Autor Wątek: Antyfani Nge  (Przeczytany 14054 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Faith

Antyfani Nge
« dnia: Lipiec 24, 2006, 03:19:36 pm »
W tym temacie moze sie wypowiadac negatywnie (bez przekleństw) o forum NGE  i tworzacym go osobach

Mnie osobiscie juz zaczeło denerwowac analizowanie "klatka po klatce" serii poniewaz to juz sie staje maniakalne LUDZIE dajcie juz sobie spokoj...
Chcialbym takze pozegnac sie z tym forum na ktorym siedza praktycznie juz nie sami fani a maniacy evandżiliona

// Dred nie kasuj tego (mam prawo do wolnosci slowa... chyba :P)
img]http://img171.imageshack.us/img171/3261/bannerstopthemadnessgn4pe2.jpg[/img]

Offline @

Antyfani Nge
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 24, 2006, 04:07:58 pm »
troche odpowiedzi do pytania są niejesno napisane  :?

Niektórzy nazywają to fanatyzmem a dla niektórych bedzie to po prostu hobby... Wiec to jakie ktoś ma podejscie do czegoś zostawiam danej osobie... :roll:

Offline Ryba

Antyfani Nge
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 24, 2006, 04:54:40 pm »
Może analizujemy klatka po klatce, bo w NGE jest wiele nie rozwiniętych wątków. Szczerze mówiąc, to mnie też to powoli denerwuje, wkurzająca jest i to bardzo ta wojna Freya z Dreadem (chłopaki nie obrażajcie się, ale taka prawda). Robi to cholerny śmietnik i bajzel na forum, praktycznie nic do tego nie wnosząc. Mam nadzieje że przestaniecie  :evil:

Ja ostatnio zabawiłem Na GGK Teamspeak, lecz forum nie opuszczę. Będe na Mandze i Anime, NGE, i GGK. Cholek, nie musisz opuszczać, zostań tu trochę, mam nadzieję, że chłopaki odpuszczą sobie.

Dread i Frey, może zróbcie sobie osobny temat: Wojna Frey Ikari vs. Dreadorus Maximus - różne poglądy, albo coś w tym rodzaju. Apeluję do was o rozsądność, po się kiedyś potnę żyletkami czytając te posty. Mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi, i rozważycie tą sytuację.

Offline Faith

Antyfani Nge
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 24, 2006, 05:37:57 pm »
i tu sie z toba zgadzam tylko ze nadal wedlug mnie "klatkowanie" nge jest jakas obsesja. :P
img]http://img171.imageshack.us/img171/3261/bannerstopthemadnessgn4pe2.jpg[/img]

Offline Beryl

Antyfani Nge
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 24, 2006, 07:49:52 pm »
A niech sobie klatkują, ciekawych rzeczy się można dowiedzieć.


Dopóki nie zaczyna się pisać na temat NGE psychodelicznych tekstów do gazet i równie psychodelicznych esejów, które JPF umieszczałby w zaszytach 9teraz to już tomikach), wszystko jest w porządku... ;)
awsze mierz wysoko. Być może nie trafisz w cel, ale też nie odstrzelisz sobie stóp.

Offline Frey Ikari

Antyfani Nge
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 24, 2006, 08:57:33 pm »
Nie wiedzieć czemu odpowiedzi do ankiety wydają mnie się jednoznaczne i jakąkolwiek wybiorę odpowiedź na to samo wyjdzie... Coś jak na Białorusi, wielka niesprawiedliwość i pozorne danie wyboru... ;)
Cytuj
Szczerze mówiąc, to mnie też to powoli denerwuje, wkurzająca jest i to bardzo ta wojna Freya z Dreadem (chłopaki nie obrażajcie się, ale taka prawda). Robi to cholerny śmietnik i bajzel na forum, praktycznie nic do tego nie wnosząc. Mam nadzieje że przestaniecie  

Spokojnie nie obrażam się a szczerze mówiąc to jestem bardziej rozbawiony tym wszystkim... :lol:  ;)  W_Temacie_Ktorego_Nie_Ma_A_Ktory_By ł było wiele takich dyskusji i jakoś nikt nie narzekał (Cholek brał czynny udział w tych rozmowach). My też sobie tylko wymieniamy się argumentami próbując dojść do dobrych wnioskow. No i co by miało być w tych tematach pisane według Was??
Cytuj
Nie odpuszczę sobie kolejnej batalii z Tobą, znam mniej więcej Twoje zdanie na temat tej postaci i pozwolę Ci je przytoczyć, a potem będę ewentualnie korygował. Tak będzie fajniej.

Chociaż z drugiej strony... ;)  Wiecie to nie moja wina że tylko ja i Dread tak się angażujemy może sami też włączycie się do dyskusji zamiast narzekać. Było by ciekawiej i lepiej.

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Antyfani Nge
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 24, 2006, 11:02:55 pm »
Cytat: "Monkey10_PL"
troche odpowiedzi do pytania są niejesno napisane  :?


Chyba powinno być:
1. TAK, nie lubie (czyli nie lubię "poklatkowego"...)
2. NIE, lubie (czyli lubię "poklatkowe"...)


Dałem "TAK, nie lubię", bo to ma przesłanie, więc nie istotne są "błędy w serii"- mogą se nawet łamać prawa fizyki, bo tu chodzi tylko o katharzis- jak w greckiej tragedii, czy jeśli nazwać inaczej- właśnie "przesłanie od autorów".
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline Faith

Antyfani Nge
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 25, 2006, 06:47:04 am »
heh te odpowiedzi sa specjalnie tak ustawione :P
img]http://img171.imageshack.us/img171/3261/bannerstopthemadnessgn4pe2.jpg[/img]

Offline Dereq

Re: Antyfani Nge
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 25, 2006, 10:27:53 am »
Cytat: "Cholek"
// Dred nie kasuj tego (mam prawo do wolnosci slowa... chyba :P)



ale nie do smiecenia
we are scientists,
we do genetics,
we leave religion
to the psychos and fanatics.
Go tell the women that we're leaving.

Offline Dreadorus Maximus

Antyfani Nge
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 25, 2006, 02:44:56 pm »
No, niestety, walnę kłódeczkę. Wolność słowa wolnością, ale temat jest po prostu dziwny, nie dotyka bezpośrednio NGE, tylko spraw organizacyjnych (a od tego jest chyba moderacja). Po drugie ankieta, która wcale ankietą nie jest. Po trzecie, to chyba właśnie po to wybłagałem osobne forum dla NGE, żeby można je było rozebrać na czynniki pierwsze. Owe "klatkowanie" jest kwintesencją istnienia forum numer 53. To jest tak, że jesli komuś się nie podoba, to raczej zmienianie świata powinien zaczynać od siebie.

Od krytykowania "góry" są odpowiednie tematy na forum ogólnym.
Mówisz o "osobach tworzących forum", dla ścisłości, to nie ja stanowię forum NGE. Forum, to ludzie, którzy tu przebywają i którzy zabierają głos. To ludzie, którzy czytają i zaczynają sami analizować, dzięki czemu NGE przestaje być dla nich wyłącznie "big mecha anime".

Zastanów się, co by było bez dogłębnej analizy. Po prostu kolejne nudne forum o NGE, gdzie dyskusja toczy się na poziomie "unit 00 jest najlepszy, bo lubię niebieski kolor". Ja zrobiłem coś, co sprawiło, że Neon Genesis Evangelion na Nowej Gildii wybija się przed szereg. Odkrywamy tu wspólnie nowe teorie, o których nawet się nie śniło fanom na Zachodzie, czy w Japonii. Nie podoba Ci się to?

Co do mojej "wojny" z Freyem, w większości jest to tłumaczenie z mojej strony jak powinno się dyskutować i używać argumentacji logicznej. Raczej przydałby się techniczny temat "Sposoby prowadzenia dyskusji".
No i nie sprowadzajcie dyskusji do samego Freya, bo to raczej Devik przoduje, jeśli chodzi o obronę swoich przekonań. Tylko, podobnie jaj haael, żadko się pokazuje.

Chołek, forum powstało z myślą o maniakach. Powstało własnie dlatego, że dyskusja w jednym temacie nie wystarczyła. Własnie dlatego, że o czternastosekundowej sekwencji ktoś potrafił napisać wywód na 20 stron.
Angielskojęzyczni fani mają swoje fora, mają też Rosjanie, czy Japończycy. Dlaczego mamy być gorsi? Polak nie potrafi?

NGE, a tym bardziej to forum nie jest moim życiem. To tylko takie zajęcie, które pozwala mi się nie nudzić, gdy siedzę przed kompem. Ja nie czuję jakiejś misji, że muszę powiadomić świat o wzniosłości motywu dakara watashi o mite, albo jak ważna jest relacja Shinji - ojciec. Nie, robię to dla zabawy. Nie jestem "maniakiem evandżiliona". Jestem zwykłym fanem, który potrafi dostrzec parę rzeczy, dla których warto oglądać to anime.

Jeżeli ktoś ma pretensje do mnie, osobiście, to istnieje coś takiego jak PW. Nie trzeba koniecznie zakładać osobnego tematu.

Cały post podkolorujcie sobie na oliwkowo.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline forestgril

EVANGELION TO STRATA CZASU!!! :D
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 26, 2008, 12:25:34 am »
Ludzie, jesteście niesamowici! niektórzy mają tu po kilka tysięcy postów!

Evangelion jest dobrym anime, ale bez przesady. Przypomina mi to klany maniaków Matrixa itp. A nie macie wy własnego życia? Po co godzinami rozwodzić się na temat dawno wyświechtanych tematów, jakie porusza ta epopeja? Oczywiście, ktoś mógł nie znać buddyjskiej filozofii, oraz tego o czym mówi się od stuleci i w naszej kulturze i dla niego to może być pewne odkrycie. To w ogóle sprytne posunięcie autorów, żeby sprzedać to pod pozorem bajki o robotach...

Są lepsze anime niż Evangelion (np. Berserk), też ma swoje klany... niemal każdy film ma grupy jakichś maniaków... A przecież najbardziej niesamowite i godne uwagi, rozważania, jest Wasze codzienne życie, a nie jakieś bajki :)

Chociaż... w sumie, tworzycie jakąś społeczność (w której nady**cie się niektórzy jako evangelionowi guru). Dzięki temu nie czujecie się samotni w tym świecie. To było najprawdopodobniej najważniejszym przesłaniem filmu, czymś nieco odmiennym od klasycznej filozofii buddyjskiej - że człowiek potrzebuje drugiego czlowieka i że świat ludzi jest ciekawszy niż Pustka... Ale dlaczego tracicie tu czas, czy ktoś mi odpowie? Zróbcie razem coś wielkiego, pomóżcie komuś... W dzisiejszych czasach każdy powinien "pilotować Evę", żeby pomóc tym, którzy nie mają możliwości cieszyć się życiem, relacjami z ludźmi (co 7 sekund z głodu umiera dziecko np., trwają wojny) . Te problemy są ważne, a nie mamienie się przyjemnościami i rozbebeszanie jakichś bajeczek na kawałki. Rządom które trzymają Was na wodzy to się podoba - Wasze jaźnie zajęte SAMYMI SOBĄ i w związku z tym kierujecie się ku przyjemnościom i uciekacie od strachu, dając się łątwo kontrolować. Film dał wam podpowiedzi (zwłaszcza 2 ostatnie odcinki), przestańcie to analizować, tylko spójrzcie prawdzie w oczy i .... DO ROBOTY!!!

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Re: EVANGELION TO STRATA CZASU!!! :D
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 26, 2008, 01:19:27 am »
Cytat: "forestgril"
Są lepsze anime niż Evangelion (np. Berserk)

Hej, forumowicze, mam banować? :P

Cytat: "forestgril"
najbardziej niesamowite i godne uwagi, rozważania, jest Wasze codzienne życie, a nie jakieś bajki :)

To po co To piszesz, życia nie masz? No, chyba, że chcesz nas "nawrócić"...

Cytat: "forestgril"
W dzisiejszych czasach każdy powinien "pilotować Evę"



Cytat: "forestgril"
Ale dlaczego tracicie tu czas, czy ktoś mi odpowie? Zróbcie razem coś wielkiego, pomóżcie komuś...

ODpowiadam: bo wg nas nie tracimy czasu.

Cytat: "forestgril"
żeby pomóc tym, którzy nie mają możliwości cieszyć się życiem, relacjami z ludźmi (co 7 sekund z głodu umiera dziecko np., trwają wojny) .

I co mam powiedzieć? "Przykro mi"? Nie oglądać kreskówki bo w Afganistanie strzelają... :roll:

Cytat: "forestgril"
Rządom które trzymają Was na wodzy to się podoba - Wasze jaźnie zajęte SAMYMI SOBĄ i w związku z tym kierujecie się ku przyjemnościom i uciekacie od strachu, dając się łątwo kontrolować.

Mimo, że sam narzekam na czerwonych, to o polityce nie tutaj...

No i gorąco witam na forum. :)
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline obik

Re: EVANGELION TO STRATA CZASU!!! :D
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 26, 2008, 08:14:11 am »
Cytat: "forestgril"
Ludzie, jesteście niesamowici! niektórzy mają tu po kilka tysięcy postów!q
wtf?? to ja siedze tylko na tym forum?? nie wiedziałem tego:?

Cytuj
Evangelion jest dobrym anime, ale bez przesady.

każdy ma swój gust.
 
Cytuj
Przypomina mi to klany maniaków Matrixa itp. A nie macie wy własnego życia?
nie nie mamy
 
Cytuj
Po co godzinami rozwodzić się na temat dawno wyświechtanych tematów
Rebuild jest staryyy jakś światttt
 
Cytuj
Są lepsze anime niż Evangelion (np. Berserk),

dużo anim ma swoje klany wiec co do cholery ci nie pasuje w evie xD?
Cytuj
Chociaż... w sumie, tworzycie jakąś społeczność (w której nady**cie się niektórzy jako evangelionowi guru

Nikt tak sie nietytułuje....
 
Cytuj
Ale dlaczego tracicie tu czas, czy ktoś mi odpowie?
Jeśli 10 min dziennie to rzucam ogólnie całe to forum...
 :badgrin:

Offline Dino

Re: EVANGELION TO STRATA CZASU!!! :D
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 26, 2008, 10:00:04 am »
Cytat: "Ijon Tichy"
Cytat: "forestgril"
Są lepsze anime niż Evangelion (np. Berserk)

Hej, forumowicze, mam banować? :P


Jestem za :P

Jak się forum i NGE nie podobają to po kiego kija tu wchodzisz i piszesz? Jeżeli sam mówisz o stracie czasu to czemu sam go tracisz na pisanie tutaj? Człowieku, jak się nie podoba to nikt nie zmusza. Jeszcze żeś czas stracił na rejestrację. Mogłeś po prostu zająć się własnym życiem zamiast wchodzić tu i próbować psuć humory tym, którzy cenią sobie to forum.

Ijon, zdaje mi się że lepiej byłoby skasować albo chociaż zamknąć ten żałosny temat.

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Antyfani Nge
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 26, 2008, 10:06:03 am »
Chwilowo zostawię- może da namjakieś wyjaśnienia.
Później przeniosę do "antyfanów NGE".
Uśmiechaj się, zawsze! ;)