Autor Wątek: Kilka pytań.  (Przeczytany 5046 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JJ

  • Gość
Kilka pytań.
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 28, 2006, 08:22:42 am »
Cytat: "ELMALIER"
Czy dwuch badz większą liczbę pojedynczych bihaterów można łączyc w odział?

Chodzi głównie o to czy przedmioty magiczne i zaklęcia moga odziaływac naraz na kilku bohaterów jeśli mogąoni tworzyc odział?

I jak jest w końcu z przyłanczaniem do drzewca bohaterów WE?


1 - Tak.



*****

Q. Can two characters join each other, thus forming a unit? What if
they are mounted on chariots or monsters?

A. Characters may form a unit with each other, only if they are on
foot or a cavalry mount.  Characters mounted on larger creatures and
chariots may not form units at all.  Remember also that characters
on a flying monster may not join a unit of flyers, as described in the
rules for flyers.
S. Warhammer Chronicles 2004 page 112


2 - Tak.
3 - Euch... Zależy do jakiego sędziego ucho przyłożysz.

Znany i debiny FAQ -




*****

Q. Can a character join a non-character monster or creature, thus
forming a unit?  For example, could a Goblin Big Boss mounted on
a wolf join a Giant and form a unit?

A. Yes (excluding flying monsters). I always like the idea of a
Goblin Big Boss and his forty feet tall 'minder'…
S. Gav Thorpe - Warhammer Design Team (Online Q&A on the Games
Workshop Warhammer Forum)

jest sprzeczny z RB... Ale poczekajmy 2 miesiące.

Offline ELMALIER

Kilka pytań.
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 28, 2006, 09:12:54 am »
Drugie facq istotnie jest debilne ale trzeba zwrócic uwage na to kto jest jego autorem.

A co do drzewca to jest on przecież "duchem lasu" więc chyba jedynie bohaterowie których przerobimy na takowe mogą do niego dołączyc.
ever underestimate pała of the dark side of de moc :D

Shino

  • Gość
Kilka pytań.
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 28, 2006, 10:56:38 am »
right.... jest adnoacja, ze tylko fsy do fsow mozna przylaczac...

Offline ELMALIER

Kilka pytań.
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 06, 2006, 10:29:26 pm »
Właśnie jestem po lakturze uściśleń i zdziwiło mnie parę rzeczy.

BSB WE nie może miec zwykłego łkuku ale magiczny tak podczas gdy BSB Bretki nie może brac np.WyrmLance bo to lanca z nazwy.

Jestem przeciwny barniu przez latającego BSB Bretki (przegięcie samo w sobie) WyrmLance ale dopuszczenie magicznych łuków dla BSB WE to czysta niekonsekwencja... Chciałbym wiedziec na jakiej podstawie jest to dopuszczone?

Druga rzecz to nieograniczony zasięg treesingning w wersji zadającej obrażenia tylko dla tego ,że ta opcja to kolejny akapit...Mam nadzieje ,że jest to poparte FaQ z GW. Biorąc pod uwagę co z magią zrobiła 7 edycja dopuszcenie takiej możłiwości w pierwszym zaklęci kolegium wychodzącym na 4+ kóre bez końca można powtażac rzucając je na 1 kości to spora przesada.
ever underestimate pała of the dark side of de moc :D

Offline thurion

Kilka pytań.
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 06, 2006, 10:32:50 pm »
Cytat: "ELMALIER"
Właśnie jestem po lakturze uściśleń i zdziwiło mnie parę rzeczy.

BSB WE nie może miec zwykłego łkuku ale magiczny tak podczas gdy BSB Bretki nie może brac np.WyrmLance bo to lanca z nazwy.

Jestem przeciwny barniu przez latającego BSB Bretki (przegięcie samo w sobie) WyrmLance ale dopuszczenie magicznych łuków dla BSB WE to czysta niekonsekwencja... Chciałbym wiedziec na jakiej podstawie jest to dopuszczone?

Druga rzecz to nieograniczony zasięg treesingning w wersji zadającej obrażenia tylko dla tego ,że ta opcja to kolejny akapit...Mam nadzieje ,że jest to poparte FaQ z GW. Biorąc pod uwagę co z magią zrobiła 7 edycja dopuszcenie takiej możłiwości w pierwszym zaklęci kolegium wychodzącym na 4+ kóre bez końca można powtażac rzucając je na 1 kości to spora przesada.


wyrmlance jest dopuszczony

o singingu ma takie zdanie ponad polowa polski... szkoda ze lista sedziowska mysli inaczej...

Offline tomekjar

Kilka pytań.
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 06, 2006, 10:42:17 pm »
Faktem jest, że po dodaniu prawie wszystkim czarom LoS Tree Singing nie mający zasięgu jest baaardzo mocny, ale żeby od razu się denerwować? (WE nie gram, jakbyście się pytali :) )
Poza tym, teraz nie będą spamować tego w nieskończoność, ponieważ mag z tą laską będzie mógł korzystać z PD swoich i armii, a mają przecież inne, dobre czary, więc Tree Singing nie będzie podstawą raczej... Wystarczy nie wchodzić do lasu (łatwo powiedzieć, trudno wykonać  ;) )

Offline ELMALIER

Kilka pytań.
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 06, 2006, 10:50:47 pm »
Ja się nie denerwuje... Jestem najwyżej troche poirytowany :lol:

cytujac uściślenie:"c)   Magiczne bronie traktujemy jako lance, hand weapon lub morning star stosownie do ich nazwy. "

Jęśli broń traktujemy stosownie do ich nazwy to BSB może brac tylko te które są traktowane jako hand weapon.

Nie uzyskałem odpowoiedzi na zadene pytania.

Co kierowało osobami twożącymi uściślenia w wypadku poruszonych kwestii?
ever underestimate pała of the dark side of de moc :D

Shino

  • Gość
Kilka pytań.
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 09, 2006, 06:42:40 pm »
niee. bsb moze brac tylko te ktore wymagaja jednej reki gdyz dla przykladu crook & flail of radiance z tk bylby nieuzywalny wogole...

Offline ELMALIER

Kilka pytań.
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 18, 2006, 10:47:43 am »
Bez przeady zawsze możan w ten przedmiot wyposażyc Tomb Prince'a albo King'a.

Czy Anoyance of Netlings (trafianie na 6 podczas pojedynku) z armii WE dział tylko wobec ataków wymierzonych w bohatera czy też wobec tych wymierzonych w jego wieżchowca (Jelenia,Orła,Smoka)?
ever underestimate pała of the dark side of de moc :D

szafa@poznań

  • Gość
Kilka pytań.
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 18, 2006, 10:57:37 am »
obawiam sie ze nie. w smoka/staga/unicorna bijesz normalnie.

p.s. armourof damnation działajacy na smoka, to by dopiero było ;)

Offline BOGINS

Kilka pytań.
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 20, 2006, 04:23:55 pm »
A ja mam takie pytanie.
mam oddział 7 Black Knightów z wraitem. ustawieni w jeden długaśny szereg. Szarżuje na dwa równo ustawione oddziały klan braci. Obydwa testują terror, a potem strach?
laanesh!!! The time has come! Fear me mortals.

Offline Sartarius

Kilka pytań.
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 20, 2006, 05:05:26 pm »
Raz, że nigdy nie testuje się jednocześnie na terror i na strach. Jak się zda terror, to automatycznie zdaje się też strach.
Dwa, w takim wypadku terror zdaje tylko ta jednostka, której przyjdzie zetknąć się z Wraithem.

Pozdrawiam
ww.bykom-stop.avx.pl/

Każdy PG to burak, każdego buraka da się zjeść :wink:

Offline Guldur

Kilka pytań.
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 20, 2006, 05:20:43 pm »
poniewaz nie mam jeszcze rulebooka to sie tutaj spytam:

co sie dzieje gdy oddzial ktory nie zdal break testa ucieka przez uciekajacy oddzial wroga?

Offline wokrze

Kilka pytań.
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 20, 2006, 05:24:18 pm »
W 7ed - nic. Po prostu przechodzi przez niego jak przez własną jednostkę (bez żadnych dodatkowych testów).

Shino

  • Gość
Kilka pytań.
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 20, 2006, 05:44:02 pm »
Cytat: "Sartarius"
Raz, że nigdy nie testuje się jednocześnie na terror i na strach. Jak się zda terror, to automatycznie zdaje się też strach.
Dwa, w takim wypadku terror zdaje tylko ta jednostka, której przyjdzie zetknąć się z Wraithem.

Pozdrawiam


raz oczywiscie, ze sie testuje.. jesli tylko terrorysta byl w odleglosci do 6" od oddzialu na ktory szarzuje...

dwa w takim wypadku terror zdaja wszystkie oddzialy na kotre szarzuje oddzial z terrorysta.. nigdzie nie ma napisane, ze musi sie on sotawic...

@guldur jesli wrog ma us>=5  to twoj oddzial jest niszczony...