Autor Wątek: Tm-Semic - dawnych wspomnień czar...  (Przeczytany 44234 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline donTomaszek

Tm-Semic - dawnych wspomnień czar...
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 31, 2006, 10:14:32 am »
Cytat: "True_Nuriel"
Zawsze jest jeszcze Alledrogo, ale to zabija posmak polowania :)


Nie kumam. W jaki sposob zabija? Ze nie trzeba latac po antykwariatach? Bo i po co?
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline empro

Tm-Semic - dawnych wspomnień czar...
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 31, 2006, 11:55:03 am »
Cytat: "donTomaszek"
Cytat: "True_Nuriel"
Zawsze jest jeszcze Alledrogo, ale to zabija posmak polowania :)


Nie kumam. W jaki sposob zabija? Ze nie trzeba latac po antykwariatach? Bo i po co?


ja kumam :)
rzeczywiście, ja zbierałem brakujące Semiki zanim jeszce odkryłem internet :) to byl takid reszczyk emocji jak się ganiało po antykwariatach czy kioskach gdzieś na zadupiu, i człowiek miał ogromną satysfackje jak coś dorwał, czego szukał długo, a potem jak oklekcja była pełna to już w ogóle
a na Allegro,
wszystko na kupie, klikasz, przelewasz, masz
zero radochy ze zdobyczy :)

fakt, łatwiej, prościej, szybciej
ale czegoś brakuje :)

Offline True_Nuriel

Tm-Semic - dawnych wspomnień czar...
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 31, 2006, 11:56:54 am »
O dokładnie.

Poza tym można dotknąć, obejrzeć, zobaczyć, czy grzbiet nie wytarty.
url=http://maps.google.com/?ie=UTF8&ll=51.039019,16.099777&spn=0.044039,0.160675&t=h&z=13&om=1]Kolonia Jeżyków xD[/url]

Offline donTomaszek

Tm-Semic - dawnych wspomnień czar...
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 31, 2006, 02:04:57 pm »
Ja wiem bardzo dobrze jak to jest znalezc cos fajnego w kiosku na zadupiu. Kiedys za gnoja pamietam doskonale jak biegalem po deszczu od kiosku do kiosku i pytalem (a raczej wypatrywalem, bo sprzedawcy czesto nie kumali) o Torment.
Teraz wszystko moge dostac siedzac na tylku, przed kompem. Smak rzeczywiscie nie taki jak dawniej, ale dostep do wszystkiego. Co tylko dusza zapragnie.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Seifu

Tm-Semic - dawnych wspomnień czar...
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 31, 2006, 03:55:41 pm »
Moje TM-semici spoczywaja w pudelku w piwnicy. Mowicie, za Tormenta cos mozna dostac? :D Zaluje tylko, ze sprzedalem pierwszego megamarvela z Ghost Riderem. Fajny byl :(
ere's a story of a kid - extremely alergic to fur
A story of what he did - he went where the animals were
Go to the zoo - a dumb thing to do
Turned out a lethal lesson
Logic overthrown by passion

Offline True_Nuriel

Tm-Semic - dawnych wspomnień czar...
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 31, 2006, 04:06:39 pm »
Mi brakuje już tylko 11 zeszytów Spidera do kompletu :). Jak tylko będę miał całość, idę do introligatora, na początek z rocznikiem '90 na próbę. Jak mi się spodoba efekt, oprawię resztę.

Efekt będzie podobny (jak nie lepszy) do Essentiali Mandragory. Tyle, że w kolorze i w skórzanej okładce. Mówcie, co chcecie :p.
url=http://maps.google.com/?ie=UTF8&ll=51.039019,16.099777&spn=0.044039,0.160675&t=h&z=13&om=1]Kolonia Jeżyków xD[/url]

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Tm-Semic - dawnych wspomnień czar...
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 31, 2006, 09:12:13 pm »
Jesli kupuje jakieś tm-semikowe starocie to tylko w antykwariacie. Przez allegro nie ryzykuję, bo nie wiadomo w jakim stanie dostanę komiks.

Cytat: "True_Nuriel"
Spider-Mana, Supermana i Batmana można kupić do 2zł za zeszyt, X-Men nie znalazłem w Szczecinie tańszych, niż 3zł.


Akurat zeszytówki osiągają ceny od 1 zł do nawet 15 zł, zależy kto i gdzie sprzedaje (giełda, allegro, antykwariat).

Offline ranta

Tm-Semic - dawnych wspomnień czar...
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 31, 2006, 09:41:22 pm »
a jakie znacie w Wawie dobre, sprawdzone miejsca, żeby sobie kolekcję uzupełnić? w sensie antykwariat, a nie "normalny" sklep.
interesują mnie przede wszystkim Batmany i Punishery.

Offline OOllaaffeekk

Tm-Semic - dawnych wspomnień czar...
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 02, 2006, 07:37:05 pm »
Gdzieś na tym forum widziałem już temat o antykwariatach. "Komiksowe antykwariaty/komiksy w antykwariatach" - czy coś w tym stylu (napewno jest myślnik ;) ).

A ja mam pytanie dotyczące TM-SEMIC Spider-man z 90 roku. Czy wyszło w tedy tylko 6 komisów?? Jestem przkonany na 99%, że tak, ale wole się upewnić  :) .
A co do zakupów na allegro: Gdyby nie allegro to nie miał bym żadnego komiksu z TM-SEMIC :? . U mnie w mieście/na wsi (Kołobrzeg) nie ma żadnego komiksowego antykwariatu :cry: . Choć w temacie, o którym pisałem wyżej, znalazłem namiary na antykwariaty w Szczecinie, więc może jak będe przejazdem, to tam wpadne.  :D

Offline empro

Tm-Semic - dawnych wspomnień czar...
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 02, 2006, 07:48:38 pm »
Cytat: "OOllaaffeekk"

A ja mam pytanie dotyczące TM-SEMIC Spider-man z 90 roku. Czy wyszło w tedy tylko 6 komisów?? Jestem przkonany na 99%, że tak, ale wole się upewnić  :) .


to już wiesz na 100% :)

Offline freshmaker

Tm-Semic - dawnych wspomnień czar...
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 02, 2006, 07:56:08 pm »
no bylo 6 i te spidery mialy fajny grzbiecik
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline empro

Tm-Semic - dawnych wspomnień czar...
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 02, 2006, 08:02:09 pm »
Cytat: "freshmaker"
te spidery mialy fajny grzbiecik


tak i są porządniejsze przez to, o te późniejsze trzeba bardziej dbać coby nic nie odpadło, a te mimo 16już lat na karku trzymają się znakomicie :)

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Tm-Semic - dawnych wspomnień czar...
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 02, 2006, 10:07:51 pm »
Cytat: "empro"
tak i są porządniejsze przez to, o te późniejsze trzeba bardziej dbać coby nic nie odpadło, a te mimo 16już lat na karku trzymają się znakomicie


Mega Marvele i wydania specjalne się całkiem dobrze trzymają jak na tyle lat. Były lepiej sklejone niż niektóre komiksy mandragorowe ;)

Offline empro

Tm-Semic - dawnych wspomnień czar...
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 02, 2006, 10:12:19 pm »
Cytat: "Louise"
Mega Marvele i wydania specjalne się całkiem dobrze trzymają jak na tyle lat. Były lepiej sklejone niż niektóre komiksy mandragorowe ;)


bo miały gorszy papier,
już sama jego "szorstkość" trzyma okładkę :)

Offline Kriss

Tm-Semic - dawnych wspomnień czar...
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 02, 2006, 10:28:34 pm »
Cytat: "Gashu"
Ja do starych Spiderów z lat 91-93.
1991
1992
1993


Pamiętam pierwszego Spidera, jakiego widziałam,z podtytułem "Wielkie pytanie Pająka", jak Peter oświadczył się Mary.
Co do walorów edukacyjnych komiksów z Tm-Semica moim zdaniem przodował Punisher. Dowiedziałam się z niego m.in. kto to są Ghurkowie, co to jest kukri itp. "Złote myśli" Franka zawierały mnóstwo cennych spostrzeżeń  :)
What you call "faith" is nothing more than a child crying out for love."