Autor Wątek: Leksykon polskich bohaterów i serii komiksowych  (Przeczytany 10708 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Blazej

Leksykon polskich bohaterów i serii komiksowych
« dnia: Lipiec 25, 2006, 05:27:31 am »
Witam  8)

Na PZK pojawil sie fragment "Leksykonu polskich bohaterów i serii komiksowych" - nowej ksiazki Adama Ruska, ktora ukaze sie zapewne jesienia.

Zapraszam: http://www.zeszytykomiksowe.org/strona.php?strona=leksykon.

Blazej
url=http://www.zeszytykomiksowe.org/strona.php?strona=zeszytykomiksowe]'Zeszyty Komiksowe'[/url]: O komiksie. Na serio.

Offline Flic

Leksykon polskich bohaterów i serii komiksowych
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 24, 2007, 06:44:47 am »
"Leksykon ..." zgodnie z zapowiedziami miał być wydany na jesieni 2006 roku. Obecnie mamy już wiosnę 2007 roku. Czy wiadomo coś na ten temat :?:
url=http://www.muzeumdobranocek.pl/]Muzeum Dobranocek[/url] Muzeum Czterech Pancernych

Offline iluvatarek

Leksykon polskich bohaterów i serii komiksowych
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 24, 2007, 08:40:49 am »
Jeżeli chodzi o termin wydania "Leksykonu" to w czwartek rozmawiałem z Adamem Ruskiem (w ramach Poplitu w Bielsku-Białej Pan Adam miał spotkanie zatytułowane "Dzieje polskich komiksów i specyfika ich bohaterów"), który stwierdził, że materiały poszły do druku 2 tygodnie temu, więc książka powinna wkrótce się ukazać.

Offline Czopek Piotrek

Leksykon polskich bohaterów i serii komiksowych
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 28, 2007, 01:37:15 pm »
Moim zdaniem, skoro tak długo leksykon czekał na wydanie, można go było trochę zaktualizować. Brakuje tam kilku bohaterów czy serii.

(nie tylko wszystkich moich  :evil:  )

Offline Anonimowy Grzybiarz

Leksykon polskich bohaterów i serii komiksowych
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 28, 2007, 01:50:57 pm »
Jak to? Nie ma największego superbohatera polskiego komiksu? Nie ma Paroovki?! Skandal!  :x
A chociaż Niedźwiedź jest?

J.K. Gordon III

  • Gość
Leksykon polskich bohaterów i serii komiksowych
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 28, 2007, 02:16:10 pm »
według Poltera http://komiks.polter.pl/Leksykon-polskich-bohaterow-i-serii-komiksowych-w18254 leksykon juz się ukazał. Postaci Czopka brak

pozdrawiam

KRL

  • Gość
Leksykon polskich bohaterów i serii komiksowych
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 28, 2007, 02:29:13 pm »
Za to jest Kulfon i Monika.

Offline Rybb

Leksykon polskich bohaterów i serii komiksowych
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 28, 2007, 08:07:47 pm »
Moich tam nie ma i nie będzie (kozakiewicz!) Odpoczywają sobie od tego całego szumu, postaci komiksowe też się męczą robotą, a co.
Co do całego zamieszania to z racji rangi tej pozycji, człowiek paroovka powinien być, Batmana też brakuje, a przecież to najważniejszy polski superhiroł. Ale czego sie spodziewać po leksykonach, kompediach itp.
To tylko książki, a nawet dziecko wie, że ksiązki są głupie ;)

Offline Kiamil

Leksykon polskich bohaterów i serii komiksowych
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 28, 2007, 08:08:11 pm »
Jest leksykon. Wczoraj dzwonił do mnie autor. Idzie właśnie do mnie pocztą i pokazę go niedługo w ZAPie.
amil M. Śmiałkowski
www.slowem.pl

Offline Anonimowy Grzybiarz

Leksykon polskich bohaterów i serii komiksowych
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 28, 2007, 08:11:04 pm »
Cytat: "Kiamil"
Jest leksykon. Wczoraj dzwonił do mnie autor. Idzie właśnie do mnie pocztą i pokazę go niedługo w ZAPie.


Czyli tym, w następną sobotę? Będzie można wygrać "Leksykon..." ??  :)

Offline Kiamil

Leksykon polskich bohaterów i serii komiksowych
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 28, 2007, 08:54:12 pm »
Nie. Za dwa tygodnie. Ten na następną sobotę (o ekranizacjach komiksów superbohaterskich) w zasadzie już jest zamknięty. TVP też chce mieć długi weekend i musimy go oddać już w poniedziałek. Właśnie trwa wieczorno/sobotni montaż.
Czy będzie można wygrać - zobaczymy ile przyślą egz. ale to możliwe.
Za to za tydzień będzie można wygrać film "Ostateczni mściciele". Tak bowiem dość dosłownie Vision przetłumaczyło tytuł pełnometrażowej animacji zwanej oryginalnie "Ultimate Avengers".
amil M. Śmiałkowski
www.slowem.pl

Offline Samuel

Leksykon polskich bohaterów i serii komiksowych
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 28, 2007, 10:54:29 pm »
A czy leksykon trafi do normalnej księgarskiej dystrybucji? Czy to wydaj e Biblioteka Narodowa?
erefere

N.N.

  • Gość
Leksykon polskich bohaterów i serii komiksowych
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 29, 2007, 02:09:04 am »
Cytat: "Samuel"
Czy to wydaj e Biblioteka Narodowa?


Tak.

Offline Anonimowy Grzybiarz

Leksykon polskich bohaterów i serii komiksowych
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 29, 2007, 11:06:40 am »
Cytat: "Kiamil"
"Ostateczni mściciele".


 :lol:

Leksykon chciałem kupić w Empiku, ale nie ma, a pani za ladą popatrzyła na mnie jak bym poprosił ją żywego ufola ze składanym statkiem kosmicznym  :shock:

P.S. Nie rozumiem dlaczego Ultimate Avengers, a nie Ultimates(bo dezajny z tego komiksu pochodzą...) :? I to jest chyba luźna adaptacja  2 pierwszych tomów Ultimates (oba wydał Egmont).Walczą z Hulkiem i w ogóle...

N.N.

  • Gość
Leksykon polskich bohaterów i serii komiksowych
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 02, 2007, 01:25:47 am »
Ja już mam. :D  :D  :D

 

anything