pytań, niech spadaja z rynku, tylko go zaśmiecaja, nie bedę po nich płakał.
Tylko troche szkoda niektórych serii...

Offline xIWANx

Bue
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 17, 2003, 11:02:04 am »
Powinni  poprawić:
- liternictwo (nie do przyjęcia)
- tłumaczenia (nie do przyjęcia)
- zastanowić się, czemu wydają prawie same słabe komiksy. czy ktoś je w ogóle kupuje???

A jak się nie poprawią, to, faktycznie niech chociaż odstąpią licencje od tych fajnych (ciekawe jak na nie trafili - chyba sie redaktor napił), czyli Valerian i Jeremiah.

Ktoś im powinien uświadomić, że wszystko co robią jest jakieś takie do dupy i powinni nad sobą popracować :)
IWANx

Offline JANKE'S

List do Amberu
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 20, 2003, 03:12:55 pm »
Przyszło mi jedno pytanie:
Jaki macie skaner?

Offline mykupyku

List do Amberu
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 20, 2003, 06:19:15 pm »
Cytat: "JANKE'S"
Przyszło mi jedno pytanie:
Jaki macie skaner?


ręczny szary turbo kolor :)
opyright by mykupyku

Offline JANKE'S

List do Amberu
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 20, 2003, 09:14:01 pm »
A tłumacz ma tylko jedna czcionke w komputerze :lol:

 

anything